Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Merve-Güngör tebriklerr hayırlı olsun.

• @Merve-Güngör gözünüz aydın tebrikler

• @Merve-Güngör tebriklerr 😊

• @Merve-Güngör, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar bugün 08:15 de olan mülakatım vardı yeni konsoloslukta girdim, uzun süre sonra ilk deneyimi olanlardanım sanırım forumda sizler için bir faydam olur belki diye deneyimlerimi paylaşmak isterim.
    Öncelikle ankaraya hızlı trenle geldim havaalanı merkeze uzak gibi geldi bana gerçektende bayağı rahat oldu trenle yeni konsoloslukla arası taksiyle 15 dk zaten ankara garından çıkar çıkmaz taksiler hazır bekliyor sizi sabah 07:20 gibi konsolosluktaydım 07:45 gibi içeri almaya başladılar öncelikle pasaport istiyorlar sadece,güvenliğin gişesine veriyorsunuz kapıya sıraya geçiyorsunuz güvenlik sırayla pasaportla içeri alıyor uçaktan geçer gibi xray kontrolü oluyor kontrolden sonra düz devam edip binaya giriyorsunuz bankoda yetkililer pasaportunuzun arkasına etiket yapıştırıyor oturmanızı istiyorlar cashier veznesinde sıraya alıyorlar sizi iki adet sıra numarası verip arka taraftaki oturma alanına yönlendiriliyorsunuz sıram yandığında benden nufüs kayıt örneğini,adli sicil belgemi,evlilik cüzdanımı,pasaportumu,1 adet biyometrik fotografımı,boşanma belgemin orjinalini,ilişkimi kanıtlamak için ne getirdiğimi sordular ben whatsapp yazışması,düğün albümünü ve fotoğraf albümü götürmüştüm yolculuk biletlerimizde vardı onlara gerek yok dedi.görüşmeyi ingilizce yapabilirmisiniz diye sordu benım boşanma ve adli sicil kaydım oldugu için ayrıntılı anlatamam diye türkçe istedim ayrıca hiç bir belgeyi ingilizce istemiyorlar sadece belgelerin orjinal olamasını istediler öncedende yazdığım gibi avukatımız kaymakamlıktan alın dediği için ben nufus kayıt örneğini veadli sicil kaydını e devletten çıkarmadım apostilde yaptırdım belgelere hatta ben hangisini vereyim sisteme yüklediğimin çıktısı da var dedim apostilli olanı alayım daha iyi olur dedi şart mı bilemiyorum ama siz yine de yanınıza ne belge alabiliyosanız alın nolur nolmaz. Belgelerden sonra tekrar sıram yansın diye bekledim yarım saat bekledim sanırım aşırı stresli geçen bir yarım saatti 🙂 bu arada yanıma randevusu 9:15 olan bır hanfendi oturdu trafikten dolayı geç kaldığını söyledi aklınızda bulunsun ankarada 8 den sonra trafik oluyormuş oan göre erken çıkmanızda fayda var. Sıram yanınca tam düzgün Türkçe konuşamayan tatlı bir görevliye denk geldim arkada bir görevli daha vardı kontrol ediyor gibi dinliyordu önce yemin ettim sonra parmak izim alındı sonrasında benim nerde yaşadığımı sordular eşimin şuan nerede yaşadığını nasıl ne zaman tanıştık eşim şuan çalışıyormu oraya gidince nerde kalıcağımı oraya gittiğimde mesleğimi yapacakmıyım diye sordu daha önce amerikaya gidip gitmediğimi eşimle ne kadar yüzyüze görüştüğümüzü ne zaman boşandığımı sordu boşanma belgem için bizde kalabilir mi dedi tabi kalabilir dedim sisteme tarayacaklarmış sonra mikrofonu kapattı kendi aralarında konultular 2 dk felan sonrasında tebrikler vizeniz onaylandı dedi aldıkları belgeleri geri verdiler sonrasında şükrederek çıktım benim sürecim bu şekildeydi çok yıpratıcı bir süreç gerçekten inşallah hepimiz tez vakitte eşlerimize kavuşup yuvamızı kurarız

Paylaşımınız için teşekkürler.
    Vizeniz hayırlı olsun inşAllah. Çok sevindim.

• Hepinize çok teşekkür ediyorum elimden geldiğince ayrıntılı anlatmaya çalıştım. Ne olacağını bilip gitmek gerçekten çok iyi oluyor inşallah hepinizin ki çok kolay olup bitsin hayırlısıyla 🤲🏻

• @Merve-Güngör AMİNNNNN 🤲🏼🤲🏼🤲🏼 tebrik ederim darısı başımıza inşaallah siz evlenir evlenmez mi başvurdunuz yoksa bir 2 yıl geçtikten sonra mı başvurdunuz sorulan soruları kendimize yormak babında şimdi sizin götürdüğünüz kanıt bağıbındaki evraklara gerek yok mu dediler doğrumu anladım birde cr1 mi ır1 mi olacak diye sordunuz mu memura.

• ⭐⭐⭐

@yasmin982, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@Merve-Güngör AMİNNNNN 🤲🏼🤲🏼🤲🏼 tebrik ederim darısı başımıza inşaallah siz evlenir evlenmez mi başvurdunuz yoksa bir 2 yıl geçtikten sonra mı başvurdunuz sorulan soruları kendimize yormak babında şimdi sizin götürdüğünüz kanıt bağıbındaki evraklara gerek yok mu dediler doğrumu anladım birde cr1 mi ır1 mi olacak diye sordunuz mu memura.

Evet bunu bende çok merak ediyorum tebrikler bu arada

• @yasmin982 biz 2021 9 temmuzda evlendik 21 temmuzda basvurduk eşim kardeşlerinden tecrübeli olduğu için bir an önce başvuralim dedik

• @yasmin982, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@Merve-Güngör AMİNNNNN 🤲🏼🤲🏼🤲🏼 tebrik ederim darısı başımıza inşaallah siz evlenir evlenmez mi başvurdunuz yoksa bir 2 yıl geçtikten sonra mı başvurdunuz sorulan soruları kendimize yormak babında şimdi sizin götürdüğünüz kanıt bağıbındaki evraklara gerek yok mu dediler doğrumu anladım birde cr1 mi ır1 mi olacak diye sordunuz mu memura.

Fazla evrak istemiyorlar gercekten ben bir suru sey goturdum sponsor evraklari esimin passaportu fotokopisi ptt ciktilari davet maili doktor sonuclari ceac sisteme yukledigim herseyin ciktisi ingilizceri saymadigim bir suru sey ama sadece nufus kayit ornegi adli sicil kaydi ve evlilik cuzdani istedi kanit icin birsey getirdiniz mi diyince düğün albümü vardı bide sosyopixden albüm yaptım büyük anılarımızın olduğu fotoğraflar nerdeyse sığmıyordu bankodaki boşluktan😅ama çoğu ordaki insanlar a4 renkli çıktı almış fotoğrafları whatsapp konuşmamız vardı ilk tanışmamızdan 2 ay sonrasını içeren onu tarihleri görüncek şekilde ekran resmi alıp çıkardım daha seyahat biletleri ve beraber gittiğimiz sinema müze biletleri vardı gerek yok yeterli dediler

• @Merve-Güngör merve hanım cok tebrıkler darısı bekleyen tum arkadaslarımızın basına 🙂

• arkadaslar mulakattan once evrak hazırlama ve mulakata hazırlanma surecınde profesyonel destek alan var mı yoksa tek basıma halledebılır mıyım acaba? mulakat tarıhı yakın arkadaslar neler yapıyorlar bı yazabılır mısınız bana

• @Damla-D documents qualified maili aldiktan sonra aslinda cok dokumanlik bir durum kalmiyor mulakatta mulakatin asil amaci evliliginizin gercekligini sorgulamak ve kanitlanmasini istemeleri

• Mülakat tarihin ayrıca register etmemiz gerekiyor mu?

• @ggbbww evet

• @Merve-Güngör yani bu nvc asamasında sısteme yukleyıp, evrak onay maıl asamasındakı durum sanırım sızın soyledıgınız. mulakat surecımı kendım bıreysel destek almadan ısın ıcınden cıkarmıyım onun ıkılemınde almıştım

• Selamlar herkese nihayet bizimde interview tarihi geldi. 26 ocak. Ancak kafama takılan bir soru var istenilen belgelerin tarihleri 15-20 gün uzak olsa interview gününden sorun teşkil edermi? Teşekkürler

• @intelcorei5 gözünüz aydın bizi süründürdüler ne güzel okadar uzun beklemiyo artık kimse güncel tarih oluyo zaten 15-20 gün sorun olacağını düşünmüyorum

• @intelcorei5 Merhaba, öncelikle hayırlısı olsun mülakatınız. Acaba DQ tarihiniz nedir? Biz de bekliyoruz ve bu hafta ümitlenmiştik mülakat tarihi alırız diye ama henüz mail gelmedi.

• @intelcorei5 Sorunuza cevap olarak da sanırım 6 aydan daha eski değilse kabul ediliyor diye biliyorum.

• Merhaba arkadaşlar. Cr1 vizemle ağustos bir itibariyle amerikaya giriş yaptım. Bugün 8 Aralık ve hala kartım gelmedi üstelik bir posta aldım biyometrik için ofise çağırıyorlar, bu ne şimdi anlamadım, ha bu arada, check case status sayfasında, 14 Kasımda başvurunuz onaylanmış olup kartınız basima gönderilmiştir diyor. Ben kartım ocakta gelir diye düşünürken bu son olay beni çok korkuttu. Bu konuda bilgisi olan varsa lütfen paylaşırsa cok sevinirim iyice bunaldim karti beklemekten Tesekkur ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |