Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• ⭐⭐⭐

@Berkan-Duru hayır burda önemli olan sponsorun geçmiş tax returnleri olur anladığım kadarıyla eşiniz yıllık kazancı size sponsor olamayacak şekilde. Eşiniz son returnı sponsorunsa geçmiş returnlerini yüklemeniz yeter

• Merhabalar Ben ABD Vatandaşı olan biriyle 04.03.2022 de Türkiye’de evlilik yaptım 13.06.2022 de uscıs başvuru yaptık uscıs sorgulama yaptığında 9 Temmuz 2022 itibari ile IO…….. Makbuz numaralı yabancı akraba dilekçesi olan form I-30 ‘unuzu aktif olarak inceliyoruz ortalama olarak ne kadar bir süreçte sonuçlanır bilgisi olandan bilgilerinden faydalanmak istiyorum teşekkür ederim

• Merhabalar Ben ABD Vatandaşı olan biriyle 04.03.2022 de Türkiye’de evlilik yaptım 13.06.2022 de uscıs başvuru yaptık uscıs sorgulama yaptığında 9 Temmuz 2022 itibari ile IO…….. Makbuz numaralı yabancı akraba dilekçesi olan form I-30 ‘unuzu aktif olarak inceliyoruz ortalama olarak ne kadar bir süreçte sonuçlanır bilgisi olandan bilgilerinden faydalanmak istiyorum teşekkür ederim

• @Taner-Akbulut max 3 ay içinde onayınız gelir diye düşünüyorum. https://egov.uscis.gov/processing-times/ bu linke göre 6 ayda onay gelir ama belli olmaz. Bol sabırlar. Daha nvc aşaması da var çünkü.

• Merhabalar yakın zamanda interview date alanlar ne zaman DQ olmuştu acaba

• İyi bayramlar arkadaşlar. Son zamanlarda NVC onayı sonrası case kaç günde konsolosluğa ulaşıyor bilgisi olan var mı acaba?

• @uogzh nvc onayı sonrası 45 gün sanırsam ama tabii mülakat tarihi beklemesi de var maalesef. Siz sona gelmişsiniz. Nvc ne eksik evrak istemisti sizden? Birde kişisel dokumanlarinizi nvc ye yuklerken hepsini e devletten mi almıştiniz? Bazi arkadaşlar adliyeye gittim veya turkce dokumanlari cevirip oyle yuklettim diyordu ondan sormak istedim. Bizde nvc asamasina gececegiz yakinda ve sorunsuz tamamlamak dilegimiz.

• @ggbbww cevap için çok teşekkür ederim. Şunu da sormak istiyorum eğer bilginiz varsa. Süremiz kısıtlı olduğu için aile içinde küçük bir nikah yaptık (fotoğraflar mevcut). Bu eksi bir durum olarak değerlendirilir mi? yani neden büyük bir düğün yapmadınız gibi.

• @enayt cevap için çok teşekkür ederim. Peki başvurudan sonraki yüz yüze görüşmelerin kanıtlarını sonradan ekleme şansım var mı? yoksa Ankara'daki mülakata yanımda mı götürmeliyim?

• @Taner-Akbulut Dosyanızda eksik yoksa 1-2 ay içerisinde onay gelir diye düşünüyorum. Dosyanızın bulunduğu servis merkezine göre de değişir tabii. P.D'miz neredeyse aynı sizinle.

• @Samet-Ünlü sizin k3 dosyası I-130 onayı sonrası deny duruma düştü mu? Ucsis case status de ne yaziyor suan k3 sorgulatinca?

• @Berkan-Duru Önce k3 denied oldu sonra I-130 onaylandı. Şu an denied gözüküyor

• @Samet-Ünlü bizde case was received yazıyor. Deny olur heralde yani 2 dosya ayni anda ilerlemez diye düşünüyoruz

• I-130 onaylandıktan sonra k3'ün bi anlamı kalmıyor deny duruma düşecektir bence

• @Samet-Ünlü siz nvc maili almışsınız hayırlı olsun. Biz bekliyoruz halâ. Gelir sanırım 1-2 güne. Siz başladınız mi evrak yüklemeye?

• @u2rem Bizim 2 Şubat DQ, 14 Nisan’da da Haziran’ın 13’ü için randevu maili aldım.

• @Berkan-Duru Merhaba bizim ilk k-3 için red yazıyordu 2. Kez başvuru yapmıştık bekliyorduk NVC dosyamız DQ olduktan sonra k-3 dosyamızda “Termination Notice Sent” yazıyordu eşim posta kutusunu açtı ve gönderdikleri kağıtta özetle şu yazıyordu zaten NVC’de ki dosyanız için randevu planlanıyor bu durumda k-3 dosyanızı kapatıyoruz. Şu anda da hala “Termination Notice Sent” olarak gözüküyor.

• @yakup-budakci hayır hiç sorun olacağını sanmıyorum, biz de aynı şeyi yaptık. Nikahımızda sadece anne babam ve iki şahit vardı. Düğünü sonradan yapacağız dedik ve NVC aşamasındayken düğün yaptık. Sonuçta bu kişisel bir tercih, hiç düğün yapmayabilirsiniz, kişisel sebepleriniz olabilir. Aile ile birlikte çekilmiş fotoğraflar, birbirinizi görmek için yaptığınız ziyaretler en önemlisi bence.

• @Berkan-Duru Teşekkür ederim umarım siz de en kısa sürede alırsınız maili. Eşimin geliri yeterli olmadığı için joint sponsor abim olacak onun evraklarını hazırlıyoruz 3-5 güne yükleriz diye düşünüyorum. Ben de o ara ds-260'ı doldurdum.

• @Samet-Ünlü kişisel belgelerinizin tümünü direkt e devletten mi alip yukleyeceksiniz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |