Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Anlamlandıramadığım bir durum var, ben göçmen vizesiyle kıtalararası mekan değiştireceğim, bana henüz ülkeye girmeden oradan greencard ve ssn için adres beyanı sorulacak.
    Sizin çözümünüz nedir bu konuda?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mirazbey sen hangi eyalete gideceksen orada yaşayan forum ailemizin üyeleri sana bu konuda yardımcı olacaklar.

• @mirazbey abdde mail forwarding servisleri var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• son 3 gün kaldı hayırlısıyla, şimdiden her detayına kadar araştırmanızın aşırı manası yok çıktıktan sonra başta Ali hocam olmak üzere misliyle herkese yardımcı oluyorlar zaten

• @mirazbey Hiç sev(e)mediğim nice akrabalarım ABD'de yaşıyor, onların anne taraflarından gelen düşünce yapıları yüzünden ilişkimiz bile yok, bu yüzden orada yaşamaları beni ABD'den muazzam ölçüde soğutmuştu, derinlere insem (evlerine geçmişten günümüze giren çıkanlardan bahsetsem) ağzınız açık kalır ki yazmak istemiyorum. Geçtiğimiz sene kardeşim Türkiye'de heba olmasın diye başvurmuştum onu bataklıktan kurtarabilmek için ve düşünün adres bilgisi isteseler bile yine de onlara tenezzül etmeyeceğim. Bence adres isteği biraz da ciddiyet sorgulamak için...

• merhaba green card başvuruusu yaparken lise mezunuydum ve ev hanımıyım şuanda aftan yararlanıp açık öğretime başladım ve yine ev hanımıyım acaba iş tecrübesi bölümüne ev hanımı mı seçmem gerekir yoksa öğrencimi açık öğretim olduğu için kararsız kaldım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cycraft herkesin araştırması ds 260 formu için yoksa amerika yaşamı için dediğin gibi daha vakit var. İlk mülakat senin bile olsa 5 ay vaktin var. Fakat ds 260 için 8-9 mayıs gibi açılacak

• 6 mayıs oğlumun doğumgünü, hayat bize güzel bir armağan verir diye bekliyorum 🙂 Olmazsa da denemeye devam..

• @udede benim şöyle bir gönderim olmuştu daha önce. ekleme gelmedi kimseden. sanıyorum bu bilgiler yeterli. aşağıya yapıştırıyorum eski gönderiyi. bol şans.
    O malum gün, sonuçlar açıklandığında, You Have Been Randomly Selected yazısını gördükten sonra ilk iş DS260 formunu doldurmak olacak. DS260 Formunu doldurmaya başlamadan önce hazır etmemiz gereken bazı bilgiler olacak. bunları hazır edersek, o adres neydi, bu tarih neydi diye araştırmak, bulmaya çalışmaktansa hazırladığımız notlardan hızlıca bulur yazarız diye düşünüyorum. bu bilgileri bildiğim/anladığım kadarıyla madde haline getireyim istedim. lütfen eksiğim/yanlışım var ise düzeltiniz.
    *Eski/Yeni pasaportlar (hem numara bilgisi için, hem de eski vizeniz var ise onun bilgileri için)
    *16 yaşından sonra yaşadığınız tüm adresler ( tatil vs gibi kısa süreliler değil, ikametgah olarak kullandığınız) e-devletten "Tarihçeli Yerleşim Yeri" olarak aratıp, belli bir döneme kadar olan adreslerinizi çıkartabilirsiniz.
    *ABD'de bir adres ve irtibat kişisinin telefon numarası
    *Anne/Baba kimlikteki doğum tarihleri/mevcut adresleri.
    *Boşandıysanız, önceki eşiniz ile evlilik/boşanma tarihleri, eski eşinizin doğum tarihi
    *çocuklarınızın doğum tarih/yerleri, sizinle yaşamıyorlar ise adresleri
    *Mevcut ve eski işyerlerinizin bilgileri, Müdür adı, işe giriş çıkış tarihleri (sgk dökümünden bakılabilir)
    *Lise ve Üniversite bilgileri, adres, başlangıç/mezuniyet tarihleri
    *Askerlik Yer ve Tarihleri
    Bu bilgileri DS260 Formunu doldurmaya başlamadan önce hazırlamak, hata yapmamız ve zaman kaybetmemizi önleyecektir diye düşünüyorum.
    düzeltmeler ve eklemelere açığız 🙂

• @asariel IMG_5245.jpeg IMG_5246.jpeg

Selamlar arkadaşlar, son 3 gün🎉
    Doğası güzel, iklimi ne çok soğuk, ne çok sıcak olacak eyalet arayanlara Georgia’yı öneririm 🙋🏻♀

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@karaçay anlaşılan sen görmemişsin çünkü ben zaten boş ds 260 formu yayınladım herkesin taslak olarak hazır ki sadece kopya yapıştır yapacaklar o kadar sen de yoksa aşağıdan indirebilirsin.

https://drive.google.com/file/d/1GSiI4BkD_TMKDD9mKXor_pkIdqFt-yrG/view?usp=share_link

• @mr-dad son gün, ilk gün, son saatler gibi teorik şeyler dolaşıyor bazı youtube postlarında ama bilmek mümkün değil. neticesinde yine evet tamamen randomize demekten başka bir imkan bulunmuyor.

• ⭐⭐

@fatih-duyus, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@mr-dad son gün, ilk gün, son saatler gibi teorik şeyler dolaşıyor bazı youtube postlarında ama bilmek mümkün değil. neticesinde yine evet tamamen randomize demekten başka bir imkan bulunmuyor.

Çekilişte hangi yıldı hatırlamıyorum 2017-18 olabilir programda hata olmuştu son gün başvuru yapanlara çıktı sonra düzeltildi ama bu şehir efsanesi gibi dolaşıyor

• @karaçay SGK dökümünden işe giriş çıkış tarihleri belli oluyor fakat lise ve üniversite tarihlerini nasıl hatırlayabiliriz ki?

• Malum site ilk gün, özellikle ilk saatler açılmayacak. Ben her sene, ertesi gün rahat rahat bakarım desem de ekranın başından kalkamıyorum açıklanma saati geldiğinde. Has not been selected görmek için de bu kadar heyecanlanılmamalı bence. 6. defa hnbs görecek olmak beni yine üzecek ama ilki kadar değil. Makus talihim umarım düze döner artık…
    O değil yaş geçiyor yaş. Benim planım gider gitmez ıvır zıvır işleri halledip 1 yıl içinde orduya girmekti avantajlarından ötürü. Sonrasına bakacaktık. Bu gidişle nene olunca gideceğim bastonumla hırkamla. Artık huzurevine yerleşirim direkt.

• @mirazbey "not avaiable yet"
    çözümüm bu. mülakatta tamamlarım. en kısa sürede bile gelecek olsa 5-6 ay sürer

• @Yıldıray81 edevlette arama bölümüne diploma veya mezuniyet yazarsanız, çıkan belgelerde yazacaktır tarihler.

• @karaçay Tamamdır teşekkürler.

• ⭐⭐

@dytmelek Atlanta hariç daima aklımda olan biryer, Columbus’u çok merak ediyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |