Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba.
    Biz 2021 Mayıs ayında başvuru yaptık. Nvc aşamasındayken eşim amerikaya gitti işlemlere faydası olur diye. 1 yıldır burda süreci bekliyorum. Evrakların onaylanmasina 3 hafta kala eşimin annesi benim greencard almamı istemediği için eşime baskı yaparak iptal ettirdi. Bosanma davası açacağını söyledi. Bunlardan sonradan haberim oldu. Bana henüz bir mail gelmedi hala ceac sitesinde aynı gorunuyor ama bilmiyorum iptal nasıl oluyor. Benim sorum böyle bir haksizlikta benim hiç bir hakkım yok mu? Herşey onun iki dudağının arasında mi yani?

• Muslu Law Firm

@Saadet-I, içinde söyledi: NVC Sürecindeyken Başvurunun İptal Edilmesi

Merhaba.
    Biz 2021 Mayıs ayında başvuru yaptık. Nvc aşamasındayken eşim amerikaya gitti işlemlere faydası olur diye. 1 yıldır burda süreci bekliyorum. Evrakların onaylanmasina 3 hafta kala eşimin annesi benim greencard almamı istemediği için eşime baskı yaparak iptal ettirdi. Bosanma davası açacağını söyledi. Bunlardan sonradan haberim oldu. Bana henüz bir mail gelmedi hala ceac sitesinde aynı gorunuyor ama bilmiyorum iptal nasıl oluyor. Benim sorum böyle bir haksizlikta benim hiç bir hakkım yok mu? Herşey onun iki dudağının arasında mi yani?

Sayin@Saadet-I, durumunuzda oncelikle hemen bir hizlandirma basvurusu yapmak gerekir. Bu bekleme suresini yariya veya daha kisa zamana indirecektir. Basvuru esiniz tarafindan geri cekilebilir, iptal olmaz. Esiniz bunu yapti ise zaten NVCde bu gorunur. Surec esinize baglidir. Evlilikte sorun olsa da surec isler, bosanma olursa gelinen asamaya gore waiver istenebilir. Ayrica NVC surecinde takilma nedenine de bakmak gerekir. Esiniz olmadan da bazi durumlarda yesil karti alabilirsiniz. Onemli olan evlilik zamaninda bu evlilginin gercek oldugunu gostermek olacaktir. Yani kesinlikle her sey esinizin iki dudagi arasinda degildir. Ancak zorlu bir iliski yesil karti da zorlu bir hale getirir. Avukat destegi olmadan bunu sonuclandirmaniz imkansiza yakin olur.

• @Claudia-J-Muslu zaman ayirdiginiz için çok teşekkür ederim. Bu konuyla ilgili sizinle nasıl iletişim kurabilirim haklarımı ve ne yapabileceğimi öğrenip hemen adım atmak istiyorum.

• @Saadet-I Muslu Hukuk Burosu'na su siteden ulasabilirsiniz:

• Kilitlendi  Moderator Moderator 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |