Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Bu saglik muayene hakkinda sormak istiyorum. Covid asisi hala gecerli mi? benim asi surem doldu ve tekrar mi yaptirmaliyim ama sitede en az 30 gun once hicbir asi yapmamali diyor.
    Saglik merkezin aradim dediler ki bisey olmaz sizde olan sertifikayi getirin, e sonra sorun olsa daha uzar surecler...

ve cocuklar icin asi yapacaklar mi?

• @ekdodo peki randevu mail'ler mulakattan 2,5 ay once geliyor demi? Agustos dqlara ocakta mail gelse o zaman mulakatlari ne zaman olacak? mart-nisan mi olacak?

bize NVC en az 3- 4 hafta once randevu tarihin gondeririz dedi.

• @lucky2022 2 adet covid aşısı tamamlanmış isteniyor

• @enayt
    2 doz yani 🙈 yanlış anlaşılmasın

• @ekdodo çok teşekkür ederim bilgi için. Ancak, tahminlerime göre Şubat ayında Ekim DQ karına tarih verme olasılıkları yüksek gibi duruyor. Diğer sormak istediğim bir konu ise şudur ki; konsolosluğu arayınca bu konuda bilgi alma şansımız nedir acaba? Bilgisi olan var mı?

• @yusufkeser inşallah Yusuf bey, o kadar güzel olur ki!

• @lucky2022 sinovac biontech 2 doz olma şartı var ne zaman yapmış olmanız farketmiyor sizi sorduğunuz ilk aşı yaptırmış olanlara şunulan şarttır.Birde sağlık muayenesinde aşı olacaksınız rutin aşılar herhangibir sorun çıkmasın diye

• Ben hiç aşı olmamıştım. Henüz USCIS aşamasındayız ama ilerisi için itiraz hakkım yok mudur acaba? Ayrıca Sağlık muayenesinde de bütün aşıları sorgusuz sualsiz kabul mü ediyoruz?

• @ahsenas, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Ben hiç aşı olmamıştım. Henüz USCIS aşamasındayız ama ilerisi için itiraz hakkım yok mudur acaba? Ayrıca Sağlık muayenesinde de bütün aşıları sorgusuz sualsiz kabul mü ediyoruz?

Şart koştukları olmazsa olmaz bir takım aşılar var. Olmak zorundasınız.
    İstenilen aşılar arasında daha önce uygulanmış asilariniz varsa , aşı kaydınızı beyan edebilir ve eğer tarihinde sorun yoksa olmayabilirsiniz. Fakat, kendi uygulamaları dahilinde olan ve mutlaka olunması gereken aşılar mutlaka alınmalı. Bahsettiğiniz özellikle covid ise kesinlikle mecburi. ABD içinde bile covid asisi olmayana dr randevu bile vermiyor, kesinlikle kabul etmiyorlar.

Unganlara danışın dilerseniz. Eğer varsa kritik anlamda sağlık sorununuz ve sorgusuz sualsiz aşı olma lüksünüz yoksa, dr raporu alarak bu asilardan feragat edip edemeyeceğinizi teyid edin kendileriyle görüşerek.

• Aynı covid aşısından 2 doz (sinovac ve biontech kabul ediliyor) olduğunuzu gösteren aşı kartı isteniyor. Aşıları olmanız mecburi, isteğe bağlı değil. Muhtemelen kabul etmemeniz durumunda sağlık muayenesinden geçemezsiniz dolayısıyla vize alamazsınız.

DS-260 konusunda ise, eğer formdaki bilgileriniz eski ise, U.S. Ankara Embassy sitesinden göçmen vize emailine (AnkaraIV) a mesaj atıyorsunuz. Bazı bilgilerinizin değiştiğini, formu güncellemek istediğinizi söyleyince formu yeniden açıyorlar.

Benim adresim, iş durumum ve pasaportum değişmişti. İlk defa 2021 de submit edince şimdiye kadar haliyle baya bir değişiklik oldu. Bugün formu yeniden açtılar ve güncelleyip tekrar submit ettim. Bilginiz olsun randevu tarihiniz etkilenmeden DS-260 böyle güncelleniyor.

• Herkese iyi akşamlar akıllı avukatımız vukuatlı nüfus örneğinde yanlışlık yapmış ve 2 gün içerisinde doğrusunu yükledik yaklaşık 3 hafta oldu evrakın nvc deki onay check i halen de aktif bu evrakı tekrar incelemeleri uzun süre alıyor mu bilgisi olan varsa çok sevinirim

• @cokbekledik86 gözünüz aydın nihayet. Darısı başımıza diyelim.

• @Hakkı-Baltacı Nvc den cvp gelmedenmi siz farkedip yüklediniz yoksa Nvc mi bunu sizden talep etti eğer farkedip yüklediyseniz bi değişiklik olmıycak zamanında onayınızı alıcaksınıs yine şayet Nvc talep ettiyse süreç baştan başlıyo 2 ay bekleme süresi var yine

• @ecom çok teşekkür ederim inşallah biran önce sizede haber gelir

• @drserdar peki randevu tarihi verildi ve sonra bebek dogum yaptik, boyle bir durumda ds260 nasil guncelleyebiliriz?

• @drserdar peki mulakat tarihi verildikten sonra bebek dogum yapildi diyelim. Bu durumda ds260 degisiklik yapabilir miyiz? eger evet ise mulakat tarihine engel olmaz mi yoksa baska tarih verilecek mi?
    sonucta +1 kisi oluyor

• ⭐⭐⭐

@lucky2022, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@drserdar peki mulakat tarihi verildikten sonra bebek dogum yapildi diyelim. Bu durumda ds260 degisiklik yapabilir miyiz? eger evet ise mulakat tarihine engel olmaz mi yoksa baska tarih verilecek mi?
    sonucta +1 kisi oluyor

Bu durumda ds formunu açtırıyor veya Ankara iv göçmen bölümüne mail atıyorsun. Ama bu dediklerimizi mülakat aldıktan sonra yapıyorsun

• Medikal muayenede hangi asilari vuracaklar?
    4 tane asi diye duydum onlar acaba hangileri?

Belki de onceden hazir asilarin geliriz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lucky2022 hiçbir aşıyı önceden olup gitmeyin, covid aşısı hariç. çünkü kabul edilmeyecektir..
    burada ilgili aşıların listesini görebilrisiniz. zaten hepsini değil, doktorun gerekli gördüğü aşıları olacaksınız. eğer çocuklar için aşı karneleriniz varsa bunları temin edebilirsiniz.

• @gucarslan önceden yapılmış aşılarımız kabul oluyor diye biliyorum ama? Yapılmış bi aşı neden tekrar yapılsın yada kabul edilmesin ki

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |