Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @u2rem
    14 Nisan da

• @timtim no işaretleyeceksiniz eğer vatandaşlarsa

• Arkadaslar, kimse bilen var mi su Expedite alirsak ne kadar sure icerisinde mulakat tarihin alabiliriz?

• @lucky2022 çok hayati önemli nedenleriniz olursa expedite kabul olur, onun dışında pek kabul edeceklerini zannetmiyorum.. kısa sürede mülakat vereceklerini de pek düşünmüyorum açıkçası

• @naja She is a citizen of Kosovo. This process with US Immigration is so frustrating. I was able to get my Turkish residency in 3 weeks. That would take an act of God to do in the US. 🤦♂

I see some people have their medical exams completed. Can we complete the medical examination before they call us for our interview? If so, is there a specific document we need to provide?

• @hanifeersan vize basılana kadar o şekilde görünüyo merak etmeyin yarın issued olur

• Ceac 2 mesaj göndermiş. Joint sponsorun geliri yetersiz gelmiş ve eşimin gelirini gösteren evrakları istemişler. Eşimin evraklarını istemelerinin sebebi onu yüklersem kabul mu edecekler yoksa illa yeni bir joint sponsor bulmam mı gerekiyor?

• Arkadaşlar merhaba, NVC'ye evrakları yükledik 10 gün sonra ek bir evrak daha istediler. hemen onu da yükledik ve bundan birkaç saat sonra, nvc ye ilk giriş yaptığımızda ödediğimiz fee ücretleri reddedildi yazıyor (Affidavit of Support Fee ve IV Fee).. bankayı kontrol ettiğimizde ödeme geri de gelmemiş. bilgisi olan var mı ?

• @dnunez0507 yeah I heard non citizens do get later interviews but I do not know why or how late 😕
    And yes you need to receive your consular interview date in order to schedule the medical exam but do not worry about that part at all. You will be notified of your interview more than a month prior to it so you guys will have a good amount of time to schedule and do the doctors exam. It costs a pretty buck though so beware of that and maybe start a medical exam fund? 😃 Good luck though! I hope its soon!!

• @Payakan Eğer ödemelere dair bir dekontunuz var ise nvc'ye durumu açıklayan bir e-mail atmanız gerekiyor. Bu durumu yaşayan arkadaşlar olmuştu diye hatırlıyorum.

• Bu hafta sevindirici haberlerim var. Mart ayının mülakat verilerine baktığımız zaman şubat ayında IR-1 kategorisi için 34 vize işlerken mart ayında 81 vize işlenmiş durumda. CR-1 için vize işleme oranları aynı kalmış olsa da bu bizlere umut veren bir gelişme. Son zamanlarda dq olan veyahut randevu tarihi alan arkadaşlar bildirmeleri durumunda listeye ekleyeceğim. Herkese iyi haberlar alacağı iyi haftalar diliyorum.

MARCH 2023 - IV Issuances by Post and Visa Class

IR-1 & CR-1 ISSUANCES MONTHLY - MAR 2023

Ankara CR1 = 14

Ankara IR1 = 81

5/10/23

DQ Date [Interview Date]
    July/Temmuz 2022 (Note: Most July DQs received interview dates)
    @Saad July 2 (Third-party national)
    August/Ağustos 2022 (Note: Some Aug DQs received interview dates)

@lucky2022 Late August (Turkish citizen, lived in third-party country)
    @Handan August 30 (Turkish citizen, lived in third-party country)
    @Naile-İlyas August 30 [April 12] (Turkish citizen, lived in third-party country)
    September/September 2022

@AE123 September 29 [Early March]
    @letlor September 30 [March 17]
    October/Ekim 2022

@tekinusa October 6 [March 15]
    @yusufkeser October 14 [March 16]
    @ekdodo October 17 [March 20]
    @mazeno October 20 [March 21]
    @t34 - October 30 [Late March]
    November/Kasım2022

@trbilgin November 9 [April 12]
    @simaysimon November 18th [April 19] (IR5)
    @hanifeersan November 23 [May 2]
    @SNGMSF November 23 [May X?]
    @ecom November 28 (F2A)
    @koro November 30 [May 8]
    December/Aralık 2022

@Thenomad December 2 [May 9]
    @CuckooFlower-Daisy December 7 [May 10]
    @Sinem-Arslan December 12 [May 11] (IR2)
    @Hakkı-Baltacı December 13 [May 11]
    @sdfdm December 15 [May 11]
    @engincan88 December 17 [May 16]
    January/Ocak 2023

@meliskadim January 5 [May 22]
    @serkankorhan January 6 (IR2)
    @gizemaö January 6 (F2A)
    @iuz93 January 10 [May 31]
    @enayt January 10 [Jun 5]
    @ufuk_sa January 11 [May 23] (F2A)
    @matt88 January 23
    @mina1201 January 23 [Jun7]
    February/Şubat 2023

@Emly February 2 [Jun 13]
    @serkankorhan February 3
    @gok334 February 9
    @Sofia-A February 15
    @baharg February 23
    @ipek1907 February 27
    March/Mart 2023
    @hilaldeniz March 23

April/Nisan 2023
    @uogzh April 13
    @u2rem April 21 (EB-2 NIW)
    @Barış-Metin April 27
    @istanbullover April 28

• @uogzh merhaba benim de ismim listede yok, DQ 19 Aralık, interview 16 Mayıs

• @ipek1907 teşekkür ederim

• Yakın zamanda ABD ye IR1 veya CR2 ile giden arkadaşlar, yurtdışı çıkış harcı ödediler mi? Muaflık var mı yok mu merak ettim.

• Herkese merhaba, benimde bugün mulakatim vardı. Yanımda tonlarca şey götürmeme rağmen, ilk görüştugum kişi, eşimin 2021 ve 2022 tax return ve w2 formunu istedi. Benden de nüfus kayıt, adli sicil, 1 tane fotoğraf, pasaport ve evlilik cüzdanı istedi. Bunlara ek olarak da eşimle olan fotoğrafları verdim. Sonra tekrar beklemeye başladım mülakat için.Sanırım mülakatı yapan kişiye göre değişiyor. Benimle görüşen kişi hızlıca işi bitirmeye odaklaydı. Belki 5 dakika konuştuk en fazla. Eşimle nerede tanıştınız ve şimdi nerede yaşadığını sordu, birde eşimin ailesiyle görüştüm mu. Joint sponsor hakkında hicbir şey sormadi, yani ne iş yapıyor ya da yakınlık derecesi vs sorulmadı. Ama eşimin abisi olduğu için belki soyadından da akraba olduğumuzu anlamış olabilirler. 20 saniye kadar fotoğraflara göz gezdirdi. En son visa approved dedi ben onu bile anlayamadım heyecandan. Eşimle 3 yıldır evli oldugumuzu ve IR 1 ya da CR 1 hangisi olavak diye sordum o da IR1 olmalı dedi. Bu arada ben İngilizce tercih ettim. Aşırı hızlıydı her şey hatta 2 3 dk daha bekledim hemen girişte acaba oldu mu diye. İnşallah bekleyen herkesin çok güzel geçer.
    Benim bir sorum olacak, pasaportun ptt ye verilip verilmediğini nasıl takip edeceğiz? Ceac sistemine girdiğimde sadece vize kategorisi yazıyor IR1 ve case in ise Ankara da olduğunu. Issued yazısı nerede oluyor onu sormak istemiştim. Şimdiden teşekkürler

• @CuckooFlower-Daisy nvc de sponsorluk ile ilgili evrakların görüşmeye getirilmesine gerek yoktur diye birşey okumuştum sanki. Sizden tax belgelerini istemeleri şaşırttı. Ya goturmeseydiniz ne olurdu acaba diye de sormadım değil. Siz liste olarak görüşmeye neler götürdünüz yazabilir misiniz tek tek. Teşekkürler

• @Berkan-Duru
    Joint sponsor ait belgeler istenmedi ama eşimin tax returnleri ve w2 formu istendi.
    Ben kendim için,
    Nufus kayıt örneği,
    Adli sicil belgesi
    Fotoğraf ( 1 adet ama son 6 olması önemli birisinin 1 yıl olduğu için kabul etmediler)
    Pasaport
    Evlilik cüzdanı

Eşim ve Joint sponsor için
    US pasaport fotokopileri ( bu sitede yazıyor diye aldım)
    I-864 formları
    2021 ve 2022 için tax return
    W2 formu her iki yil için ( eşimin 2021 de yoktu w2 formu sadece 2022 yi verdim ama siz bence varsa ikisini götürün)
    Evlilik kanıtlayacak fotoğraflar , yolculuk biletleri
    DS 260 form ( bakmadilar)
    Appointment Visa Letter
    Bir de yanıma sağlık belgelerini de almıştım, unganlardan gönderilen ve covid aşı kartı çıktısı.

• @CuckooFlower-Daisy tax return belgelerini istemeleri şaşırttı.. zaten sisteme resmi belge yükledik. Sizden duymasam hiç götürmek aklima gelmezdi. Var mi başka görüşmeye tax return vs vs belgeleri götüren aramizda?.. bu arada cevaplar icin teşekkürler.

• @CuckooFlower-Daisy tebrik ediyorum. Geçen salı aynı şeyleri yaşadım. Daha bugün vize basıldı olarak değişti ceacda. Ve az önce ptt ten mesaj geldi kargoya verildiğine dair. Bugün 9. Gün. Sabırla bekleyin

• @naja Guncel listeye ekleyecegim. Mulakat icin basarilar diliyorum

Benzer Başlıklar

• 3
  • 9
  • 2
  • 15
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |