Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @naja sponsorun pasaport ve drivers license gibi belgelerini yükledik. Bunlarin aslını nasıl götüreyim görüşmeye :)) son 3 sene transcripts ve w2 gönderdik

• @uogzh She is not, unfortunately. She is a Kosovo citizen.

• @dnunez0507 As I know for non-turkish citizens it can take up to 10 months or so. I am wishing you the best about your process and hoping that you guys will get the interview date as soon as possible

• @hanifeersan Tebrik ederim, hayatinizda basarilar 🥳

• @hanifeersan Gozunuz aydin. Yolunuz acik olsun.

• @CuckooFlower-Daisy ceac sisteminden vade number girip sabah akşam kontrol edin

• Bir ricam olacak an itibariyle Bugün sağlık kontrolüne gidecek arkadaşlardan covit aşı kartı sorulup sorulmadığını yazabilirseniz bilgi sahibi oluruz ve bundan sonra sağlık muayenesine gideceklerdende rica ediyorum . saygılar

• @yasmin982
    Bu sabah sağlık muayenesine girdim. Kovid aşı kartı hala isteniyor. Dün internetten kontrol ettiğimde de iptaline karşı bir bilgi görememiştim. İnfluenza sezonu geçtiği için bana sadece 3 aşı yaptılar.

• @Taner-Akbulut Merhaba, hayırlı olsun uscis e ilk başvuru tarihinizi söyliyebilirmisiniz

• @Davut-Korkmaz merhaba teşekür ederim haziran 13 de başvuru yaptık

• @Taner-Akbulut merhaba teşekür ederim 13.06.2022 de başvuru yaptık

• @sdfdm sanırım pasaportunuzu size ne yapmanız gerektiğini anlatan bir kağıt ile birlikte yollayacaklar ve o adımları izleyerek pasaportu geri gönderecksiniz. Daha önce pasaportu geri gönderilen bir arkadaşımız olmuştu sanırım ama çok ayrıntılı bilgim yok 😕

• @sdfdm mülakata yakın zamanda ya da bilgisi olan diğer arkadaşlardan acil destek rica ediyorum, mülakata tax return mü yoksa irs tax transcript mi götürmeliyiz? Bu arkadaşımızın mülakatta tax return gösterdiği halde tax transcript de yüklemesi istendiği için kafamız karıştı 😕 ayrıca tax transcriptlerin return, account, record of account ve wage and income olmak üzere 4 çeşidi var, bunlardan hangisi ihtiyacımız olandır? travel state gov ve tr us embassy sitelerindeki pre-interview checklistlerde yalnızca "irs transcripts" olarak belirtilmiş, destek olabilecek var mıdır? @gucarslan siz destek olabilir misiniz?

• @naja Kendi tax transcriptimiz yerine joint-sponsor, sponsorun w2 belgesi ve sponsorumuzun tax transcriptini yukledik ve neden kendi tax transcriptimizi (cikmasi 2 hafta surecegi icin) yukleyemedigimizi acikladik. Umarim kabul edilir.

• Herkese merhaba, 13 Mayıs 2022 tarihinde başvurumuzdan sonra ‘case is being actively reviewed by Uscis’ ibaresi vardı ve aslında yine var ama tarih değişmiş 11 Mayıs 2023 olarak güncelleme yapılmış ve üst kısımda ise ‘case closed’ yazıyor. Bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi acaba? 😞

• Herkese merhaba, 10 mayıs çarşamba günü mülakata girmiştim ve burada yazmıştım. Ve bugun pasaportum gönderdiler. Mülakata giren kişi cumaya kadar gelir demişti hiç ihtimal vermemiştim çünkü genelde 1 hafta sürüyor diye. Mülakattan 1 gün sonra kargoya verdiler ve 2 gün sonra da passaportum elimdeydi. Umarım herkesin süreci kolaylıkla sonuca ulaşır.

• Herkese merhaba süreç içerisinde green kartlı iken vatandaş olan kişi/eşiniz var mı? Bu süreç hakkında bilgi verir misiniz. Süreç uzar mı ya da bir değişiklik gösterir mi? Teşekkürler

• Arkadaşlar merhaba .Çok kısa bir sorum olacak .Evlilik vizesi max ne kadar sürede geliyor ? Biz de erkek arkadaşımla nişanlı vizesine başvurmaya karar verdik daha kısa sürede çıkıyor diye .Merak ettim evlilik vizesi bu forumda max ne kadar sürede çıktı başvuran arkadaşlara

• Herkese Merhaba,

Benim 9 Mayıs randevum vardı. Pasaportum bugün (12 Mayıs Cuma) elime geçti. Bekleyen herkese bol şanslar dilerim. Vizesi onaylananların da gözü aydın olsun.

Ben doktor randevusunu bir yaklaşık 25 gün öncesinde aldım. Ek tahlil vs bir şey istenirse sürecin uzamasını istemediğim için öyle bir yol izledim.

9 Mayısta saat 8:00'de randevum vardı. Yarım saat öncesinden geldim. Güvenlikten geçip numara verdiler. Sıram gelince istenilen evrakları verdim.

Benden istenilen evrakların listesi:

*Eşimin Affidavit of Support formu
    *Joint sponsorun Affidavit of Support formu
    *Herkisinin Tax Returnleri
    *Herkisinin gelirlerin gösteren belgeler
    *Benim askerlik belgesi
    *Nüfus kayit örnegi
    *Evlilik Cüzdanı
    *Adli Sicil Kaydı (Hepsi E-Devletten)
    *İlişkiyi kanıtlayan belgeler

Her ihtimale karşı yüklediğim belgeler yanımda götürmüştüm. İstemediler.

Joint sponsorumun kim olduğunu sordu. Eşimle nerede nasıl tanıştığımızı sordu. Aileleriniz tanıştı mı sordu .
    Bir de mesleklerimizi sordu. 3-4 dakika falan sürdü.

Belgeleri inceledi. Parmak izlerimiz aldı. Vizeniz onaylandı dedi. 2-3 gün içinde kargo ile size ulaşacak dedi.

10 Mayısta vize onaylandı(yaklaşık 24 sonra) aynı gün içinde PTT bildirim aldım. Cuma günü 12 Mayısta Pasaportum elime geçti.

• Selam, ben mulakata Tbiliside girecegim.Mulakatda kani gibi sunmak icin kanitlar hazirliyorum. Biz esimle 3 dilde konusuyoruz. Esim amerikali, turkce ve azerice ogretiyorum. Ben screenshotslar yaptim. Turkce ve azerice konusmalarimi ingilsiceye tercume etdirmem gerekiyor mu? Daha kolay yolu secip yalniz ingilisce konusmalari mi print yapayim

Benzer Başlıklar

• 2908
  • 3
  • 58
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |