Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@drserdar, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@waterman Çok teşekkürler. Bu arada daha önce belirtmiş olabilirim ama tekrar yazmak istedim. Şunu kesin olarak öğrendim ki CR1 başvurulular 2. yıl dönümünden önce CR1 şeklinde vizeyi alıp, 2. yıl dönümünden sonra Amerika'ya giriş yaparlarsa 10 yıllık green card alıyorlar. Burada önemli olan Amerika'ya giriş tarihi. Yani ben aslında CR1 basılsa bile 2. yılımızdan sonra giriş yapacağım için her türlü IR1 değerlendirilecektim. O yüzden beklememin pek anlamı olmadığını düşünerek erkenden gönderdim. Belki birilerinin işine yarar..

Bilenlere bir sorum olacak, vize elime ulaşır ulaşmaz USCIS Immigrant Fee'yi ödesem, sonra örneğin 2-3 ay sonra Amerika'ya giriş yapsam, herhangi bir sorun olur mu? Belli bir süre geçerli vs gibi bir şartı var mı acaba? Fee'ler sanırım Mart'ta artacakmış, erkenden ödeyeyim tekrar uğraşmayayım diyorum.

dogrudur ama bence hala en temizi vizeyi IR-1 seklinde almak 🙂

Islemlerde karisiklik olmasi bir CBP veya USCIS gorevlisinin dikkatsizligine bakar, sonra siz dosyanizi duzeltmek icin ugrasirsiniz. O nedenle en bastan IR-1 ile devam etmek en temizi...

• @crazycells Thank you for the helpful information. I hope we get appointment soon as you said.

• Herkese iyi haftalar!

Mülakat verme hızında yine yavaşlama var anlaşılan. Bugün DQ oluşumun üçüncü ayı.

Herkese bol sabırlar diliyorum.

• @crazycells sizde net bir bilgi olduğuna inanıyorum aktarabilirseniz sevinirim @crazycells eşim 4 kuşaktır teksas'lı 8. ayda uscis gerekli evrakları yükledim beklemedeyim ekranımda hala bu mesaj duruyor, teşekkürler

Case Is Being Actively Reviewed By USCIS
    As of November 28, 2022, we are actively reviewing your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IOE**********. Our records show nothing is outstanding at this time. We will let you know if we need anything from you. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

• @Davut-Korkmaz beklemekten baska çare yok gibi. Benimde aynı durum. 8.5 ay oldu neredeyse başvuralı ama ucsis case status da halâ o yazı yazıyor. Bekliyoruz mecbur. Bol sabırlar.

• @Berkan-Duru Teşekkürler sizin içinde aynı dileklerimi sunarım.
    Sizin eşiniz de abd doğumlu mu?

• @Davut-Korkmaz rica ederim, evet eşim yerel Amerikalı

• Arkadaslar merhaba Nvc'a dosyaları yüklediğimiz tarihten itibaren mi yoksa Notice regarding your Immigrant Visa Case maili geldikten itibaren mi günleri saymaya baslamalıyız?

• @ekdodo bugun Amerikada bayram, belki kapalidir

• @Özge-Dengiz yüklediğiniz tarihten itibaren

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Davut-Korkmaz, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells sizde net bir bilgi olduğuna inanıyorum aktarabilirseniz sevinirim @crazycells eşim 4 kuşaktır teksas'lı 8. ayda uscis gerekli evrakları yükledim beklemedeyim ekranımda hala bu mesaj duruyor, teşekkürler

Case Is Being Actively Reviewed By USCIS
    As of November 28, 2022, we are actively reviewing your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IOE**********. Our records show nothing is outstanding at this time. We will let you know if we need anything from you. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

Sizin durumunuzda I-130 icin bekleme suresine 11.5 ay diyor:

O nedenle herhangi bir problem oldugunu sanmiyorum, onumuzdeki aylarda olumlu haberi alacaksiniz 👍

Ayrica ilk firsatta basvuru bilgilerinizi imzaniza tasimanizi tavsiye ederim.

• Teşekkürler @crazycells

• Herkese iyi günler,

2 yıllık süreç sonunda nihayet bugün CEAC status ISSUED e döndü. Bu forumun bir emektarı olarak ben de bu süreci tamamladım 🙂

Süreçte yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Süreci devam edenlere de sabırlar diliyorum.

• Arkadaşlar 3 saat sonra ABD ye uçuyorum sonunda 🥹 sorduğum sorulara cevap veren yönlendiren herkese tekrar teşekkür etmek istedim. Dilerim bekleyen arkadaşlar günün sonunda istediğiniz beklediğiniz kişilere, yerlere kavuşursunuz hayat hep istediğiniz gibi ilerlesin kalın sağlıcakla 👋

• ⭐⭐⭐

@Damla-D tebrik ederim iyi yolculuklar dilerim giriş deneyimlerinizi yazmayı unutmayın 🙂

• @drserdar Harika bir haber çok sevindim adınıza, hayırlı olsun🍀

• @Damla-D İyi yolculuklar, mutluluklar yeni hayatınızda🍀

• @waterman @Handan Çok teşekkürler. İnşallah deneyimlerimi aktarıyor olacağım 🙂

• @Damla-D yolunuz açık olsun herşey gönlünüzce olur umarım mutluluklar

• @drserdar gözünüz aydın çok şükür bir stresli bekleyiş daha son buldu

Benzer Başlıklar

• 1234
  • 3
  • 114
  • 2908
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |