Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mlsrdr Yeni hayatınızda başarılar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun.

• @mlsrdr tebrikler,yeni hayatınızda mutluluklar dilerim

• @mlsrdr tebrikler vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda bol şans ve başarılar darısı bekleyen herkese inşallah

• @Şeyda vizeniz ve yeni yaşantınız hayırlı olsun

• @mlsrdr tebrik ederim yeni yaşantınız ve vizeniz hayırlı olsun umarım güzel bir yaşam sizi bekliyordur

• ⭐⭐

@mlsrdr vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatinizda mutluluklar

• @mlsrdr vizeniz hayırlı olsun tebrikler.

• @crazycells Hocam selam bir konuda kafama takilan seyler var ben yoklama kaçağıyım askerlik yapmadım askerlik durum belgem de yok bundan dolayı bu durumda greencardı kazanırsam ds260 formunda istenen askerlik durum belgesini veremeyeceğim çünkü askerlik şubesine müracaat ediniz yazıyor sorun şu bundan dolayı kazanmış olsam da gidemeyecek miyim ?

• @mlsrdr Vizeniz hayırlı olsun.Tebrik ederim

• Cevap: DV2023 Mülakat Deneyimleri
    Merhaba öncelikle
    13 ocak mülakat tarihim bir gün öncesi 23:00 otobüsüne bindim oluşabilicek uyuya kalma muhabeti olmaması adına 13 ocak sabah 06:00 da ankarada oldum kahvaltı yaptıktan sonra saat 07:00 da konsolosluğun önünde oldum hava çok soğuk sabah saatlerinde bunu okuyan değerli yeşilkart forum üyeleri ona göre hazırlığınızı yapmanızı öneririm 08:45 de benim mülkatım dı 08:30 bizi sıraya aldılar ilk etapta pasaport kontrol sonrasında üst aramasından geçip içeriye girdik gayet güler yüzlü karşılandık sol taraftan gişeye 330$ ödedilten sonra ödeme makbuzu ve sıra verildi beklememizi söylediler daha sonrasında numaramın başka bir gişede yandığını gördüm hemen gitim evrak teslimini yaptıktan sonra bekleyin sizi çağıracaklar dedi ordaki hanımefendi. Salonda bekliyen insanların gözlerindeki o heyecan korku içeriyi kaplamıştı 😂 neyse sıra numaram yandı bankoya geçtim mülkatımı türkçe olarak istediğim için bir tercumam hanımefendi ve sarışın bir beyfendi karşıldı konuşmamız şöyle gerçekleşti

• merhaba
    • Americada ne yapacaksınız
      -Tanıdığınız varmı
      -Hangi eyalete yaşıcaksınız
    • Hesaptaki para yeterlimi sizin için
      lise diplomam ordaki üniversiteye kayıt için yeterlimi die sorulduktan sonra vizenizi onylıyorum diyip banka dökümanını geri teslim eti bana 3 iş günü içerisinde adresinize teslim edilecektir diyip mülkatım çok kolay ve güzel bir şekilde son buldu umarım tüm yeşilkart forum üyeleride bu şekil sorunsuz ve güzel sonuçlar alırlar . Başta yeşilkart forum adminlerine ve geçmiş mülakat deneyimini paylaşan üyelere çok teşekür ederim

Dosya Numarasi: 2023EU24××
    DS-260 Gonderimi: 15/05/2022
    Mülakat Tarihi: 13/01/2023

• ⭐⭐⭐

@mlsrdr tebrikler vizeniz hayırlı olsun tek tek 2023 mülakatları geldikçe sıra 2024e geliyor 🙃🤪

• @Ergül-Çelik tebrikler vizeniz hayırlı olsun.

• ⭐⭐⭐

@Ergül-Çelik tebrikler vizeniz hayırlı olsun

• Merhabalar herkese. Benim de 2022 greencard sürecim çok şükür olumlu sonuçlandı ve vizemi aldım. Deneyimimi yazmak için bir türlü vakit bulamadım, şu an Abd’den yazıyorum😊

Öncelikle sağlık muayenesi deneyimimden bahsetmek istiyorum.
    30 temmuz cumartesi günü 10.55’te Ungan’larda randevum vardı. 10.30 gibi ordaydım ve hemen aldılar beni. Önce evraklarımı teslim ettim ve daha sonrasında Mehmet bey beni muayene etti. Normalde önde kan tahlili ve röntgen alınıyormuş ama beni önce doktor muayene etti. Sorduğum zaman bazen böyle yaptıklarını söylediler. Doktorum ya oma gittim, sadece iç çamaşırlar kalacak şekilde durmamı ve önlük giymemi söylediler. Daha sonra doktor yanıma geldi tansiyon,nabız vs bunlara baktı. Her hangi bi hastalığımın olup olmadığını sordu, hepsine hayır cevabını verdim. Sol koluma 2 tane aşı yaptı. Daha sonrasında mesleğimi sordu. Diş hekimi olduğumu ve aynı okuldan mezun olduğumuzu öğrenince sohbet etmeye başladık. Çok keyifli bir sohbetti ve sağlık muayenesinden daha uzun süre sohbet etmiş olduk 😄 Daha sonrasından doktorun yanından çıkıp 310 dolar muayene ödemesini yaptım. Bi üst kata (5.kat) çıkıp kan tahlili verdim ve bu kısımda 47 dolar ödedim ve 3. Kata inip akciğer röntgeni çekildim. Daha sonrasında işlemlerin bugünlük bu kadar olduğunu ve öğlen 12-13’e kadar aramazlarsa herhangi bir sıkıntı olmadığını, pazartesi günü gelip sağlık raporumu alabileceğimi söylediler. Ordan çıktım arkadaşımla beraber kahvaltıya gittim ve tam da masa hazırlanmışken beni klinikten arayıp tekrar röntgen çekilmesi gerektiğini söylediler😔 Bu aşamadan sonrası baya stresli oldu benim için. Koşa koşa tekrar kliniğe gittim ve başka bir açıdan tekrar röntgen aldılar ve 5 dk beklememi söylediler. O 5 dk benim için bir ömür gibi geldi tabi 😄 Sonrasında herhangi bi sıkıntı olmadığını raporumu pazartesi alabileceğimi söylediler. Sebebini sorduğumda da ilk röntgende nodül gibi bir şey görüp emin olamadıklarını ama 2. Röntgende onun damar olduğunu anladıklarını söylediler. Bir an kanser miyim tüberküloz belirtisi mi var acaba vizem yanacak mı acaba vs vs diye kafayı yemek üzereydim çok şükür bi sıkıntı çıkmadı 😄 Pazartesi günü sorunsuz bir şekilde gittim raporumu ve cd’mi aldım.

Daha sonrasında 3 ağustos’ta 8.45 vize mülakatına gittim. ( konsolosluğun etrafında kesinlikle fotoğraf çekmeyin) 8.30 gibi içeri girdim ve ilk sıra numaramı alıp bekledim. Daha sonra numaram yandığında vezneye gidip 330dolar ödememi yaptım ve yerime geçip tekrar sıra numaramın çağrılmasını bekledim. Uzum bi bekleme süresinden sonra tekrar çağrıldım. Bu sefer evraklarımı teslim etmek için başka bir bankoya gittim ve sırasıyla belgelerimi istediler, teslim ettim. Daha sonrasında tekrar numaram için beklemeye koyuldum. 3. kez numaram çağrıldığında mülakat aşaması için başka bir bankoya gittim. İlk önce merhaba nasılsın iyi günler konuşması yapıldı daha sonrasında ingilizce devam edebilir miyim dedi olur dedim. Sırasıyla kaç yaşındasın? Evli misin? Mesleğin ne? Daha öncesinde Amerikaya gittin mi? Evet dedim bu soruya. Ne için gitmiştin? dedi. Work and travel yaptığımı söyleyince ordaki mesleğimi sordu. Daha sonrasında work and travel arkadaşlarınla görüşmeyi düşünüyor musun dedi güldü ben de evet tabii ki dedim 😂 nereye gideceksin? Banka hesabında burda gösterdiğin para var mı? Evet diye cevap verdim. Daha sonrasında gülümseyerek vizeniz onaylandı dedi ve vizemi almış bulundum🤗🤗 mülakat ortalama 5-10 dk kadar sürdü ve hep sohbet havasındaydı. Bana sorduğu soruların cevabını çoktan biliyormuş gibiydi😅 Darısı bütün greencard almak isteyenlerin başına 😊😊 not: beni telegram grubuna alabilirseniz çook sevinirim 😊

• @Ergül-Çelik vizeniz hayırlı olsun yeni hayatınızda bol şanslar

• @mlsrdr Vizeniz hayırlı uğurlu olsun ABD'deki hayatınızda başarılar ve mutluluklar dilerim 🙂

• @Ergül-Çelik Vizeniz hayırlı olsun bundan sonrası için mutluluklar ve başarılar dilerim 🙂

• @Seren-Çalışkan vizeniz hayırlı olsun tebrikler.

• ⭐⭐

@mlsrdr Tebrikler , Vizeniz hayırlı olsun.

• ⭐⭐

@Seren-Çalışkan vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatinizda mutluluklar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |