Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@ilkerkaynar90 coinler ile transferi düşünün derim.

• @selamibasaran bana çok riskli geliyor bu durum hesap verilebilirlik açısından ileride sıkıntı çıkarabilir diye ya 😕

• ⭐⭐

@ilkerkaynar90 evet bir risk var. Coinlere vergi konusu ABD de var. Swift kalıyor geriye.Ama Ben daha önce daha az yer kaplasın diye 500 lük eurolarla getirmiştim.10 k dolar üzeri bildirime tabii sadece.İsterseniz yanınıza 40-50 k alıp gidebilirsiniz. Türkiyedeki gümrük memurları bununla pek ilgilenmiyor.Ama dediğim gibi çok sıkıntı olursa 500 euro yapıp cebinize koyup geçebilirsiniz.

• @selamibasaran ya bende kağıt parayı okadar didik didik edeceklerini düşünmüyorum ancak ne olur ne olmaz diye beyan verip geçmek daha avantajlı sanırım bu parayı çıkartıyorum diyoruz zaten başka bir olayı yok..

• Arkadaşlar enpara USD hesabım var merak ettiğim enpara USD hesabına fiziki olarak Finansbank şubelerinden mi para yatırabiliyoruz?

• ⭐⭐

@AE123 enpara qnbfinansbank altında çalışıyor zaten. Biz enpara işlemlerimizi qnbfinansbank üzerinden çözüyoruz.

• @selamibasaran cok kisa zaman once transfer yaptik . 3/4 gun kadar surdu bazi evrak lar istediler fakat genel itibari ile sorun yok . $50K ve altini zaten kendiniz online transfer yapabilirsiniz . birer gun arayla transfer edersiniz .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ilkerkaynar90, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Yaklaşık 100.000 $ ile gideceğiz olurda şans gülerse..
    Şimdi aklımızda bir soru var yanımızda 10.000 üstü götüremiyoruz anlaşılan yada götürürsekte beyan vermemiz gerekiyor. Eşimle 10 10 yanımıza alıp geçtik diyelim hatlarımız vs var enpara yada teb ile burada 2. Hafta açacağımız banka hesabına bu kalanı transfer yapmak istediğimizde bu bankalar bizi mutlaka arayabilir. O durumda onay için arama yaparlarsa bu durumu nasıl aşabiliriz ? Amerikada alacağımız hat ile banka müşteri temsilcileri aranıpmı durum izahı yapılıyor yoksa farklı yöntemleri mevcutmudur ? Şu an türkiyede bile olur olmadık zamanlarda banka onayı istenebiliyor transferlerde çünkü tapu işlemlerinde sürekli karşılaşıyoruz bu sorun ile.

10 bin dolar kişi başı değil aile başı. Eşinizle toplam 10 bin dolar üstü para götürürseniz beyan etmek gerekiyor. Beyan etmek olumsuz bir durum değil veya herhangi bir vergi ödemeyeceksiniz.

Türkiye hatlarınızı açık tutabilirsiniz. Ararlarsa ulaşabilirler. 20-30 dolara ucuz çift hatlı telefonlar var.

• Turkiye ile amerka arasindaki fark Tr de kisi basi 10k amerikada aile basi 10k

• @knnrn, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@ilkerkaynar90, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Yaklaşık 100.000 $ ile gideceğiz olurda şans gülerse..
    Şimdi aklımızda bir soru var yanımızda 10.000 üstü götüremiyoruz anlaşılan yada götürürsekte beyan vermemiz gerekiyor. Eşimle 10 10 yanımıza alıp geçtik diyelim hatlarımız vs var enpara yada teb ile burada 2. Hafta açacağımız banka hesabına bu kalanı transfer yapmak istediğimizde bu bankalar bizi mutlaka arayabilir. O durumda onay için arama yaparlarsa bu durumu nasıl aşabiliriz ? Amerikada alacağımız hat ile banka müşteri temsilcileri aranıpmı durum izahı yapılıyor yoksa farklı yöntemleri mevcutmudur ? Şu an türkiyede bile olur olmadık zamanlarda banka onayı istenebiliyor transferlerde çünkü tapu işlemlerinde sürekli karşılaşıyoruz bu sorun ile.

10 bin dolar kişi başı değil aile başı. Eşinizle toplam 10 bin dolar üstü para götürürseniz beyan etmek gerekiyor. Beyan etmek olumsuz bir durum değil veya herhangi bir vergi ödemeyeceksiniz.

Türkiye hatlarınızı açık tutabilirsiniz. Ararlarsa ulaşabilirler. 20-30 dolara ucuz çift hatlı telefonlar var.

Aynen aynen biliyorum bizlerde beyan verip 20 götürürüz diye düşünmüştük beyanı yazmamışım 🙂 10 10 cebe atar gideriz anlamında 🙂

• @ilkerkaynar90 beyan etmezseniz Ve ortaya cikarsa paraya El konulur bu arada.

• @charon, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@ilkerkaynar90 beyan etmezseniz Ve ortaya cikarsa paraya El konulur bu arada.

Bakalım umarım bir şekilde o aşamaya geçeriz.. bankacılık sistemimizin entegrasyonu gerçekten kötü durumda gibi geliyor abd de yaşanan sıkıntıları görünce..

• Türkiye den ailem para gönderecek en düşük komisyon ile nasıl alabilirim bilgisi olan var mı? Yaklaşık 3-5bin dolar en düşük komisyon ile nasıl alabilirim?

• Türkiye'den 3000 dolar civarında para alacaktım en uygun yöntem hangisi şuanda TL karşılığı banka hesabında arkadaşın bana gönderecekti en düşük kominsyonlu nasıl yapalım? döviz bürosundan dolar alıp mı göndersin yoksa banka aracılığı ile mi yoksa western union tl yi dolara mı çevirmesi mantıklı yoksa: birde ptt üzerinden dolar yada tl göndermek nasıl olur. Kripto yapamıyoruz keşke yapabilsem bilgisi olan varsa yazabilir mi:

• @samuraisamet Şuan en mantiklisi Wise uygulaması diye düşünüyorum.

• @samuraisamet TL olarak atılabiliyorsa en uygunu Wise, dolar>dolar olarak atılacaksa Enpara veya Cepteteb üzerinden swift.

• Bank of America debit karta Turkiyedeki ATMden dolar konulabiliyor mu?

Ben denedim (TEB ve baskalarinda) ama oyle bir secenek vermedi.

• Merhaba,

TR’de Garanti Bankası hesabıma girdiğimde ABD de yaşadığım için vergi mükellefi olduğumu beyan etmem gerekliliyle ilgili görseldeki gibi bir bildirimle karşılaştım.
    “Beyan ver” segmesinden ilerleyince vergi numarasını soruyor. ABD de SSN ile vergi bildiriminde bulunulduğundan SSN numarasını mı vermek gerekiyor? SSN paylaşmak doğru mudur, emin olamadım. Bilen ya da benzer şekilde beyan veren biri var ise yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Capture.JPG

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dirilo Evet, SSN vereceksiniz. Herhangi bir sakıncası yok. Yasal zorunluluk sonuçta.

• ⭐⭐⭐

Bank of America atmlerinden ücretsiz çekebilmek için cepteteb hesabı açmıştık ve amerikaya gelirken paramız ordaydı. İlk 5-6 gün parça parça günlük 500$ limitimiz dahilinde bir kısmınj çekebildik paramızın. Direk swift yapmayı denemedim 10K üstü miktarda ekstra belge vs istediği söyleniyordu onun için miktarı o sınıra düşürmek istiyorduk. Dün artık dayanamayıp kalan 12.2K doları swift olarak gönderdik. öncelikle cepteteb uygulamasında swift işlemi göremedim onun için internet bankacılığından yaptık. TEB bu miktar için 107TL ücret aldı, 24 saat içinde swift işlemi sonuçlandı Bank of America hesabınada 15$ kesintili olarak geldi. Gayet hızlı ve uyguna geldi diye düşünüyorum

Ufak güncelleme: bank of america 15$ kesintiyi ayrı olarak almış yani hesaba 15$ eksik gelmesinin nedeni aradaki bankanın masraf alması. Toplam kesinti tutarı 107Tl + 15$ + 15$

Benzer Başlıklar

• 6
  • 2
  • 6
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

36

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |