Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Moldova hakkında bilgisi olan var mı? eşim 2000 yılında Türkiyeye yerleşmiş 17-18 yaşından beri Türkiyede. gc bana çıkarsa şayet onun polis kaydını adli sicil kaydını alması gerekiyor mu? nasıl alabiliyor bilgisi olan varsa yazabilir mi?

• ⭐⭐

@Sini-sini moldova konsolosluğuna başvurup "Spravka" alabilirsiniz.

• merhabalar ben azerbaycanda 2 sene cıvarı calıstım ama resmı adreslerde 3 ay gozukuyor yınede almam gerekıyor mu adlı sıcıl kaydı bırde 2015 de 5 ay cıvarı ırak erbilde kaldım ona gerekmıyor sanırsam teşekkurler

• ⭐⭐⭐

@umutcetnkaya pasaportta giriş çıkış damganız olabilir yerinizde olsam alırdım Azerbaycandanda

• @Emre-Kurtulmuş Teşekkür ederim tavsıyenız ıcın ayrıca yenı yasantınızda basarılar dılerım yenı gıtmıssınız 🙂

• ⭐⭐

@umutcetnkaya siz yinede alin riske atmayin

• Merhaba, Sn. @gucarslan biz 10 ay Amerika’da kalmistik. Amerika icin polis kaydina gerek yok sanirim degil mi?

• Selamlar, Greencard talihlisi Türk vatandaşı olarka adli sicil belgesini alıyor bunda sorun yok, acaba greencard talihlisinin eşi başka ülkenin vatandaşı olduğunda ona da kendi ülkesinden adli sicil kaydı alınması gerekiyor mu. Bu belge sadece talihli için konulsa yeterli mi

• ⭐⭐⭐

@srdrky78 talihli eşi içinde gerekli

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Merhabalar, DV2024 çekilişini kazandım. 2004-2007 yılları arasında KKTC'de yasadım. Bunun adli sicil kaydı (Karakter belgesi) almak gerekiyor sanırım. Bu belgeyi mulakat tarhine kadar almamız lazım sanırım. Birde konsolosluktan halledebilir miyiz? Antalya'da konsolosluk var. önerileriniz nedir?

• Birde o dönemlerde orada yasadığım pasaport u yenilerken eskini almışlardı. Elimde orada kullandığım pasaport yok. Bu olmadan da karaker belgesi alabilir miyiz?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• Bugün kıbrıs konsolosluğu ile görüştüm. Oradaki görevli kıbrısa gidip almak daha kolay olacağını söyledi. Konsolosluklardan almak uzun sürüyormuş.

• ⭐⭐⭐

@yusufalak bir aceleniz mi var niye kendinize masraf ediceksiniz ki. Daha sürecinizin başlamasına 5 ay var zaten kaldı ki ne zaman mülakat alabileceğinizde belli değil 1-2 ayda oradan ekleyin. İlgili belgenin gelmesi 1-1.5 ayı buluyor sadece

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   G Gamer 

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@yusufalak bir aceleniz mi var niye kendinize masraf ediceksiniz ki. Daha sürecinizin başlamasına 5 ay var zaten kaldı ki ne zaman mülakat alabileceğinizde belli değil 1-2 ayda oradan ekleyin. İlgili belgenin gelmesi 1-1.5 ayı buluyor sadece

Yok acelemde araştıryorum sorun olmasın diye. Evrakın 6 ay geçerliliği var. o sebeble mülakattan 1-2 ay önce almak gerekiyor zaten. Dediğiniz gibi mülakat felan gelirse ona yakın gidip alırım. hem ziyaret hem iş gibi olur benım için eski dostlar var orada.

• 2 yıl kadar rusyada yasadik ailecek ,oradayken bizim çocuk 1 ,2 yaşındaydı ona da adlı sicil kaydı almam gerkli mi yoksa sadece kendim ve eşim için mi almaliyim

• @yusufalak sitede 2 yili asmamissa polis recordlar sorun yok diyor:
    Important: Police certificates expire after two years, unless the certificate was issued from your country of previous residence and you have not returned there since the police certificate was issued. If at the time of your interview the following three items are all true, you must bring a new police certificate to your visa interview:

You are more than 16 years old;
    The police certificate was obtained more than two years ago; and
    You still live in the country that issued the certificate.

• ingiltere'de nasil aliyoruz acaba? ilk sayfadaki site calismiyor.

• ingiltere sayfasi denilen yere email attim police certificate diye geciyor ve 55 pound istiyorlar formu doldurup. ingiltere'de bir basit adli sicil kaydi almak icin 55 pound mu oduyoruz gercekten? bedava sacma sapan bir sey saniyordum.

• ⭐⭐⭐

@voodoochild maalesef genelde bir çoğu ülkede ücret ediyorsunuz bu evrağı almak için

• @Emre-Kurtulmuş Geçenlerde bilgi almak için İsviçre'den doğum belgesi talep ettim, 32 CHF ödeme istediler. Tabi GC çıkmadığı için almadım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |