Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Valfry sordugunuz sorularin cevaplari ilk sayfalarda mevcut, ilk sayfalardan sona dogru okumanizi tavsiye ederim.

• @Valfry onlari bulmak zor e sistemde 2015 oncesi asi kaydi bulunmuyor malesef. Unganlarda asi olmak zorunda kaliyoruz bu yuzden.
    Vizenizin issued edildigi gunden itibaren 6 ay icinde ulkeye girmek, girişinizden itibaren de 90 gun icinde evlenme kosulu var.

• @Valfry merhaba aşı karneniz yoksa unganlara gittiğinizde orda aşı karnenizin olmadığını beyan edin aşılarınız orda yapılacak bende sağlık raporu almaya gittiğim de aşı karnem yoktu aşılarım orda yapıldı sağlık raporunun süresi 6 ay vizeniz onaylanırsa sağlık raporunuzun süresi dolmadan ABD ye giriş yapmanız gerekiyor ben ilk sağlık raporumu alıp konsolosluk görüşmesinde AP ye kaldım ve 1 sene sürdü bu süreçte vizem onaylandı maili geldiğin de sağlık raporumun süresi dolduğu için sağlık raporu tekrarı istendi ve aşılarım yenilendi

• @Rookie İyi günler.Vize için gerekli aşıları nereden öğrenebilirim yardımcı olur musun biliyorsan? Aşıları hastanede kendim olabilir miyim?Konsoloslukta fazla masraf oluyo sanırım.

• Araştırmama rağmen net bir şey bulamadım.

K-1 sürecinde kafama takılan sorular var yardımcı olursanız sevinirim.

1-Yeminli Geçim Beyannamesi nereden doldurulacak ? internet üzerinden mi? nereye gönderilecek ?

2-Niyet mektubu nereden doldurulacak? internet üzerinden mi ? Nereye gönderilecek ve kız arkadaşım ve ben mi dolduracağız ayrı ayrı?

• NoA1 08.10.2021
    NoA2 08.12.2022

Bugün dava dosyam kabul edildi 🙌

• ⭐⭐

@findiklahmacun Hayırlı olsun 🙏

• @findiklahmacun tebrikler👏🏻

• Bu nişanlılık süreci avukat vb işleri için para göndermek istiyorum nişanlıma türkiyeden para göndermenin en iyi yolu wester union mu biraz konudan bağımsız oldu ama teşekkür ederim

• @findiklahmacun tebrikler. Ayrica Visa journey de 15 eylul dosyalari bakildigi yaziyor ama demekki daha ileridelermis bunu duymak sevindirici herkes acisindan.

• @dalailama ben facebook gruplarından bakıyorum, oldukça detaylı data sunan insan mevcut. dün 04 ekim ve 05 ekim dosyalarının onay aldığını gördüğümde açıkcası sıranın bana geldiğini hissetmiştim. bu arada eylülden hatta ağustostan dosyalar varken bazıları önden gidiyor. dosyamı sağolsun avukat oldukça güzel hazırladı. rfe vs sürecine gitmeden şansımın da yardımıyla tam 14. ayımın yıldönümünde aldım:)

evet şimdi sırada ne var? hala bekliyor muyuz?

• @Paşam-Oyun-Var, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@Rookie İyi günler.Vize için gerekli aşıları nereden öğrenebilirim yardımcı olur musun biliyorsan? Aşıları hastanede kendim olabilir miyim?Konsoloslukta fazla masraf oluyo sanırım.

@Paşam-Oyun-Var hatırlamıyorum tam olarak hangi aşıları olduğumu ama size tavsiyem Unganlarda olmanız yönünde.Unganlarda olduğunuz aşı belgesini buraya geldiğiniz de süresini geçirmediğiniz taktirde Aos sürecinde de kullanabilirsiniz .

• @Paşam-Oyun-Var aşılar yaş grubuna göre oluyor mevcut durumda aşı karneniz olsa bile noterden onaylı olması lazım bu bile aşıları olmayacağınız garantisi vermiyor. Uzun lafın kısası hocam o aşıları sağlık muayanesi olacağınız vakit oluyorsunuz.

• @Ssttkk-0 Wise kullanabilirsiniz ama ilk gönderimde bazen paranın gidişinde sorun oluyor. Western Union en hızlısı belki bir tık fazla komisyon alabilir ancak tek seferlik gönderim olacağı için gözardı edilebilir. Saniyesinde para karşı tarafa geçiyor.

• @findiklahmacun 2-3 ay daha gözden çıkarın. Dosyanız nvc ye oradanda elçiliğe gelecek. Noa2 kağıdığında nvc ye ulaşıp ulaşmadığını 30 gün sonunda öğrenebileceğiniz bir mail adresi var oraya mail atmanız lazım talimatları yazıyor nasıl mail atacağınız ile ilgili. 30 günden önce boş yere mail atmayın alacağınız cevap dosya henüz bize ulaşmadı. %1 şanslı dilimdeyseniz belki 30 günden önce gitmiş olur.

• @Emir-1

1- Elçilik aşamasında oluyor bu.
    2- Konunun ilk sayfasına bakınız aradığınız soruların cevabı orada mevcut. Örnekleri internette mevcut nasıl yazıldığı ile ilgili. Nacizane tavsiyem soru sormadan önce konunun ilk sayfalarını okursanız sorularınıza daha hızlı cevap bulabilirsiniz.

Herşey kağıt üstünde yapılıyor. Online olarak yapılan bişey yok. Online olan tek şey onay aldıktan dosya elçiliğe ulaşınca randevu almak 🙂

• @ob16222 Okudum ama detaylı bulamadım kesik bilgiler var 😕 Eform sitesinde Mektubu gösteriyor onu çıkartıp elle doldurup imzalasam ve kız arkadaşıma kopyasını versem olur mu bi kopya bende bi kopya onda

• @Emir-1 Hocam internette intent to marry letter for k1 olarak aratın orada taslaklar mevcut hangisi hoşunuza giderse indirin gerekli yerleri düzeltin, daha sonrasında çıktısını alın tarih ve imzayı atın tekrar scan edin nişanlınıza gönderin kendisin de kendi bilgilerine göre gönderecek. Oda orjinalini kendi imzaladığını sizinki ile birlikte dosyaya ekleyecek. Youtube da bir sürü örnek videolar mevcut diğer kişilerin. Ben bu sürece başladığım da kendimin referans aldığım videoyu ekledim buraya. Kafanızda bişeyler canlansın diye , bazı formların güncelliği yitirdi videoda ki , güncel olanlar ile devam etmelisiniz.

• @ob16222 Çok teşekkür ederim gerçekten mutlu oldum 🙂

• @Ayse-Cemre-Sertdemir merhaba, gorusmeniz nasil gecti? Guzel haberlerinizi bekliyoruz ☺

Benzer Başlıklar

• 116
  • 4818
  • 50
  • 57
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |