Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• merhabalar, bugün bizede evrakları gönderin diye mail geldi.
    -çocuğumuzun pasaportu
    -bizim pasaportlarımızın ön sayfaları
    -vizelerimizin fotokopileri
    -5x5 fotoğraf
    -çocuğumuzun nüfus cüzdanının fotokopisi
    -ds160 onay sayfası

bunlar dışında atladığımız bir şey var mıdır? şimdiden çok teşekkürler.

mailde şöyle bir şey var;

Tüm vize türlerinde aşağıdaki belgeler gereklidir:

1-ABD seyahatine uygun geçerli pasaport. Pasaportun, ABD’deki kalış süresinin sonundan itibaren en az altı ay süreyle geçerli olması gerekir (ülkeye özgü anlaşmalarla muaf olmadığı sürece).

2- En son verilen ABD vizesinin işlenmiş olduğu pasaport (mevcut ise).
    3-DS-160 Göçmen Olmayan Vize Başvuru Formunun onay sayfası.
    4-Bu web sitesinden alınarak yazdırılan Onay ve Talimatlar sayfası.
    5-Son 6 ay içinde çekilmiş bir adet 5 x 5 cm (2 x 2 inç) renkli vesikalık fotoğraf. Dışişleri Bakanlığı fotoğraf kurallarıyla ilgili ilave ayrıntıları şu adresten inceleyebilirsiniz: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos.html.
    6-Amerika Birleşik Devletleri'ne başka bir amaçla girmedikçe eşlik eden aile üyeleri duruma göre bir evlilik cüzdanı (eş için) ve/veya nüfus cüzdanı (21 yaş altındaki evli olmayan çocuklar için) sunmalıdır.

bu yazıda 6. maddedeki gibi 14 yaş altı için, evlilik cüzdanı koymamız gerekiyormu?
    ayrıca 4. maddede ne dediğini anlayamadım.

şimdiden çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chagyy merhaba,

aşağıda belirtilen evrakları da eklemelisiniz.
    4 numara AIS'de bulunan talimatlar ve onay sayfası
    6 numara çocuğunuzun nüfüs cuzdanı fotokopisi.

eksik evrak göndermemeye çalışın, yoksa vizeniz basılmaz.

1-ABD seyahatine uygun geçerli pasaport. Pasaportun, ABD’deki kalış süresinin sonundan itibaren en az altı ay süreyle geçerli olması gerekir (ülkeye özgü anlaşmalarla muaf olmadığı sürece).

2- En son verilen ABD vizesinin işlenmiş olduğu pasaport (mevcut ise).

3-DS-160 Göçmen Olmayan Vize Başvuru Formunun onay sayfası.

4-Bu web sitesinden alınarak yazdırılan Onay ve Talimatlar sayfası.

5-Son 6 ay içinde çekilmiş bir adet 5 x 5 cm (2 x 2 inç) renkli vesikalık fotoğraf. Dışişleri Bakanlığı fotoğraf kurallarıyla ilgili ilave ayrıntıları şu adresten inceleyebilirsiniz: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos.html.

6-Amerika Birleşik Devletleri'ne başka bir amaçla girmedikçe eşlik eden aile üyeleri duruma göre bir evlilik cüzdanı (eş için) ve/veya nüfus cüzdanı (21 yaş altındaki evli olmayan çocuklar için) sunmalıdır.

bu yazıda 6. maddedeki gibi 14 yaş altı için, evlilik cüzdanı koymamız gerekiyormu?

ayrıca 4. maddede ne dediğini anlayamadım.

• @chagyy sayın @gucarslan bey cevap vermiş. Bu bilgiye ek talimatlarda bulunmamasına rağmen e-devletten aldığınız çocuğunuzun bilgilerininde göründüğü nufus kayıt örneğinizi dosyanıza eklemenizi tavsiye ederim. 14 yaş altı posta yoluyla vize işlemlerinde bu belge istenmezken, olası mülakat taleplerinde görüşme sırasında nüfus kayıt örneği isteniyor. Her ne kadar konsolosluk posta yoluyla verilen vizelerde istemediğimiz belgeleri göndermeyin açıklaması yapsada bu belgenin evraklar içine katılması gerektiğini düşünüyorum. Umarım kısa sürede vizeniz onaylanır

• @Muhtaradana @gucarslan bilgiler için çok teşekkürler.
    bu evrağı bana bir kişi daha söylemişti. istenmeyen bir evrak eklemek sıkıntı yaratırmı acaba diye düşünmeden edemedim...

bu konu hakkında deneyimi olan var mı acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chagyy bahsettiğiniz evrak tek sayfalık bir döküman, zararı olmaz.
    @Muhtaradana bu evrağı, çocuğun nüfusunuza kayıtlı olduğunu resmi olarak kanıtlayan bir döküman olmasından kaynaklı kullanımı için söyledi.
    göçmen vizelerde oldukça önemli bir evrak, sizin koymanız da sorun olmaz.

• @gucarslan anladım çok teşekkürler. nüfus cüzdanı fotokopisinin arkasına zımbalayarak koyayım o halde...

• Merhaba,ben 2 çocuk için evraklarımı gönderdim bu ayın 9 da approved olarak gözüktü fakat halâ issued olmadı.Normalde bu kadar uzun sürebiliyor mu ? Email falanda yok her hangi ek birşeyler isterler diye…

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@K-Ran yoğunluktan kaynaklı sürebilir.
    approved ise sorun yoktur, bir kaç güne ptt'den sms alırsınız.

• @gucarslan evet,9 dan itibaren approved gözüküyor.Umarım dediğiniz gibi haftaya gönderirler.Tşklr

• Merhaba,
    Bende 2 çocugumuz için posta yoluyla vizelerini alcaz. Web sayfasından alınan talimatlar sayfası hangisi acaba örnek varmıdır? Kurye yetkilendirme sertikasımı acaba? Birde 2 çocuga aynı anda aynı başvuraya ekleyerek ilerledik kargolar ayrımı olcak tek mi? 🙂 şimdiden tşkler

• @vecii aisde talimatlar sayfasını bulabilirsiniz. İki çocuk tek zarf ile gönderebilirsiniz.

• Şimdi farkettim çok tşkler. Ptt görevlisine tek zarfla göndermek istiyorum desem yeterli olur sanırım. İyi akşamlar

• Merhaba birkaç gün önce vize mülakatımız vardı.
    eşim ve benim vizem onaylandı.
    bebeğe pasaport çıkarttım ve onun içinde başvuru yapacağım
    fakat nasıl ilerlemem konusunda deneyim sahibi olanlardan yardım istemek durumunda kaldım
    cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• 3 aylık bebeğimiz için başvuru yapmaya çalışıyorum bu konuda tecrübe sahibi olanlardan yardım istiyorum

• @vecii merhaba DS160 doldurduktan sonrasını nasıl ilerlemeliyiz

• tekrar merhabalar, evraklarımızı çarşamba günü yolladık, cuma konsolosluğa ulaştı. an itibariyle siteden kontrol ettiğimde "
    Your search did not return any data. " yazıyor.
    application ID kısmına DS160 numarasını giriyorum. Acele mi ediyorum kontrol için yoksa yanlış birşey mi yapıyorum acaba bilgisi olanlardan destek rica ediyorum.

• @AYBARS-0 bende hep bu sohbetı okuyarak ilerledim açıkcası. doldurduktan sonra randevu sistemine yönlendiriyor orada soruları cevapladık bizi kuyruga aldı. Sonra evrak için mail geldi topladık ptt ye verdik.

• @chagyy aynı durum bendede var? Konsolosluga yazdık cevap yok. Sizin durum nasıl?

• @vecii application received oldu pzt günü, 5. Gün oldu hala öyle bekliyor şu an.

Sizde dosya da mı açılmadı ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |