Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@uguran eğer kağıtta böyle bir bilgi gerekiyorsa waiver almanız gerekir. Yapacağınız işlemin adı I601 Waiverdır. Konuyu avukatsızda yapabilirsiniz konuyu eve geçince akşam linklerim mobilim

• Merhabalar herkese, aranıza yeni katıldım. Bir süredir K1 ve CR1 forumlarını takip etmekteyim. Yine de birkaç sorum olduğu için bu başlık altında sizlere danışmak istedim.

K1 veya CR1 süreci devam ederken, var olan turist vizemle Amerika'yı ziyaret edip nişanlımla görüşebilir miyim? İnternette pasaport kontrolünde sıkıntı çıkarabilecekleri yazıyor. Daha önce hiç yapan oldu?

• ⭐⭐⭐

@Nugbug, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar herkese, aranıza yeni katıldım. Bir süredir K1 ve CR1 forumlarını takip etmekteyim. Yine de birkaç sorum olduğu için bu başlık altında sizlere danışmak istedim.

K1 veya CR1 süreci devam ederken, var olan turist vizemle Amerika'yı ziyaret edip nişanlımla görüşebilir miyim? İnternette pasaport kontrolünde sıkıntı çıkarabilecekleri yazıyor. Daha önce hiç yapan oldu?

Yapmış olduğunuz başvurular eğer secondary denen kısma alınırsanız görülüyor diye biliyorum. Onun dışında şüpheli bi durum olmadığı sürece sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum

• @waterman bildiğim kadarıyla 601 unlawful presence waiver formu, benım yasa dışı bulunma durumum yok. bana gerek olacaksa i-212 olabılır.

• Merhaba,

Greencard çekilişini kazandıktan sonra en mantıklı ve risksizi ds260’ı doldurmadan önce hemen evlenip eşimle birlikte doldurmak mı, yoksa kazanan talihli bekar olarak doldurduktan sonra evlenip, mülakat mailini aldıktan sonra konsolosluğa evliliği bildirmek mi?

• ⭐⭐⭐

@dogaxo, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba,

Greencard çekilişini kazandıktan sonra en mantıklı ve risksizi ds260’ı doldurmadan önce hemen evlenip eşimle birlikte doldurmak mı, yoksa kazanan talihli bekar olarak doldurduktan sonra evlenip, mülakat mailini aldıktan sonra konsolosluğa evliliği bildirmek mi?

İkisi de aynı mantıkta aslında. Evlenip doldursanız en azından tekrar formu açtırmayla uğraşmazsınız. 2023 talihlisiyseniz vize sürecinizi imzanıza taşıyın

• @waterman yok değilim. 24 için başvurdum sadece vaziyet alma amacıyla sordum 😃 cevap için teşekkürler.

• herkese merhabalar bilgisi olan paylaşırsa sevinirim,2023 talihlisiyim cn 26binlerde ds-260ı mayıs 8-9 arası yolladım şuan evlilik düşünüyoruz evlensek add applicant yapıcaz yeni tarihli ds260 mı doldurmam gerekir bu mülakat tarihini nasıl etkiler nasıl bir yol izlemeliyim bilgisi olan paylaşırsa sevinirim..@crazycells @gucarslan @Figen @Muhtaradana şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugo resmi evliliğinizi yapın ve mülakat aldığınızda [email protected] adresine mail atıp eşinizi forma ekletmek istediğiniz belirtin. onlar formu açar ve eşinizi eklersiniz..

diğer türlü kesinlikle formunuzu evliliğinizi yaptıktan sonra açtırmayın, mülakat almayı bekleyin.

mutluluklar.

• @gucarslan cok aydınlatıcı olmuş,daha öncede cevaplanmış tesekkürler

• @gucarslan bir sorum daha var taradım formu ama bulamadım aos ihtimaline bağlantılı kafama takılan bişey daha var hali hazırda turist vizem var ama evlenirsem soyisim değişikliğinden ötürü passaportu da yenilemem gerekir mi o zaman aos seçeneğini elemiş mi olurum son aylara yakın işten ayrılmayı da düşünüyorum tekrar vizemi yenilemem gerekirse bir sıkıntıyla karşılaşır mıyım yetişmeyebilir ,tekrar turist vizesi vermeyebilirler gibi.

• sevgili @Figen hanım eğer erkek arkadaşım ben gc aldıktan sonra, turist vizesi ile gelse sıfırdan orada evlilik işlemlerine nasıl başlarız ve işlemlere başladıktan sonra 6 ay sonunda dönmesi mi gerekir işlemler bitmediyse.

• ⭐⭐⭐

@tugo, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

sevgili @Figen hanım eğer erkek arkadaşım ben gc aldıktan sonra, turist vizesi ile gelse sıfırdan orada evlilik işlemlerine nasıl başlarız ve işlemlere başladıktan sonra 6 ay sonunda dönmesi mi gerekir işlemler bitmediyse.

Merhabalar öncelikle ABD içinde turist vizesi ile olduğu zaman aos yapabilir ve 6 ay sonra ülkeden çıkmasına gerek kalmaz. Diğer sorularınızı da gördüm ancak sadece fikir olarak göçmen vizeniz basılmadan (TR içimdeyseniz) evlenin. Veya sürece söyle de başlayabilirsiniz.

1- soyadı değişikliği yapmadan evlilik belgeleriniz, yeni çıkarılmış pasaport ve geçerli bi Amerikan vizesiyle görevliyi ikna etmek.

2- soyadı değişikliğinizi yaparak turist vizenizi yenilemek (mülakatsız vize yenilemeyi muhtemelen kabul etmeyecekler.)

3- green cardınızı aos yapıp aldıktan sonra evlilik yoluyla almak. Bu sürede müstakbel eşinizin aktif bi vizesi yoksa göçmen olmayan vize alması zor olacaktır bilginize

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• @waterman onun da vizesi var sorun yok.tek problem aos ihtimaline karşın orda mı evlensek diyoruz eğer orda evlenirsek ve çıkış yapmasına gerek yoksa sorun çözüldü gibi ama çıkış yapması gerekiyosa türkiye de evlenmek ve davet beklemek riski var

• Merhaba herkese
    Evlilikte bizim durum biraz beklenmedik şekilde kritikleşti. Uzun yıllardır birlikte olduğum erkek arkadaşım greencard talihlisi oldu. Açıklandıktan hemen sonra hiç vakit kaybetmeyelim diyip formunun tamamını doldurup yollamıştık. Biz zaten ciddi durumlara giriş yapmıştık. Aileler istemeler nişanlar vs derken nikahımızın tarihi hatta bu geçtiğimiz Öğretmenler gününde bir gün sonraya bile alıp onu da yaptık. Fakat nikah tarihimizden bir hafta öncesine şansımıza mülakat tarihimiz belli oldu. Bu kadar yakın bir tarih beklemiyorduk fakat Ocak ayının ilk haftasına hemen vermişler. Sevindik fakat hüzünlendik. Bizim ayaklar bir pabuca sığmaz hale geldi. Benim bir kadın olarak bu ülke sisteminde işlemem gereken bir prosedür haliyle beklemekte. Kimlik, ehliyet, pasaport yenilemesi gibi. Malum randevu tarihleri tam bir kriz. Pasaportumun hala süresi var diye sistem randevusu oluşturamıyorum. Memurun yanına gidip insiyatifine bağlı yardım dileyeceğiö. Tahminim Ya ileri tarihe ya da en yakın tarihe bir şekilde randevu verecek. Fakat sonrasında ekonomik artışlardan dolayı yoğun talepler üzerine ben pasaportumun elime geçmesini belliki uzun bir süre bekleyip duracağım.

Formda yazanlardan anladığım biz bu süreçte doktor randevusuna da gitmemiz gerekiyor. Fakat eşim beni ne ara konsolosluğa rica edip formu açtırıp beni eşi olarak ekleyecekte, forma nasıl kaydedecekte durum bir muamma ne yazık ki. Herşey pasaportun elimize gelişi ile belli olacak. Sormak istediğim biz randevuyu kaç gün öncesinden almış olmalıyız? Esas durum yetişemezsem pasaport olaki geç ya da son dakika müşakat tarihine yakın bir zaman elime ulaştı eşim riske girer mi beni tanıtmadığı için ?
    Ya da bildiğiniz bir yol var mıdır?
    Evlilik bilgisi girişi için son an bile olsa bir sıkıntı olur mu?
    O mülakata girse beni sonra götürebilir mi?
    Ne yapmamızı önerirsiniz bu durum da beni yönlendirirseniz çok sevinirim arkadaşlar.

• ⭐⭐⭐

@meltemyd, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba herkese
    Evlilikte bizim durum biraz beklenmedik şekilde kritikleşti. Uzun yıllardır birlikte olduğum erkek arkadaşım greencard talihlisi oldu. Açıklandıktan hemen sonra hiç vakit kaybetmeyelim diyip formunun tamamını doldurup yollamıştık. Biz zaten ciddi durumlara giriş yapmıştık. Aileler istemeler nişanlar vs derken nikahımızın tarihi hatta bu geçtiğimiz Öğretmenler gününde bir gün sonraya bile alıp onu da yaptık. Fakat nikah tarihimizden bir hafta öncesine şansımıza mülakat tarihimiz belli oldu. Bu kadar yakın bir tarih beklemiyorduk fakat Ocak ayının ilk haftasına hemen vermişler. Sevindik fakat hüzünlendik. Bizim ayaklar bir pabuca sığmaz hale geldi. Benim bir kadın olarak bu ülke sisteminde işlemem gereken bir prosedür haliyle beklemekte. Kimlik, ehliyet, pasaport yenilemesi gibi. Malum randevu tarihleri tam bir kriz. Pasaportumun hala süresi var diye sistem randevusu oluşturamıyorum. Memurun yanına gidip insiyatifine bağlı yardım dileyeceğiö. Tahminim Ya ileri tarihe ya da en yakın tarihe bir şekilde randevu verecek. Fakat sonrasında ekonomik artışlardan dolayı yoğun talepler üzerine ben pasaportumun elime geçmesini belliki uzun bir süre bekleyip duracağım.

Formda yazanlardan anladığım biz bu süreçte doktor randevusuna da gitmemiz gerekiyor. Fakat eşim beni ne ara konsolosluğa rica edip formu açtırıp beni eşi olarak ekleyecekte, forma nasıl kaydedecekte durum bir muamma ne yazık ki. Herşey pasaportun elimize gelişi ile belli olacak. Sormak istediğim biz randevuyu kaç gün öncesinden almış olmalıyız? Esas durum yetişemezsem pasaport olaki geç ya da son dakika müşakat tarihine yakın bir zaman elime ulaştı eşim riske girer mi beni tanıtmadığı için ?
    Ne yapmamızı önerirsiniz bu durum da beni yönlendirirseniz çok sevinirim arkadaşlar.

Öncelikle hayırlı olsun. Resmî olarak evliliğinizi yaptınız mı en önemlisi burda bence bu. Evlendiyseniz ds260 formunu açtırıp eşinizin sizi eklemesi gerekir. Pasaport konusunda da Ankara’dan 30 eylüle kadar sizin adınıza mülakat talep edebilir. Ancak bu sürede ABD’ye girmemesi gerekiyor bilginize

• @waterman
    Teşekkürler cevap için. Nikahımızı kıydık. Peki diyelim ki eşim DS260 formunu açtırdı beni ekletti. Yeni pasaportum hemen elime ulaşmaz ise mülakat esnasında mı benim adıma yeniden mülakat tarihi talep edecek yoksa sistem otamatik mülakat tarihimi verecek. İkinci sorum biz yeni pasaportun gelmesini beklemeden hemen ds260 formunu açtırıp beni ekleyelim mi? Yoksa mülakatta evli olduğunu söylese olur mu?

• ⭐⭐⭐

@waterman
    Teşekkürler cevap için. Nikahımızı kıydık. Peki diyelim ki eşim DS260 formunu açtırdı beni ekletti. Yeni pasaportum hemen elime ulaşmaz ise mülakat esnasında mı benim adıma yeniden mülakat tarihi talep edecek yoksa sistem otamatik mülakat tarihimi verecek. İkinci sorum biz yeni pasaportun gelmesini beklemeden hemen ds260 formunu açtırıp beni ekleyelim mi? Yoksa mülakatta evli olduğunu söylese olur mu?

@waterman

Bildiğim kadarıyla söyle cevap vereyim mülakata girmeden sizi de ds260 formuna eklesin açtırsın. Mülakatta neden olmadığınızı sordukları zaman pasaportunuzun süresinin bittiğini söylesin. Siz acil pasaport başvurusu yapın isterseniz hemen gelmesi için bu sırada. Forumun telegram grubu var @Erkan-Gürsoy sizi eklesin ordan bu konuda cok net bi bilgi alırsınız.

• ⭐⭐⭐

@waterman

Bu arada şu ileti işinize yarayabilir: https://yesilkartforum.com/forum/topic/5268/abd-ye-yeni-taşınmış-göçmen-olmayan-kişilerin-tecrübeleri/916?_=1669619178563

• ⭐⭐⭐

Merhaba herkese

Merhaba, ilk önce süreci imzanıza taşıyın lütfen.

Ayrıca Buradan lütfen excel e kayıt olun. Süreci takip etmeniz için faydalı olacaktır.

Anladığım kadarı ile mülakat almışsınız, ilk önce [email protected] ilgili mail adresine dosyanızın açılması için nedeninide belirterek mail atın. Daha sonra kendinizi add aplicant yaparak ekleyin ve eşinizin bilgilerini de evli olacak şekilde güncelleyin. Siz kendi bilgilerinizi girerken pasaport kısmını boş geçebilirsiniz.

Normal koşullarda siz unganlara doktor randevusuna da katılın. Bunun mevcut pasaportunuz ile bir ilgisi yok. Durumu orada açıklarsınız.

Mülakata eşiniz ile birlikte gidin, yanınızda evliliği kanıtlar nitelikte belgeler, eski yazışmalar, ailelerinde olduğu nikah töreni resimlerini götürün. Pasaport durumunu anlatırsınız, eski pasaportunuz yanınızda olsun. Bu durumda eşiniz her şey yolunda giderse asıl talihli olarak vizesini alır. Sizden de güncel pasaportu yollamanızı isterler sonrasında siz de ais kaydı yaparak ( Bunu sakın atlamayın) yeni gelen psaportunuzu yollarsınız ve sizin de vizeniz basılır.

Mutluluklar dileriz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |