Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cdzdcd Çok teşekkür ederim. 🙂

• @Selly cok zengin olan da bi zahmet gc beklemesin zaten gitsin 😃 elinize saglik güzel yazi olmus 🤙🏻

• ⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz foto çekebilir misin bize ekran fotosu bazı yerlerini bilgileri kapatarak nasıl ilerlediğini görebilirim 🙂 özellikle randevu ver ödeme kısmı için

• ⭐⭐⭐

@cdzdcd, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@dytmelek eşim de terazi hadi hayırlısı olsun :)))

Benim eşim de ben de terazi😀 bu yılın şanslı 3 4 burç arasındaydı Terazi, bekleyelim bakalım, hepimizin gönlündeki gerçekleşsin inşallah 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz akşam ve gece saatlerinde boşluk bulunuyor genelde, hemen bulursunuz inşallah 🙏🏻

• @dytmelek Evet öyleymiş, bu gece başlayacağım 🙂

• ⭐⭐⭐

@Selly, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@debbieLA77 @Lossantosdy @Zelene @ilkerkaynar90 Merhaba ben yazışmaları şimdi okudum. Elektronik aletlerinizi zaten kendinize yük yapıp boşa getirmeyin yanınızda. Çünkü Amerika da dönüştürücü de kullansanız maalesef ki burada kullandığınız hiç bir elektronik alet voltaj yüzünden çalışmayacak. Biz burada 220 volt kullanıyorken onlar 110 volt kullanıyorlar dolayısıyla bizim 220 voltta çalışan elektronikler orada yeterli voltajı çekemediği için çalışmıyor. Kısmet olur ve kazanırsak bende mutfak eşyaları dışında çoğu eşyamı satmayı düşünmüyorum tabi satabilirsek.
    Bu arada bir video izlemiştim yanınızda getirmeniz gerekenler diye ve bana mantıklı geldi söyledikleri. Bunlar da kısa özet geçersem şu şekildeydi (Belki biliyorsunuzdur.) ;
    *Gideceğiniz eyaletin hava koşullarına göre yanınıza kıyafet alın diyordu mesela Florida Miami ye gidecekseniz kar botu getirmezsiniz yanınızda çünkü 12 ay hava sıcak hep yaz gibi.

• İlk başta tabak çatal için para harcamamak adına kişi sayısına göre bir iki tabak , kaşık çatal vs bavulunuza sıkıştırın.
      *Yanınıza yine bir iş sahibi olup para kazanmaya başlayana kadar hayatımızı idame edebilmek için bir iki tencere bir tava kıyafetlerin arasına yine ekleyin.
      *Kahve için mesela cezve yanınıza alabilirsiniz (Türk Marketlerinde Türk Kahvesi zaten mevcut oluyor)
      *Riske atmamak için yanınızda yiyecek ürünü almayın sonuçta ülkeye giriş yapmadan herşey risk oraya kadar gidip geri gönderilme riskine girmemek lazım.
      *Herkes orada havluların hiçbir işe yaramadığını söylediği için havlu yanınıza alabilirsiniz.
      *Bir takım nevresim (sonuçta ilk gittiğimizde tanıdğımız yoksa hepimiz ya airbnb gibi bir uygulamadan oda yada ev kiralayacağız ya da otel odasında kalacağız. Kimse hemen bize ev kiraya verip içerisini aynı gün dayayıp döşemeyecek. (Tabi zaten çok zenginseniz o zaman hiçbirini dert etmenize gerek yok)
      *Burada bir tane dönüştürücü edinmekte fayda var oraya gittiğimizde telefon ve bilgisayar şarj edebilmek için.
      Türk Hava yolları kişi başı kabin bagajı 2 parça x 23 kg bagaj hakkı ve 1 parça X 8 kg kabin bagajı hakkı var. Kabin bagajına bir çift kıyafet koyup kalanına değerli eşyalarınızı alabilirsiniz (olurda bavulunuz kaybolur vs için)
      Aklıma gelenler şimdilik bunlar belki de bildiğiniz şeyleri yazdım tekrar kusura bakmayın.

Teşekkürler bilgiler için 🙏🏻 Büyük çoğunluğuna katılıyorum ve bizim gibi turist vizesi ile gidecekler için bir kaç ekleme yapmak istiyorum. Turist vizesi ile giderken tencere tabak vb götürmek riskli olabilir, neden bunları götürüyorsunuz demesinler diye valize koymaktan çekiniyoruz o yüzden kırılmayacak ve orada fiyatı daha fazla ya da kalitesi daha kötü olacak şeyleri ayrı bir şekilde paketleyip kargoyla göndermeyi düşünüyoruz.
    Bir de çift kişilik nevresim takımlarını götürmeyi ben de düşünüyorum ama onları çocukların küçük yataklarında kullanırım diye düşünüyorum çünkü bildiğim kadarı ile Amerika’da yatak ölçüleri bizimkinden farklı yani bizim yataklara o nevresim takımları uymuyor sanırım.
    Havlu ve pike de götüreceğim buradaki havlular hem daha uyguna geliyor hem daha kaliteli. Pike de sanırım ABD de bulunmuyormuş. Özellikle yazın bile üstünde ince de olsa birşey örtmeyi sevenler için pike iyi olur diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

istanbul havaalanına gitmek için çile çekiyorlardı ancak bizim uçağa rahat rahat gidebilmemiz için ne yapmışlar 🙂

Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro hattı 22 Ocak'ta hizmete açılıyor

• ⭐⭐

Allah razı olsun ne kadar düşünceli bir belediye :))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emrah-Borazan her şey yeşilkartforum 2024 sohbet odası için diye açıklama bekliyorum açılıştaki konuşma da

• ⭐⭐

@ayvalik10 güzel haber 😃 sabiha gökçen hava alanından amerikaya uçuş yoktu değil mi. olsa güzel olurdu istanbul hava alanı gerçekten çok uzakta ama bu metro işi iyi oldu.

• ⭐⭐⭐

@dytmelek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@debbieLA77 @Lossantosdy @Zelene @ilkerkaynar90 Merhaba ben yazışmaları şimdi okudum. Elektronik aletlerinizi zaten kendinize yük yapıp boşa getirmeyin yanınızda. Çünkü Amerika da dönüştürücü de kullansanız maalesef ki burada kullandığınız hiç bir elektronik alet voltaj yüzünden çalışmayacak. Biz burada 220 volt kullanıyorken onlar 110 volt kullanıyorlar dolayısıyla bizim 220 voltta çalışan elektronikler orada yeterli voltajı çekemediği için çalışmıyor. Kısmet olur ve kazanırsak bende mutfak eşyaları dışında çoğu eşyamı satmayı düşünmüyorum tabi satabilirsek.
    Bu arada bir video izlemiştim yanınızda getirmeniz gerekenler diye ve bana mantıklı geldi söyledikleri. Bunlar da kısa özet geçersem şu şekildeydi (Belki biliyorsunuzdur.) ;
    *Gideceğiniz eyaletin hava koşullarına göre yanınıza kıyafet alın diyordu mesela Florida Miami ye gidecekseniz kar botu getirmezsiniz yanınızda çünkü 12 ay hava sıcak hep yaz gibi.

• İlk başta tabak çatal için para harcamamak adına kişi sayısına göre bir iki tabak , kaşık çatal vs bavulunuza sıkıştırın.
      *Yanınıza yine bir iş sahibi olup para kazanmaya başlayana kadar hayatımızı idame edebilmek için bir iki tencere bir tava kıyafetlerin arasına yine ekleyin.
      *Kahve için mesela cezve yanınıza alabilirsiniz (Türk Marketlerinde Türk Kahvesi zaten mevcut oluyor)
      *Riske atmamak için yanınızda yiyecek ürünü almayın sonuçta ülkeye giriş yapmadan herşey risk oraya kadar gidip geri gönderilme riskine girmemek lazım.
      *Herkes orada havluların hiçbir işe yaramadığını söylediği için havlu yanınıza alabilirsiniz.
      *Bir takım nevresim (sonuçta ilk gittiğimizde tanıdğımız yoksa hepimiz ya airbnb gibi bir uygulamadan oda yada ev kiralayacağız ya da otel odasında kalacağız. Kimse hemen bize ev kiraya verip içerisini aynı gün dayayıp döşemeyecek. (Tabi zaten çok zenginseniz o zaman hiçbirini dert etmenize gerek yok)
      *Burada bir tane dönüştürücü edinmekte fayda var oraya gittiğimizde telefon ve bilgisayar şarj edebilmek için.
      Türk Hava yolları kişi başı kabin bagajı 2 parça x 23 kg bagaj hakkı ve 1 parça X 8 kg kabin bagajı hakkı var. Kabin bagajına bir çift kıyafet koyup kalanına değerli eşyalarınızı alabilirsiniz (olurda bavulunuz kaybolur vs için)
      Aklıma gelenler şimdilik bunlar belki de bildiğiniz şeyleri yazdım tekrar kusura bakmayın.

Teşekkürler bilgiler için 🙏🏻 Büyük çoğunluğuna katılıyorum ve bizim gibi turist vizesi ile gidecekler için bir kaç ekleme yapmak istiyorum. Turist vizesi ile giderken tencere tabak vb götürmek riskli olabilir, neden bunları götürüyorsunuz demesinler diye valize koymaktan çekiniyoruz o yüzden kırılmayacak ve orada fiyatı daha fazla ya da kalitesi daha kötü olacak şeyleri ayrı bir şekilde paketleyip kargoyla göndermeyi düşünüyoruz.
    Bir de çift kişilik nevresim takımlarını götürmeyi ben de düşünüyorum ama onları çocukların küçük yataklarında kullanırım diye düşünüyorum çünkü bildiğim kadarı ile Amerika’da yatak ölçüleri bizimkinden farklı yani bizim yataklara o nevresim takımları uymuyor sanırım.
    Havlu ve pike de götüreceğim buradaki havlular hem daha uyguna geliyor hem daha kaliteli. Pike de sanırım ABD de bulunmuyormuş. Özellikle yazın bile üstünde ince de olsa birşey örtmeyi sevenler için pike iyi olur diye düşünüyorum.

Ben yaz kış yorganla yatarım benim gibi olan varsa su gönderiyi beğensin kaç kişiyiz görelim 😅

• Herkese selamlaaaar selamlar ☺️ bı kaç gündür sağlık sorunları sebebiyle hiç bakma fırsatı bulamamıştım ne çok birikmiş neler neler konuşulmus. Vallahi geri kalamam gitmek istediğim eyaleti söylemem lazım. bizim planımız Chicago'ya gitmek. Sıcaktan pek hoşlanmayiz. Genel olarak okulların puanları da iyiymiş eger yanlış bilgi edinmediysem. Bır deee tencere tava umrumda bile değil bı çıksın herşeyi satıp savıp arkamızda bırakıp gitmek niyetindeyiz. Yani bu yazdıklarım geçmis olan muhabbetler olsa da geri kalamazdim shajakka

• @Simge-Kutlu Çok geçmiş olsun Allah şifa versin şimdi daha iyisinizdir inşallah 🙂

• @debbieLA77 Merhabalar, biraz geç oldu. k.b.. Yaparken ekran görüntüsü almam gerekiyordu. Şu an işlemler bittiği için o görüntüleri maalesef alamıyorum. Bitmiş belge ve randevu ekran görüntüsü paylaşabiliyorum. İşinize yarar mı bilemiyorum tabi ☀

• ⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz hahaha teşekkürler o işime yaramaz ben hallederim inşallah sadece bişey sorucam ödeme için sistem beni formun içindeyken mi yönlendiriyor... yoksa başka bi şekilde mi ödüyorum

• @Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Herkese selamlaaaar selamlar ☺️ bı kaç gündür sağlık sorunları sebebiyle hiç bakma fırsatı bulamamıştım ne çok birikmiş neler neler konuşulmus. Vallahi geri kalamam gitmek istediğim eyaleti söylemem lazım. bizim planımız Chicago'ya gitmek. Sıcaktan pek hoşlanmayiz. Genel olarak okulların puanları da iyiymiş eger yanlış bilgi edinmediysem. Bır deee tencere tava umrumda bile değil bı çıksın herşeyi satıp savıp arkamızda bırakıp gitmek niyetindeyiz. Yani bu yazdıklarım geçmis olan muhabbetler olsa da geri kalamazdim shajakka

Bende metropol seviyorum ama soğukta yapamam gibi geliyo.Benim hayalim california tarafı

• ⭐⭐

@debbieLA77 biz bı saflık yapmıştık ds160 bilgileri girerken hangi tarih nereye nerede kalacaksın gibi şeyler soruyor bende aman nasıl olsa değiştiririm diyerek formu sallayarak doldurdum biran önce sıraya gireyim tarih atıyor diye meğer onayladığında değişim olmuyormuş ben gecelerce uyuyamadım eyvah yandık diye
    Şimdi sen başladın doldurmaya sana ilk bilgileri gir kaydet sana ödeme kısmına atla ben kredi kartı kullanmadıgım için çıktı aldım başvuruyu bankadan ödedim eğer bir yanlış yaparsan ya da bilgilerinde değişiklik olursa görüşmeye gitmeden yeni da 160 doldurup onunla devam edebiliyormusum işler bir kesinleşsin zaten @denizci10 danışmanlık hizmeti veriyor onunla çalışacağım ds160 in üstünden geçeriz mülakat heyecanım yatışır forumda onunla çalışan arkadaşların dediği her türlü senaryoyu olası soruların hepsine çalışarak gittik benim de en büyük korkum görüşme de far görmüş tavşan gibi kalmak
    Özetle şimdi başvuru ile ilgili b1-b2 konu sayfasını bir oku aklında takılanları arama kısmında arat illa bahsi geçen bir muhabbet olmuştur YouTube de adım adım anlatımlı video var bak ama imkanın varsa danışmanlık al ben şahsen her konuya hakimim öyle okudum o korkuyla ama yine de alacağım danışmanlık red yemek istemiyorum elimden geleni yaparım gerisi kısmet

• 2022 Eylül ayında Turist vizesini aldım.

Olası bir GC çıkması halinde Case number ın yüksek çıkması durumunda sürece Amerikadan devam etmek mantıklı olur mu ? .

yada bu konuda açılmış bir başlık varmı oradan bakayım biraz bakındım ama bulamadım

• @debbieLA77 Evet DS160 doldurduktan sonra aşağıda paylaştığım linkten DS160 doldurdum randevu almak istiyorum diyerek üyelik oluşturuyorsunuz. Tüm bilgileri girdikten sonra en son da ödeme var. Bugün ben kredi kartı ile 320 dolar ödedim. Eğer konsoloslukta nakit ödemek isterseniz 6400 TL ödemem gerekiyordu (seçenek sunmuşlardı).

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

137

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |