Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@brcburcu22, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Merhaba,
    Dün evrakları online sistem üzerinden göndermiştim. Bugün notice of action maili geldi.

1. Ödemenin alındığına dair olan evrağın altında California Center yazıyor. Şu anda dosyamızın olduğu yer California mı?
      Galiba en çok iş yükü olan, dosyaların çok yavaş işlendiği yerlerden birine denk geldik. Teksas'ta yaşadığım için en azından Texas olur diye düşünmüştüm. Neye göre belirleniyor bu yerler? Bu yerin değişikliğini isteme gibi bir durum söz konusu mudur?
      2)Kendi Sistemimde processing time 11 ay gösteriyor ama normal web sayfasında baktığımda 25 ay gösteriyor. Bu zamanlar neyi ifade etmektedir? Hangisi dogru acaba? Teşekkürler.

Sayin @brcburcu22 , en son aldiginiz I-797 belgesinin sol alt tarafinda California mi yaziyor? Hem ekranda gorunen sure degisebilir, hem de dosyaniz California'dan baska bir servis merkezine aktarilabilir. O nedenle bu sekilde gorunuyordur... Onumuzdeki 2-3 ayda bu surenin nasil degistigini takip edin, eger dogal sekilde azaliyorsa bu sureye daha cok inanabiliriz 🙂

evet @crazycells baktım tekrar California yazıyor. Dediğiniz gibidir muhtemelen. İlerleyen zamanlarda değişiklik olursa bildiririm buradan.

• @crazycells ben şimdi amerikadayım I-130 ve I-130A esim icin ikisini doldurup Gonderecem dimi esim turkiyede herhangi bir sikinti olmaz dimi

• @brcburcu22, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@crazycells, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@brcburcu22, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Merhaba,
    Dün evrakları online sistem üzerinden göndermiştim. Bugün notice of action maili geldi.

1. Ödemenin alındığına dair olan evrağın altında California Center yazıyor. Şu anda dosyamızın olduğu yer California mı?
      Galiba en çok iş yükü olan, dosyaların çok yavaş işlendiği yerlerden birine denk geldik. Teksas'ta yaşadığım için en azından Texas olur diye düşünmüştüm. Neye göre belirleniyor bu yerler? Bu yerin değişikliğini isteme gibi bir durum söz konusu mudur?
      2)Kendi Sistemimde processing time 11 ay gösteriyor ama normal web sayfasında baktığımda 25 ay gösteriyor. Bu zamanlar neyi ifade etmektedir? Hangisi dogru acaba? Teşekkürler.

Sayin @brcburcu22 , en son aldiginiz I-797 belgesinin sol alt tarafinda California mi yaziyor? Hem ekranda gorunen sure degisebilir, hem de dosyaniz California'dan baska bir servis merkezine aktarilabilir. O nedenle bu sekilde gorunuyordur... Onumuzdeki 2-3 ayda bu surenin nasil degistigini takip edin, eger dogal sekilde azaliyorsa bu sureye daha cok inanabiliriz 🙂

evet @crazycells baktım tekrar California yazıyor. Dediğiniz gibidir muhtemelen. İlerleyen zamanlarda değişiklik olursa bildiririm buradan.

@crazycells sizle konuştuktan sonra USCIS aradım dosyam California'dan Texas Service Center'a transfer olmuş. Bu bilgiyi kendi online hesabımda göremiyorum. herhalde bir süre sonra güncellenecektir. Ekranda gözüken 11 aylık süreyi sorduğumda o süre olması gereken optimum süre ama genelde Processing Time da yazan sürede 20 ay civarında gerçekleşiyor dediler.

• @crazycells @brcburcu22 Merhaba ben Aralik 27 de online olarak gonderdim. Processing time 10 ay gozukuyordu. Yazismalari okuduktan sonra tekrar kontrol edeyim dedim. Su an 9 ay gozukuyor. Dosya California'da. Yani cok dogal olmasa da bir degisiklik var. Bir ay dolmadan 10 aydan 9 aya dusmus. Bu sure acaba sadece USCIS'in dosyayi NVC'a gondermeden onceki islem suresini gosteriyor olabilir mi? Yani total sure sitede yazdigi gibi ortalama 25 ay ama birinci asamanin sonlanmasi ortalama 10 ay gibi...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Servet-Demir, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@crazycells ben şimdi amerikadayım I-130 ve I-130A esim icin ikisini doldurup Gonderecem dimi esim turkiyede herhangi bir sikinti olmaz dimi

evet, ikisini doldurup gonderin. sorun olmaz.

I-130A'yi doldurduktan sonra, I-130 formunun en son kismina ek belge olarak yukleyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sbayraktar, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@crazycells @brcburcu22 Merhaba ben Aralik 27 de online olarak gonderdim. Processing time 10 ay gozukuyordu. Yazismalari okuduktan sonra tekrar kontrol edeyim dedim. Su an 9 ay gozukuyor. Dosya California'da. Yani cok dogal olmasa da bir degisiklik var. Bir ay dolmadan 10 aydan 9 aya dusmus. Bu sure acaba sadece USCIS'in dosyayi NVC'a gondermeden onceki islem suresini gosteriyor olabilir mi? Yani total sure sitede yazdigi gibi ortalama 25 ay ama birinci asamanin sonlanmasi ortalama 10 ay gibi...

Sanirim bunu zaman gosterecek ama USCIS'in basvuruyu onaylama suresi olmali diye dusunuyorum. Zaten ustunde uzun uzun tartisacak kadar onemli degil bu detaylar, cunku bu sureye bizim etki etmemiz pek de mumkun degil. Bu surecte sizin etkinizin olmadigi seyleri kabullenmek akil sagligi acisindan en iyisi 🙂
    Ancak ve ancak USCIS resmi sayfasindaki bekleme suresini gecirirseler bir seyler yapabilirsiniz.

• @sbayraktar

Hocam ben de 15 Aralık'ta online yolladım. Benim tahmini zaman da 11 ay gözüküyordu, şimdi normal seyrinde azalıyor.

Dediğiniz gibi bu sadece I-130'un onaylanma süresi. Daha bunun üstüne NVC ve konsolosluk süreleri var.

Ayrıca bu tahmini sürenin hiçbir şey ifade etmediği söyleniyor. Mesela 1-2 hafta gözüken de varmış ama süre dolduktan sonra 'beklenenden fazla vakit aldı' şeklinde mesajlar alınabiliyormuş

• @enayt
    Formül A, B belgelerini yükleyince sizden RFE talep ettiler mi peki?

• .............................

• I-130A I-130 kendim icin oldurdum money order yapiyorum bu bu dosyamin icini evlilik ve diger dokumanlari koyurmuyom dosyaya anlamadim birileri net birsey desin lutfen 😔yardim edin

• @Servet-Demir, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

I-130A I-130 kendim icin oldurdum money order yapiyorum bu bu dosyamin icini evlilik ve diger dokumanlari koyurmuyom dosyaya anlamadim birileri net birsey desin lutfen 😔yardim edin

Formları online dolduruyorsanız i130 kendiniz adına doldurduktan sonra i130A eşiniz için doldurup taratın ve sisteme ek belge olarak yükleyin.

i130 online doldururken gönderme aşamasına geldiğinizde sistem sizde ek belgeler isteyecek. Bu noktada i130A yükleyebilirsiniz.

Sistem i130A için ayrıca bir form açmıyor (en azından geçen yıl öyleydi) bu nedenle tarama yapın ve sisteme yükleyin.

• @Tugba tşkler ben bugün yükledim dosyayı artık bekleyeceğiz yapacak birşey yok dimi 🙏

• Merhabalar,
    Ben şu an Türkiye'deyim ve birkaç ay içinde sevgilim ile evleneceğiz. Bundan sonra ben online şekilde I-130 formunu doldurup direkt göndermek istiyorum. Ancak bu formda applicant için Türkiye adresi verebilir miyim? Çünkü şu an için Amerika'da bir adresim yok. Bunu yapmam mümkün mü?

• Öncelikle meraba esim abd vatandaşı 17.01.2023 evlendik 09.02.2023 i-130 onlayn basvuru 10.02.2023 alındı mektubu aldık acaba nekadar süre beklicem bilen varmi

• @emredemirelgeo benimkide nebraska nvc ye gidecek bi gelişme varmi sizde

• Merhabalar bir konuda bilgiye ihtiyacım var Ben Amerikalı eşimle Türkiye'de 2017 yılında evlendik 6 yılı bitirdik 2017 ve 2018'de ve 2022'de Amerika'ya geldim şu an amerika'dayım 2022 Ağustos ayında Green Card'a başvurduk benim adıma Amerikalı Eşim bana sponsor oldu başvurumuzdan bu yana 9 ay geçti her şey normal gibi görünüyor ama süreç bir anda 4 aydan 7 aya çıktı. l 130 sürecimiz devam ederken 2023 Ağustos ayında sürecimiz devam ederse benim Türkiye'ye dönmem gerekiyor Bir ay bu durum benim sürecime zarar verir mi işlemlerimiz sıkıntıya uğrar mı bu konuda bilgisi olan varsa lütfen bekliyorum teşekkür ediyorum Herkese bol şans

• @Yıldırım
    Green Card sürecinizi başlatmadan nasıl Abd'ye girebildiniz?
    Eşinizle evliliğinizden önce geçerli vizeniz var mıydı?

Eğer AOS yaptıysanız süreç bitene kadar ülkeden çıkamayabilirsiniz. Ama travel permit alıp çıkma imkanınız da olabilir.

• @ICu Turist vizesiyle geldim

• @Yıldırım
    Vizenizi evliliğinizden önce mi almıştınız?

• Merhabalar
    Bir konuda sizlerin bilgisine ihtiyacım var. Ocak ayında uscıs e i130 dilekçemizi gönderdik. Ancak hala bir NOA1 ( Notice of Action ) belgesi tarafımıza gelmedi. İnternette araştırdığımızda bu konuda USCIS ile iletişime geçeçek bir yolda bulamadık. USCIS e telefonla ulaşsak dahi bizde herhangi bir receipt numarası oldığı için ilerliyemiyoruz. Bu konuda nasıl ilerleyebiliriz.?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |