Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@berolika, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Missouri'deki Gateway Arch'tan herkese günaydın 🙂
    Son zamanlarda instagram'daki esprili videolarda görmüşsünüzdür belki bu kemeri.

Gateaway Arch.png

Hiç video denk gelmedi valla nasıl bir espri acaba 😃

Pek hoş bir espri değildi tahmin edebileceğiniz üzere 😃

• ⭐⭐⭐

@berolika yukarda yazdığım rakı sana da uygun 😃 Yeni rakı yeni seri 🙂

• @Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu içiniz rahat etsin gerçek ihtiyaç sahibi istemez sebepsiz yardım eden hele göstere göstere biri oldu mu küfür ediyor gibi hisseder çocuklara yazık oluyor
    Ben küçükken bir kere badana yapıyoruz annemle annemde soyleniyor badanacı tutmadık diye kapı çaldı iki kadın dileniyorlar annemde gelin ablam iki saat yardım edin hem çalışın hem kazanın dedi gülüp senin anan güzel mi dediler 😄

Aaa yazıyı okurken kafamda gerçekten de gelip yardım ettiklerini ve para kazandıklarını düşündüm tamamını okuyunca ben şok 😄

• ⭐⭐⭐⭐

@goodluck zamanlaman yanlış 😃

• @berolika, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Rakı içmeyi denemeye bir türlü cesaret edemiyorum hem çok kokuyor hem de acı falan dendiği için hiç benlik değil gibi 😁 Ben diğerlerinden devam 😃

Yani bı dene belki seversin diycem ama... 🙈

Fırsat bulursam deneyeceğim ama bilemiyorum önyargılıyım şu an 😂

Hayatımda bı kez denedim daha o zaman evli değildim eve gittiğimde çirkin şeyler olunca annem gelip ya kızım sen kendine bı baksana bı damlasin senin neyine rakı içmek hem içmeyi bilmiyosun hem de niye bu kadar cok iciyosun niye niye diye söylendi durdu en son bi daha rakı içtiğini görürsem gebertirim seni dedi bana ve gitti 😄

@berolika Yani rakı konusunda caydırıcı olan rakının kendisi miydi yoksa annem miydi hala emin değilim 😄

Ahahahssd anneler annelerimiz... Bizim evde alkol alınmıyor benim aldığımı da bilmiyorlar o yüzden temkinli hareket ederim hep biraz da açığa çıkmamak için aslında 😄 Rakıya bir şans daha verebilirsiniz gibi geldi sanki bana 😄

😄 Aman yok yok ben almayayım 🙈

• ⭐⭐⭐

@abrakadabra yok hafiflikten değil de bunda anason kokusu ve tadı daha az diğer rakılara oranla 🙂 ayrıca bir tekirdağlıdan oran almakta tehlikeli 😃 😃

• ⭐⭐⭐

Son zamanlarda instagram'daki esprili videolarda görmüşsünüzdür belki bu kemeri.

Gateaway Arch.png

Kemeri gördüm de espiri olayını bilmiyorum. Neymiş ki? 😁

• @abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Gateaway Arch.png

Hiç video denk gelmedi valla nasıl bir espri acaba 😃

Pek hoş bir espri değildi tahmin edebileceğiniz üzere 😃

Ajasdgash anladım anladım 😄

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@berolika yukarda yazdığım rakı sana da uygun 😃 Yeni rakı yeni seri 🙂

Aklımda olsun teşekkür ediyorum 😃

• ⭐⭐

yine trafik karışmış yanlış yere yazmışım hadi 2024 talihlileri odası açalım adımızı en başa altın harflerle yazalım... olmaz mı? en başa beni yazın:)

• günaydın herkese biraz önce rafet el roman amerika şarkısı dinledim tavsiye ediyorum tekrar bi dinleyin olurmu, hepimize bol şanslar

• @debbieLA77 farkli bir bakis acisi bilemiyorum ben insanligimi kaybetmek istemiyorum böyle de acimasiz sürekli sorgulayan paranoyak yalniz bireyselci bireyler oluyoruz. Devlet niye var sorusuna geliyor 😃 her sey yönetimle ilgili ve ben en cok oy kullanmayi bilmeyen insanlara kiziyorum valla 😃

• ⭐⭐

@goyro666 🙂 yazdıklarını bir daha okursan zaten aynı şeyden bahsediyor olduğumuzu anlayacaksın... insanlığını kaybetmemek; cahillere her türlü özgürlük fırsatı sunarak, senin benim hayatıma sızma ve büyük ölçüde etkileyip bizi de batağa çekme sansı vermemeli... eğer veriyorsa'' ölsün insanlık'' çünkü o aşamada sende bende yokuz demektir 🙂

• ⭐⭐

@goyro666 bu arada insanlığını kaybetmemek adına lottery çıktığında amerikaya gittiğin de kartel aracılığı ile oraya gitmiş çeşitli farklı vatandaşlarımız için korucu aile olabilirsin hem kendin için hem onlar için çalışırsın... insanlığını kaybetmemek adına büyük ölçüde bir adım atmış olursun hem... günü geldiğinde ilk kazığı da onlardan yersin... bu paronayaklık değil... bu her zaman böyle olmuş böyle gider... haaa yardımlaşırım insanlarla... yardım da ederim ama yardım ediceğim insanları seçerim... bakarım işe yarayacak mı gerçekten... ihtiyacı var mı? Amerika'ya gitmiş zor durumda olan ve gerçekten hayatta kalma mücadelesi veren vatandaşlarımızda var... ingilizcesi mi yok; İngilizce dersi veririm akşamları, işi mi yok; iş kurduysam yanıma alırım... ama böyle oradan burdan çalma çırpma oraya gitmiş çalışacağı yere dilenen, sürekli yardım bekleyen insanlarla işim olmaz demek istediğim bu... insanlık ölmediyse bak benim ki de ölmemiş ama her zaman söylüyorum adımına göre...

• @Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ErdalK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Emrah-Borazan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu ooo deniz börülcesi kırmızı çizgimiz :)) olay buraya geldiyse rakiyla tamamlanacak belli oldu anlaştık :))

Yalnız ben rakı içemiyorum bı kadeh pembe şarap alabilir miyim lütfen 🤭

Bende çok eskiden rakı içemiyordum. Sonra biri ayranla dene demişti. Rakının yanına şu yerine ayranla içip alışmıştım galiba. Bir de öyle dene istersen bir de rakı yi az koydur onların isimleri oluyor da hatırlamıyorum şuan bir serçe parmak kalınlığını geçmesin alışana kadar. Şimdi rakıyı daha çok seviyorum yanına çay varsa çayla çay yoksa sade içiyorum yanına su ile içemiyorum.

Sana yemin ederim ondan sonra ne ayran ne çay bı daha hiç birini icemem o kadar nefret ediyorum kokusuna dayanamıyorum. Bı de çok acı ya 🙈 hayatımd bı kez denedim sonu çok kötü bitti 🤮😄

Benim eşim de şarap içiyor rakı içmemiş daha önce bir kaç kez farklı marka rakılar denettim hepsinde tepki aynı ben bundan kavun tadı alıyorum diyor ama masada hiç kavun ve kavun muadili birşey olmaması rağmen 😅

Ya kavun olsa gene iyi katlanirim ben çok tiksiniyorum kokusundan. Bı kez denedim yıllar önce onda da sonu hüsran oldu 🙈 şimdi ne zaman bı içki masasına oturacak eşimin kadehini bile kendimden uzağa koyuyorum 😂

Biraz klişe bir laf olacak ama "rakının tadı acı geliyorsa rakı içecek kadar acınız yok demektir " diyolar 😂😅

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ErdalK 747 sayfa da benim bir iletim var. Orada ki linklere baktın mı. Tüm amerikanın altını üstünü hava durumu olarak anlatıyorlar. Eğer ingilizce yeterli değilse edge yada chrome gibi tarayıcılardan siteleri açarsan ozaman otomatik türkçe oluyor. Daha kolay okursun.

Kaba taslak bakmıştım attığınız linklere, biraz kafamı toparlayıp PC başına geçip detaylı inceleme fırsatı yakalamam lazım, ama incelediğim kadarıyla epey detay içeren bir paylaşımdı

• @debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Zelene @goyro666 insanlar bişey yaşamıyorlar cnm... bunun adı cahillik göbek adı da cahillik, yaşadığı şeyin adı da cahillik ... fark edemiyor, o kadar cahil ve ıq dan yoksun olduğunu nereden bilsin ki...bu kafada orada da aynı şeyleri yaşayacağını idrak edemiyor... bence amerika bunları bir süre denemeli sürünüyorlarsa, bi baltaya sap olamayacak gibilerse diğer inanları da aşağı çekebilme potansiyeli olan tehlikeli tipler bunlar çünkü, aç sefillerse işsizlerse direkt toplayıp sınır dışı etmeli hepsini... biz salak mıyız ya... biz neden yoluna yordamına bakıyoruz herseyin... biz neden seçilen olmaya çalışıyoruz... biz neden plan program yapıyoruz... salak her yerde salak... burada bi halt olamamış olan adamın orada bi halt olması çok zor... sen ne cesaret İngilizce ''a'' demeyi bilmeden oraya gidiyosun zaten... neden ilişkileri yozlaştırıyorsun, kötüleştiriyorsun... neden türk imajını bi boka yaramayan insan sürüsüne çeviriyorsun... ne hakkın var... cahillik işte... beyin yoksunu insanlar... hep cin olmadan adam çarpmaya çalışıyorlar... kusura bakmayın ben ''yazık kimbilir ne yaşadılar böyle zorluklara göğüs geriyorlar'' diyemiyorum... bu arada size bu insanlara bakış acımı nispeten anlatacak bir hikaye anlatmak istiyorum başımdan geçen bir olay; bir gün eyüp sultandayım dua ediyorum bişeyler için, yasin okuyorum, ,içime huzur doluyor böyle terapi gibi geliyor bana... bir kadın geldi ben yasin okurken yanıma '' nolur bebeğime bir mama parası nolur aç kaç gündür falan diyo bana... bende yasin okumaya devam ediyorum duamı bölemem, bölmemem gerek... ama dayanamadım kadına şöyle bir baktım... genç, eli ayağı tutuyor almış kucağına bebek orada içinde allah inancı olan merhameti olan insanları tuzağına düşürmeye çalışıyor... baktım baktım kadına neden dileniyorsun dedim... elin ayağın tutuyo çalışsana dedim... temizliğe git, günde ( o zamanın parasıyla) 150 tl alsan ayda kaç lira para yapar ama sen 150 tl yi böyle dilenerek kolay yoldan kazanıyorsun di mi zaten kime diyorum dedim... allahın evine gelmişsin böyle dileniyorsun ne garip şunu unutma allah çalışmayanı sevmez dedim... haaa iş bulamıyorum dersen konuş bakıyım eee türkçe biliyorsun türksün bi de... iş bulursun ülkende iyi- kötü yeter ki işte dedim temizliye de çalıp çırpmayacaksan alırlar seni evlerine önce düzgün insan olacaksın... ama senin dilenmek kolayına geliyordur hazır para ne güzel otur ağla 20 tl atsınlar önüne di mi dedim... bir kaçışı var kadının bunlar normalde '' yok kardeşim'' falan da desen yapışırlar yalvarmaya devam ederler... böyle konuşunca bişey diyemedi... gitti uzaklaştı... bi baktım yarım saat sonra yaşlı teyzeden 50 tl kaptı... yani bu insanlara acımıyorum... o kucağındaki bebeğe acıyorum yazık neden doğurdun ki sen onu manyak mısın... burada insanlar çocuklarına nasıl iyi eğitim vereceklerini ülke batıyor kurtarmam lazım çocuğumu diye düşünürken bu doğuruyor ve dilenme aracı olarak o soğukta o bebeği çıplak dolaştırıyor o yüzden bu tür insan gruplarına hiç acımıyorum... böyle olmayı seçememiş olabilirler ama böyle devam etmemeyi seçebilirler... ne annelerden ne babalardan ne çocuklar çıkıyor köylerden Prof doktorluğa uzanan hikayeler var... bunlar tek kelimeyle kolaycı insanlar hem para istiyor iyi bir hayat istiyor hemde başkalarının üzerinden bişeyler yapıp yol bulmaya çalışıyorlar kendilerine... hayat sırasında; düzenli sıraya kaynak yapmaya çalışan uyanık geçinen insanlardan başka hiç birşey değiller gözümde... ohhh be rahatladım 🙂

Altına imzamı atacağım bir yazı olmuş kaleminize sağlık..

• @ErdalK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ErdalK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Emrah-Borazan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu ooo deniz börülcesi kırmızı çizgimiz :)) olay buraya geldiyse rakiyla tamamlanacak belli oldu anlaştık :))

Yalnız ben rakı içemiyorum bı kadeh pembe şarap alabilir miyim lütfen 🤭

Bende çok eskiden rakı içemiyordum. Sonra biri ayranla dene demişti. Rakının yanına şu yerine ayranla içip alışmıştım galiba. Bir de öyle dene istersen bir de rakı yi az koydur onların isimleri oluyor da hatırlamıyorum şuan bir serçe parmak kalınlığını geçmesin alışana kadar. Şimdi rakıyı daha çok seviyorum yanına çay varsa çayla çay yoksa sade içiyorum yanına su ile içemiyorum.

Sana yemin ederim ondan sonra ne ayran ne çay bı daha hiç birini icemem o kadar nefret ediyorum kokusuna dayanamıyorum. Bı de çok acı ya 🙈 hayatımd bı kez denedim sonu çok kötü bitti 🤮😄

Benim eşim de şarap içiyor rakı içmemiş daha önce bir kaç kez farklı marka rakılar denettim hepsinde tepki aynı ben bundan kavun tadı alıyorum diyor ama masada hiç kavun ve kavun muadili birşey olmaması rağmen 😅

Ya kavun olsa gene iyi katlanirim ben çok tiksiniyorum kokusundan. Bı kez denedim yıllar önce onda da sonu hüsran oldu 🙈 şimdi ne zaman bı içki masasına oturacak eşimin kadehini bile kendimden uzağa koyuyorum 😂

Biraz klişe bir laf olacak ama "rakının tadı acı geliyorsa rakı içecek kadar acınız yok demektir " diyolar 😂😅

Aaa hiç bilmiyodum böyle bı söz olduğunu 🙈

• @Simge-Kutlu öyle derledi hep masa da biri rakı içmediğinde ya da içemediğinde ama üzerinize alınmayın tabi konusu geldi diye yazdım 😂

• ⭐⭐⭐

@birisi, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@dytmelek merhaba, bu konuda farklı zamanlarda 3 kez bankayla görüştüm bu konuda her seferinde 12 bin dediler, sizin yazdığınız 24 bin 2 kişi için mi? (2 ayrı hesap olarak) değilse nasıl olabilir? yolu nedir?

@birisi merhaba kusura bakmayın yeni gördüm mesajınızı, biz kendimiz için sormadık, Amerika’ya gitme planı yapan bir arkadaşımız söyledi, tek kişi için diye söyledi ama sizler böyle deyince emin olamadım, yakın zamanda kendimiz için de bankayla görüşeceğiz emin olunca tekrar yazarım buraya

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |