Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@osman-1 teşekkürler bilgi için.

• @osman-1 Hocam Remitly i deneyin.. 5 DOLAR KESİYOR SADECE

• @osman-1 Merak ettiğim bir konu var yardımcı olur musunuz?
    Bu telefon numarası işleri nasıl olacak? Şimdi oraya gidince hat telefon vs değişecek. Online bankacılığa bilgisayardan mı girdiniz, yada götürdüğünüz telefonla girseniz dahi sms onayı veya aranma durumunda türk hattınız ile nasıl cevap vereceksiniz?.

• @crazycells Merhaba Cihan Bey, Abd ve Türkiye arasında Arbitraj yapmak yasal açıdan bir sorun teşkil eder mi ? Örneğin hergün 20k$ parayı Türkiye’ye kripto ile yollayıp diğer gün Amerika’da ki banka hesabıma geri almak. Veya bunu sormak için bir avukata mı danışmalıyım?

• @Furkan-Aydın Türk hattınızda yanınızda olsun. Mümkünse Tr de kullandığınız telefonla. Bazı bankalar telefon değişince ektra güvenlik uygulamasına sokuyor. Hatta Türkiyede location alarak doğrulama yapan bile var, bu durumda sıkıntı olur. SMS ler herşekilde gelecektir. Aranmak gerektiğinde hattın yurtdışında kullanıma açık ve uygun bir tarifesinin olması gerek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Furkan-Aydın, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@osman-1 Merak ettiğim bir konu var yardımcı olur musunuz?
    Bu telefon numarası işleri nasıl olacak? Şimdi oraya gidince hat telefon vs değişecek. Online bankacılığa bilgisayardan mı girdiniz, yada götürdüğünüz telefonla girseniz dahi sms onayı veya aranma durumunda türk hattınız ile nasıl cevap vereceksiniz?.

Türkiye hattınızı birkaç yıl açık tutmanızı tavsiye ederim. Kontörlüye çevirip tüm tarifeleri iptal edin. Sadece açık kalması için 6 ayda bir minimum yükleme yapmanız gerekecek. Eşimle benim hatlarımız bu şekilde 6 yıldır açık. ABD'ye gelmeden önce bu hatları e-sime dönüştürmek mantıklı olur, böylece ayrıca bir telefona ihtiyacınız kalmaz.

• @osman-1 Sorun olmayacaksa, yaklaşık ne kadarlık bir transfer bu Osman bey?

• @knnrn merhabalar. bu fikir çok mantıklı ben de böyle yapmayı düşünüyorum, sadece esim i sanırım tüm operatörler desteklemiyor henüz. Hangi operatör kullanıyorsunuz? Bir de örneğin esimli şekilde geldik, Amerika’da telefon değiştirdik. Yeni telefona aktarımında problem olmaz mı bu sefer?

• @TUNCAHM Remitly ile Türkiye’den Abd’ye para gönderemiyorsun. Sadece Abd’den Türkiye’ye gönderebiliyorsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@drserdar iphone cihazlarda yeni cihaza geçerken esimleri de aktarıyor. Diğer telefonlar için de benzer bir durum olabilir.

Türkiye'de e-sim hizmeti var. Biz Vodafone kullanıyoruz ancak e-sime dönüştürmek için şubeye gitmek gerektiği için henüz geçemedik, fiziksel sim kart kullanıyoruz hala. Amazon'dan ucuz bir çift hatlı telefon almıştım, ona taktık hatları. Sadece SMS için kullanıyoruz zaten.

• @Furkan-Aydın, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@osman-1 Merak ettiğim bir konu var yardımcı olur musunuz?

Ben şuanda Türkiye'deyim ancak Amerika'da olduğum zamanda Enpara ve Cepteteb uygulamalarına girip problemsiz fatura ödemelerini vs.vs yapıp yine kullanıyordum .Kartlarımın hepsini yurtdışı kullanımına açmıştım Türkiye'deyken.

Bir hafta önce şöyle bir şey yaşadım ancak. BofA kredi kartım ile THY'den uçak bileti almak istersen kartım bloke oldu olağan dışı haraket algılandı diyip. Türk hattım ile BofA numarasını arayıp(+1 alan kodlu ABD numarası) 20 dakikalık bi görüşme yaparak kartımı tekrar aktif hale getirmiştim.

• @TUNCAHM, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@osman-1 Hocam Remitly i deneyin.. 5 DOLAR KESİYOR SADECE

Aslında TEB bankası ile göndermeyi düşünüyordum sadece 15$ BofA ücret alıyormuş. Ancak TEB bankasına dolar yatırmaya gittiğimde şuanda dolar almadıklarını söylediler. 2 Defa Swift yapmamak için TEB bankasında olan bir miktar doları çekip. Çok fazla alternatif aramadan Enpara ile göndermeyi tercih ettim.

TEB şubesinden dolar çekerkende extra 350 TL ücret kestiler. Enparada defalarca dolar çekmiştim hiç ücret almamıştılar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osman-1 teb atm kullanırsanız hiçbir sıkıntı çekmezsiniz

• @ayvalik10 ATM'den günlük çekme limiti vardı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osman-1

sen cepteb ayarlar kısmına girip oradan günlük çekme limitini ayarlayabilirsin. Bunu hiç yaptın mı

• @ayvalik10, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@osman-1

sen cepteb ayarlar kısmına girip oradan günlük çekme limitini ayarlayabilirsin. Bunu hiç yaptın mı

Evet ABD'ye giderken günlük limiti 12 bin tl'ye çıkarmıştım. ABD'de iken günlük 600$ civarı çekiyordum. Bu limit türkiyede yarı yarıya iniyor diye biliyorum. Ben 5000 dolar çekicektim. ATM'den tek sefer vermiyor diye biliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osman-1 müşteri hizmetlerinden türkiye de çekeceğin max limiti bir öğren eğer olmazsa saat 23.45 çekersin daha sonra geri kalanını 00:15 çekersin.

• @knnrn bunun yerine aslında US hattını esim alıp Türk hattını kartla kullanmak mantıklı olabilir. Çünkü araştırdığım kadarıyla yeni cihaza geçişte esim aktarımını henüz Türk operatörleri desteklemiyor. Şuan için şubeye uğramayı her türlü şart koşuyorlar gibi anladım ben.

TR de esim e geçip sonra Amerika'da telefon değiştirince hattı kullanamaz hale gelebiliriz diye düşünüyorum ama emin değilim tabi.

• @osman-1 Bildiğimiz şubeden yüksek miktar USD çekmek istediniz ve 350 tl aldılar doğru mu anlıyorum? Limit vs mi var acaba? Saçmalık resmen ilk defa böyle bir şey duydum.

• @drserdar, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@osman-1 Bildiğimiz şubeden yüksek miktar USD çekmek istediniz ve 350 tl aldılar doğru mu anlıyorum? Limit vs mi var acaba? Saçmalık resmen ilk defa böyle bir şey duydum.

Evet 350 TL işlem ücreti istediler. ATM'den günlük 300 dolar civarı çekebilirsiniz ücretsiz dedi. 5000 Dolar çekmek için 16 günümü harcamak istemediğim için hepsini çektim. Daha garip olanı dolar yatırmak istediğimde dolar almadıklarınıda söylediler. O yüzden bütün dolarları Enpara'da toplayıp, tek seferde swift yaptım.

Benzer Başlıklar

• 34
  • 17
  • 2
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |