Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @sertas tamamdır teşekkür ederim

• @cokbekledik86
    Ceac a giriş yaptığınızda ilk sayfasında sizin isminizin olduğu bölümde IV- Application altında yazan completed a basarsanız ds-260 formunuz açılıyor ordan ulaşabilirsiniz

• Merhaba herkese. Sorumu burada mı sormaliyim emin değilim ama yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim.
    Biz 2021 Mayıs ayında başvuru yaptık. Nvc aşamasındayken eşim amerikaya gitti işlemlere faydası olur diye. 1 yıldır burda süreci bekliyorum. Evrakların onaylanmasina 3 hafta kala eşimin annesi benim greencard almamı istemediği için eşime baskı yaparak iptal ettirdi. Bosanma davası açacağını söyledi. Bunlardan sonradan haberim oldu. Bana henüz bir mail gelmedi hala ceac sitesinde aynı gorunuyor ama bilmiyorum iptal nasıl oluyor. Benim sorum böyle bir haksizlikta benim hiç bir hakkım yok mu? Herşey onun iki dudağının arasında mi yani?

• .............................

• @cokbekledik86 mülakat maili geldikten sonra bana tekrar ds 260 formumun otomatik olarak görüşme yerine iletildiğine dair tekrar mail geldi pdf olarak tek sayfa case numaramın adımın soyadımın yazılı oldugu. şimdi ben doktor randevusu almak ıstıyorum ama randevu almadan once ds260 formunu tum aıle bıreylerı ıcın tamamlayınız dıyor. tekrar mı doldurmak gerekıyor yoksa ne yapmak lazım kı

• @Damla-D bilemedim ben şuanda bu konuyu tekrar neden doldurmak gerektiğini belki genel bi msjdır değiştirecek bişey yoksa olduğu gibi çıkartın bi sorun olacağını düşünmüyorum siz istediğiniz tarihte randevü bulmakta zorlanabilirsiniz ama biran önce alsaydınız randevünüzü sonra formla ilgilenirsiniz randevü aşamasında bi işiniz yok o formla

• @Saadet-I eşiniz isterse tabiki iptal edebilir ama bunu yaparsa aile birlikteliğiniz zarar görmezmi çok saçma bi sebep sona gelmişsiniz zaten

• @cokbekledik86 evet belkı de degısıklık ıcın yapılan bı uyarı gıbı bıseydır. ben sımdı randevu alabılecegım tarıhlere de baktım en erken 30 gun oncesınden randevu almama ızın verıyor. 2 gun daha beklemem gerekıyor randevu almam ıcın

• @cokbekledik86 zaten artık bitmesine az kaldığı için baskı yapmis eşime 😞 sizlerin söylediğine göre bu haksızlık böylece kalacak yani 😞 teşekkür ederim cevaplarınız için

• @Damla-D ds 260'i yeniden mi doldurmaniz istendi

• @ekdodo muayene icin randevu alma ve tarıh secımı dıye bı kısım var orda ''Randevu almadan önce lütfen DS-260 formunu tüm aile bireyleriniz için tamamlayınız. (Eğer vize kategoriniz gerektiriyorsa.)'' dıye bi ibare varda onu sormustum tekrar mı doldurmak gerekıyor dıye.

• ⭐⭐⭐

@Damla-D, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@ekdodo muayene icin randevu alma ve tarıh secımı dıye bı kısım var orda ''Randevu almadan önce lütfen DS-260 formunu tüm aile bireyleriniz için tamamlayınız. (Eğer vize kategoriniz gerektiriyorsa.)'' dıye bi ibare varda onu sormustum tekrar mı doldurmak gerekıyor dıye.

Hayır tekrar doldurmanıza gerek yok

• @Damla-D gözden geçirin diyor bebek durumu vs varsa tekrar bebeğiniz için tekrar form dolduracaksınız anladığım kadarıyla

• @ekdodo merhabalar herkese,

Paylaşılan güncel randevu tarihleri gerçekten sevindirici. Ortalama ne kadar zamana tarih alabileceğimiz adına bir fikir oluşmasını sağlıyor. Bizim dosya DQ tarihi 14 Ekim 2022. Sizin tarihe çok yakın. Acaba ne kadar süre içerisinde haber gelir görüşme ile ilgili. Ya da sormak istediğim şöyle bir soru var, konsolosluk ile bağlantıya geçince herhangi bir şekilde bilgi paylaşımı yapılıyor mu?

Teşekkürler..

• @yusufkeser bana kalırsa en geç nisanda randevuya girmiş oluruz gibime geliyor. Eğer Aralık ayında Ağustos dq'larina randevu verirlerse, ocak ayında eylüllere ve Şubat ayında ekimlere randevu gelir gibi geliyor.

• @waterman tamamdır çok teşekkürler. Peki doktor muayene randevu öncesinde yapılacak yada yapılması gereken bir işlem var mı?

• @yasmin982 teşekkür ederim sanırım öyle bişey dediğiniz gibi güncellemeyle alakalı herhalde

• Arkadas ceac cehck de ready yaziyor ama usvisa info ya girdigimde su anda randevu icin hazir degil diyor bilgisi olan varmi ?

• @mertdzkr @drserdar bir bilgin varmidir acaba

• @mertdzkr Biraz beklemek lazım hemen düşmeyebiliyor 1 hafta sonra denerseniz olacaktır. Bana da böyle oldu birkaç gün sonra düzeldi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

40

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |