Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Sadullah-Baçin Bana daha mülakat gelmedi. Excell listesinden baktığım kadarıyla 5600'lerde kalmışlar. Ben 5800'lerdeyim. Ama yine de DS260 submit tarihim Mayıs sonu olduğu için birkaç ay daha mail beklemiyorum. Gerçi 5000 sınırına kadar olanlarda 30 Mayıs submit'lilerden mülakat alanları gördüm. Demek ki düşük case number olanlardan Mayıs sonuna kadar submit edenleri temizlediler.

• @A-Faruk hocam ne için sordum 27 binlerde bi vatandaş gördüm arkadaş mülakat almış bende şaşırdım demekki numara hikaye erken submitte biraz hikaye geldi numarası senden büyük olan birkaç kişiye daha denk geldim hakıında hayırlısı olsun bende bir umut bekliorum

• ⭐⭐⭐

@Sadullah-Baçin, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@A-Faruk @A-Faruk üstad sana mülakat gelmedimi ya ? benden düşük numaranız var ve erkenden submit etmişsiniz visabulletinde sizi kasım aralık gibi çağırmaları gerekirdi , turist vizesi abd ye varsa şöyle yapıyorsun kentuckiy ye gidip oradan mülakat yerini değiştirip greencard alıyosunuz bu işlere bakan abd vatandaşı bir abi söylemişti

Kentuckye gittiğinizde aaa hosgeldiniz buyrun kartınız burda demiyorlar tabi ki veya illa kentuckye gitmekte gerekmiyor bilgileri süzgeçten geçirelim lütfen ☺

Sn @A-Faruk turist vizesi ile giriş yapıp AOS yoluyla da statü değişimi yapılabilir. Bu işlemi forumdan yapıp suan ABD’de yaşayan birçok kişi var. Teoride yanlıs ama pratikte işe yarayan bir uygulama hatta bazılarının mülakatı olmadan kartlar postalanmıştı. Tabi oradayken durum daha da karmaşık olabiliyor çünkü konsolosluk dış işlerine bağlı USCİS ise iç işler bakanlığına bağlı oluyor. Bu durumda yapacağınız bütün işlemler konsolosluktaki kadar kolay olmayabiliyor. Bazen süre cok kısıtlı oluyor bu durumda da hakkınızı kaybetme riskiyle karşı karşıya kalıyorsunuz.

Konuyla alakalı daha detaylı bilgiyi su linkten alabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak?_=1672777864276

• ⭐⭐⭐

@A-Faruk Eğer halihazırda turist vizeniz mevcutsa Amerikaya gidip işlemlerinizi orada tamamlayabiliyorsunuz. Detaylar için inceleyebilirsiniz AOS ile GreenCard Almak

• ⭐⭐⭐

@Sadullah-Baçin DV23 için 27 binlerde şu anda EUdan bir kişinin mülakat alması imkansız çünkü bültende daha aktif olmadı. Submitte, CNde bu süreç içerisinde oldukça önemli

• ⭐⭐⭐

@Saner-Mesçioğlu Tabloya dahil olduğunuzda mülakat maili almayı bekleyebilirsiniz, fakat bu demek değil ki tabloya dahil olduğunuzun ardından hemen mülakat alacaksınız. Etkileyen bir çok faktör olabiliyor bu noktada, yani önümüzdeki günlerdeki açıklanacak bültende numaranız tabloya dahil olsa bile mülakat almanız zaman alabilir

• Çok teşekkür ederim detaylı açıklamalarınız için. Bu forum tam bir bilgi kütüphanesi. Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

• Merhabalar, 3 Şubat'ta mülakatım var. Telefon numaramı değiştirdim DS-260 formunda eski numaram duruyor, mülakatta yeni numaramı belirtmeli miyim? Unganlar ve ais kaydı için yeni telefon numaramı yazmam bir sıkıntı teşkil eder mi? Cevaplarınızdan ötürü teşekkür ediyorum.

• @debbieLA77 Az önce tesadüfen 2024 Sohbet Odasına girdim. Çekilişe katılanlar o kadar heyecanlı ki görmelisiniz. 6 Mayıs 2023 tarihinin hemen ertesi günü için toplu uçak bileti alımı, uçağın bir bölümünü komple kapatma planları vs. Çekilişin ertesi günü Amerikaya göçmen olarak gidilebileceklerini sananlar var.
    Oysa en basit kısmı kurayı kazanmakmış. Ondan sonraki bölüm çekilişi kazanmaktan çok daha çetrefilli bir süreç.

• Merhabalar, dv lottery de ilk girişte adımı (ali ali ayub) yazdım ama pasaportumda
    (ali ayub) yazıyor. ikinci isim yerine fazla ismimi yazmisim, bu beni diskalifiye eder mi?
    Teşekkür ederim.

• @SemihPehlivan dahasi is bulmak kredi skoru olusturmak mortgage elibilitysi olmak ardindan house bidding i kazanmak hersey tamam diyelim evin yaptirilmasi trade etc etc. inan 6 ay sonra burayi ve yasadiklarini unutacaksin

• Bir arkadasima cikti numarasi ve 18 binlerde ve 11 mayis da ds260 gondermis. Ankaradan basvurdu. Sizce vize kalir mi gecmis yillardaki deneyimli arkadaslarin fikri nedir? Kendisi alabilir mi sirasi gelir mi gelirse suanki gidisata gore ne zaman gelir? Acelesi yok eylulun son gunu bile olur olacaksa yeterki vize bitmesin. Endiselenmeli miyiz simdiden ve baska bir ulkeye mi almaya calismali dosyasini current olunca? Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@farukaktasgil arkadaşınız foruma üye olup sorularını dilediği gibi sorabilir. elimizden geldiğince destek olmaya çalışırız kendisine..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Saljuqi mülakata nerede gireceksiniz?
    ayrıca lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• @gucarslan
    Mülakat Ankara’da lütfen cevap verirmisiniz
    Çok merak ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Saljuqi öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    hangi ülke vatandaşısınız?

• @gucarslan
    Üzbekistanliyim.

• @gucarslan 65 yaşımda bir abimiz pek internetten anlamadığı için benden rica etti. Tecrübelerinize göre tavsiyelerinizi dinlemek isteriz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@farukaktasgil şuan yapması gereken tek şey mülakat beklemek.
    submit tarihi de cn'si de vize alabilmesi için sorun teşkil etmiyor. ancak bunu biz değil, ilerleyen şartlar ve elbette konsolosluk görevlisi belirleyecek.
    kendisine bol şans..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Saljuqi ankara bu durumlarda toleranslı davranıyor, şahsen sorun olacağını zannetmiyorum.
    ancak son kararı elbette mülakatınızı yapan konsolosluk görevlisi verecektir.

Benzer Başlıklar

• 27
  • 653
  • 2
  • 296
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

54

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |