Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @tekinusa Merhaba, şu an için bizde henüz hareket yok fakat Aralık ayının 15 -20 si arası gibi mülakat haberi gelme olasılığı var. Bir önceki aylarda mülakat alan arkadaşlara göre bir değerlendirme yapıyorum, kesin değil tabii ki. Gelmezse Yılbaşı sonrasında gelecektir diye düşünüyorum. Umarım sizin de en kısa zamanda mülakat tarihiniz gelir👍

• @tekinusa merhaba! 17 ekimde'de biz DQ olduk. Bu hızda devam ederlerse biz ekimlere nisan'da randevu verecekler gibi gözüküyor. Ama önceki yıllara baktığımda ocak sonrası genelde bir önceki yılı şubat sonuna kadar temizlemişler. Eşimle olan saat farkı 11 saat, ayrılık zamanı 1 yılı aştı. Ben de tükendim artık.

• @tekinusa son iki arkadaslarin paylastigi bilgilere gore dq'dan mulakata 182 gun (6 ay).
    Dq'dan mulakat tarihi hakkinda mail alinmasi 4 ay suruyor. Yani mail ile mulakat tarihi arasi 2 aya kadar suruyor.

Simdi ne durumdayiz ve ne zaman mulakat tarihin alacagimiz belli degil. Cunku arada yilbasi, christmas tatili giriyor.

• @tekinusa Şu an fark ettim Aralık ortası email şeklinde haber gelir, ama mülakat Şubatta olacaktır demek istemiştim ☺️ O kısmı atlamışım size cevap verirken, kusura bakmayın

• @Handan bizim Dq tarihlerimiz ayni bu arada. Ben nedense aralik ayin ilk haftasinda mail bekliyorum ama sanirim en erken Araligin sonunda beklememiz gerek.

• @lucky2022 Aralık başı gelsin tabii ki süper olur, nasıl sevinirim! Temmuz ve Haziran ayı DQ olup mülakat alanlar hep ayın ortası veya sonuna doğru haber aldı, buna bağlı olarak söyledim, ama sizin dediğiniz gibi olursa ne güzel olur👍

• Hayırlı geceler arkadaşlar 🙂 Herkese merhabalar.
    Eşim ile birlikte NVC aşamasındayız bu sürecte mülakattan önce kafamıza takılan bir soru var bu yüzden sizin tecrübelerinizi göz önüne alarak buradan yazmak istedim. Hepinizin bildiği üzere USCIS'e başvuru yaparken ''Evlilik Cüzdanı'nın'' nüshası upload ediliyor haliyle Evlilik Cüzdanım eşimde kendisi de ABD'de yaşamakta. Sorum şu : Ben Türkiye'de mülakata gireceğim ''Evlilik Cüzdanı'nı'' yanımda götürmek zorundamıyım ? Çünkü zaten upload ettik ve eşim haliyle başvuru yapacağı için yanına almak zorunda kaldı bu süreçte soyadı değişimi içinde pasaport ofisine yenilerken Evlilik Cüzdanı'nı ibraz etmek zorundaydı. Şimdiden çok teşekkürler 🙂

• @frkanon34 sizden yüklemenizi istedikleri her belgenin aslını mülakatta yanınızda bulundurmak zorundasınız.isteyebilirler istemeye de bilirler.Bulundurmanız gerekiyor

• @frkanon34 Evet evlilik cüzdanının aslı kesin olarak istenen belgeler arasında. İstisnası olacağını sanmıyorum.

• Herkese merhaba öncelikle.
    Bizden en son eksik evrağımızı 29 kasımda istediler. Danışanımızın dün gece yükleyeceğini söyledi ve bu sabah baktığımda yanında yeşil tik olmayan iki dökümanın kabul edilmiş olup yeşil tik aldığını gördüm. Ekstra eksik belgeyle ilgili bir mail de atmamışlar. Bu herşeyin tamam olduğu anlamına mı geliyor? DQ olup olmadığımı nerden öğrenebilirim?
    Bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim 🙏🏻

• @meliskadim ceac'teki inbox'unuzda dq olduğunuzu gösteren bir mail olması gerekiyor. Ayrıca ilk anasayfada accepted yazısı olması gerekiyor.

• Dünki arkadaşların ilgi ve alakalarından ötürü çok teşekkür ediyorum. Son olarak ankarada mülakata gireceğimi varsayarak civil documents adımında belgeleri taratırken nüfus kayıt örneği dosyasını Türkçe olarak göndersek problem oluyor mu ? Çünkü e-devlette ingilizce seçeneği yok ayrıca kendi ülkesinde mülakata gireceklere sanırım translate zorunlu değildi emin olmak icin buradan sizlere soruyorum arkadaşlar şimdiden teşekkürler

• @frkanon34 bir problem çıkmaz.Arşivli nüfus kayıt örneği olacak.

• Ben bu adli sicil kaydı ve vukuatlı nüfusa kayıt örneğini mülakat için e devletten çıkarmadım kaymakamlıktan aldım apostil de yaptırdım nolur ne olmaz diye bazen e devleti kabul etmediklerini duymuştum kırmızı mühürlü istiyorlarmış

• Benim adli sicil kaydım görünüyor trafik kazası sonucu yayanın hafif yaralanmasına sebep oldum para cezası kesildi düzenli ödemedim diye hapis cezasına çevrildi hemen borcu ödeyince hapis cezası kalktı bu yüzden sicil kaydım var ben de bu konudan çok tedirginim sorum olur mu diye

• Merhaba mulakatıma 1 hafta kala bana böyle bir mail geldi upload etmem gerekiyormu avukatım zaten DQ maili aldığımızı gerek olmadğını söyledi @crazycells @gucarslan yardımcı olabilirseniz sevinirim zaten çok uzayan sürecin biraz daha uzamasını istemiyorum 😞
    IMG_1153.jpeg

• @Merve-Güngör öyle birşey yok boşuna yorulmuşsunuz yorumunuzu sonradan okudum tabiki gerekiyor gidip almanız adliyen

• @yasmin982 burdan baktım ben
    IMG_1157.jpeg

• @Merve-Güngör edevlet kabul ediliyor herkes öyle geçmiş mülakata girenlerin sadece arada kaldıkları ingilizce Türkçe dilde çıkaracakmıyız konusunda türkçede almanızda bir problem yaşamazsınız zaten kendili ülkemizin dilini kabul ediyorlar ne olur ne olmaz derseniz ingilizcesininde çıktısını alıp gidersiniz yalnız bunu sicil kaydı olmayanlar yapacaklar,sizin durumunuza istinaden sicil kaydını mahkemeden alıp tercüme ettirmeniz gerekiyor.

• @yasmin982 ben bunları zaten yaptım avukatla ilerlediğim için sadece forumda yanlış bilgi olmasın benim gibi durumu olanlar için bilgilendirme olsun diye sürecimi sürekli yazıyorum yine de teşekkür ederim yardımlarınız için

Benzer Başlıklar

• 8
  • 2
  • 116
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |