Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Merhabalar.
    Konsolosluğun yayınladığı böyle bir sayfa var:

Arşiv kayıtlı adli sicil kaydının ve nüfus kayıt örneğinin geçerlilik süresi 6 aymış. Mülakata kadar bizim için 6 aylık süre dolacak. Bu durumda nasıl güncelleme yapılabilir? Daha önceden bu durumu yaşayanlar varsa, cevap yazarsa seviniriz.

• @MYusuf e-devletten belgelerin güncel halini alıp gitmemiz gerekecek o kadar.

• @MYusuf guncellerini cikartip Konsolosluga goturmen lazum nvc de bir isin yok artik gerek duyarlarsa isterler konsoloslukta cikartir gosterirsin

• @drserdar usvisa info dan kayit yaptiraboldim sonunda ocak 6 dandr randevusu aldimmi 25 gun brkleme surem kaliyor 😂

• Bu arada yeni öğrendiğim, CR1 kategorisinde olanlar için önem arz edecek bir şey paylaşayım:

Eğer benim gibi CR1 kategorisine başvurduysanız, Amerika’ya giriş yaptığınız günde eğer 2. evlilik yıl dönümünüz geçtiyse, CR1 koşulu kalkıyor ve IR1 almanız gerekiyor. Sadece bazen yanlışlıkla gözden kaçırıp CR1 yolluyorlarmış, bunu engellemek için giriş yaptığınız zaman officer a bu durumu belirtin diyorlar. Diyelim yine de yanlış geldi, Form I-90 diye bir form doldurarak ücretsiz bir şekilde IR1’e değişim için başvurabiliyorsunuz.

Yani ben Ocak 2021 de evlendim, Ocak 2023 ten sonra ülkeye giriş yapmayı düşünüyorum ki IR1 alabileyim.

CR1 başvuranlar için baya önem arz ediyor bu bilgi bence.

• @drserdar, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf e-devletten belgelerin güncel halini alıp gitmemiz gerekecek o kadar.

@drserdar @mertdzkr
    Teşekkürler.

• @drserdar, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Bu arada yeni öğrendiğim, CR1 kategorisinde olanlar için önem arz edecek bir şey paylaşayım:

Eğer benim gibi CR1 kategorisine başvurduysanız, Amerika’ya giriş yaptığınız günde eğer 2. evlilik yıl dönümünüz geçtiyse, CR1 koşulu kalkıyor ve IR1 almanız gerekiyor. Sadece bazen yanlışlıkla gözden kaçırıp CR1 yolluyorlarmış, bunu engellemek için giriş yaptığınız zaman officer a bu durumu belirtin diyorlar. Diyelim yine de yanlış geldi, Form I-90 diye bir form doldurarak ücretsiz bir şekilde IR1’e değişim için başvurabiliyorsunuz.

Yani ben Ocak 2021 de evlendim, Ocak 2023 ten sonra ülkeye giriş yapmayı düşünüyorum ki IR1 alabileyim.

Evet önemli bilgiymiş.
    Bizim mülakat zamanına kadar 2 yıl dolmuş olacak. Bu durumda konsoloslukta belirtmek gerekir mi?

• ⭐⭐⭐

@drserdar, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Bu arada yeni öğrendiğim, CR1 kategorisinde olanlar için önem arz edecek bir şey paylaşayım:

Bu bilgiyi nerden öğrendiniz? Eğer böyle bi durum varsa zaten çoğu kişi IR vizesi bekliyor olmuş oluyo mantıken

• @MYusuf tabi hatta belki de size direkt mülakattan sonra IR1 vereceklerdir. Mülakatta belirtmekte fayda var

• @waterman

cr1 after second year anniversary site:www.visajourney.com

Şu cümleyi google da aratınca visajourney de bir sürü konu başlığı çıkıyor bununla alakalı. Hepsinde de bilgi sahibi olanlar bahsettiğim şekilde cevaplamış.

Örneğin:

Ek olarak avvo avukatların olduğu forum, onda da aynı cevaplar var:

https://www.avvo.com/legal-answers/if-i-am-issued-a-cr1-but-i-reach-the-us-after-my-s-2019468.html

• Girişte Officere birşey söylemezseniz bence diye düşünüyorum sistemde görünüyor zaten otomatik ır oluyor doğal olarak çok merak ediyorsanız mulakat tebrikler kelimesinden sonra sorarsınız 😊

• @MYusuf evet mulakatta tebrikler vize onaylandi kelime aldiktan sonra hemen bu soruyu sorun. Onlar not alip vizeye cr1 degil de ir1 yazacaklar.

• @MYusuf mantikken ayni olmasi gerek. Cunku pasaporta vize basildiginda zaten kategori yazilmasi gerek, orda cr1 degil ir1 olarak belirtilmesi gerek.
    Ama tabi mulakatta siz 2 sene evlilik donemi dolmus olmaniz gerek. Bence mulakkatan sonra sorabilirsiniz hani ir1 mi basilacak diye.

• merhabalar, evrak hazırlamaya basladım mulakat ıcın evrak lıstesinde I-864 formu var bu form nedir orjinalini ve bununla birlikte yanında neler istiyorlar bilen yazabılır mı

• @Damla-D nvc de o form var yuklemissindir ordanbulabilirsin -mulakat icin ilk bas doctor randevusu icin covid asiai olduguna dair kagit gotur
    Varsa asi kartini gotur - ais visa infodan pasaportunun gonderilecegi adresi sec - konsolosluk icin sana gelen randevu mailini yaziracaksin , nvc ye yiukledigin civil dokumanlarin hepsinin turkce ve ingilizce tercumeli hallerinin guncel halinu gotur , kanitlayici fotofraflar ,
    Pasaport evlilik cuzdani vesikalik fotograf bunlari saymama gerek yok sanirim , ds 260 formunun ciktisi yaninda olsun mutlaka , ve ucretleri dolar olarak gotur tavsiyem

• @mertdzkr, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@Damla-D nvc de o form var yuklemissindir ordanbulabilirsin -mulakat icin ilk bas doctor randevusu icin covid asiai olduguna dair kagit gotur
    Varsa asi kartini gotur - ais visa infodan pasaportunun gonderilecegi adresi sec - konsolosluk icin sana gelen randevu mailini yaziracaksin , nvc ye yiukledigin civil dokumanlarin hepsinin turkce ve ingilizce tercumeli hallerinin guncel halinu gotur , kanitlayici fotofraflar ,
    Pasaport evlilik cuzdani vesikalik fotograf bunlari saymama gerek yok sanirim , ds 260 formunun ciktisi yaninda olsun mutlaka , ve ucretleri dolar olarak gotur tavsiyem

I-864 formunun dolu halini ben de CEAC sisteminden indiremedim. Siz CEAC'dan indirebildiniz mi? Nasıl yaptınız?

• @Damla-D mali sponsorunuz kimse onun yükümlülüğü olan doldurması gereken form bu mülakatta önce incelenip duruma göre onay yetersizliği durumunda ap ye kalıp bunu kanıtları sunmanız halinde onay alacağınız süreçlerdir.

• Herkese merhaba,

Umarım sağlığınız ve keyfiniz yerindedir. Mülakat öncesinde kafamızı kemiren bir soru var. Ben üniversitemi Kuzey Kıbrıs'ta okudum ve son 5 yıl içinde çok kez Kuzet Kıbrıs'a giriş çıkış yaptım. Ancak DS-260 formunda giriş çıkış yapılan ülkeleri none seçtik çünkü Kuzey Kıbrıs seçeneklerde yoktu ve okulun adresi Mersin10 diye geçiyor. O yüzden üniversitemin adresine de Mersin10/Turkey yazdık. Bu durum mülakatta sorun yaratır mı? Ne gibi bir yol izlememizi önerirsiniz cidden bizi bu durum çok strese sokuyor.

• @ekdodo Pasaport değil de TC kimliğiniz ile giriş çıkış yaptıysanız sorun olmaz diye biliyorum, eşim de KKTC ye gitti 4 yıl kadar önce bunu beyan etmek zorunda kalmadı kimlikle giriş yaptığı için.

• @Handan pasaport ile giriş çıkış yaptım. Pasaportumda damgalar mevcut ne yazık ki.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

32

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |