DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tairanu Her ne kadar yuksek bir numaraniz olsa da numaranizin current olma ihtimalini aklinizda bulundurarak en azindan kenara ufaktan birikim yapmaya baslaminizi tavsiye ederim, numaraniz current olmasa bile size her turlu faydasi dokunacaktir. Genelde haziran, temmuz gibi son aciklanacak numara hemen hemen tahmin edilebiliyor. O aya kadar duzenli takip etmenizi, calisiyorsaniz sanki kazanmamissiniz gibi ayni sekilde devam etmenizi veya ise girecekseniz de sozlesmesiz bir ise girmenizi tavsiye ederim. Insallah hakkinizda hayirlisi olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tairanu DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, uzun süredir yazılarınızı okuyorum ve yazacak fazla birşey de bulamıyorum (çünkü aradığım herşeyin cevabı var zaten). Ancak deneyimli olduğunuz için sormak istedim, sizce bu sene current olma olasılığı varmı? çünkü geçen seneye göre kazanan sayısı yarı yarıya.Fakat başlangıç numarasının diğer senelere göre düşük olması ve sıranın yavaş ilerlemesi ister istemez beni korkutuyor. Bu arada case numaram 264xx larda ve ortalama visa bulletin ilerleme sayısına göre ve geçen senelere bakınca current olmazsa birkaç yüz numarayla kaçıracakmışım gibi gelmeye başladı. Bir tahmin yaparsanız bu sene kaçta biter aldığınız duyumlar varmı bilgilendirebilirseniz çok sevinirim. Sizi sessizce 🙂 ve ilgiyle takip etmeye devam ediyorum,teşekkürler.

Evet, bu yil Avrupa icin butun numaralarin aktif olma ihtimali, olmama ihtimalinden kanimca hala daha yuksek. Bunu su anki gidisata bakarak kestirmek hala zor ama ozellikle Ocak-Subat civari dv talihlilerinin dosya numaralari dagilimini gorunce biraz daha bilgi sahibi olabiliriz.

• @tairanu Kazanan sayısı yarı yarıya değil. Dünya genelinde DV2018'de seçilen sayısı 116K iken DV2019'da 85K. EU özelinde ise DV2018'de seçilen sayısı 40K iken DV2019'da 30K.
    Current olur mu olmaz mı sorusuna an itibariyle kimse kesin bir yanıt veremez. İhtimal var mı; illaki var. Ama hesaba katılması gereken en önemli nokta EU bölgesinden seçilen her talihliden artık neredeyse 2/3'ünün sürece devam etmek istemesi. Bu da erken case no'lar ile yaklaşık olarak 18-20K vize limitli EU kotasının dolması anlamına geliyor. Mesela geçen sene 20K vizeye EU, 26K bültene gelmeden ulaştı. DV2019'da görünüşe göre az çok DV2018 sürecine paralel bir seyir izliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@entelman DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@tairanu Kazanan sayısı yarı yarıya değil. Dünya genelinde DV2018'de seçilen sayısı 116K iken DV2019'da 85K. EU özelinde ise DV2018'de seçilen sayısı 40K iken DV2019'da 30K.
    Current olur mu olmaz mı sorusuna an itibariyle kimse kesin bir yanıt veremez. İhtimal var mı; illaki var. Ama hesaba katılması gereken en önemli nokta EU bölgesinden seçilen her talihliden artık neredeyse 2/3'ünün sürece devam etmek istemesi. Bu da erken case no'lar ile yaklaşık olarak 18-20K vize limitli EU kotasının dolması anlamına geliyor. Mesela geçen sene 20K vizeye EU, 26K bültene gelmeden ulaştı. DV2019'da görünüşe göre az çok DV2018 sürecine paralel bir seyir izliyor.

sadece Avrupa degil sayin @entelman tum dunyada ABD'ye goc populer olmaya basladi kanimca. Gecmis yillara nazaran secilenlerin daha buyuk bir kismi ABD'ye gelmeye calisiyor ama bir yandan da hala presidential proclamation da devam ediyor, bazi ulke vatandaslari gocmen vize alamiyor, sizin dediklerinize katilsam da ben bu yildan umitliyim 🙂

• @crazycells cevap veren herkese çok teşekkürler. Öyleyse her zaman yazıldığı gibi oturup sabırla bekleyip birikim yapıp, sizden haberleri güncel bir şekilde takip etmeye devam ediyorum,saygılar 🙂

• @cosimo çok teşekkürler bende aynı şekilde düşünüyorum 🙂

• @entelman o zaman beklemeye devam 🙂 olmazsa da denemeye devam

• @crazycells Eğer ki mülakat Estonya'da olursa Estonya tercihim olur tabiki.O zaman şuan Türkiye de olduğum için mevcut konum Türkiye olmalı sanırım.1 Ay sonra Estonya'da olmam sıkıntı olmaz sanırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasan-macit DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Eğer ki mülakat Estonya'da olursa Estonya tercihim olur tabiki.O zaman şuan Türkiye de olduğum için mevcut konum Türkiye olmalı sanırım.1 Ay sonra Estonya'da olmam sıkıntı olmaz sanırım.

siz DV2019 talihlisi misiniz yoksa DV2020'ye basvuru mu yapiyorsunuz?

• @crazycells hocam istenilen belgeler arasında boşanma belgesi isteniyormuş bugün nüfus müdürlüğüne gittim öyle bir belge yok dedi nüfus kayıt belgesinde çıkıyor dedi acaba konsolosluk kabul edermi

• ⭐⭐⭐⭐

@kürşat DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells hocam istenilen belgeler arasında boşanma belgesi isteniyormuş bugün nüfus müdürlüğüne gittim öyle bir belge yok dedi nüfus kayıt belgesinde çıkıyor dedi acaba konsolosluk kabul edermi

@Kürşat boşanma belgesi ya elinde orjinal mahkeme boşanma karar kağıdının olması lazım. yada elinde yoksa vukuatlı nüfus kayıt örneğinde yazılı olan evrakın referansı ile boşandığın mahkemenin kalemine giderek oradan aslının aynısı olan ıslak imzalı kopya alman gerekiyor.
    Bir başka çözüm boşanma kaydının gittiği nüfusa kayıtlı olduğun nüfüs müdürlüğünden alabilirsin. Ayrıca Sadece boşanma evrakının karar evrakının İngilizce tercümesinin yeminli tercüman aslının konsolosluğa teslimi gerekiyor.

• @crazycells 2019 talihlisiyim ama case numaram 30 binlerde, 2020 cekilisi icin tekrar basvursam 2019 cekilis surecindeki vize basvurumu etkiler mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells hocam istenilen belgeler arasında boşanma belgesi isteniyormuş bugün nüfus müdürlüğüne gittim öyle bir belge yok dedi nüfus kayıt belgesinde çıkıyor dedi acaba konsolosluk kabul edermi

bosandiginiz mahkeden almaniz gerekiyor bu kaydi, fakat gerekli bilgiler vukuatli nufus kayit orneginde de yer aliyor.

Resmi yonergelerde bosanma belgesinin orijinali olmasa da, konsolosun vukuatli nufus kayit ornegine bakarak bu konuda bir karara varilacagi belirtilmis fakat ben de sayin @redsat2000 'in dediklerine paralel olarak bu belgeyi almanizi ve orijinalini bulundurmanizi tavsiye ederim.
    Fakat suc unsuru yoksa, genelde bu kaydin ingilizcesini istemiyorlar. Isterseniz orijinalini goturebilirsiniz, eger ingilizcesinde israr ederlerse mulakat sonrasi cevirip gonderebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@milenium DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells 2019 talihlisiyim ama case numaram 30 binlerde, 2020 cekilisi icin tekrar basvursam 2019 cekilis surecindeki vize basvurumu etkiler mi?

etkilemez, basvuru yapabilirsiniz.

• @redsat2000 hocam cevap için teşekkür ederim illa tercüme olmasimi gerekiyor? Nereden alırsam alayım tercüme ettirmekmi gerekiyor?

• @crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

bosandiginiz mahkeden almaniz gerekiyor bu kaydi, fakat gerekli bilgiler vukuatli nufus kayit orneginde de yer aliyor.

Resmi yonergelerde bosanma belgesinin orijinali olmasa da, konsolosun vukuatli nufus kayit ornegine bakarak bu konuda bir karara varilacagi belirtilmis fakat ben de sayin @redsat2000 'in dediklerine paralel olarak bu belgeyi almanizi ve orijinalini bulundurmanizi tavsiye ederim.
    Fakat suc unsuru yoksa, genelde bu kaydin ingilizcesini istemiyorlar. Isterseniz orijinalini goturebilirsiniz, eger ingilizcesinde israr ederlerse mulakat sonrasi cevirip gonderebilirsiniz.

Nasıl bir suç unsuru? Hocam

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Nasıl bir suç unsuru? Hocam

misal anlasarak bosandiysaniz bunda bir sakinca yok, ama eger siddet, tehdit, dayak gibi nedenlerden dolayi bosandiysaniz o durumda konsolosluk kararlarin cevirisini isteyebilir.

• ⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 hocam cevap için teşekkür ederim illa tercüme olmasimi gerekiyor? Nereden alırsam alayım tercüme ettirmekmi gerekiyor?

Benimde aynı durumum söz konusu idi tercüme evrakı konsolosluk kontrol etti . Bahsettiğim 3 yöntem evrakın alınmasına ilişkin her halükarda 3 yöntem de de tercüme al Sadece boşanma karar sayfası ve temyiz onayı kısmı Tercüme yeterli herhangi bir ona ya ihtiyaç yok Ama evraginix orjinal yada mahkemece yada nufus mudurlugu onaylı kopya olmalı

• karı koca herikisi de daha once boşanmış ise , aplicant koca için mi yoksa her ikisi için de mi mahkeme boşanma evrakı götürülmeli ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sash DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

karı koca herikisi de daha once boşanmış ise , aplicant koca için mi yoksa her ikisi için de mi mahkeme boşanma evrakı götürülmeli ?

evet, iki kisi icin de goturun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

49

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.4k

| | | |