Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@hukukcu111 vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda mutluluklar

• @gzm06 sizi de @hukukcu111 de tebrik ederim. Dilerim green cardlarınız her 2 aileye de mutluluk huzur ve bol para getirir. Eğer dosya taşımamız gerekir ise, anladığım kadarıyla, viyana 1 ay sonrasına mülakat tarihi veriyor. Dosya taşımayı kabul ettikleri anda vizeye başvurulabilir ve alınabilir hatırladığım kadarıyla. Daha önce 2-3 kez schengen aldım 1 haftada vizeler geldi gibi hatırlıyorum.

• @hukukcu111 sizi hiçbir şey yıldırmamış,bayıldım maceranıza.Tebrik eder yeni hayatınızda mutluluk diliyorum.

• @karaçay merhaba bir şey soracağım current olmadan mı, dosya taşımayı kabul ettiler..

• ⭐⭐

@hukukcu111 Tekrardan tebrikler , Vizeniz hayırlı olsun.

• ⭐⭐⭐

@hukukcu111 Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

• ⭐⭐⭐

@Zeynep-Uslu vizeniz hayırlı olsun amerikada bol şanslar

• ⭐⭐⭐

@hukukcu111 vizeniz hayırlı olsun amerikada bol şans

• ⭐⭐⭐

@gzm06 ne çok kişinin hayatına dokundu viyana, amerikadaki hayatınızda bol şans

• ⭐⭐⭐

@karaçay böyle bir yorum yapmak maalesef ki mümkün değil. Öncelikle Viyananın bu sene kabul ettiği gibi seneyede kabul edecek gibi bir şartı yok. Geçen sene kabul etmiyordu mesela. Mülakat tarihini boşluk durumlarına göre planlarlar 1 ay sonrasıda olabilir 2 ayıda bulabilir konsolosluğun durumuna göre

• @gzm06 tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• @gucarslan viyanaya dosya taşıma kabul maili aldım.ama current olmadığım için henüz mülakat maili almadım .. Current olursam mülakat almam ne kadar sürer .
    Mülakat tarihi belli olduktan sonra mı vize başvurusu yapsam..
    Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olabilir misin

• @Zeynep-Uslu hayırlı olsunnn bende bu sene erkek arkadaşımla başvur yaptım umarım bizde kazanıp yaşarız bu deneyimi

• @Cancan Viyana konsolosluğuna hangi tarihte mail atmıştınız ve ne zaman kabul aldınız?

• @Emre-Kurtulmuş teşekkürler emre. Sağ salim vardınız mı? Her şey yolunda mı? Deneyimlerinizi dört gözle bekliyoruz. Mutluluklar

• Tebrikler vizeniz hayırlı olsun. Ne mutlu size ki emeklerinizin karşılığını almışsınız. Yeni hayatınız sağlık, mutluluk ve başarı getirsin.

• ⭐⭐

@karaçay dusunuyorum, her yere de mail attim. Once turistik de olsa vizem olan yerlere attim, sonra vize alabilecegim diger seceneklere.

• Arkadaşlar Merhaba,

İstenilen evraklar birçok arkadaşımız tarafından da paylaşıldığı için bir daha yazmıyorum. Foruma girmediğim zamanda DS 260 da yapmış olduğum küçükl bir hatadan dolayı açtırdığımdan dolayı endişeliydim taki mail gelene kadar. Mülakattan 2 hafta öncesine sağlık randevumu oluşturdum.Maske takmayı unutmuştum haliyle küçük bir azar işittim. İşlemleri tamamlayıp birgün sonra zarfı aldıktan sonra taksiye bindim ve otogara giderken unganlardan arandım ve geri gelmem istendi , evrakları kontrol etmek amacıyla dendi ama geri dönerken aklımdan yüzlerce ihtimal geçti. bir sıkıntı yokmuş sistemlerine geç düştüğü için kontrol etme gereği duymuşlar böylelikle ayrıldım unganlardan.
    Mülakat 8.15 di ama 11.30 da anca sıra geldi, green card vizelerine sıra gelene kadar diğer vize türleri bitmişti. daha önce amerikada bulunduğum için güzel bir görüşmeydi onun üzerine konuştuk . mülakatta böylece sonlandı.
    Yeşilkart forumu yöneticelerine ve arkadaşlara teşekkür ederim. Umarım herkes vizesini alır.

• ⭐⭐⭐

@Cancan current olduktan sonra muhtemelen mülakat maili gelicektir ancak bu yazışmaların oldugu ekleri çıkararak multi vize almaya çalışın.

Eğer red yerseniz en azından mülakat aldıktan sonra daha inandırıcı bi senaryoya sahip olup şansınızı arttırabilirsiniz.

• Merhaba sevgili yesilkart forum ailesi❤
    Bugün vize basılı pasaportumu teslim aldım.Şimdi bu satırları eve dönüş yolunda, uçakta notlara kaydediyorum🥺
    Öncelikle çaba gösteren, gerçekten isteyen okuyan öğrenen ve vizesini almak uğruna emek,zaman,para harcayan tüm arkadaşlarımın hayallerinin gerçekleşeceği günleri umutla bekliyor olduğumu söylemek istiyorum🥰Ve hemen teşekkürlerime geçmek istiyorum.Süreç boyunca desteğini esirgemeyen "onlar olmasa asla yapamazdım" dediğim canım adminler @smartcells, @gucarslan, @lumos , @achillesoag
    @cerkezkizi09 @Erkan-Gürsoy @hahmetp @EzgiTin @emrekrtlms ve belki hatirlamadiklarim
    Hakkınız ödenmez, hiç bi karşılık beklemeden yaptığınız iyilikler unutulmaz🥺 siz hakikaten iyki varsınız.Hersey için çok teşekkür ederim.iyiki hayatımdan geçtiniz🥰
    Deneyimime gelecek olursak, şimdi düşündüm de tarihler aklımda kalmamış çok komik😂 maillere bakıyım dedim uçakta olduğum için fazla geriye gidemedim o yüzden tam tarih veremiyorum😁Viyana ya mail atan diğer arkadaslar gibi ben de şansımı denedim.Sanırım mail atma tarihim subat ortalarıydı kisa sure sonra onay aldım ve cut off için de olduğumdan takip eden gunler de, hatta hiç hazır olmadığım kadar hızlı mulakat maili aldim🙏 Söyle ki kabul edildiğimi öğrenince schengen vizesi başvuru merkezinden 4 nisana randevu alıp beklemeye koyulmuştum ki 24 marta mülakat aliverdim😊Ve başvuru merkezinin randevu alınan tek yer olan internet sitesinden randevu almak çok zor olduğu için bütün gece Allah im napicam ben simdi dediğimi mulakata bile sevinemedigimi hatırlıyorum🥲Sanırım 3-4 gün ve gece uğraştıkdan sonra çocuklarım ve kendim için randevu alabilmeyi başarmıştım.Viyana seruveninin sanırım en yorucu bölümü schengen evragi toplamakti.Calismiyordum ve evli değildim.@lumos o gunler de cok kahrimi cekti dilerim o da en yakin zamanda hayallerine kavusur🥰 Tugba hanimin verdiği bilgilerle babamı sponsor gösterdim burada şunu söylemek istiyorum babam emekli ve yüksek bi maasi yok hesap hareketleri emeklilik hesabi Tuğba hanıma bunu söylediğim de bana sponsorun sadece maddi olanak için olmadığını ülkeye bağları kanıtlamak olduğunu söylemişti ek olarak babam hesabıma kalacak yerler ve uçuş masrafları için belli bi para gönderdi ve bu her ikimizin hesap dokumlerinde vardi.Sonrasinda gerekli tüm evraklari hazırladım.Bunlar vfs nin (konsolosluk başvuru merkezi)sitesin de var.Aldigim uçak bileti 15 marttı ve 14 martta schengen basılı pasaportumu teslim aldım .Ertesi gün 2 oglumla birlikte viyanaya uçtuk çünkü viyana da sağlık kontrolüne girip raporu alabilmemiz için 9 yaşındaki oğlumun 2 doz covid aşısı olması gerekiyordu.Ilk doz asisini yaptırıp ertesi gün geri döndük.22 martta tekrar viyana ya gittik 23 mart sağlık kontrolumuz 11 aydır okuduklarimdan farklı olarak çok güler yüzlü yardım sever insanlarla gerçekleşti.Sorduklari sorular klasikti ama gergin bi ortam yoktu hersey çok rahat ilerledi Viyana kontrolden önce olduğunuz aşıları kabul ediyordu ama ben o kadar yorgundum ki bununla ugrasmadim.18 ve 9 yas oğullarımin bebeklik aşı kartlarını ve okul aşı kartlarını ceviri yaptırıp goturmustum.Kucuk oğluma aşı röntgen ve herhangi başka bi tahlil yapılmadı,büyük oğluma idrar tahlili yapıldı ikimizden de kan alındı ve ona bi enjektörde 3 aşı bana sağ koluma 2 ve sol koluma 1 olmak üzere 3 aşı yapıldı.Rontgen merkezi için başka bi yere gönderdiler orda bekle süresi biraz uzundu çok kalabalık bi yerdi sonuç olarak onu da hallettik kliniğe toplamda 1280 euro diye hatırlıyorum ödeme yaptık röntgen için ayrıca ödeme yapmadık.Ertesi gün mülakata gittik tanıştığıma çok memnun olduğum arkadaşlarım @Hakan_3490 @alpckr16 ve eşi Gökçe ile birlikte girdik binaya yine ortam gayet sakin gergin değildi.Turkce bilen bi personelleri vardi.Oglum ingilizce konuştuğu için bana o yardımcı oldu.Ingilizce mülakat yapmak istemeyen arkadaşlara bu dünya tatlısı hanımefendi yardımcı oluyor.Evraklarimizi teslim ettik ardından 990 dolar olarak ödemenizi yaptık ve bekleme alanına geçtik o arada arkadaşlarla kısa bi evrak kritigi yaptık😊Gorusmemiz sohbet havasında geçti klasik ne iş yapıyorsunuz,okullar, nereye gideceksiniz,ne iş yapacaksınız soruları soruldu.Ve vizemizin onaylandığı söylendi😊ne olduğunu anlamadik acikcasi bize pasaportlarimizi geri vermeden dediler ki ümit 2.doz aşıyı olunca seyahat edebilirsiniz.Biz de zannettik ki pasaportlarimizi vize basıp gondercekler ve biz 2.doz aşıyı olup viyanadan ayrılcaz🤪öyle değilmiş klinik sağlık dosyasını göndermek için 2.doz aşıyı görmeyi bekledi.6 Nisan da 2.doz aşı zamanı geldi yaptirdik ve ordan kliniğe geçip aşı kartini gösterdik aa tamam bugün gondercez dediler.Bu arada biz aşıdan ciktigimizda hem klinik hem konsolosluk mail atmıştı umit asisini oldu mu vizenizi basmak için sizi bekliyoruz diye😊Klinikten dosyanızı gönderdik mailini alınca (ha evet viyana da klinik kendisi gonderiyor dosyayı biz almıyoruz) Konsolosluğa maili iletip "güzel haber" yazdık onlar da " gerçekten güzel haber bu vizenizi basınca size mail aticaz" dediler.Gün için de o mailde geldi, normal şartlarda ptt gibi bi merkeze gondereceklerdi ama sagolsunlar Cuma ogleden sonra ve pzrts tatiliz istisna olarak gelip konsolosluktan alın pasaportunuzu dediler.Dun söyledikleri saatte gidip pasaport ve sarı zarflarimizi aldık.Aksama da geri döndük hazırlıklara başlamadan önce uçakta yazmaya başladığım, bugün evimde bitirdigim deneyimimi paylaşmak istedim.Bir kez daha öncelikle adminlere ve yardımcı olan tüm forum ailesine, arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.Hepimizin güzel ve güneşli günler görmesi dileğiyle kendinize iyi bakın🤗

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |