Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• ⭐⭐

@Berkan-Duru gozun aydin 😁

• @emirgenco teşekkürler 😊 ufak bir değişiklik görmek güzel

• arkadaşlar merhaba herkese iyi forumlar. benim bir sorum olacak. lütfen bu konuda bilgisi olan biri varsa ve cevaplarsa çok sevinirim. karımla bundan 3 yıldır önce tanıştık ve yaklaşık 2 yıl önce 30.07.2021 Türkiye'de evlendik. evlendikten sonra eşim işinden dolayı ABD'ye döndü. neredeyse 2 yıldır bu evliliği uzaktan yürütmeye çalışıyoruz bir türlü vize mülakat sırası bize gelmedi. derken dün (14.04.2023) mülakat tarihi bize mail yoluyla ulaştırıldı. mülakat 16.06.2023 tarihinde yapılacak. bu konuda adminlerin ilk yaptığı yorumlardan birinde ''evlilik sürecinde 2 yılı Türkiye'de dolduranlar vizelerini CR1'den IR1'e değiştirebilirler'' diye bir yazı okudum. benim evliliğim bu yıl 30 temmuz' da 2. yılını dolduracak ama mülakat 16 haziran'da olacak. yani IR1 vizesini 1.5 ay ile kaçırmış olacağım. bu mülakatı 1,5 ay daha erteleyip 30 temmuz'dan sonra girme şansım var mı? yada mülakatın bi önemi yok önemli olan Türkiye'de kalma sürem mi? yani mülakata girip 1 Ağustos'a kadar burada kalsam ve sonrasında Abd'ye giriş yapsam yine IR1 vizesi alabilir miyim?

• Merhaba bir sorum olacak. Şuan vize statüm F2A. Kasım ayında eşim vatandaş olacak sanırım statü IR1 olacak. F2Aların durumu belli ne zaman vize verilecek bir tahmin bile edemiyoruz. Statü değiştikten kaç ay sonra görüsme tarihi olur acaba. Bilgisi ve deneyimi olan var mı?

• @Berkan-Duru Gözünüz aydın darısı bize 🌿

• @Sofia-A Hi thank you. No, but in total I think it will be 5 months after DQ. So I guess it is the normal paste.

• @Berkan-Duru
    Hayırlı olsun , gözünüz aydın

• @enayt teşekkürler

• @ahsenas teşekkürler

• Arkadaşlar ucsis onayı sonrası nvc den mail yalnızca başvurana mi gidiyor yoksa iki tarafa mı? Ucsis onayi sonrası nvc aşamasına gecmesi tahmini kaç gün sürüyor? Deneyimli olanlar paylaşabilir mi

• @Berkan-Duru bizde sadece eşime gitmişti. Onaydan 3 ay sonra nvc aşamasına geçtik. Ondan da 5 ay sonra randevu aldık

• @hanifeersan teşekkürler cevabınız için

• @Berkan-Duru nvc onayından itibaren bana da gelmeye başladı mail

• @hanifeersan sizin surec cok uzun sürmüş.. 8 ay mi sürüyor nvcden gorusme gunune kadar? Cok uzun sure bu

• @bahacan dostum sanirsam evlendikten sonra amerikaya gelmeden 2 yil gecerse dedigin oluyor yani sen randevuna gittin vizeni aldin ama abd ye 2 yiliniz dolduktan sonra girerseb giriste bunu hallediyorlar diye okudum ben visajourney sitesinde bu konuyla ilgili orda baya tecrubeli insanlar var net bi bilgi alabilirsin orayi takip edebilirsin

• @skrbtk 😄 offf ben bu gunleri gorebilirmiyim acaba yorumlari okuyunca kendimi 2025e hazirliyom zaten yasinda geciyor 40 yaşta filan gelirim galiba

• @Berkan-Duru pardon 12 eylülde uscis onayı 23 Ekim de dq maili geldi. 2mayısa randevu verildi.

• @dalailama çok teşekkür ediyorum yardım için. hemen araştıracağım sağol

• @hanifeersan düzeltme icin teşekkürler

• @hanifeersan DQ olduktan ne kadar sonra görüşme tarihi netleşiyor?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

65

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |