Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @mazeno siz yarın mülakata gireceksiniz nvcye yüklediğiniz barkodlu ise bugün alacağınız barkodlu belgeyi sununca bir sıkıntı yaşarsanız bize yazarsanız birde evlilik cüzdanı diğer e devlet dokümanları sorulan soruları eklerseniz mutlu oluruz bu sualde bir daha sorulmaz inşallah insanlarında aklı karışmaz.

• Selamlar herkese, eşimin görüşmesi bitti e devlet üzerinden alınan belgelerle ilgili bir sıkıntı olmamış, görevli evlilik ve joint sponsorumuzla ilgili bir kaç soru sorduktan sonra da evraklarınızı inceleyip pasaportunuzu göndericem demiş. Vizeniz onaylandı gibi bir cümle kurmamış ama pasaportu almış ve aile içi şiddet ile ilgili broşürden vermiş, herhangi bir ek belge de istememiş. Bu durumda vize onaylandı diyebilir miyiz, bunu ceac sistemi üzerinden görebilecek miyiz bir bilginiz var mı? Herkese sürecinde bol şans diliyorum

• @ekdodo merhaba çok üzgünüm adınıza 😞 bir kaç soru sorabilir miyim ? Ne kadar gelir gösterdiniz ? Ve sponsorluk sadece sizin için miydi? Yani (varsa) çocuk (çocuklarınız) da sürecinize dahil mi?

• @hulyarslan sadece benim adıma, çocuk yok. 2021 yılında 13k dolar yaptı (3 ayda) . Yıllık 45 k yapıyordu ve paystubslarla bunu ispatlamıştık.

• @mazeno

Umarım onaylanmıştır ama dediğiniz kağıtları vermişse vizeniz onaylı bir şekilde elinize ulaşır gibime geliyor. İyi dileklerim sizinle 🙏
    Sponsor hakkında ne gibi sorular sormuş sizde bir başkasınımı sponsor göstermiştiniz? Vizeniz elinize ulaşınca iyi haberlerinizi editlersiniz umarım 🙂

• @ekdodo anladım 🙏 çok teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için🙏 Umarım en kısa sürede bu zorlu süreci sorunsuz bitiririz hepimiz 🙏🙏

• @meliskadim çok teşekkürler iyi dilekleriniz için, evet ben türkiyede yaşadığım ve amerikada gelirim olmadığı için ek sponsorumuz vardı, ek sponsorunuz kim ve nereden tanışıyosunuz diye sormuş görevli. Vizeniz onaylandı cümlesini duymadığımız için rahatlayamadık tabi ama umarım yakın zamanda elimize ulaşır 🙏🏻 mutlaka gelince buraya da yazacağım

• ⭐⭐⭐

@mazeno hiç korkmanıza gerek yok vizeniz onaylanmış gözüküyor. Ceac’i kontrol ettiniz mi? Bazen hızlıca işlemler bitsin diye çok acele ettiklerinden süreci net aktaramayabiliyorlar

• ⭐⭐⭐

@ekdodo, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba arkadaşlar, sabah 8'de mülakatım vardı. Ne yazık ki mülakatım iyi geçmedi. Eşim sponsorum olmasına rağmen sponsorluğunun yeterli olmadığına kanaat getirdiler. Eşimin yeni iş değiştirdiğini söyledim ve iş teklif mektubunu gösterdim. 2-3 aylık pay stubları elçiliğe posta ile yollamamı söylediler. Tabiki pasaportu da geri verdiler. Eşim 28'inde ikinci maaşını alacak. 29'unda pay stubları yollayacağım. Hiç beklediğim bir şey değildi. DQ olmuşken neden böyle bir sorun oldu bilmiyorum.Sarı kağıdı da beyaz kağıdı da verdiler. Gerçekten çok yıprandım artık. Hayırlısı olsun.

Edit: Bir de postayı yollarken adres olarak sadece Ankara Amerika Büyükelçiliği mi yazacağım yoksa açık adresi mi yazacağım? Bilgilendirme yaparsınız mutlu olurum.

Cok geçmiş olsun madem yeterli gözükmedi neden DQ oldunuz merak konusu. Gecikmelide olsa vizenizi alıcaksınız konsolos tarafından yanlıs anlaşılmalar olduğunu düşünüyorum paystublarla beraber pasaportunuzuda göndermeniz istendi mi?

• @waterman evet baktım ama bir değişiklik gözükmüyor sanırım bi kaç gün sabırlı olup vizeyi beklememiz lazım

• @mazeno merhaba öncelikle tebrikler. Sponsorunuz;

1: hangi evrakları yukledi?
    2: Sponsorunuz ne derece yakınınız dı?
    3: sponsor ile birlikte eşinizde gelirini gösteren tax belgeleri yüklenmiş miydi?

• @Berkan-Duru merhaba teşekkürler, sponsorumuz son 3 yıla ait tax returnleri ile beraber w2 yükledi, kendisi aile dostumuz akrabalık durumu yok, amerikan vatandaşı eş benim türkiyede yaşıyorum amerikada hiç vergi ödemedim durumumu açıklayan bir yazı yazmıştım ve amerikaya kesin dönüş yapacağıma dair de bir yazı yazmıştım

• @ekdodo Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun, umarım pay stub'larınızı gönderdikten sonra en kısa süre içerisinde vizenizi alırsınız ve bir an önce eşinize kavuşursunuz.

Eşiniz 2022 yılına ait Tax Return dökümanını sundunuz mu acaba görüşmede? Eşinizin 2022 geliri ne kadardı?
    Hem Tax Return hem W2 dökümanını aynı anda görmek istiyorlar mı?

Bir de görüşme esnasında finansal sponsorluk konusu dışında hangi sorular soruldu acaba?
    Çok teşekkürler şimdiden cevaplarınız için.

• @ekdodo sıkıntı yapmayın bence istedikleri evrakları gönderdiğinizde vizenizi vereceklerdir tabi biraz uzaması kötü olmuş ama bundada bir hayır vardır ınşallah

• @mazeno tebrikler bence kısa sürede vizeniz basılı pasaportunuzu adresinize gönderirler olumsuz bir şey söylenmemiş pasaportuda almışlar sorun çıkacağını sanmıyorum ve vizenizi alacağınızı umuyorum

• Bu ay randevu yok mu arkadaşlar acaba☹️Hala ses yok kasımDQ Ları yarım kalmıştı

• @SNGMSF Ben de onu bekliyorum ama genellikle ayın 24 ü veye daha sonraki günlerde geliyor mailler.Umalim da bu ay birçok kişiye mail gelsin gerçekten çok bunaldik

• @lzrs9909 sundum, eşim 2021 yılının eylül ayında işe girdi. 2021 ayında toplam 12k'lık gelir üstünden beyan etmiştik. 2022 yılının sonuna kadar 100k'lık bir geliri olmasına rağmen reddediler. Bana sadece nerede tanıştınız ve eşiniz kaç yıl Amerika'da yaşadı diye sordular. 30sayfa fotoğraf götürdüm hiç birinden soru gelmedi. Açıkçası bizim ilişkimizin gerçek olduğu her şeyiyle belliydi. Sırf geciktirmek için yapıldığını hissetiren bir görüşmeydi. Çok üzücü.

• @engincan88 Evet gerçekten çok bunaldık ben kasım 23 de DQ oldum sizin ne zamandı

• ⭐⭐⭐

Benim merak ettiğim @Handan hanım aslında DQ tarihi Ağustos olup halen mülakat alınmamış bi gelişme varmı dosyada?

Benzer Başlıklar

• 50
  • 116
  • 58
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |