Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabar,

Bir sorum olacak, Amerikada yasiyorum. annem ve babama turist vizesi basvurusunda bulunacagim. Sizce masraflari ben mi karsiliyor olarak gozukmeliyim kendileri mi? Annem calismiyor babam emekli. Ben karsilasam maddi olarak daha mantikli gozukecek, ama kendileri karsilasa eger turkiyeyle baglari daha kuvvetli gorunecek. sizce hangisi daha mantikli?

• @waterman nasil yani mulakatsiz randevu alabilirler aciklayabilir misiniz?

• Bu ileti silindi!

• Merhabalar, Konsolosluk randevu sıramızı takip edeceğimiz bir web sitesi var mı? Vize görüşme tarihinin erkene alınma gibi bir durum söz konusu olurmu? Olursa randevu tarihini nereden ve nasıl değiştireceğiz?

• Merhabalar arkadaşlar, turist vize başvurusunda fotoğraf meselesi yine aynı şekilde greencard da olduğu gibi duvar önünde fotoğraf çekip arka fonu beyaz yapıp gerekli boyutları ayarlamalar yapıp yükleyebiliyor muyuz?

• Merhabalar vize randevularını takip ettiğimiz bir web sitesi var mı? Tarihi erkene alma gibi bir durum söz konusu olurmu. Açık olan tarihleri nereden takip edebiliriz?

• ⭐⭐

@Icarus merhabalar, randevuyu aldığınız http://ais.usvisa-info.com/ takip ederek boşlukları bulmaya çalışmak gerekiyor. Eğer buna vaktiniz yok ise forumda randevuyu öne çekmek için detayları şu başlıkta olan hizmeti inceleyebilirsiniz. https://yesilkartforum.com/forum/topic/6178/rushvisasnow-danışmanlığın-göçmen-olmayan-vize-randevularını-öne-alma-hizmeti?page=1

Ben vize randevusunu @Rushvisasnow sayesinde öne çektim.

• @charon aslinda legal olarak su an buradayim ama iltica ettim gorusmemi bekliyorum. Formu doldururken kendi statume “non immigrant” mi yapmaliyim yoksa “other/ I dont know mu bilemedim”

• @Muhtaradana Size bir sey daha danisabilir miyim? Annem ve babam adina ds 160 i ben dolduruyorum. Su an abd de iltica surecim bekleme durumunda. Formda benim statum sorulmus. Su ikisi konusunda isin icinden cikamadim. Ben suan “non immigrant” miyim yoksa “other/ I dont know” mu demeliyim? Sizin fikriniz nedir? ya da bu forumda sizce bu konuda bana kim yardimci olabilir

• @Rainman hocam bence statunuz belli olunca bu işleri halledin

• Arkadaşlar iki kere randevu alma olayı varmış sanırım. Nedir bu olay bilgisi olan varmı? Konuştuğum birisi iki kere randevu alacağım dedi anlamadım bu olayı?

• ⭐⭐⭐

@yenihayaletadam öyle bir şey bildiğim kadarı ile yok, red alırsın geri gelip tekrar form doldurusun. en fazla farklı mail adresi ile 2. kez DS160 doldurup tekrar üyelik açıp ödeme yapıp randevu almak ama emin değilim.

• @tolgasatir e bu sefer de zaten bilgilerim kayıtlı ikinci kez üye olunurken hata vermez mi acaba? bilmiyorum değişik bir olay.
    Hatta şey söyledi birisi iki tane arka arkaya almış birisinde red diğerinde onay almış bilmiyorum ne kadar doğru ne kadar gerçek?

• ⭐⭐⭐

@yenihayaletadam DS160 formunu zaten istediğin kadar doldurabiliyorsun, ais sitesine de farklı bir mail adresi ve telefon ile kaydolursan muhtemelen hata vermeyecektir DS160 form numarası farklı olacağından ama ilkinde onay alıp 2. de boşa gidebilir 🙂

• @tolgasatir yani mantıken bence saçma bir olay ds-160 doldururken zaten tüm bilgilerin var hadi ilkinde red yedin orada görevli zaten ekrana sürekli bir şeyler yazıyor bilemedim mantıksız 😕
    redden sonra ikinci randevuyu 2 yıl sonra veriyor ya o yüzden insanlar başlamış gene ikinci üçüncü yol aramaya 😬

• ⭐⭐⭐

@yenihayaletadam valla bilmiyorum artık mantığını yakalayamadım bende @denizci10 sormak lazım.

• Tam 1 ay sonra B1/B2 için vize randevum var. Profilimi yorumlarsanız çok mutlu olurum.

27 yaşındayım, bekarım, hekimim, 2020'de mezun olup göreve başladım ardından Haziran 2022'de devlet memuriyetinden istifa ettim, aynı ay özel bir şirkette hekim olarak çalışmaya başladım. O tarihten beri aynı şirkette çalışıyorum.
    Amerika'da olan doktor arkadaşımın yanına 1 haftalığına tatile gitmek istiyorum. Kendisi yeni evlendi, bir anlamda da hayırlı olsun ziyareti.
    Daha çok zaman olduğu için tarihim net değil, patron tarih yaklaşınca izin tarihini tam olarak belirleyebiliriz dedi. Ama Eylül ayında TUS sınavına gireceğim, sınavdan sonra olacağı kesin. Aralıkta'da askere gideceğim Aralık'tan önce dönmem gerektiği de kesin. Dolayısı ile Eylül ile Aralık arasında 1 hafta Amerika'da olmak istiyorum. DS-160'ta da Kasımın ilk haftası 1 hafta olarak yazıyor.
    DS-160'da adres ve iletişim olarak arkadaşımın ismi adresi vs. mevcut.
    Hesabımda şuan 2000 dolar mevcut. Sürekli dolar giriş çıkışı olan bir hesabım var.
    Üzerimde yalnızca bir adet araba var başka bir şey yok.

Daha önce yurtdışı çıkışım var ama hepsi yeşil pasaportla dolayısı ile vizesizler. Almanya, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Birleşik Arap Emirlikleri. En sonuncusu 5 yıl kadar önce Zürih gezisi.
    Şuanki pasaportum bordo.

Bu kadar, mülakatta da söyleceklerim bunlar yani ekstra bir şey yok başka. Sizce nedir ihtimallerim?

• ⭐⭐⭐

@drortho açıkçası tamamen ordaki konsolosun ruh haline göre bir işleyiş var bekar olmanız dezavantaj iken doktor olmanız hususunda pozitif ayrımcılık yapıldığı söyleniyor ne kadar doğru bilinmez ama çok ortada gözüküyor durumunuz. @denizci10 dan süreçte destek alabilirsiniz kendisi danışmanlık hizmeti vermekte.

• yani askerlik ve iş durumum ülkeme geri döneceğimin kanıtları diye düşünüyorum, profilimde negatif olan tek şey bekar olmaksa ve bu yüzden red yiyeceksem gerçekten yapabilecek bir şeyim yok demektir... ekstra bir katkınız olur mu başka sizin şunu ekle bunu söyle diyeceğiniz? ya da değiştirmem gereken? mesela tarihin net olmaması problem mi?

• @Rainman bilmiyorum, ama sayın @crazycells cevap verecektir

Benzer Başlıklar

• 21
  • 47
  • 5
  • 7
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |