DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar, AP alma sebepleri nelerdir? ve Cut off ne demek?

• @crazycells çok teşekkürler

• Merhaba arkadaşlar, ds 260 formunda add aplıcant kısmından eşimin bilgilerini eklerken soyadı tuzun eksım yerıne eksım tuzun yazmışım bu sorun teşkil eder mi? Ediyorsa eğer formu daha göndermedim nasıl değiştirebilirim?

• ⭐⭐

@blackmamba24 genelde background check ( güvenlik taraması) işleminde isim benzerliğinden ve eksik evrak nedeniyle AP’ye kalınıyor. Daha detaylı bilgi şu başlıkta mevcut: https://yesilkartforum.com/forum/topic/5817/fy2023-fy2024-background-check-nncp-ap-durumu-i̇dari-işlem

Cut off tanımı ve diğer bazı sayısal bilgiler şu başlıkta mevcut: https://yesilkartforum.com/forum/topic/6398/sayılarla-dv2024?_=1684059590395

Kısa olarak tanımlarsak: Cut off aylık olarak açıklanan vize bülteninde yer alır ve hangi case numarasına kadar mülakat alınabileceğini belirtir. ( kesin olarak mülakat alınabileceğini değil, mülakat almaya hazır durumda olduğunu gösterir )

• Merhaba arkadaşlar, ds 260 formunda add aplıcant kısmından eşimin bilgilerini eklerken soyadı tuzun eksım yerıne eksım tuzun yazmışım bu sorun teşkil eder mi? Ediyorsa eğer formu daha göndermedim nasıl değiştirebilirim?

• Merhaba
    Bir sorum olacak
    Dosya numaram 24xxx lerde olduğu için dosyamı taşımayı düşünüyorum. Ds 260 formunu doldurup gönderdim. Ankara’yı seçmiştim. Dosyayı taşımak için açtırmam gerekiyor mu ? Şimdiden teşekkür ederim.

• cok tipik bir Turkiye klasigi sorusu olacak ama konslosluktan tanidik birini bulsak ise yarar mi ?yurtdisi konsologu icin soruyorum

• @eray26 aynı şeyi bende düşündüm. Çalışanlar Türk değil Amerikalı diye biliyorum. O yüzden mümkün değil sanırım.

• @ugur07 ben girecegim yerde birilerini bulabiliyorum ama olumsuz etkiye sebep olabilir mi acaba diye dusunuyorum

• Merhaba, DS-260 sürekli hata veriyor, bir sayfayı ancak 2-3 kez sistemden atılıp tekrar girerek doldurabiliyorum. Verdiği hata 'Your request cannot be processed at this time.'
    Sanırım web sitesi ile ilgili sıkıntı yaşayan başka kişilerde varmış. Siz sıkıntı yaşadınız mı, çözümü var mı?

• @crazycells Çok teşekkür ederim gerçekten çok iyi birisisiniz.

• ⭐⭐

@eray26 neden 🙂 zaten çok basit bir mülakat. Mülakat deneyimlerini okuyalım.

• ⭐⭐

@ugur07 merhaba. Süreci imzanıza taşıyınız. 1. Sayfadaki ilk iki iletiyi okuyunuz.

• ⭐⭐

@ilker41 dv2024 gc aşamalarında sorularınızı paylaşın. Tekrar açtırmanın etkisi olur evet.

• @selamibasaran yinede insanin icinde bir suphe oluyor ya bir sey olurda gidemezsem diye 😃 Mulakat deneyimi okuyup video izledikce paranoya yapmaya baslayiyorum surda bir sey olur burda bir sey olur bana vize vermezler diye

• Arkadaşlar merhaba Dv2024 talihlisiyim lise mezunuyum orda üniversite okumak istiyorum tıp okumak istiyorum özellikle hangi sınava girmem gerekiyor sistem nasıl bilgilendirebilir misiniz ya da herhangi kaynağa yönlenderirseniz çok sevinirim

• ⭐⭐

@eray26 en kolay süreç mülakat olacak bak göreceksin. Ve buraya deneyimini yazınca bunu hatırlatacaksın.

• Merhaba arkadaslar bu yıl bende kazandım 7XXX sıralamam. Bir sorunum var arkadaslar lise mezunuyum. Meslek yüksek okulunu yarida biraktim ds260 formunu doldururken bunu belirtmem gerekiyor mu?

• Herkese iyi akşamlar, önemli bir soru sormak istiyorum. DS-260 formumu açıklandığı gün doldurdum ve doldururken girdiğim pasaportum 2024 Martta bitiyor. Yarın pasaport için başvuru yaptım almaya gideceğim ama şöyle bir durum var kız arkadaşımla beraber gidebilmek için yakın zamanda sadece resmi olarak evleneceğiz. Acaba pasaportu evlendikten sonra mı almalıyım yoksa evlendikten sonra mı? Çünkü evlendikten sonra güncellemem gerekecek sanırım. Teşekkürler

• @selamibasaran bunun icin sabirsizlaniyorum acikcasi 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

224

41.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.3k

| | | |