Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @hanifeersan önümüzdeki hafta kavuşacaksınız inşallah 🙂

• Merhaba arkadaşlar dün sağlık muayene randevumuz vardı (10 yaşında oğlum ve benim )
    Konum olarak kuğulu parkın hemen yanında bir iş merkezi , 4. Katta 45 numaralı bir kapı üzerinde sadece doktor adı yazıyor prof Dr Mehmet ungan olarak
    Randevumuz 09:50 olaraktı biz biraz erken gittik direkt pasaportlarımızı ve varsa aşı belgelerimizi istediler , sürekli kullandığınız ilaç varsa raporunu ( oğlum için raporlu ilacı vardı ) evrakları verdik işlem yaptılar.
    Daha sonra alt katta bulunan düzen laboratuvara inmemizi istediler.pasaportlarımız ve verdikleri evraklar ile.
    Tahlil olarak sadece bana tahlil istediler oğluma istemediler.
    Kendin için düzen laboratuvarına kan tahlili ve röntgen için 924 tl ödeme yaptım. (dolar olarak ücret söylüyorlar , kart ile Türk lirası ödeyeceğim dedim ve karşılığı Türk lirası olarak ödemeyi aldılar )
    Sonuçların çıkması için 1,5 saat sonra tekrar gelmemizi istedi unganlar.
    Etrafta bir çok kafe var vakit geçirmek için, hatta kuğulu parkta vakit geçirmek kolay oldu çocuk ile.
    Unganlara geri döndüğümüz de oldukça kalabalıktı muayene için bekleyenler, sistemde bir sorun olmuş sanırım programın gerisindeyiz dedi sekreterler ,( dönüş için bilet almış olanlara yardımcı oldular gecikmemeleri için, öncelik verdiler)
    Muayene genel bir muayene yapılıyor ve gereken aşılarınız yapılıyor bana 4 adet, oğluma 3 adet aşı yapıldı.
    Ayrıca gebelik planlıyorsanız aşılardan 4 hafta süre geçmesini bekleyin uyarısını da yaptılar.
    Unganlara da ödemeyi Türk lirası ile yapacağımı söyledim kart ile
    Kendim için 6 bin 54 lira ödedim (muayene 4 aşı )
    Oğlum için 4 bin 883 tl ( muayene 3 aşı )

• @enayt, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba arkadaşlar dün sağlık muayene randevumuz vardı (10 yaşında oğlum ve benim )
    Konum olarak kuğulu parkın hemen yanında bir iş merkezi , 4. Katta 45 numaralı bir kapı üzerinde sadece doktor adı yazıyor prof Dr Mehmet ungan olarak
    Randevumuz 09:50 olaraktı biz biraz erken gittik direkt pasaportlarımızı ve varsa aşı belgelerimizi istediler , sürekli kullandığınız ilaç varsa raporunu ( oğlum için raporlu ilacı vardı ) evrakları verdik işlem yaptılar.
    Daha sonra alt katta bulunan düzen laboratuvara inmemizi istediler.pasaportlarımız ve verdikleri evraklar ile.
    Tahlil olarak sadece bana tahlil istediler oğluma istemediler.
    Kendin için düzen laboratuvarına kan tahlili ve röntgen için 924 tl ödeme yaptım. (dolar olarak ücret söylüyorlar , kart ile Türk lirası ödeyeceğim dedim ve karşılığı Türk lirası olarak ödemeyi aldılar )
    Sonuçların çıkması için 1,5 saat sonra tekrar gelmemizi istedi unganlar.
    Etrafta bir çok kafe var vakit geçirmek için, hatta kuğulu parkta vakit geçirmek kolay oldu çocuk ile.
    Unganlara geri döndüğümüz de oldukça kalabalıktı muayene için bekleyenler, sistemde bir sorun olmuş sanırım programın gerisindeyiz dedi sekreterler ,( dönüş için bilet almış olanlara yardımcı oldular gecikmemeleri için, öncelik verdiler)
    Muayene genel bir muayene yapılıyor ve gereken aşılarınız yapılıyor bana 4 adet, oğluma 3 adet aşı yapıldı.
    Ayrıca gebelik planlıyorsanız aşılardan 4 hafta süre geçmesini bekleyin uyarısını da yaptılar.
    Unganlara da ödemeyi Türk lirası ile yapacağımı söyledim kart ile
    Kendim için 6 bin 54 lira ödedim (muayene 4 aşı )
    Oğlum için 4 bin 883 tl ( muayene 3 aşı )

Hayırlı olsun sağlık kontrolünün yapıldığı kliniğin huzursuzluk veren bir ortam olduğunu söyleyenler vardı siz ne düşünüyprsunuz ayrıca aşı kartını biz yetişkinlerin temin etmesi biraz zor ama çocuğunuzun aşı kartına rağmen 3 aşı yapıldı dediniz hangi aşılar olduğunu biliyor musunuz?

• @u2rem
    Beklemeyenler kalabalık olunca ikinci farklı bir odaya yönlendirilenler vardı , orası boş büyük bir oda sadece sandalyeler var ve cam pencere yoktu , ama biz oraya geçmedik beklemek için , muayene yapılan bölümde 3 oda vardı sanırım , biz doktor beyin kendi odası olan büyük bir odada muayene olduk ferahtı , diğer 2 oda küçük ve penceresizdi gördüğüm kadarıyla , zaman kaybı olmaması için diğer odalar da kullanılıyor , çünkü muayenede sadece iç çamaşırınız ile kalmanızı istiyorlar üzerinize giymeniz için önlük veriliyor , bu giyinme sürecince diğer odalarda da hazırlanıp muayene olanlar oluyor , şansımıza bizim ki ferah bir alanda oldu , hangi aşılar olduğumuzu sağlık raporumuz email ile iletilecekmiş o zaman görüp yazarım buraya tekrar , pazartesi gelir sanırım

• @naja bunu öğrenmek beni çok rahatlattı ama evet yine de sizin dediğiniz gibi bu linkten mesaj atıp bilgi alacağım.hem de aksi bir durumda kalırsam da kanıt olmuş olur. aşamaları geçtikçe buradan bilgi vermeye devam edeceğim. sizden de güzel haberlerinizi bekliyorum. yardımınız için teşekkür ederim. takipte olacağım.

• @uogzh Cok tesekkur ederim. Mutlaka belirtecegim

• @bahacan
    Bizim de ds260 formumuz 7 ay olmuştu , dün sağlık kontrolünden geçtik , hiç sorun olmadı hatta ds260 formunun çıktısını da götürmüştüm istenilen evraklar da yazdığı için , istemediler bile .

• @naja 7 gun oldu ne mesaj ne de mail geldi. Arayıp sorabileceğim bir telefon numarası var mı

• Hi friends, I am new to this forum. Like many of you, I am also waiting for an interview date for my wife who currently lives in Turkiye. I am a US citizen. We've been waiting for so long for her visa. I feel a little better seeing that interviews are being scheduled for some of you.

• @hanifeersan bilemiyorum maalesef 😕 ceac hesabınızdan kontrol etmeyi denediniz mi?

• @enayt, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@bahacan
    Bizim de ds260 formumuz 7 ay olmuştu , dün sağlık kontrolünden geçtik , hiç sorun olmadı hatta ds260 formunun çıktısını da götürmüştüm istenilen evraklar da yazdığı için , istemediler bile .

Merhaba interview date inizin gönderildiği maili ne zaman almıştınız acaba?

• Arkadaşlar merhaba, form ı-130 onaylandı, evrakları yükledik ve mülakat için tarih beklemekteyiz.. mülakatta nasıl sorular ile karşılaşacağım daha önce mülakata girmiş olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ? bilen var mı ? ayrıca evliliği destekleyici belge olarak foroğraflar, uçak biletleri, otel rezervasyonlarını götürmek istiyorum sizce yeterli olur mu ? şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@Payakan evet bu saydıklarınız yeterli olur genelde nasıl tanıştınız ne zaman tanıştınız kaç yıllık evlisiniz gibi ufak kolay sorular soruyorlar

• @dnunez0507 hi! welcome here 🙂 I see your case has been DQ'd in november but you still didn't receive an interview date? Many of us here who have got DQ mails in november and december has received interview dates already, is your wife not a Turkish citizen or was she not born in Turkey? I heard that becomes a hold up for some reason?

• @naja evet son güncelleme dün yapılmıs. Hazır yazıyor. Ama kargoya verilmedi hala bugün Haftasonu hariç 6. Gün

• @hanifeersan çok şükür 🙂 umarım bugün yarın verirler kargoya. Anladığım kadarıyla konsolosluk biraz ekstra yavaş çalışıyor şu günlerde, ek evrak gönderen bir arkadaşımız da o evraklara bakılmasının 10 gün kadar sürdüğünü söylemişti yanlış hatırlamıyorsam.

• Merhaba ds260 formu dolduruyorum, eşim ve çocuk için ' Is this child immigrating to the U.S. with you? ' sorusuna ne demeliyim ikisi de vatandaş, youtube da ' onlar da sizinle birlikte GC alacaksa diye açıklama yapmışlar anlamadım yardımcı olur musunuz

• @naja Cidden çok yavaş. Mülakat günü de onlarca başvuruya sadece 3 görevli memur bakıyordu 😞

• @Berkan-Duru ben ne olur ne olmaz diye adliyeye gidip kırmızı mühürlü sicil kaydı aldım. Hem Türkçe hem İngilizce olarak. Ama ordan aldığım kağıtta arşiv kaydı içerir yazmıyor. Öyle bi seçenek yok dedi memur. Bende e devletten arşiv kaydı içeren olarak aldım hem Türkçe hem İngilizce. Mülakat günü de ikisinden de verdim. Yani kırmızı mühürlü adliyeden aldığım ve e devletten indirdiğim. Kabul edildi.

• Pasaport beklerken 6. Günde idari işlem yapıyor şuan. Eksik evrakımız yoktu. Vizemiz onaylanmıştı ve bi hafta içinde elinizde olacak denmişti. Şimdi bu idari işlem yazısı nedir? Bir kaç hafta sürebilir yazıyor

Benzer Başlıklar

• 8
  • 58
  • 1476
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |