Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Bora-0, içinde söyledi: Sayılarla DV2023

@Emre-Kurtulmuş Cevabiniz icin tesekkurler. Umutlu kalmaya calisiyorum cunku CN'imin cok yuksek oldugunu anladigimda cok uzulmustum. VB'yi her ay sabirsizlikla bekliyorum.

Belcika'da Amerikan lisesinde okudum ve tum arkadaslarim Amerikali ama hepsi liseyi bitirip ulkelerine geri gittiler. Tum egitimim Amerikan sisteminde, Amerikali ogretmeler ve ogrenciler ile oldugu icin hayat boyu hayalim ABD'ye tasinmakti. DV'yi ilk denemede kazanmama cok ama cok mutluyum ve her gun tek dusunebildigim sey yesil kartimi alabilecek miyim..

Umarim mulakatiniz guzel gecer ve vizenizi rahatca alabilirsiniz.

Turist vizeniz varsa aos seçeceğini değerlendirebilirsiniz..

• @Emre-Kurtulmuş Ne demek istediğim çok net belli ama neyse yanlış anlaşılmayı arttırmak istemem. İnşallah hepinizin gc mülakatlarını ve onayını ilgili başlıkta okumak nasip olur 🙏🏼

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Hopes1, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Bu başlık ne kadar iç karartıcı ya ? Arkadaşlar bunun ne ilticayla ne başka bir şeyle alakası yok. Sürekli söylüyor zaten arkadaşlar daha durun genel olarak bu aylara kadar hep az mülakat verilmiş sonrasında artış oluyor diye. Bazıları cidden paso umutsuzluk pompalıyor. 14k olan adamı bile telaş ettirmişsiniz yazmış bana sıra gelir mi diye. Pandemi vs bitti. Rahat olun birazcık. Bazıları öyle kafadaki kazansa bile gidemez bu olumsuzlukla. Yok Türkiye Dv2025'ten çıkarmış falan. Rica ediyorum olumsuz fikirlerinizi kendinize saklayın.

Sürecin hangi aşaması hakkında detaylı bilginiz var acaba burada ki insanları iç karartıcı veya insanların olumsuz fikirlerini kendisine saklamasını söylüyorsunuz.Burada herşey günlük güneşlik gibi davranırsak Eylül ayında bir çok kişi eli boş halde şansını kaybetmiş olacak.Elinize geçen bir şansı doğru değerlendirebilmek ve şanslarını arttırabilmek için burada herkes yapılması gerekenleri söylüyor, polyannacılık yapıp kimse kimseye hayal satmaya çalışmıyor burada. 6knın üstüne çıkmamış, halen nisan için EU dosyalarına mülakat vermemiş bir Ankara konsolosluğu varken ortada 14Knın kendini güvende hissetmemesi gayet normal

Aynen katılıyorum. hatta 12 binlere dilim varmıyor belki 13 binlerde alamayan olabilir. bende 14 binlerdeyim ve endişeliyim. hazirandan sonra temmuzdan sonra aos yapmaya kalksan bile mulakat alacağın meçhul bilmiyorum ama onunda bir süreci olduğunu düşünüyorum. imkanım olsa bugün aos yapardım...

• @waterman Belcika pasaportum ile vizesiz turist olarak giris yapabiliyorum ABD'ye (ESTA ile). Sizce numaram current olunca, o ayda mulakata verilmezse, AOS yapmam iyi bir fikir midir? Ve "turist vizem" yoksa ama ABD'ye vizesiz giris yapabiliyorsam AOS yinede olur mu?

Bruksel'de cok az mulakat oldugu icin anlayamadim konsolosluk iyi isletiyor mu isletmiyor mu.

• ⭐⭐⭐

Arkadaşlar amacım kimseye korku pompalamak değil bu süreci yaşadık ihtimalleri konuşuyoruz burda ve muhtemelen olacak olanları.. 2024DV yönergesinin ilk cümlesini dikkatlice okuyunuz keske bunları hiç yaşamasaydık. Herşey 2018-2019 süreci gibi olsaydı inşallah ben haksız çıkarım ve kazanan herkes kartını teslim alır.

Ek olarak Meksika sınırından ABD’ye geçen Türk vatandaşlarının haberini ekliyorum artık oturup hesap yapmak herkesin kendi tercihi..

• ⭐⭐⭐

@resit-34, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

bu forumu seviyorum ama yeni oldugumu söylediğim halde sadece soru sordum artık soru sormaktan korkuyorum o yüzden sadece forumu okumakla yetinmek en iyisi
    millet o yüzden konuşmuyor galiba
    belki insanlar gidenlerden biraz umutlu ve teselih bekler ama sorun degil
    malum türkküz lin ce alışık millet hiç iyimser olmayı düşünmüyor kusura bakmayın öfkemi dile getirdim

İstediğiniz soruyu sormakta özgürsünüz çekinmenizi gerektirecek birşey yok

• ⭐⭐⭐

@Bora-0 maalesef esta vizesi aos yapmaya uygun değil onunla aos yapamazsınız, planınızı ona göre oluşturmaya bakın şimdiden

• ⭐⭐⭐

@Bora-0, içinde söyledi: Sayılarla DV2023

@waterman Belcika pasaportum ile vizesiz turist olarak giris yapabiliyorum ABD'ye (ESTA ile). Sizce numaram current olunca, o ayda mulakata verilmezse, AOS yapmam iyi bir fikir midir? Ve "turist vizem" yoksa ama ABD'ye vizesiz giris yapabiliyorsam AOS yinede olur mu?

Bruksel'de cok az mulakat oldugu icin anlayamadim konsolosluk iyi isletiyor mu isletmiyor mu.

ESTA programı ile girip AOS yapılıyor mu hiçbir fikrim yok açıkçası muhtemelen olur bilemiyorum pek bu kısmı. Ancak numaranız current olmadan dosyanızı taşımanız daha mantıklı geldi bana. En azından sizin iletişime suan geçeceğiniz kurum KCC olacak. Konsolosluklar yoğunluktan dolayı veya istemediklerinden dolayı cevap vermeyebiliyorlar

• @waterman teşekür ederim sadece 21binlerdeyim burdan hiç umutlanma der gibi insan nasıl düşüncesini dile getirirr bide forummun kurallarını bilmiyorum ya sadce aca gitme ihtimalim gecen seneye göre varmı en çok merak etigim siz tecrübelisiniz diye dile getirdim

• Merhaba
    Bir şey danışmak istiyorum.
    Aos sürecini tam anlayamadığım için size danışmak istiyorum.
    Tüm ailemin ağustos ayında sona erecek 10 yıl önce aldığımız turistik amaçla gittiğimiz vizemiz var.
    Case numaram sıkıntılı.
    Bu vizeleri kullanarak Amerika’dan green card ı alma şansım var mı ?
    Bu sürece Aos mi deniyor.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim

• ⭐⭐⭐

@waterman maalesef özellikle 24 başvurusunu bekleyen arkadaşlar kendilerine seçilmek için umut aşılamaya çalışıyorlar doğal olarak bunu anlıyorum tabii ama devam eden sürecin kötülüğünü kabullenmekte önemli bir nokta, yoksa kendini güvende sanıp bekleyenler sorun yaşayabilecekken hiç umut görülmeyen bir CNdeki talihli kendine şans yaratabilecek bunun farkında hareket etmek önemli

• ⭐⭐⭐

@resit-34 ankarayı bekleyerek şansınız biraz kötü, geçen sene ile karşılaştırmamanızı öneririm çünkü her senenin işleyişi ve durumları farklı. Yerinizde olsam hiç beklemeden yurtdışına gidebileceğiniz konsolosluklara dosyamı taşıttırmayı denerim.

Geçen seneyle neden karşılaştırmamanız gerektiğini bir örnekle söyleyeyim geçen sene 3 haziran gibi spesifik bir tarih vardı bu numaramla yüksek ihtimalle geçen sene randevu alamamış olurdum ama bu sene randevu alabildim, dipnot olarak ekleyeyim bu numaraya rağmen ekim ayından beri yurtdışına taşıyabilmek için işlemlerle ilgileniyordum ankaraya güvenilmez çünkü

• @gucarslan Merhaba, sizin katıldığınız son adıyla Rosales vs Biden davası mıydı?

• @waterman Meksika sinirindan gecen herkes gocmen statusu kazaniyor mu? Son 5 yildaki 50.000 sayisi sadece gocmenlik hakki kazananlar ile hesaplaniyor.

• @datanist, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@waterman Meksika sinirindan gecen herkes gocmen statusu kazaniyor mu? Son 5 yildaki 50.000 sayisi sadece gocmenlik hakki kazananlar ile hesaplaniyor.

hepsi mülteci 1 iki ay kamp hayatları var. kaptan sonra 5-10 yıl mahkeme. bir çoğu deport olucak. bu işin ticaretini yapanlar farklı bir çerçeve çiziyor

• ⭐⭐⭐

@datanist, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@waterman Meksika sinirindan gecen herkes gocmen statusu kazaniyor mu? Son 5 yildaki 50.000 sayisi sadece gocmenlik hakki kazananlar ile hesaplaniyor.

Evet göçmenlik hakkı kazananlar ile hesaplanıyor ancak sınırı geçip polise teslim olan herkese geçici koruma statüsü verilir ve Alien Numbera sahip olurlar.

İltica başvurusu kabul edilen herkes öncelikle Türkçe deyimiyle ilticacı olarak adlandırılır. 1 yıl geçtikten sonra kalıcı oturum izni için tekrardan uscise başvurulur ve green card talep edilir. Her yıl artan bu sayının diversity visa (çeşitlilik vizesi) Türkiye için geçerli olmaması gayet doğal çünkü bu sınırdan geçenleri geçtim çekiliş, evlilik aile birleşimi iş dayanaklı green card alanlarıda bu kulvara eklersek 50.000 bandına ulaşmak cok zor olmaz.

• ⭐⭐

@Gökhan-Öz Vizenizin geçerlilik süresi 6 ay kalmış olmalı. Hemen uzatma işlemine başvurun. Konsolosluğa gitmeden uzatılabiliyor. Ayrıca AOS hakkında bilgi edinmek için AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak başlığını okuyun isterseniz.

• @Gökhan-Öz Merhaba . Bahsi gecen AOS da konu su sekilde . Legal olarak Amerikada bulunuyorsaniz yada herhangi Legal bir Vize ile giris yaptiktan sonra DV basvuru isleminizi Amerika icinde yurutebiliyorsunuz . Bu islemleri USCIS araciligi ile yapiyorsunuz . Forumda detaylica anlatiliyor . Boyle bir niyetiniz var ise hic vakit kaybetmeden ve vizeniz bitmeden Amerikaya giris yapmanizi tavsiye ederim . Bol sans

• @svsucr evet
    Avukatlar resmen iltica edin vatandaşlık alırsınız diye para kazanmak uğruna yapmadıkları video yazmadıkları makale kalmadı . Artık onlar için bu bir dava değil sadece $ simgesi oldu

Çünkü iltica eden her kişi avukatların gözünde sadece $ ( dolar simgesi ) oldu.

az paralar değil .

Kişi Meksika’dan Amerika’ya şebeke ile geçse kişi başı 10 bin dolar - sonra Amerika da avukat - bir 10 bin dolar da o - sonra ev tutma / araba / yeme / içme / vs 10 bin dolar da öyle
    Etti 30.000 dolar ( 600 bin Türk lirası )

Gerçek iltica nedeni vardır onu bilemem haklarıdır o ayrı .

Ama ABD hazırladığı ve ileride hazırlayacakları yasalar ile ülkelerine geçersiz iltica sebepleri ile başvuru yapanları hızlı bir şekilde 5-10 sene ye kalmadan deport edecekler . Hızlı bir şekilde davaları hızlandırıp deport deport deport diyip 3-5 sene demeden yallah

Sonra Amerika’dan Türkiye ye dönmek ve geçen yıllar ve tekrardan alışma dönemi . Sudan çıkmış balık misali . Tekrardan Türkiye de start

O yüzden ya resmî / ya çekiliş / ya yatırım - sponsor artık her ne ise . Bir hayaliniz varsa eğer bunu legal yollar ile deneyin . Sonra hüsrana uğramayın.

Size söyleyeyim .

• Öncelikle herkese selamlar. Bana da dv23 için greencard çıktı ancak tabi ki sıra gelmedi. Durumları daha çok takip edebileceğim farklı aktif bi kanal mevcut mudur?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

192

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.6k

| | | |