Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@jasminmia bu bilgi ne kadar doğru bilmiyorum ilk defa duydum ama bildiğim kadarıyla posta yolu ile yenileme yoluyla vizeniz yenilenmeyecek ve mülakat almanız istenilecek. ABD’ye gittiğinizde extension başvurusu yaparak 6 ay daha uzatabilirsiniz ancak yeni bir vize bastıramazsınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jasminmia ilk olarak şunu düzeltelim, siz göçmen statüsünden görünmüyorsunuz. sadece göçmen vize talebinizi bildiren DS260 formunu doldurdunuz hepsi bu.

şubat'ta bitecek vizeniz için mülakatsız vize yenileme yapmayı deneyebilirsiniz;
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/5434/mülakatsız-b1-b2-turist-vizesi-yenileme/6?page=1

bakarsınız direkt yenilerler ve size de AOS için bir kapı açılmış olur. baktınız yenilemediler ve mülakat almanızı istediler; o zaman da mülakat almaz; dv mülakatınıza girmeyi beklersiniz.

abd'ye girdikten sonra bu vizenizi uzatamazsınız çünkü süresi bittiği için bu vize yerine başka bir vize basılmaz pasaportunuza.

ben olsam ocak başında yukarıda linkini verdiğim şekilde vize yenileme talep eder, şansımı denerdim.

• merhaba, forum da almanyadan aldığım belgelerde apostile gerek olmadığını söylemiştiniz, annemin zoruyla yine de apostil almak için uğraşıyordum ancak sicil kaydını sadece tasdik ettirebileceğim apostil alamayacağım. Daha önce almanyadan führungszeugniss alan var ise yardımcı olabilir mi? sadece beglaubigung yeterli mi? bir diğer sorum ise bana burada bu belgeleri hangi ülke için apostil ettireceksiniz diyor. ben mülakata türkiyede gireceğim için türkiye diyorum. bu belgeleri biz türk devletine mi sunuyoruz amerikan devletine mi resmi olarak? teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baranpeltek_ abd vizesi alacağınız için abd'ye sunuyorsunuzdur bence.
    mülakata giderken türkiye'deki nüfüs müdürlüğü'ne gidip "ben abd vizesi alacağım buyurun bunlar benim belgelerim" diyene rast gelmedim açıkçası..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

şimdi enpara güncellemesi geldi. Eğer enpara da hesabı olanlar artık hesap hareketlerini internet bankacılığından e-imzalı olarak alabiliyorsunuz. Yani genel müdürlüğe başvuru yapmanıza gerek yok.

Screenshot_20221223-122152_Google Play Store.jpg

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 

• Herkese kolay gelsin. Bir sorum olacak ve yanıt verirseniz sevinirim. Bize mülakat tarihimiz verildi. 06 Ocak 2023 tarihinde mülakata giriyoruz. Asıl talihli eşim.
    Eşimin lise diploması kayıp olduğu için 2015 yılında yeni bir işe gireceği için mezun olduğu okuldan diploması kaybolmuştur ve diploma yerine geçen bir öğrenim belgesi aldık. (1999 yılında mezun olduğu için diplomayı e devlet üzerinden bulunmuyor.)

1. Belge 2015 yılında alındığından daha yeni tarihli olan Bu belgeyi yenilemeye gerek varmı?
    2. Yenilemezsek bile belgeyi noterden onaylatmamız gerekir mi?
      Yanıt verirseniz çok memnun olacağım. Çünkü zamanımız az olduğu için ona göre hareket edeceğim.

• @cemalerhan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese kolay gelsin. Bir sorum olacak ve yanıt verirseniz sevinirim. Bize mülakat tarihimiz verildi. 06 Ocak 2023 tarihinde mülakata giriyoruz. Asıl talihli eşim.
    Eşimin lise diploması kayıp olduğu için 2015 yılında yeni bir işe gireceği için mezun olduğu okuldan diploması kaybolmuştur ve diploma yerine geçen bir öğrenim belgesi aldık. (1999 yılında mezun olduğu için diplomayı e devlet üzerinden bulunmuyor.)

1. Belge 2015 yılında alındığından daha yeni tarihli olan Bu belgeyi yenilemeye gerek varmı?
    2. Yenilemezsek bile belgeyi noterden onaylatmamız gerekir mi?
      Yanıt verirseniz çok memnun olacağım. Çünkü zamanımız az olduğu için ona göre hareket edeceğim.

Lütfen birisi cevap versin. Mağdur olmak istemiyoruz.

• ⭐⭐⭐

@cemalerhan eğer yeniletebiliyorsanız hemen yeniletin yeniletmezseniz de durumu açıklayın kararı konsolosluk vericek

• @waterman, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@cemalerhan eğer yeniletebiliyorsanız hemen yeniletin yeniletmezseniz de durumu açıklayın kararı konsolosluk vericek

Tekrardan alsak sıkıntı olmaz değilmi

• @cemalerhan Aynı sorun bende de var. Diplomam kayıp diye 2000 yılında belge almıştım. Fakat -bildiğim kadarıyla- o belge bir seferlik veriliyor ve tekrar alınamıyor.

Edit: Şimdi belgeye baktım ve üzerinde yazıyor "Bir defaya mahsus verilmiştir"

d47d1c48-ff98-431d-be9d-97e75f0e3e53 2.jpg

• Merhaba, bir sorum var. Bu forumu yeni kesfettim. Kuzenime bu yil greencard cikti. Amerikada bir arkadasinin sayesinde is davetiyesi aldi. Ama is yeri vize suresi cok uzadigi icin davetiyeden ve ise almakyan vazgecmis. Daha dogrusu artik acik pozisyonlarinin kalmadigini bildirmisler. Gonderdigimiz davetiye artik gecerli degil demisler.

Sorum su: Bu davetiyeyi vize mulakatinda kuzenim kullanirsa, bir sorun yasar mi? Konsolosluk davetiyeyi gonderen is yerini arayip sorar mi?

• ⭐⭐⭐

@Napolili konsolosluğun geçmiş yıllarda bu tarz iş yerlerini atadıklarını okumuştum. Hala devam eder mi bilemem ama çekiliş ile kazandıysa kartı sürece devam etsin en kötü oldu ekstra mali yeterlilik belgesi istenir kredi vs halleder

• ⭐⭐⭐

@cemalerhan hayır olacağını zannetmem ama zaten tek seferliğine mahsustur ibaresi varsa tekrardan almanıza gerek yok bence.

• Merhaba öncelikle burada bizlere yardımcı olduğunuz için içtenlikle teşekkürediyorum•Ben ekim ayının son günü bir iş kazası yaşadım sağ elimin yüzük parmağının ucu koptu ve hala tedavi sürecindeyim iki kere parmağıma operasyon yapıldı şuanki durumu da giderek iyi gidiyor
    Unganlar da sağlık muayenesinide yaptırdım ve bununla ilgili bir problem çıkacak die ogünde aşırı stresliyim ve vize alan arkadaşların yazılarını gördüm ve parmak izi alındığı söylüyorlar ve benim bir parmağımın ucu eksik bunun ile ilgili herhangi bir belge götürmem gerekiyormu örneğin iş kazası sonucu olduğuna dair

• ⭐⭐⭐

@cemalerhan Cemal Bey, yanınızda o belge bulunsun zaten başka sanşınız yok gibi duruyor.

Eşinizin hiç üniversite kaydı oldumu, terk olsa dahi bir kaydı var mı ?

Güncel belge alabiyorsanız yeni tarihli bir şansınızı deneyin, kurum size yakın mı halen açık mı bilmiyorum, eğer okul kapalı ile il ya da ilçe milli eğitimden destek alabilirsiniz belge için.

• ⭐⭐⭐

@cemalerhan Her ihtimale karşı yanınızda iş kazası raporu ve doktor raporu bulunsun. İspat niteliği taşır.

• @Erkan-Gürsoy, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@cemalerhan Her ihtimale karşı yanınızda iş kazası raporu ve doktor raporu bulunsun. İspat niteliği taşır.

Teşekkürler•Bir sorum daha olucak ben geçen yıl ocak ayında dil eğitimi için abd vize başvurusu yaptım fakat o zaman onaylanmamıştı• Ben pendemi sebebi ile olduğunu düşünüyorum .ama bana ingilizce bilmediğim için orada nasıl yapacaksınız dediler bende tamam diyip oradan ayrıldım bunun ile ilgili bir sorun yaşarmıyım

• ⭐⭐⭐

@cemalerhan Bu bir sorun olmaz rahat olun. Dv vize türü ile diğer yaşadığınız durumun bir ilgisi yok.

• ⭐⭐⭐

@cemalerhan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Erkan-Gürsoy

Cemal Bey, bu iletiniz boş, bir şey mi sormuştunuz ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

65

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |