Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @misha90 bence trump effect de olabilir.

• @hope_one_day1 2023 mülakat deneyimlerini okurken lotoya ilk başvuru sırasında çocuk ve eş bilgisini girmediği için reddedilen bir dosya olduğunu görmüştüm kullanıcının linki şurada: https://yesilkartforum.com/forum/user/cemalerhan?_=1684749827152

ilk başvuruda aile üyelerini belirtmediği için lotoyu kazandıktan sonra diğer aile üyelerine otomatik olarak ds-260 formu çıkmamış ekranda. onlar da add-applicant yaparak eklemişler görünmeyen aile üyesini (eşini). eşini add-applicant yaparak ekleyip ds-260 submit etmelerine rağmen ilk başvuru formunda hatalı bilgi girildiği için (çocuk ve eş bilgisi yazılmadığı için) mülakatta elenmişler.

dolayısıyla siz de ilk başvuruda çocuk sayısını yanlış girdiyseniz kural ihlali sayma ve bütün başvuruyu reddetme ihtimalleri olabilir diye düşünüyorum linkini attığım başvuruya bakıp akıl yürüterek. umarım böyle bir şey olmaz.

• Arkadaslar herkese merhaba ve hayırlı olsun. Biz de selected durumundayız, DS 260 formları yükledik ancak gerekli dökümanları ve fotoları yukleyecek bir link bulamadım bir turlu; mail mi atmamız gerekli? Yoksa bilgisini verecekler mi?

• @achillesoag mesela arkadaşa da yardımcı olması açısından bende soruyu biraz daha geliştirip şöyle bir şey soruyum; ben çok daha öncesinde Sinovac olmuştum, bu aşı kabul ediliyor mu yani biontech zorunlu mu yoksa sinovac olduğum için aşı olmama gerek yok mu? Ayrıca biontech zorunlu ise hemen şimdi olsam olur mu? en azından Ekime kadar 4 ay süre var. Son olarak 2 doz mu yoksa tek doz yeterli olur mu?

• ⭐⭐

@murat-94 Guncel Covid Asi kurallari, https://www.doctorun.com/tr/covid-19

• @lumos Çok teşekkür ederim bilgi için. Az önce Ankaradaki konsoloslukla anlaşmalı doktoru arayıp öğrendim aşı konusunda herhangi bir sorum kalmadı. Sadece askerlik konusu mental olarak yapamaz belgesi alabilme durumum var ama bu konuda interviewde sorun yaşayacaksam, sıkıntılı olma durumu varsa bedelli yapacağım. İşte tam burada bilmem gereken şey ds260 formunda askerliği yapmadım dedikten sonra interviewde tekrar bunu neden yapmadın diye sorarlar mı ki yapmadım diyene neden yapmadın diye sormamışlar youtubedan geçen sene kazanan birisine. Soracak olurlarsa da mental olarak yapamaz durumu green card vermelerine engel olur mu bunu bilmiyorum olacaksa hiç gerek yok o belgeyi almaya bedelli yapacağım. Bu sorunun cevabı lazım yoksa yarın için sağlık ocağından randevu alıp celp ve sevkimi başlatacağım.

• ⭐⭐

@murat-94 Onemli olan formu doldurdugunuz anda dogru cevap vermeniz, hayat devam ediyor o nedenle bu baglamda sonradan bedelli yapmaniz sorun degil.

• Askerlik konusu geçiyorken sorayım dedim, benim tecilim 2024 temmuzda bitiyor muhtemelen Ekim Kasım gibi mülakat alacağım, askerlik yapmamış olmam engel teşkil eder mi?

• ⭐⭐

@Umut-Şele Merhaba, surecinizi imzaniza tasimissiniz ama CN'iniz sadece XXX, en azindan sayinin ilk rakamini yazmaniz gerekir 🤞 . Yapmamis olmaniz engel degil, yeter ki belgeleyin.

• @BurcuKosova

Merhaba,
    Öncelikle forum kuralları gereği, size daha iyi yardımcı olunabilmesi adına sürecinizi imzanıza taşımanız gerekiyor. Case numberınızı son 3 hanesini XXX şeklinde gizleyerek yazabilirsiniz.

Sorunuza gelecek olursak;
    Bu aşamada online olarak herhangi bir doküman yüklemenize/göndermenize gerek yok. Herhangi bir evrak talebi olursa tarafınıza mail ile bildirilir zaten.

• Teşekkürler;

Dosya Numarası: 2024EU21XXX
    DS-260: 16/05/2023
    Mülakat Tarihi: Loading...

• Ilave olarak bir sorum daha olacak: Mülakat yeri Istanbul secilebildigi icin Istanbul sectik, Istanbul veriyor mu vizeyi? Yoksa değiştirmemiz gerekli mi mülakat yerini?
    Teşekkürler.

• @achillesoag Aşı olma tarihiyle ilgili bir kısıtlama var mı peki? Iki doz oldum ancak son 1 yılda tekrar hatırlatma dozu olmadım, tekrar olmam gerekir mi?

• @BurcuKosova Post'unuz Ankara olarak belirlenmiştir. İstanbul göçmen vize hizmeti vermiyor.

• ⭐⭐

@switch Merhaba, oncelikle lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

Mantikli mazeretiniz olmasi halinde uygun tipte izinlerle giris-cikis yapma hakkiniz vardir. Detayli olarak bu basligi inceleyebilirsiniz.

• 2023 Kazananlarında şuan 10 bin sıralaması olan bir arkadaş bize yeni mayısta randevu verildi diye yazmış neden bu kadar gecikmiş ki. 2024 için 17 bin sıralaması olanlar çok riskli sanırım

• @ilker41 Merhaba, her sene farklı bir senaryo maalesef. Evet biz 2023 kazananları daha yeni 10k lara geldik. Sizin senenizde ne olacağı bilinmez ama bu sene tam anlamıyla hüsran.

• Merhaba arkadaslar,

biz ulkelerin mulakat verme durumlarini takip edebiliyor muyuz? ornegin cn 14×xx icin bahreyn gecen senelerde ne zaman mulakat vermis gibi? yoksa yine europe kismina bakip genel siralama uzerinden mi tahminde bulunmamiz gerekiyor?

• Arkadaşlar iyi akşamlar. Case numberım 20k'larda ve yorumlara baktığımda geçen sene pek iç açıcı değilmiş. Mülakat taşıma gibi bir duruma en erken ne zaman başlayabilirim? Bir kaç kişi önce ankaranın mülakat verme sırasını bekleyin dedi. Ve bunun dışında kız arkadaşımla beraber gitmeyi düşünüyoruz ikimizde henüz 19 yaşındayız evlilik gibi bir durum söz konusu olursa yaşımızdan ve evlenme tarihimizin mülakata yakın olmasından kaynaklı mülakatta sıkıntı yaşar mıyız? teşekkür ederim

• @ilker41 Genellikle 10 k ve altı sıralamalar %90 ihtimalle mülakat alıyor, eğer onun üzerinde bir dosya numarasına sahipseniz bu oranlar %50'ye kadar düşebilir. Bu tablo istisnai olmayan çoğu durumda geçerli oluyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

46

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |