Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@aslanamca bu göçmenlik sürecinde turist vizesi alabilen sayısı çok nadir oluyor, imkansız diyemeyeceğim onun için ama şansınız baya düşük diyebilirim.

• @Emre-Kurtulmuş merhabalar ben genel olarak dosya taşımaya çalışıyorum cut offf olduktan sonra başladım öncelikle taşımak istediğim konsolosluğa yazdim ve şöyle dönüş yaptılar
    Greetings,

We do not have your case. Please contact KCC. Your case gets transmitted after scheduling an appointment.

Regards,
    Consular Section
    Tm dedim ondan sonra KCCye yazdım onlarda şöyle dönüş yaptılar

Thank you for your inquiry.

Your case number is now current for interview processing. Once the interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application.

Bende sonra taşımak istediğim konsolosluğa yazdım barı diğerine de yazayım dedim bakalım Ankara' ne diyecek diye Ankara ya yazdım onlarda şöyle dönüş yaptılar
    Dear Sir/Madam,

Your case is not transferred to Ankara yet. Please contact KCC for your inquiries.

Regards,
    Immigrant Visa Unit
    Yani kısacası taşımak istediğim konsolosluk KCCye yaz diyor KCCye yazıyorum dosya mülakata hazır bizden çıktı diyor Ankaraya yazıyorum onlarda bize daha transfer olmadı diyor yani artık ne yapacağımı bilmiyorum lütfen bilen bilgili biri varsa rica etsem yardımcı olursa çok sevinirim 🙏

• @Fermando1996çpd Sizin dosyanız şuan arafta. Yani ne konsoloslukta nede KCC tarafında. Sıraya geçmiş ve sırasının gelmesini bekliyor. Ankara talep ettiğinde sırasıyla dosyalar gönderiliyor ya da dosyanızı başka bir elçilik talep edecek ve oraya gönderilecek.

• @gamefry Merhaba. Bende cut-off sonrası dosya taşımaya çalışanlardanım. Taşımak istediğimiz konsolosluk bizi kabul etti bizi ve KCC'ye sizi söyledik dedi. KCC size mülakat ayarlayacak ve sonra dosyanız taşınacak dediler. Siz de sanırım geçen sene dosya taşıdınız. KCC'den ne zaman mülakat için cevap gelir. 2 hafta oldu ama hala bir mülakat emaili alamadık. Aylarca sürebilir mi bu mülakat alma ve dosya taşıma olayı konsolosluk istemesine rağmen? Teşekkürler. Tam cevap:

“Our office has accepted for your file to be transferred to our office. We have accepted your file to be transferred and have advised KCC. KCC will schedule your appointment before transferring your file to this office. Once visa numbers are available, an appointment will be scheduled with our office. You will be notified by KCC once scheduled."

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@farukaktasgil bu taşıdığınız konsolosluğun yoğunluğuna göre değişse de, ilgili konsolosluğun ilk boş slot ve mülakat talebinde mülakat alacaksınız.

bir konsolosluğun dosya taşımayı kabul etmesi demek, hemen ertesi gün mülakat alacağınız anlamına gelmez. konsolosluklar mülakatları, vize türüne göre ayırarak yapar. göçmen ve göçmen olmayan mülakatları ayrı, göçmen olanları da kendi içinde ayrı günlere ve saatlere ayırırlar genelde. tıpkı ankara'nın dv mülakatlarını cuma günlerine ayırması gibi.

sabırla bekleyin, zor olan kısmı atlatmışsınız.

• @farukaktasgil, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gamefry Merhaba. Bende cut-off sonrası dosya taşımaya çalışanlardanım. Taşımak istediğimiz konsolosluk bizi kabul etti bizi ve KCC'ye sizi söyledik dedi. KCC size mülakat ayarlayacak ve sonra dosyanız taşınacak dediler. Siz de sanırım geçen sene dosya taşıdınız. KCC'den ne zaman mülakat için cevap gelir. 2 hafta oldu ama hala bir mülakat emaili alamadık. Aylarca sürebilir mi bu mülakat alma ve dosya taşıma olayı konsolosluk istemesine rağmen? Teşekkürler. Tam cevap:

“Our office has accepted for your file to be transferred to our office. We have accepted your file to be transferred and have advised KCC. KCC will schedule your appointment before transferring your file to this office. Once visa numbers are available, an appointment will be scheduled with our office. You will be notified by KCC once scheduled."

@farukaktasgil İyi günler, hangi konsolosluğa taşıdınız acaba dosyanızı?

• @gamefry tmdir çok teşekkür ederim ya onlara yazdım da aynı şeyi tekrarlıyor lar kcc bize göndersin diyorlar dosyani ya da Ankaraya gelsin ordan alalım gibi dönüş yaptılar sanırım bunlar bence pek dosya taşıma işlemini pek bilmiyorlar o zaman onlara direkt kcc yazmalarinimi isteyim yoksa

• @gucarslan merhaba abi benim amacım ne kadar erken mülakat alabilmek o yüzden durumum orta da arafta diyor dosyam Ankara da girebilermiyim acaba sıra gelir dimi yoksa taşımak istediğim konsolosluğa yazayimmi tekrardan ama ne diye yazacağımı bilmiyorum her şeyi denedim ama taşımak istediğim konsolosluk boş yani çok adam yok tasirsam direkt mülakat gelir fazla bekletmeden o yüzden ne yapmamı tavsiye edersiniz forumdakilardan başka kişilere inanmıyorum ve bilmiyorlarda 🙏

• ⭐⭐⭐

@Fermando1996çpd daha öncede söylemiştim bunu diye hatırlıyorum konsoloslukların hepsi bu işlemi tek seferde anlayıp yapmıyor, bir çoğunun böyle bir tecrübeside yok. 2 aydan uzun bir süre dosyasını yeni zellandaya taşımaya çalışan arkadaşımız vardı örneğin, sayısız kere mailleşmek zorunda kaldı Yeni Zellanda konsolosluğuyla. Yani bu işlemde maalesef benim dosyamı taşı mailine tamam diye ilk seferinde cevap verebilen konsolosluk sayısı kısıtlıdır. Siz KCCye sabaha kadar isterseniz durmadan mail atın tek bir adım ilerleyemezsiniz. Tekrar ediyorum sizin işiniz konsoloslukla direk, konsoloslukların bazısı önce mülakatın planlansın şu an dosyanın olduğu yerde sonra ben talep ederim dosyanı diyor(ki zaten ankara mülakat verse taşımanıza gerek kalmaz) , bazısı işlemi bilmediği için biz isteyemeyiz dosyanız nerdeyse onların bize göndermesi gerekiyor diyor ama öyle bir durumda yok taşınacak konsolosluğun talebi gerekli

• Ankara şubatta mülakat dağıtmadı bu normal mi? Buralarda bir yorum okumuştum hangi sayfada olduğunu hatırlamıyorum şubat ayı için Asya'dakilere mülakat vermiş Ankara diye doğru mu yanlış mı bilmiyorum ama böyle bir şey saçma değil mi bize daha öncelikli davranması gerekmiyor mu bulunduğu ülkenin konsolosluğu olarak ?

• ⭐⭐⭐

@ogzylmz evet nisan ayı mülakatları için EU dışına ufak bir miktarda olsa dağıtım yaptı geçtiğimiz günlerde. Bu nisana EU verilmeyecek artık demek değil tabii ki önümüzdeki günlerde EU içinde verebilirler ama vermeden geçerlersede şaşırmayız Nisan ayını EU mülakatı vermeden kapatan bir ankara çokta garipsemeyiz artık diye düşünüyorum sürecin başından beri davranışları ortada

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fermando1996çpd beklemek gaflete düşmektir..
    ankara'ya güvenmeyin.

• @Emre-Kurtulmuş 😞 Teşekkür ederim cevabınız için. Bu gidişle benimde yavaştan konsolosluk arayışına başlamam lazım sanırım. Bir de size bir şey sorayım benim ingilizcem o kadar iyi değil yeminli tercümanla görüşme kabul eden ülkeler var mıdır? biraz araştırdım ama bulamadım öyle giden birini sizin bir bilginiz var mı daha önce bu şekilde görüşmeye giden birine denk geldiniz mi hiç ?

• ⭐⭐⭐

@ogzylmz bunuda konsoloslukla görüşmeniz lazım maalesef şu anda bunlar kesin tercüman sağlıyor diyebileceğim bir konsolosluk yok bildiğim

• Arkadaşlar merhaba mayıs 1 e kadar kazandıgım greencardla abdye gideceğim fakat gidip dönmem lazım ilk etapta kaç gün kalmam gerekiyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Uğur-0 ilk giriş yapıp dosyayı verdikten sonra tekrar uçağa binip geri gelebilirsin

• Bu ileti silindi!

• @ayvalik10 Sonra tekrar bir sene uzayacak mı giriş sürem birde son sorum olacam 220 doları gitmeden bir hafta önce yatırsam sorun olmaz sanırım

• ⭐⭐⭐

@Uğur-0 ilk etapta kalmanıza gerek yok eğer greencardınızı teslim alabilecek güvenli bir adresinizde varsa siz giriş çıkış yapabilirsiniz direk. Fakat hakkınızı korumak için ABD dışında fazla uzun süre kalmamanız eğer kalacaksanızda reentry permit almanız faydanıza olacaktır. Forumda aramayla reentry permit başlığını bulabilirsiniz

• Excelde bir sayfa daha açıp, ankara hangi tarihlerde, hangi cn kere mülakat vermiş yazmak lazım. Ayrıca bence gidişat ile ilgili sorun yok, Ankara planlamanın altında kalmayacaktır. Geçen sene Kenya başlarda planlamanın gerisinde olmasına rağmen sonradan açıldı ve toparladı...Ankara isterse çok kısa sürede yıl sonu planlama sinuçlarının bile önüne bir kaç ayda geçebilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

45

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |