Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @knnrn Cevabınız için teşekkür ederim. Bu şekilde beyan vereceğim.

• @Emre-Kurtulmuş Bilgi için teşekkürler. Böyle bir bilgiyi arıyordum tam.

• @morpenguen, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Arkadaşlar merhaba, eğer soracağım soru daha önceden sorulduysa lütfen kusuruma bakmayın.

Sorum şu; Vakıfbank New York şubesine gidip göç etmeden önce Türkiye’de açtırdığım vadesiz dolar hesabıma para yatırmak istediğimde komisyon alıyorlar mı?

Merhaba, Vakıfbank hesaplarınızdaki dolarınızı NY şubesinden komisyonsuz çekebiliyor musunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Merhabalar. Bir kaç gün önce enparadan BofA hesabıma dolar cinsinden swift talimatı vermiştim ancak alıcı hesap bulunamadı diyerek parayı baya bir kesinti yaparak tekrar enpara hesabıma geri göndermişler. Bu işlem için kullandığım swift kodu BOFAUS3NXXX
    Hesap numarası kısmına da BofA uygulamasında checking account bilgileri arasında yer alan wire routing numberı girmiştim. Bu işlemde neden hata aldığımı anlayamıyorum. Bilgisi olan var mı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@neutrinos @osman-1 @denizci10 kendileri aynı bankadan çıkış ve giriş aynı bankaya swift yaptılar onlarda sorun yoktu gelince sana cevap yazarlar

• @neutrinos, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Merhabalar. Bir kaç gün önce enparadan BofA hesabıma dolar cinsinden swift talimatı vermiştim ancak alıcı hesap bulunamadı diyerek parayı baya bir kesinti yaparak tekrar enpara hesabıma geri göndermişler. Bu işlem için kullandığım swift kodu BOFAUS3NXXX
    Hesap numarası kısmına da BofA uygulamasında checking account bilgileri arasında yer alan wire routing numberı girmiştim. Bu işlemde neden hata aldığımı anlayamıyorum. Bilgisi olan var mı acaba?

Merhaba, Bende enpara ile swift işlemi yapmıştım. BofA 12 Haneli Account Number + Swift Code ile gönderim sağlamıştım. Birkaç dakika sonra BofA banka hesabımda görünmüştü para. Siz wire routing bilgisi girmişsiniz, belkide problem bu olabilir.

• @drserdar Boa'dan enpara dolar - dolar gönderince yine mantıklı oluyormu yoksa sace enparadan abd ye gönderince mi mantıklı

• Merhaba,
    Turkiye'den Amerika banka hesabina USD yollamanin komisyonsuz yolu yok anlasilan.
    Dogru mu anlamisim?

• ⭐⭐⭐

@mqkerqkermwer evet komisyonsuz yolu yok

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mqkerqkermwer var ama belli bir tutar kadar gönderebilirsin. Türk lirası olarak 6.000 TL karşılığında cepteb Türkiyeden parayı bank of americadan çekebiliyorsun.

• Merhaba arkadaşlar bir konuda fikrinize ihtiyacım var.

$ hesabımın bulunduğu TEB şubesindeki yetkili bana geçen hafta direk bilgisayardan TEB hesabıma bağlanarak Amerika'daki Bank of America hesabıma problemsiz transfer yapabileceğimi iletti. Bugün şahsi bilgisayarımdan TEB üzerinden swift yapmak istedim ama ne TL hesabımdan 107 TL masraf kesildi ne de aktarmak istediğim $ miktarı $ hesabından aktarıldı. Bunun üzerine hesabımın bulunduğu şubeyi aradığımda başka bir yetkili telefonda eveleyip geveleyip hesap aktarım limitinin düşük vs. olduğunu söyledi bende swift için bir aktarım limitinin olmaması gerektiğini eğer ki banka kartıyla örneğin Amerika'da para çekmek istesem böyle bir günlük limitin oldğunu ama swift için bir limitin olmaması gerektiğini söyledim. Benzer bir durum TEB ile başına gelen oldu mu ?

Ek olarak, $50 bin altı gönderim olsa dahi belge istenebileceği vs söylendi. Ben mi zor veya bilgisiz birine denk geldim TEB'de yoksa prosedürler mi değişti açıkcası anlamadım. Sırf TEB ile Bank of Amerika'nın anlaşması vs. var daha kolay olur işlemler diye enpara'dan TEB hesabına geçtim ama böyle saçmalıklara denk gelip yok yere zannedersem canımı sıktım. Teb ile yakın zamanda problem yaşayan oldu mu benim yaşadığıma benzer.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AE123 yazını okudum hemen sitesine baktım 09.03.2023 tarihinde değişmiş linki aşağıya bırakıyorum

Bu başlığa bakar mısın

Uluslararası Fon Transferi ve Mesajlaşma Ücreti

Altında ki bu başlık

CEPTETEB Şube

• ⭐⭐⭐

@AE123 belge şartının 10bin dolar üstü işlemlerde olduğu söyleniyordu fakat ben geçtiğimiz haftalarda deneyimide aktarmıştım 12bin doları herhangi bir belge kanıt sunmama gerek kalmadan gönderdim sorun yaşamadan. Şu sıra bankaların genelinde dolar işlemlerinde sorun yaratıyorlar gibime geliyor benim. Bazıları dolar yatırıp çekmeye izin vermedikleri vs bilgilerini görmüştüm

• ⭐⭐

@AE123 merkez bankası kısıtlama getirdi yurt dışına para transferlerine. Günlük 10k TL olacak şekilde.Zannedersem tüm bankalarda bu şekildedir.

• Yurt dışına para gönderiminde sorun yaşayan var mı acaba? İngiltereye 2700 pound göndermek istedim gönderemiyorum, ne wise.com dan nede transfergo dan

• ⭐⭐

Şu şekilde bir uygulama başlamış @Mrbye bilginize. Ben tvitterdan okudum. 10k tl yabancı para karşılığı mac gönderilebiliyor

@selamibasaran, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@AE123 merkez bankası kısıtlama getirdi yurt dışına para transferlerine. Günlük 10k TL olacak şekilde.Zannedersem tüm bankalarda bu şekildedir.

• @selamibasaran, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Şu şekilde bir uygulama başlamış @Mrbye bilginize. Ben tvitterdan okudum. 10k tl yabancı para karşılığı mac gönderilebiliyor

Ne zamana kadar acaba merkez bankasına bende bakıyordum şimdi bulamadım yazıyı henüz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mrbye istersen western union dene kesintileri linki aşağıda

• @selamibasaran, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Turkiye savasa falan mi hazirlaniyor hayirdir?

Rusyada bile boyle kisit yok

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

142

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |