Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Vergi evrakı nedir, biz daha geleli 3 ay oldu. Acaba bir sene dolması mı gerekiyor?

• @mkonca Federal tax return belgesi oluyor ama siz yeni geldiginiz icin nasil olacak bilemiyorum. Okulun financial services ofisine sorun. En kesin bilgiyi oradan alabilirsiniz.

• FAFSA da , eyalet icin redidency baslama tarihi soruluyor. Bunu nasil belirleriz. Soyleki, 2019 da Kaliforniya adresi verdim, 2019 icin vergi beyyanı yaptim ama state degil, federal yaptım. 2020 icin vergi beyanı yaptm. 2021 senesinin Ocak 22si itibari ile benim, esimin ve oglumun da ismi gecen ev kiralama kontrati var. 2020 vergi beyanı Mayis ayında yapildi. FAFSA doldurulurken, eyaletteki residency hangi tarihte basladi sorusuna ne yanıt vermek gerekecek ? Bu arada oglum Ocak 2021 sonunda okula baslamıstı, pandemi nedeni ile giristen bir hafta sonra okula basladi. Bilgisi olan varsa sevinirim. Tesekkurler

• @cnpist California da ne zaman yasamaya basladiysaniz, o tarih sizin residency start date oluyor. Genelde okullar bunu eyalet ehliyet veya ID card verilis tarihi ile teyit ediyorlar.

• @MySea tesekkurler

• merhaba herkese

aradan bir dönem geçti ve FAFSA alıp Bergen Community College de bir sene ALP aldık. Şimdi FAFSA ile ALP ye devam etmek istiyorum çünkü bitmedi.

1-tekrardan FAFSA alabilir miyim?
    2- eyalet değiştirdik, artık New jerseyde yaşamıyoruz, ama oradaykende uzaktan eğitimle okuduk aldık. FAFSA için illa yaşadığım yerdeki college mi başvurmam gerekiyor?

• @mkonca Adres ve gelir durumu degisikliklerinde FAFSA hesabinizi update yapmaniz gerekiyor. Okul degisikliginde ise FAFSA financial aid durumunu yeni okula transfer yapmaniz gerekiyor. Okuldaki finance ofis size bu konuda yardimci olacaktir 🙂

• F1 vizesi ile "Uluslararası Öğrenci" statüsünde lisansa başlamayı düşünüyorum ancak okul ücretleri çok yüksek. Okul harcı için neler yapabilirim? Başarılı öğrencilere okuldan burs verilir mi? Bizdeki üniversiteler gibi %25, %50 burs seçenekleri var mı?

• Selam,
    Green kart olmadan burs alabilecegimiz kurumlar yok mu? Bilgisi olan yardimci olabilir mi?

• Merit based yani ders basariniza gore basvuracaginizi universitelerden alabilirsiniz. Gitmeyi dusundugunuz universitelerin web sayfalarindan arastirip, financial aid sayfalarina bakabilirsiniz. Universitelerin financial aid sayfalaridaki linkleri inceleyin. Grant araken eger size basvuru icin ize su kadar para odeyin diyen web siteleri ile karsilasirsanz, arkaniza bakmadan o siteden cikin, scam onlar.

• Amerikada egitim ile ilgili aklinizda sorular var ise bu webinara katilip , sorularına cevap bulabilirsiniz. Sorularinizi onceden de gonderebilirsiniz. Katilim ucretsizdir.
    Söyleşi: Yurtdışı Üniversite Hazırlıklarında Kafa Karıştıran Konular
    Söyleşi: Yurtdışı Üniversite Hazırlıklarında Kafa Karıştıran Konular
    Yurtdışı üniversite başvurularında merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabileceğiniz bir webinar

Ask us your questions and join us on March 15th to discuss them!
    ASK HERE: https://forms.gle/Y6MTxrNoAQLgNuyw9

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |