Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @baranpeltek_ Merhaba,ilkten ANKARA veya İSTANBUL seçeneğini işaretliyeceksiniz,sonrasın'da özel kurye seçeneği var ona tıklayarak nereye gelmek istediğini işaretlerseniz çözüme ulaşırsınız
    NOT;FİYAT İLÇEDEKİ KARGOYA GELECEKSE 99 TL EVE GELECEKSE 150 CİVARI BİR ÜCRET VAR DİYE HATIRLIYORUM.

• Merhabalar, 20 Haziran 2022 tarihinde Almanya'ya giriş yaptım ve buradan oturum aldım. 20 Ocak 2023 tarihinde de Ankara'da mülakata gireceğim.
    Almanya'daki 6. ayım 20 Aralık 2022'de doluyor fakat ben polis sertifikasının geç gelebilme riskinden ötürü 6 Aralık'ta müracat edip bu hafta elime aldım. Yani 6. ayımı doldurmama 14 gün kala sertifikayı almış oldum. Bu durum mülakatta bir sorun yaratır mı?
    Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

• MÜLAKAT DENEYİMİ
    CN: 59**
    Ds260 Gönderme Tarihi: 18.05.2022
    Correct Tarihi: 07.10.2022
    Mülakat Mail Tarihi: 11.10.2022
    Mülakat Tarihi: 02.12.2022
    Biz mülakat yeri olarak Kırgızistan Bıshkek olarak mülakat yerimizi belirlemiştik. Asıl talihli eşim kendisi Kırgızistan vatandaşı bende 10 yıldır Kırgızistan’da yaşıyordum. Bizim için ulaşması daha kolaydı.
    CN numaramız aktif olduktan sonra doğrusunu söylemek gerekirse mülakat maili beklemeye başlamıştık bunun sebebi biz bulunduğumuz ülkeye göre DS260 formunu diğer kazanan kişilerden erken göndermiştik. 2022 de Ds260 formunu erken göndermenin avantajlarını okuduğumuz için bu konuda erken davrandık ve davranmamız gerçekten bizim açımızdan çok iyi oldu. Numaramız aktif olur olmaz mülakatımızı aldık.
    Kırgızistan’da bizim CN numaramız aktif olmadan aslında biz aşılarımızı olmaya başlamıştık. Burada aşıları sağlık kontrolünden önce olup bunu aşılarınızı olduğunuz yerden belge alarak kanıtlamanız gerekmektedir. Ben Türk vatandaşı olarak orada toplam 5 (beş) aşı oldum. Eşim 4 (Dört) 4 yaşında ki çocuğumuz ise 2 (iki) aşı oldu.
    Normal şartlarda olunması gerek aşılar şu şekilde:

1. Hepatit B (1.Doz)
    2. Hepatit B (2.Doz)
    3. Tetanos
    4. Grip
    5. KPK (Bunun ne için olduğunu bilmiyorum ama bulunduğumuz ülkede bu aşı isteniyor)
    6. Covid 19 (Biz daha önce 2 doz aldığımız için aşı olmadık. Sadece aşı olduğumuzu belgeledik.)
      Mülakat mailimizi aldıktan sonra bu belgenin çıktısını alarak elçilik tarafından belirlenmiş ismi gecen 2 doktordan birini seçerek kendisinden watsapp üzerinden sağlık kontrolü için tarih belirledik. Sağlık kontrol tarihimiz 02.11.2022 olarak belirlendi. (Doktor tarafından)
      Sağlık kontrolü gününden önce doktorumuza sormuştuk aç mı gelelim ya da yemek yesek olur mu diye. Bize yemek yememizde sorun olmadığını söyledi bizde ufak tefen bir şeyler atıştırıp kontrole gittik. Sağlık kontrol saatimiz 10:30’du. Sabah 10 da sağlık kontrolümüzün olacağı kliniğe giderek doktorun yanına girdik. Bize 5 – 10 dakika beklememizi söyledi kapısının önüne oturduk. Sonrasında kendi gelerek bizi kasaya yönlendirdi. Burada pasaportlarımızı vererek (eşim ben ve çocuğumuz) her birimizin adına birer kart verildi. Bu kartlar sonuçlarımızı takip edeceğimiz kartlardı. Sonrasında doktorun yanına girdik. Doktor aşı belgelerimizi kontrol etti. Tüm aşılarımız tam olduğu için evet harika şeklinde konuştu. Sonrasında bizden resim istedi resmimizi verdik. Bizden sadece bu belgeleri talep etti başka bir şey istemedi. Sonra bizi kanımızın alındığı boyumuzun ve kilomuzun ölçüldüğü bir odaya götürdü. Buradaki işlemler bittiğinde röntgen odasına gönderdi. Sırayla denilen işlemleri yaptırdık ve doktorun yanına geldik. Doktor burada fiziksel kontrolleri yaptı. Herhangi bir hastalık geçirip geçirmediğimizi ameliyat olup olmadığımızı sordu. Elimize, sırtımıza baktı, elini burnuna götür düz yürü şeklinde görevler verdi. En son olarak ta göz kontrolümüzü yaptı. Tamam çok iyi bir problem görünmüyor şeklinde bizi mutlu eden bir cümle kullandı ve kontrolümüz bitti. Yaklaşık olarak 1 saat falan sürdü. Sonuçları sorduğumuzda kendisinin Amerikan Elçiliğine elden götüreceğini başka bir şey yapmamıza gerek kalmadığını söyledi. (Bu arada çocuğumdan Tüberküloz testi yaptırmamızı da istemişti. Bizi yönlendirdiği kliniğe giderek testi yaptırdık ve sonucunu doktora getirdik.)

MÜLAKAT GÜNÜ
    Mülakat 02.12.2022 tarihinde saat 14:15 olarak bize mail gelmişti. Biz bu tarihte saat 14:00 da ekicilik önünde olduk.
    Gerekli belgeler ( Bishkek için istenen):

1. Ds 260 formu çıktısı.
    2. Pasaport
    3. Resim
    4. Nüfus kayıt örneği
    5. Adli sicil kaydı (burada dikkat edilmesi gereken eğer soy isim değişikliği oldu ise önceki soy ismine aitte adli sicil kaydı gerekiyor.)
    6. Askerlik belgesi
    7. Evlilik cüzdanı
    8. Lise diploması
    9. Sağlık raporu (bunu bizim kontrolden geçtiğimiz doktor elden elçiliğe teslim etmişti.)
      Güvenlik görevlisi pasaportlarımızı istedi ve listede isimlerimize tik koyarak sıra ile bizi konsolosluk içine aldı. İlk olarak eşim ve çocuğumuz beraber girdi sonra beni içeri aldılar. İçeri girerken rutin güvenlik kontrollerini yaptılar. Bekleme salonuna girerken oradaki güvenlik elimize sıra numaramızı kendileri verdi ve oturup beklememizi söylediler. Yaklaşık bir 15 dakika sonra 1. veznede ilk sıra numaramız yandı ve 3 kişi için 990 $ ödeme yaptık. (Biz ödemeyi dolar olarak yaptık ama buranın para birimi olan Som olarak ta yapabilirdik. Dolar elimizde mevcut olduğu için böyle tercih ettik.) Bize ödeme yaptığımıza dahil bir çek verdiler. Biraz daha bekledikten sonra 2. Veznede tekrar numaramız yandı ve bu sefer sadece eşimi çağırarak (asıl kazanan o olduğu için) yukarıda belirttiğim ve yanımızda olan evrakları teslim ettik. Biraz daha bekledikten sonra 4. Veznede numaramız yandı. Nazik bir Amerikan bayan bizi sağ elimizi kaldırarak onaylamamızı söyledi. Bizde söylediği şeyleri onayladık. Akabinde ben ve eşimin parmak izlerini aldı sisteme bir şeyler yazarak soru sormaya başladı.
      • Nereye gideceksiniz?
      • Kim var orada?
      • Burada ne iş yapıyorsunuz?
      • Gittiğiniz yerde ne iş yapacaksınız?
      • Soy isminiz değişti mi?
      Kadın soy ismini değiştirdiniz mi? Sorusuna evet deyince bir düşündü ve odaya girdi bir sorun olduğunu anladık orada geri geldi ve elimde bir formu bize vererek. Her şey çok güzel fakat eşiniz soy ismini değiştirmiş ve biz önceki soy ismine dahil sabıka kaydını görmeliyiz dedi. Bizde evlilik nedeni ile değişti şeklinde açıklama yaptık fakat. Tekrarlayarak hiç problem yok her şey çok güzel ama biz bu evrağı görmemiz gerekiyor dedi. Bizde formu olarak çıktık ve oradan sabıka kaydını aldığımız yere gittik. Siparişi verdik burada işler biraz uzun olduğu için 05.12.2022 tarihinde sabıka kaydımızı alabildik. 06.12.2022 tarihinde elçiliğe teslim ettik ve akabinde elçiliğe evrağı teslim ettiğimize dahil mail attık. 14.12.2022 tarihinde vizemizin onaylandığı ve 15.12.2022 tarihinde saat 14:30 dan sonra vizemizi elçiliğe giderek alabileceğimizi söyleyen bir mail aldık. Dedikleri saatte gidip pasaportlarımızı alarak bu süreci tamamladık. Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi ben ve eşim borç biliriz. Umarım her şey gönlünüzce olur.
  • ⭐⭐⭐

@tpekgil54 Merhaba, erkenden belge almış olmanız sorun olmaz. Yine de sorayım, üzerinde geçerlilik tarihi diye bir ibare var mı?

• ⭐⭐⭐

@Mustafa-Eren Hayırlı uğurlu olsun. Yolunuz açık olsun.
    Yalnız siz DV-2023 kazananı değil misiniz? Süreciniz imzanızda yok.

• ⭐⭐⭐

@Mustafa-Eren Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

• Tebrikler, darısı başımıza.

• @Mustafa-Eren yeni hayatınızda bol şans 🤞 diliyorum. Türkiye’de de istiyorlar mı acaba eski soyisimde sicil kaydı. Evliliğe bağlı olarak soy isim değişikliği olduğu için.

• ⭐⭐⭐

@Mustafa-Eren yeni hayatınızda mutluluklar

• Merhaba,
    13 ocak mulakatim icin 16 aralik saat 11 muayenesine bilal arkadasim ile yola ciktik sabahtan icerisi pek kalabalik olmadığı icin hemen isleme aldilar ve kayit icin oturdugumda sirasiyla Muayene randevu ciktisi,ds260 onay sayfasi, mulakat mail ciktisi,ve pasaportumu verdim bu ara kucuk bir bilgi veriyim ve eger yeni pasaportunuz varsa onu verin vize basilacak pasaportu daha dogrusu, sonrasi kameraya bakip fotoğraf cektiriyorsunuz ve bi kagida imza atip ucreti oduyorsunuz 340 DOLAR ODEME YAPTIM sonrasi muayene olacak odaya goturuyorlar sizi sonrasinda kilo, boy olcumu yapip sonrasinda size bir önlük verip yonlendirmeyi gosterip o sekilde giyiyorsunuz giydikten sonra 1-2 dakika bekleyip doktor geliyor bana Dr Handan hanim geldi ve bi kac kontrol yapip rutin sorular sordu meslegimi gidecegim eyaleti sordu cevapladiktan sonra, aşi vuruluyor toplamda 4 adet aşı vuruldum gercekten cok nazik ve kibar bir hanimefendi sonrasinda tekrardan kayit bolumune gidip sizi 5 kata duzen laboratuvara yonlendiriyorlar orada yapilan muayene su sekilde kan tahlili, idrar testi yapiyorlar ve sonrasında burada 117.5 dolar odeme yaptim sonrasi 3 kata yonlendirip rontgen cekiyorlar ve 4 kata çıkıp size pasaportunuzu teslim ediyorlar ve bize cumartesi 17 Aralik saat 10-11 gibi evraklarimizi @Bilalsnll arkadasimla alabilecegimizi söylediler ve tesekkur edip ayrildik Toplam 457 Dolar odedim yasimin 24 olmasindan sebeb ekstra idrar testi yaptiklari icin.
    Not:Eger otel konusunda dusunenlere tavsiye olarak unganlara yaklasik 15 dakika yurume mesafesinde kizilay avm ye 10 dakika uzaklikta olan Muhtarlarevi var 1 gunluk icin 500tl verdim biraz pahali fakat cok temiz cok rahat bir otel oneririm buradan otelde kalacak olan arkadaslara onerilir.

Dipnot:Bu surecin basindan beri destek olup buralara kadar gelip yardimi dokunan oncelikle sayin @gucarslan beye sonrasında değerli yonetici ekibine ve arkadaslarima tesekkur ediyorum.

• ⭐⭐⭐

@Mustafa-Eren Vizeniz hayırlı olsun, deneyiminizi paylaştığınız için teşekkürler

• @mukeya Bu konuda inanın ki bilgim yok. Fakat bence alınmasında fayda var sorarlarsa en azından elinizde bulunur ve sizde bizim gibi beklemek ve tekrardan stres yaşamak zorunda kalmazsınız 😃

• @Programmer ben imza almamış olabilirim ve ya farklı bir mail ile üyeydim sonradan bu mail ile giriş yapıp tekrar üye oldum o yüzden de olabilir. Şimdi yaparım imza o zaman kusura bakmayın.

• @Hokkabaz36 yeni hayatinizda mutluluklat

• ⭐⭐⭐

@Hokkabaz36 tebrikler vizeniz hayırlı olsun

• @STK-TRCN cok tesekkur ederim sagolun

• @waterman Daha mulakata girmedim hocam yinede tesekkur ederim 😂

• ⭐⭐⭐

@Hokkabaz36, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

@waterman Daha mulakata girmedim hocam yinede tesekkur ederim 😂

Şşş aldın vizeyi öyle bişey yok 😂

• @waterman Tesekkur ediyorum hocam insallah diyelim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hokkabaz36 tebrikler, darısı mülakata.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

73

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |