Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Muhtaradana gerçekten çok üzüldüm, sen doğru olanı yaptın kendince ama konsoloslar ciddi anlamda tek başına seyahat eden erkeklere bekar evli fark etmeksizin red veriyorlar, kadınlara pozitif ayrımcılık yapıldığı aşikar kendi deneyimimde de şahit olduğum tek kadın profilleri ve onaylarını yazmıştım zaten. Dediğiniz gibi hayırlısı ne ise o olsun vardır bunda da bir hayır diyeceğiz. Muhtemelen benim de görüştüğüm Sarışın kısa saçlı hafif kızıl tenli beyfendiydi , diğeri asyalı muhtemelen, görüştüğümüz kişi gerçekten çok fazla sorguluyor ve anlamlandırmaya çalışıyor, diğer asyalı dan arkadaşımız 30 sn içinde 2-3 soruda direk red aldı.

• @Muhtaradana Geçmiş olsun, böyle bir sonuç almanıza üzüldüm. Hayırlısı olsun 🙏

• ⭐⭐

@Muhtaradana geçmiş olsun.Çok üzücü.Her işte bir hayır vardır deyip son paragrafta anlattığınız yolunuzda ilerleyiniz.Birgün elbet alacaksınız vize.

• @Muhtaradana geçmiş olsun valla üzüldüm adınıza 😞 bazen gerçekten hak etmeyen insanlar red alabiliyor bu çok üzücü.

• @Muhtaradana üzüldüm, geçmiş olsun. Gerçekten orada konsolosu ikna etmek durumunda kalıyoruz.

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana çok geçmiş olsun tek seyahat edecek erkeklere bu denli ayrıştırma yapılması özgürlükler ülkesi olan ABD’ye pek yakışmayan bir hareket. Aralık ayında olan randevumu red alma ihtimalim yüksek olduğu için iptal ettim.
    Hem DV’den hemde turist vizesinden böyle sonuçlar almanız beni cok üzdü. Umarım 2024 talihlisi olarak tekrardan ABD’de yasamanın temellerini atarsınız.

• @waterman kadinlara ozel bir ayrimcilik yok. Bekar kadinlarda red aliyor.
    Ozellikle belli ulkelerde(anlasmali evlilikler vs) bu red oranlari artiyor,rusya,latin Amerika Vs.

• @Muhtaradana Bunda da vardır bir hayır, bundan sonrası daha güzel olsun inşallah. Seyahat etmekten vazgeçmeyin, şu hayatta insanın kendine yaptığı en büyük yatırımdır seyahat

• ⭐⭐

@Muhtaradana Detaylı anlatımınız harika ama çok üzüldüm inanın. Hakkınızda hayırlı olsun. İnşallah GC çıkar hem de küçük CN'li🙏

• ⭐⭐

@Muhtaradana detaylı anlatımınız için teşekkürler, sonuç için ise geçmiş olsun, üzücü gerçekten. hakkınızda hayırlısı olsun

• ⭐⭐

@Muhtaradana cok uzuldum reis gercekten Anlam veremiyorum passportunda damgalar var sirketin var konusmani guzel yapmissin red Vermesi Hic hos olmamis bahane ariyorlar red vermek icin belkide yalniz gidiyor olmani tehlike olarak baz almislardir allah hayirlisini Nasip etsin hakkinda

• @Muhtaradana geçmiş olsun gerçekten çok üzüldüm 😕

• ⭐⭐

Merhabalar,

17 Nisan 2023 mülakat deneyimlerimi aktarmak istiyorum. Onay aldık 🙂 Umarım görüşmeye girecek kişilere faydası dokunur.

8:15'te olan randevumuz için bir gün önceden eşim ve 7 yaşındaki kızımızla Ankara'ya geldik. Kaldığımız otel konsolosluğa 15 dakika yürüme mesafesinde olmasına rağmen, sabahın erken saatinde koştur koştur gitmemek için kendi aracımızla 7:25 gibi otelden çıktık ve Kule İş merkezinin otoparkına geldik. Burası park etmek için en ideal konum. Açık otopark alanında şansımıza 1 araçlık yer vardı ve 7:30 gibi park ettik. 1 dakika yürüdükten sonra Büyükelçiliğe vardık. Hemen sıraya geçtik. Her şeyi arabada bıraktığımız için saati tam bilmiyorum ama sanırım 7.40 gibi ilk gişeden pasaportlarımız alındı. Sonrasında yandaki alana geçtik. Burada da bir 5 dakika kadar bekledikten sonra içeriye, güvenlik kontrolünün olduğu yere geçiş yaptık. Araba anahtarı dışında bir elektronik eşyamız yoktu, belgeler dışında bir şey götürmedik. Çantası valiziyle gelenler vardı. Bunların hepsini ilk sıradan geri gönderdiler. Görevli polis memurlar sağolsunlar güvenlik aramasında bayağı güleryüzlü ve ilgili davrandılar. Kızımız bir polis memurunun çocuğu ile aynı isimi sahip olduğu için ekstra bir sohbetimiz oldu 🙂 Bu güvenlik kontrolünden geçtikten sonra bir bahçeye çıktık ve kısa bir yürüşten sonra asıl görüşmenin yapılacağı binaya geçiş yaptık. İlk girişte solda DS160 formları, pasaportlar ve fotolarımızı aldılar. DS160'ı güncellemelerini rica ettim. Hemen buradan sonra başka bir bankoya yönlendirdiler burada ad soyadlarımızı teyid ettiler, Amerika vizemizin olup olmadığını sordular. Olmadığını ilettik. Kızımıza da hangi okula gittiğini sordular, bilmiyorum neden sorulduğunu ama kızımız da gür bir sesle cevap verdi. Mülakatı Türkçe mi İngilizce mi yapmak istediğimizi sordular. Burada bize bir sıra numarası verdiler hemen 1 nolu gişeye parmak izi vermeye yönlendirdiler. Her aşamada görevliler size yardımcı oluyor, çok düzenli ilerliyor. Burada İngilizce konuşan bir hanımefendi benim ve eşimin parmak izini aldı, çocuğumuz için gerek olmadığını iletti. Sonra oturduk asıl sıramızın gelmesini beklemeye. Bizim gittiğimiz saatte sadece 1 görevli görüşme yapıyordu, kumral saçlı asya kökenli beyefendi. ( diğer banko sonra açıldı ama kendi kısmıma odaklandığımdan çok net göremedim) Bizden önce görüşmeye giren 2 kişi red aldı. Bir tanesi çok kısa sürdü, çok duymamadım ama sanırım hiç yurt dışı seyaheti yokmuş. Sadece kıbrıs'a gitmiş. Bekar bir erkekti. Çok çabuk red aldı. Sonrasında görüşmeye giren orta yaşlı bir erkek vardı. Biraz tutarsız yanıtlar verdi. Pasaportu boştu, eski pasaportum yanımda değil dedi. Kızı da aynı zamanda dil eğitimi için bir başvuru yapmış bundan bahsetti. Onun gideceği tarihte yanına gidebileceğini söyledi, gezmekten bahsetti filan. Görevli 3 haftalık mı dil eğitimi gibi bastırarak sordu. Evet dedi. Nerede çalıştığını sordu. Kendi firması olduğunu söyledi. Gelirini sordu. 200K diye cevap verdi. Kaç çalışanınız var dedi adam epey bir es verdikten sonra 1000 dedi. Nasıl yani 1000 çalışan ve 200K mı kazanıyorsunuz diye böyle kinayeli bir soru sordu. Adam bankada para var göstereyim dedim ama görevli istemedi. Maalesef vizenizi onaylayamıyorum dedi. Adam bu 2. reddim neden böyle oluyor diye biraz sitem etti. Görevli bu konuda size yardımcı olamam gibi bir cevap verdi. Bu 2 görüşmeden sonra bize sıra geldi. Aşağıda detayları anlatıyorum:

B: Ben
    K: Konsolosluk görevlisi

B: Merhaba, iyi günler ( pasaportları uzattım )
    K: Merhaba. (pasaportlara ve bilgisayara baktı) Nereye gidiyorsunuz?
    B: Miami, Orlando ve New york
    K: Kaç gün kalacaksınız?
    B: 10 gün kadar.
    K: Amerikada tanıdığınız var m?
    B: Hayır yok.
    K: Firmanızda kaç kişi çalışıyor?
    B: Ben ve eşim. ( kendi firmamız )
    K: Aylık geliriniz nedir?
    B: Gelirimizi söyledim.
    K: Daha önce yurtdışına çıktınız mı?
    B: Evet bir çok Avrupa ülkesine gittik, eski pasportlarımız burada. ( yenisi boştu, en güncel olanlarıdan 3 tanesini paylaştım. Bütün gezileri ben ve eşim yapmıştık, bir kısmını da kızımızla beraber.)
    K: Ooo epey pasaport varmış.
    K: En son nereye gittiniz, hangi tarihte?
    B: 2018 Almanya, öncesinde 2017 İtalya. ( diğer gezileri sormadı bile, 3 kere İtalya, 2 kere Almanya, İsveç, İspanya, Yunanistan ve Sırbistan gezilerimiz vardı. Çoğu 2012 - 2017 arası.)
    K: (Pasaporttan bunları hızlıca teyid etti, bilgisayara notlar aldı) Tebrikler vizenizi onaylıyorum dedi.

Aslına bakarsanız çok kısa sürdü, sorular seri şekilde ilerledi. Onayı aldıktan sonra tabi üzerimizdeki bütün stres gitti. Eşime hiç soru sormadı görevli. Bir sürü belge getirmiştim , sadece eski pasaportlara bakıldı. Görüşmede rahat olmak bence çok önemli. En önemlisi tutarlı bir seyahet planı ve iyi doldurulmuş bir DS160 formu. Ben tüm ayrıntısına kadar doğru ve detaylı bir şekilde doldurdum. Seyahat planımı, gezilecek yerlere kadar yazdım ve görüşmede de forma yazdığım konulardan gelen sorulara tutarlı cevaplar verdim. Tabi geçmiş seyahatler ve ailece başvurmamız bence onay için önemli bir etkendi. Umarım herkes vizesini sorunsuz bir şekilde alır. Biraz uzun oldu ama umarım faydalı olmuştur.

Bu arada vize görüşme tarihimizi erkene çeken @Rushvisasnow salih bey e tekrar çok teşekkür ediyorum.

• ⭐⭐

@tufank tebrikler.vizeniz hayırlı olsun.Keyifli gezmeler.

• @tufank Tebrikler, vizenizi güle güle kullanın. İyi tatiller 🙂

• @tufank Tebrik ederim . Yolunuz açık olsun .

• @tufank tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun, iyi tatiller

• ⭐⭐⭐

@tufank tebrikler vizeniz hayırlı olsun.

• @tufank Tebrikler, hayırlı olsun.

• ⭐⭐

@tufank tebrikler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

34

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |