Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Bir sorum da şu kartım gelmeden pasaporttakivizemle tekrar turkiyeye gidebilirmiyim??

• Merhabalar, bizde dün DQ olduk. Şimdi yapmamız gereken sadece mülakat tarihi mi beklemek. Ondan önce herhangi bir şey yapmamıza gerek var mı: bir yere belge koymak yüklemek vs tarzında.

• @Handan Merhaba Handan hanım. Bizim Dq tarihimiz 31 Ağustos. 3 Yaşındaki kızımın doğum belgesi kabul edilmediği için yanlış yüklediğimiz için onun ki 10 kasımda Dq oldu. Acaba kızımın bu durumu benim erken randevu almamı etkilermiki?Bize ne zaman gelicek bu mülakat tarihi çok yorulduk beklemekten. Benimde doğum yerim azerbaycan. Acaba oda etkili oluyormu. Çok yorulduk beklemekten. Mülakat tarihi alanlarıda tebrik ediyorum. Darısı başımıza

• Mülakat bekleyen arkadaşların dikkatine:

NVC'den onay alma süresi forumlardan takip ettiğime göre 34-35 günlere kadar düştü. ( Resmi sayı: 42 day ) Bu da normal olarak oluşan backlog'un üstüne yeni yığıntıların eklenmesi demek. O yüzden içimi daha da rahat tutuyorum. Bu durumu hafifletmek adına süreç daha da hızlanacaktır.

• @Naile-İlyas Benim de eşim Fransa doğumlu, ne kadar etkiliyor bilemiyorum. Aylık vize dağıtım istatistikleri yayınlandığında doğum yerine bağlı olarak verilen sayılar şöyle, TC vatandaşına mesela 50 vize verilmişse o ay Fransa doğumlu için 10 kişiye verilmiş. Nasıl bir mantık var bilemiyorum. Kızınız için tam olarak bilmemekle birlikte eğer 18 yaşın altındaysa sizinle vize mülakat tarihi alır diye düşünüyorum. Naçizane benim kendi fikrim. Beklemeye devam, az kaldı yine de diye düşünüyorum.

• @Handan nvc den dq tarihimiz 24 Ağustos sizinde yakında gelir muhtemelen

• @intelcorei5 Teşekkürler paylaşım için, evet umarım gelir tekrar hayırlı olsun sizin

• @CuckooFlower-Daisy gözünüz aydın hiç birşey yapmadan mülakaat emali bekliyosunuz daha sonra mailde ne yapmanız gerektiği yazacaktır

• @cokbekledik86 Çok teşekkür ederimm

• @mustafawashington girmemelisiniz kartınızı ve ssninizi alın ondan sonra dönün

• İyi akşamlar nvc den evlilik belgemizin okuyamadığına dair bildirim aldık , tekrar taratıp belgeyi güncelledik , şimdi onay alırmıyız , yoksa tekrar süreç başa mı dönmüş oldu

• @enayt bu biraz şans işi. Ama revize istendiğinde büyük bir oranla yeniden beklemek gerekiyor.

• Tüm evraklarımız onaylanmış , eksik bir evrak da yok , sadece evlilik cüzdanın güncellemesini yaptık , ki çevirisi de içinde okunur vaziyetteydi dosyada sadece evlilik cüzdanını defter gibi olduğu için ortada katlanan bölümünde tc no larının yazdığı yer silik çıkmış , güncelledik hemen
    Umarım başa dönmeyiz
    Mail geldiği gibi hemen güncelleme yaptık
    Artık bekleyeceğiz kısmet

• Arkadaşlar merhaba. İnterview sonrası pasaportumuz eve kargoylamı geliyor ? Bilen varmı?

• Evet kargo ile geliyor

• @enayt Sizin DQ olmadıysa maalesef doküman inceleme süreciniz tekrar baştan başlayacaktır. Yani 2 ay gibi süreç uzayacaktır. Bizimde tüm dokümanlarımız tamdı, sadece domicile evrak eksikti hemen gönderdik ama 2.5 ay uzadı. Umarım olmaz size veya en azından DQ oima süreçleri kısalmıştır.

• @Handan Şuan bekleme süresi 42 gündü , başa dönerse süreç bekleyeceğiz yapacak birşey yok
    Eksik yada yanlış belge yok herşey tamam sadece bir okunamayan bir kısım olduğu için sıkıntı oldu ,

• @AE123 ev adresini orada mı veriyoruz?

• @enayt Anladım tabii eksik belge değilse belki başa dönmez süreciniz, umarım öyle de olur👍

• @intelcorei5 hayır randevunüzü register etmeniz gerekiyo orda pasaportu istediğiniz adreside belirticeksiniz https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/iv bu adrese girip email adresinizle kayıt olun ve yönergeleri takip edin

Benzer Başlıklar

• 2
  • 2
  • 114
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |