DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @zynp7tepe merhaba benimde ingilizcem iyi ve ben hata yaptığımı düşünüyorum ingilizce mülakatı yaptığıma .çünkü memurlar çok hızlı konuşuyor anlamak zor. onlar türkçe biliyor. bence türkçe yapın mülakatı

• @Emre-Kurtulmuş öncelikle burda bu işlemleri yaptırabileceğim bir sağlık kuruluşu bulup, ardından bu yerlerde yaptırsam kabul eder misiniz diye sormayı düşündüm. Zaten çocukluğumda hangilerinin yapıldığınıda bilmiyorum, önce onları öğrenmek istiyorum.

• ⭐⭐⭐

@emirhan1 bence önce sağlık kuruluşuyla iletişime geçin onlar size yönlendirme yapacaktır gerekliliklerini. Onların istediği şeyleri öğrenip ondan sonra Türkiyede nerelerde ne şekilde yaptıracağınızı araştırmanız daha kolay olur diye düşünüyorum

• ⭐⭐⭐

@emirhan1 Merhaba, tebrikler. Asi konusunda forumda arama yapin lutfen, daha once defalarca paylastik bu tip durumlarda izlenmesi gereken yollari, testlerden asi markalarina kadar, tablolarla...
    Bol sanslar.

• Merhaba,
    Biz de dosyamızı malum sebeplerden ötürü başka ülkelere taşımaya çalışıyoruz. Birkaç ülkeden aldığımız cevapta Ankara konsolosluğundan dosyamızı taşımamıza ilişkin mektup almamızı ve bununla mail atmamız gerektiği yönünde geri dönüş aldık.
    Bahsedilen bu mektubu almak mümkün müdür? Daha önce böyle bir mektupla dosyasını taşıyan birini gören duyan var mıdır merak ediyoruz. Yoksa sadece prosedür yoluyla kibarca dosyamızı taşıyamayacağımızı mı ima ediyolar emin olamadık. Belki de belli şartları karşılamamız gerek böyle bir mektup almak için…

• @Emre-Kurtulmuş teşekkür ediyorum bahsettiğiniz şekilde ilerleyeceğim.

• Sn @gucarslan
    Mail atma özgürlüğü elimden almadınız alamazsınız da, 🙂 engel olma özgürlüğü size verilmemeli diye yazdım. Özgürlük anlayışınızı bence siz de tekrardan gözden geçirebilirsiniz.

Sadece dosya taşıma işlemi için foruma dahil olma konusuna gelecek olursak, üyelerin ihtiyacı olan konularla ilgilenmesi gayet makul değil midir?

Dosya taşıma başlığında değerli üyeler kıymetli deneyimlerini paylaşıyor ve bunları okuyup aksiyon almak yine kişilerin tasarrufundadır. İşte özgürlük tam olarak burada devreye girmiştir.

“o mülakat gelmemiş olsa ya da herhangi bir sebepten sizin mülakatın iptal edilse bu şekilde rahat davranamayacağınızı da iyi biliyoruz” diye belirtmişsiniz. Rahat davrandığımı nasıl anladınız, ve nasıl davranacağımı nasıl öngördünüz. Sanırım ilk iletinizde olan olmuş, yine varsaymışsınız.

İlettiğiniz dokümanın neresinde, mülakata girecek talihlilerin attığı mailden kaynaklı, dosyasını taşımak isteyen dv talihlilerinin süreçlerine engel olunduğu yazıyor. Bingo, bir varsayım daha...

“....atlatığınız şey, buna imkan verenin ben ve benim gibiler olduğu. diğeri ise, sizin o gereksiz mailiniz yüzünden belki bir kişinin mülakat alamayacak olması” varsayım, hedef gösterme ve konusu keşke açılmasın denecek pek çok başlık… Zira bu cümlenizi tekrar değerlendirmenizi rica ederim. 2. forum kuralı: https://yesilkartforum.com/forum/tos

"ben bunlar gibi binlerce sayfalık dökümanları okuyup, çıkarımları buraya aktarırken siz viyana'ya uçak bileti bakıyorsunuz." Uçak bileti baktığımı nasıl anladınız, belki de biletimi çoktan almışımdır. Olamaz mı, olabilir…

Mülakatımla ilgili başarı dilekleriniz için de teşekkür ederim. sn @gucarslan

Biraz uzun oldu, ancak siz de uzun cevap ilettiğiniz için ve bu mantıktan hareketle uzun cevaba da hayır demezsiniz diye düşünüyorum.

Belki tekrar ileti paylaşamama ihtimaline karşın, forumdaki bilgiler ve kıymetli paylaşımlar için tüm yeşilkartforum ailesine teşekkür ederim.

Esenlikler,

• Özgürlük tartışması dışında dikkatimi birşey çekti.Tüm gönderileriniz kendi süreciniz ile ilgili sorular, tabi ki sizi ilgilendiren konular için foruma dahil olmanız makul ama sonuçta burdaki herkes birbirine yardımcı olmaya çalışıyor ama siz en basitinden ne zaman mülakat maili aldığınızı, ne zaman mail atıp ne zaman cevap aldığınızı, ilk önce olumsuz denip sonradan olumluya mı döndü vs gibi hiç bi detay vermeden sadece kendiniz için yardım istemeniz bence forumun ruhuna pek uymuyor. Size önemsiz gelebilir sonuçta dosya taşımayı başarmışsınız hayırlı olsun ama bence vereceğiniz detaylar ben dahil bir çok kişi için süreci takip etmek ve duruma göre hareket etmek için çok önemli. @onderoymak

• @sonokege vizeniz var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@maliek42 mektuptan kasıtları o değildir.
    hiçbir konsolosluk size böyle bir "mektup" vermez zaten.
    dosya kabul etmek için de böyle bir mektuba da gerek yok.
    ilgili maili buradan paylaşın lütfen, ona göre kontrol edelim.

• @maliek42 merhaba, ben de dosyasını taşımak için uğraşanlardanım. Hiç böyle bir mail almadım konsolosluklardan. Hangi konsolosluklar böyle geri dönüş yaptı acaba?
    Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

• @gucarslan

Merhaba bana KCC’den bana böyle cevap geldi!

Vaka numaranız artık görüşme işlemi için günceldir. Bir röportaj tarihiniz varsa, https://dvprogram.state.gov kontrol etmeniz için e-posta yoluyla bildirim alacaksınız. DS-260'ınızda değişiklik yapmanız gerekiyorsa, görüşme yapacağınız konsolosluk bölümüyle iletişime geçmeli veya değişikliklerinizle ilgili bilgiyi görüşme randevunuza getirmelisiniz. Vakanız planlanmaya hazır olduğundan KCC artık başvurunuzun kilidini açamaz.

Ama durumum değişmedi hala AT NVC diye duruyor, normal mi bu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yaman-0 ısrarla sürecinizi imzanıza taşımıyorsunuz. öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    aksi halde sorularınıza cevap alamayacaksınız.

• @lumos aşı konusunda gerçekten çok araştırma yaptım forumda, konu biraz spesifik olduğu için soruma tam bir cevap bulamadım, eğer benim durumumla ilgili bildiğiniz bir şey varsa paylaşırsanız çok sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirhan1 eğer mülakat yeriniz montreal ise bakmanız gereken yer kanada'nın sağlık kuruluşu ve sağlık muayenesi yapan yetkili birimdir.

eğer covid aşısı için bir bilgi almak istiyorsanız da resmi site her zaman cdc'dir;

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @emirhan1 Merhabalar, eğer mülakat yeriniz Montreal ise acaba bu sayfayı incelediniz mi ; U.S. Consulate General Montreal, Canada - MTL

Yukarıda vermiş olduğum sayfada 2. Adım bölümünde ''Medical Exam Instructions >>'' kısmına tıkladığınızda Kanada'daki konsolosluk onaylı doktorların listesi var. Bence aklınızdaki soruları netleştirmek için onaylı her hekimin web sitesini inceleyin. Hatta sizin için belirtilmiş siteleri gezinirken ''Dr. Randall T. Lee'' nin web sitesinde yaş aralığına göre gerekli aşıların listesini pdf formatında hazırladıklarını gördüm. Tek yapmanız gereken Onaylı hekimlerin web sitelerinde biraz vakit geçirip aklınızdaki sorulara cevap aramak. Eğer halen daha aklınızdaki sorular netleşmediyse belirtilmiş email adresleri ile iletişime geçip sorularınızı doğrudan konuyla alakalı yetkili kişilere sormaktan çekinmeyin.

• @Yaman-0 Merhabalar, şu iletiyi incelediniz mi ; Kentucky Consular Center (KCC-Post:30)

Size gelen mail 4. Tip Mail. Paylaştığım iletiyi okuduğunuzda anlayacaksınız. Ayrıca dosyanız mülakat almadığı müddetçe At NVC olarak gözükmesi normal. Mülakat aldıktan sonra o kısmın değiştiğini göreceksiniz. O konuyla alakalı da yukarıda Sayın @gucarslan 'ın size vermiş olduğu cevapta olan iletiyi okumanız gerekmekte.

• @Revolter insallaha aliriz emailleri galiba ankara cok cok yavas

• Belki bir mucize insallah cn herkes davet edilir diye iyi dileklerimi sunuyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.6k

| | | |