Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Wonderland, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Herkese merhaba.Aylardır bu forumun takipçisiyim.Aradığım bütün sorulara net cevaplar buldum.Yardımcı olan,desteklerini esirgemeyen forumda ki tüm paylaşımcılara öncelikle teşekkür etmek isterim.18 Kasım Cuma günü / Ankara / B2 mülakatımız vardı.Diğer arkadaşlara örnek amaçlı paylaşmak isterim.Ben(43)evliyim,kızım(21) üniversite 3.sınıf öğrenci ve diğer kızım (12) öğrenci ile birlikte Ankara Büyükelçiliğe giriş yaptık.12 yaşında ki kızım bahçede kaldı hem çanta ve telefonları ona bıraktık.14 yaş altının mülakata girme zorunluluğu yoktu çünkü.Diğer 21 yaşında ki kızımla güvenlik kontrollerinden geçip içeri girdik.Ds 160 formumuzu güncelleme yapmıştık.Çıktısını aldığımız yeni formu orada bulunan görevlilere verdik ve onlar güncel formu yenilediler.Sıra numarası alıp sıramızın gelmesini bekledik.Çok kalabalıktı.Hatta içimden bu ne herkes Amerikaya mı gitmeye çalışıyor diye geçirdim.Bizden önce ki mülakatları gözlemledim ve herkese aynı soruları sormadıklarını anladım.Yalnız dikkatimi çeken vize başvurusunda bulunan kişilerin nedense giyimine özen göstermemiş olması ve özgüvensiz oluşları oldu.Özgüvensiz,sanki bütün hayatı bu vizeye bağlıymış gibi,sorulan sorulara kelime kalabalığıyla,sözlerini uzatarak cevap verenlerin vizesi onaylanmadı.Orada bulunduğum süre içerisinde onay ve red oranları %50 yarı yarıyaydı diyebilirim.Bizim vizemiz onaylandı.Mülakatımız 5 dk. sürdü.Hiç bir evrak istenmedi bizden.Ben ısrarla davetiyemizi gösterdim.
    Sorular:
    Neden gidiyorsunuz?
    Cvp: Turistik ve arkadaş ziyareti
    Ne kadar kalacaksınız?
    Cvp:15 gün
    Eşiniz neden gelmiyor?
    Cvp:Kendi işyeri olduğu için kapatıp gelemiyor.
    Arkadaşınızla nereden tanışıyorsunuz?
    Cvp:İzmir Alsancakta komşumdu ve çok eski arkadaşız.Birbirimizi özledik.
    Bu kadardı başka hiç bir soru sorulmadı.Sürekli ekrana baktı.
    Vizeniz onaylandı dedi görevli,teşekkür ettik.Pasaportlarımızı aldı ve ayrıldık oradan.
    Hiç heyecan yapmadık açıkçası.Rahat davrandık.Özgüvenli ve abartmadan şık giyimliydik.Bilginize…Sevgilerimizle

hayırlı olsun vizeniz, ayrıca detaylar ve gözlemleriniz çok faydalı bilgiler içeriyor teşekkür ederiz.

• merhaba daha önce alınmış bir amerika turistik vize için randevu almaya çalıştım geçmiş vizenin süresi geçen yıl bittiği için randevu almaya gerek yok dendi bundan sonra nasıl bir adım izlememiz gerekiyor yardımcı olur musunuz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Merhaba
    Oğlum için turist vizesine başvurduk
    Ds160 taki Amerikada yerleşik tanıdığınız var mı sorusuna nasıl cevap vermeliyiz?
    Eşimin green kartı var ama yerleşik değil henüz ve burada Türkiye de şu an. O yüzden ben yok diye işaretledim, bu sorun olur mu yoksa formu düzelteyim mi? Bir de gidilecek tarihi bu ay ( Kasım)için yazmıştım ama randevu olmadığı için tabi tarih geçti şimdi Ocakta gitmeyi düşünüyoruz eğer alabilirsek vizeyi. Bu ziyaret tarihini de güncellemem gerekir mi? @denizci10 @crazycells @Sharm

• Merhaba 10 gün sonra berlin'de randevumuz var ben ds160 formuna son çalıştığım işi ve instagram hesabımı eklemeyi unuttum. Yeni Form doldurup yanımda mı götürmeliyim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AyşeB mülakatta size sorulacak soruyu şimdiden size soralım madem ki oğlunuzun ve sizin de amerikaya gitme isteğiniz var neden babası Green kart işlemlerini yaparken sizleri dahil etmedi bunu açıklar mısınız sorusuna hazır olun çünkü baba ile gidip geri dönmemek ihtimali %1500 olarak gözüküyor kaldı ki Green kart alma şansı varken kullanmadınız şimdi turist vizesine başvuru yapıyorsunuz inanılmaz şüpheli durum bu haliniz aşağıdaki yolu izlese daha mantıklı olur

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari/3179

• ⭐⭐⭐⭐

@AyşeB Merhaba. önce sorularınıza cevap vereyim. yok diye işaretlemeniz gayet mantıklı olmuş. Ama eğer mülakat zamanı eşiniz orada olursa o zaman sıkıntı yaşarsınız. Bence randevudan hemen önce yeniden bir ds160 doldurarak bu sorunu ortadan kaldırın.

Şimdi gelelim sevgili @ayvalik10 abimin de üzerinde durduğu konuya. Sizin gibi yani eşi abd de greencard ile bulunup kendisi burada yaşayıp yılda birkaç kez turist vizesi ile giden tanıdığım var. Ama kendisini öncesinde vizesi olduğu için şanlı. Çünkü önce turist vizelerini almışlar sonra eşi greencard almış. Fakat sizin durumunuz maalesef turist vizesine uygun olmayabilir. Konsolosluk görevlisi bunu size soracaktır ve makul bir cevap almak isteyecektir. Eşinizin greencard ı varken size neden Turist Vizesi vermeli? bunun cevabını çok iyi hazırlayın. söyleyeceğiniz tek cümle hakkınız olacaktır. eğer makul bir neden söyleyemezseniz ret alırsınız. söylerseniz bir kaç soru daha soracaktır.

• ⭐⭐⭐⭐

• @denizci10 teşekkürler, daha önce söylemiştim, benim de zaten göçmen vizem var bu görüşme sadece 10 yaşındaki oğlum için. Normalde Avrupa'da anne ve babanın turist vizesi, göçmen vizesi ya da vatandaşlığı varsa posta ile işlemlere yönlendiriyor ama Türkiye'de nedense sadece turist vizesi varsa yönlendiriyor.

Eşim mülakat zamanı burada olacak, zaten mülakat 10 gün sonra.

Ziyaret tarihini güncellemem gerekir mi?

• ⭐⭐⭐⭐

@AyşeB anladım. evet gerekir tarih güncel olmazsa sorun yaşarsınız.

• ⭐⭐

Arkadaşlar merhaba. 10 gün sonra Dublinde vize görüşmem var.

Confirmation page içinde gerekli belgeler olarak

• Pasaport
    • DS160 onay sayfası
    • Başvuruyu tamamlayınca çıkan yönergeler sayfası
    • 5cm x 5cm boyutunda fotoğraf

gözüküyor. Bunların dışında US vizesi basılı pasaport ve evlilik belgesi vs istiyor ama ben bekar olduğum ve daha önce US vizem olmadığı için bu adımları pas geçiyorum.

Asıl sorum bunların dışında hangi belgeleri götürmeliyim? Çalıştığım şirketten çalıştığımı doğrulayan bir mektup alacağım. Bunun yanında aldığım maaşı da doğrulayan bir belge daha götüreceğim. Bunlara ek olarak çalıştığım şirket Amerikan şirketi ve Seattle şehrinde ofisi var. Şirketten yine Seattle ofisine iş amaçlı gelecek diye bir mektup daha alacağım. Ki zaten DS160 formunu doldururken Seattle'a iş amaçlı gideceğim demiştim.

Bunların dışında hangi belgeleri götürmeliyim? Unuttuğum bir belge vs var mı? Banka dekontu falan gerekli olur mu? Yada şunu da götür dediğiniz bir belge vs var mı? Şimdiden çok teşekkürler.

• @uzaysan çok kez dedik, abd belge istemez.
    belge sormaz.
    sorarsa o görüşme sıkıntılı demektir.

• ⭐⭐

@charon, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@uzaysan çok kez dedik, abd belge istemez.
    belge sormaz.

Sevgili charon bu mesajınızın bana faydası nedir? Ciddi ve objektif şekilde mesajınızı tekrar okuyun isterseniz. Ben diyorum ki başvurumu güçlü gösterecek belge nedir, siz diyorsunuz ki belge isterse sıkıntı. Ne yapayım? Bana belge sorulursa, belge istediğinize göre zaten red vereceksiniz uğraşmaya gerek yok mu diyeyim görevli memura?

• ⭐⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@charon, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@uzaysan çok kez dedik, abd belge istemez.
    belge sormaz.

Sevgili charon bu mesajınızın bana faydası nedir? Ciddi ve objektif şekilde mesajınızı tekrar okuyun isterseniz. Ben diyorum ki başvurumu güçlü gösterecek belge nedir, siz diyorsunuz ki belge isterse sıkıntı. Ne yapayım? Bana belge sorulursa, belge istediğinize göre zaten red vereceksiniz uğraşmaya gerek yok mu diyeyim görevli memura?

Araç ruhsatı, varsa ev tapusu , bir iş yerinde uzun süre çalışmış olmak , varsa üzerinize şirket vs evrakları adam bakınca ya bu bunları bırakıp orda kalmaz diyebileceği evraklar aslında güçlü gösterir elinizi

• ⭐⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar merhaba. 10 gün sonra Dublinde vize görüşmem var.

Confirmation page içinde gerekli belgeler olarak

• Pasaport
    • DS160 onay sayfası
    • Başvuruyu tamamlayınca çıkan yönergeler sayfası
    • 5cm x 5cm boyutunda fotoğraf

gözüküyor. Bunların dışında US vizesi basılı pasaport ve evlilik belgesi vs istiyor ama ben bekar olduğum ve daha önce US vizem olmadığı için bu adımları pas geçiyorum.

Asıl sorum bunların dışında hangi belgeleri götürmeliyim? Çalıştığım şirketten çalıştığımı doğrulayan bir mektup alacağım. Bunun yanında aldığım maaşı da doğrulayan bir belge daha götüreceğim. Bunlara ek olarak çalıştığım şirket Amerikan şirketi ve Seattle şehrinde ofisi var. Şirketten yine Seattle ofisine iş amaçlı gelecek diye bir mektup daha alacağım. Ki zaten DS160 formunu doldururken Seattle'a iş amaçlı gideceğim demiştim.

Bunların dışında hangi belgeleri götürmeliyim? Unuttuğum bir belge vs var mı? Banka dekontu falan gerekli olur mu? Yada şunu da götür dediğiniz bir belge vs var mı? Şimdiden çok teşekkürler.

Bence bu belgeler gayet makul ve yeterli gözüküyor. Yurtdışında da eğer hesap döküm belgesi alınabiliyorsa ne olur ne olmaz bi yanınızda götürün bence. İş amaçlı gittiğiniz için eğer masraflarınızı işyeri karşılıyorsa bunun içinde belge alabilirsiniz

• @uzaysan size faydası şu,
    abd belge istemez(spesifik vize kategorilerindeki spesifik belgeler dışında). Genelde beyana göre hareket eder. Eğer ki sizden belge istenirse(özellikle ülkeye geri dönüşünüzü destekleyecek belgeler), vize memuru sizin beyanınızı inandırıcı bulmamış demektir. Bu vize başvurusunu daha da zora sokar.
    Belge istememelerinin en büyük sebebi ise her türlü belgenin sahtesinin hazırlanabileceğini bilmeleri ve verilen belgelerin o anda gerçek olup olmayacağını bilememeleridir.

Boşuna banka çıktısıymış, işveren mektubuymuş vs. hazırlamayın. Avrupa belge ile çalışır, abd belge ile çalışmaz. Belgeler sizi güçlü göstermez(nedenini yukarda açıkladım).
    Belgelerle abd vizesi alınsaydı milyonerlerin hepsinde abd vizesi olurdu ki red alan zengin çok fazla var.

Profilinize göre karar verilir ve ds160 formu çok önemli.

• Bu ileti silindi!

• Dostlar selam. Aldığımız vizeleri online olarak görebileceğimiz bir site var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@farukuygun aldığınız vizeler derken farklı ülkelerden aldığınız vizelerse ne yazık ki yok.
    sadece eğer hala duruyorsa ilgili pasaportlarınız üzerinden ya da e-devlet üzerinden ülkeye giriş çıkışlarınızı gösteren verilere ulaşabilirsiniz. bu veri sayesinde belki ilgili bilgilere kabataslak ulaşma imkanınzı olur.

• Benim pasaportum geldi ama benimle birlikte başvuru yapacakların pasaportuu gelmedi. Hatırladığım kadarıyla ds 160 formunda pasaport bilgisini de giriyorduk. Bu pasaport bilgisini girmeden doldurma ihtimalimiz var mı? Ya sa sonradan güncellesek. Çünkü randevu ileri tarihli olacağı için şimdiden daha geç tarihe atılmasıonı istemiyoruz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |