Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@egekrtl elbette olmaz.

• ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemalerhan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Teşekkür ederim. Yalnız bir sorum olacak. Biz 6 ocak 2023 tarihine randevu verilmiş fakat yararlananlar kısmında eşim ve kızımın ismi var. Kızım 21 yaşından büyük olduğu için ona ds 260 formu doldurmamıştık. Sadece greencard çıkan eşim ve benim için doldurmuştuk. Ne yapıcaz şimdi?

merhaba, ilk olarak tebrikler.
    yapacağınız ya da telaş edecek bir şeyiniz yok, siz ve eşiniz mulakata katılacak sadece. orada görünen kızınız zaten yasal olarak vize alamaz. mülakatınıza 10 gün kala konsolosluktan bir mail alacaksınız, orada kızınız olmayacak. bu yüzden telaş etmeden siz ve eşiniz için sağlık randevuzu alın ve mülakat gününüzü bekleyin. bol şans..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Ankara amerikan konsolosluğun mail adresini bilen var mı? Yapılan yanlışlığın düzeltilmesi için mail atacağım. Ama asıl sorum şu, ankaradaki amerikan konsolosluğuna mı yoksa kentucky’e mi mail atmam gerekiyor?

lütfen sakin olun ve bir önceki cevabımda olduğu şekilde devam edin sürecinize.
    şuan hibir ey yapmanıza gerek yok..

• @felemez 4 bin küsürlerde sıra numaranız ve ocak ayına mı mülakat verdiler?

• @cemalerhan

Bende onu diyorum. Düzeltilmesi için nereye mail atmalıyım? Nasıl düzelttirmeliyim? Bu amerikalılar bunu nasıl göremezler yahu?
    Düzeltmeden sağlık randevusu alamam heralde değil mi? O kadar yol kat et, takıldığımız şeye bak yahu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemalerhan lütfen sakin olun cemal bey, lütfen.
    telaş edecek bir konu yok, öncelikle sizden DS260 formunuzu dolduruğunuz siteye girip sizin formunuz doldurulmuş mu ve "Completed" olarak görünüyor mu bakar mısınız?

lütfen bu mesaj üzerinden yazın cevabınızı..

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Teşekkür ederim. Yalnız bir sorum olacak. Biz 6 ocak 2023 tarihine randevu verilmiş fakat yararlananlar kısmında eşim ve kızımın ismi var. Kızım 21 yaşından büyük olduğu için ona ds 260 formu doldurmamıştık. Sadece greencard çıkan eşim ve benim için doldurmuştuk. Ne yapıcaz şimdi?

merhaba, ilk olarak tebrikler.
    yapacağınız ya da telaş edecek bir şeyiniz yok, siz ve eşiniz mulakata katılacak sadece. orada görünen kızınız zaten yasal olarak vize alamaz. mülakatınıza 10 gün kala konsolosluktan bir mail alacaksınız, orada kızınız olmayacak. bu yüzden telaş etmeden siz ve eşiniz için sağlık randevuzu alın ve mülakat gününüzü bekleyin. bol şans..

Bu cevap o kadar rahatlattı ki beni bilemezsiniz. Çok teşekkür ederim. Yani şu an bir şey yapmama gerek yok mu? Mail falan atmama? Sonra geç kalmak istemem. Yanıt verdiğiniz için çok çok teşekkürler. Gece uyuyamadım sinirden

@cemalerhan lütfen sakin olun cemal bey, lütfen.
    telaş edecek bir konu yok, öncelikle sizden DS260 formunuzu dolduruğunuz siteye girip sizin formunuz doldurulmuş mu ve "Completed" olarak görünüyor mu bakar mısınız?

lütfen bu mesaj üzerinden yazın cevabınızı..

Evet görüyorum. Asıl talihli eşimin ismi var ve eşi olarak (benim ismim yerine gene) onun ismi yazılı. Ama eş ikiside complated. Asıl talihlide kendi bilgileri, eşi kısmında benim bilgilerim var. Ama dediğim gibi eşi kısmında gene eşimin adı yazıyor. Yani her iki complated ds 260 formunda onun adı yazıyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemalerhan ok, şimdi konu netleşti.
    sizden ricam formları görüntüleyerek kontrol edin, yani içlerine girip bakın formda sizin adınız doğru şekilde yazılmış mı sizin formunuza? (yani şuan eşinizin adının yazdığı)
    bunu da kontrol edip adım adım gidelim ki sorun olmasın..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sharm, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells @Muhtaradana @gucarslan
    Yukaridaki iki iletide atladigim veya dogru ifade edemedigim birsey varsa lutfen duzeltir misiniz?
    Biraz paslanmis olabilirim 🙂

eski performanstan hiçbir şey kaybetmemişsiniz sn. @Sharm 🙂

@cemalerhan ok, şimdi konu netleşti.
    sizden ricam formları görüntüleyerek kontrol edin, yani içlerine girip bakın formda sizin adınız doğru şekilde yazılmış mı sizin formunuza? (yani şuan eşinizin adının yazdığı)
    bunu da kontrol edip adım adım gidelim ki sorun olmasın..

Dün kontrol ettim defalarca. Şimdi tekrar baktık. Asıl talihli kısmında yani principal kısmında ve altındaki spouse kısmının ikisinde de eşimin adı yazıyor ama spouse olanı açtığımızda sadece benim bilgilerim var

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemalerhan sorun buradan kaynaklanıyor işte 🙂

Asıl talihli kısmında yani principal kısmında ve altındaki spouse kısmının ikisinde de eşimin adı yazıyor

spouse kısmında da eşinizin adı yazdığı için sanki kendi ile evli olduğunu görüp sistem eşi olarak da yine kendine mulakat vermiş gibi oldu şuan. halbu ki spouse kısmında sizin bilgileriniz olmalıydı.

sorun yok, çözümü çok ama çok basit..
    [email protected] adresine;

mail başlığı: Re-Open DS260 Form Before IV Interview
    mail içerisi:

Name-Surname: .....
    Date of Birth: ....
    Case Number: .....

Dear Consular Officer,
    Before our IV interview, We want to make some changes to our DS260 form, there is some information that we need to update.

Could you please open our forms for all family members again?

Thanks

şeklinde mail atın.
    onlardan formunuzun açıldığına dair mail aldığınızda -ki bu biraz sürebilir ama merak etmeyin açacaklar, hem sizin hem de eşinzin formunda gerekli düzenlemeleri yapıp tekrardan submit edin.

bu arada hem siz hem de eşiniz için sağlık muayenesi için randevu alın, sorun yok.

@cemalerhan sorun buradan kaynaklanıyor işte 🙂

Asıl talihli kısmında yani principal kısmında ve altındaki spouse kısmının ikisinde de eşimin adı yazıyor

spouse kısmında da eşinizin adı yazdığı için sanki kendi ile evli olduğunu görüp sistem eşi olarak da yine kendine mulakat vermiş gibi oldu şuan. halbu ki spouse kısmında sizin bilgileriniz olmalıydı.

sorun yok, çözümü çok ama çok basit..
    [email protected] adresine;

mail başlığı: Re-Open DS260 Form Before IV Interview
    mail içerisi:

Name-Surname: .....
    Date of Birth: ....
    Case Number: .....

Dear Consular Officer,
    Before our IV interview, We want to make some changes to our DS260 form, there is some information that we need to update.

Could you please open our forms for all family members again?

Thanks

şeklinde mail atın.
    onlardan formunuzun açıldığına dair mail aldığınızda -ki bu biraz sürebilir ama merak etmeyin açacaklar, hem sizin hem de eşinzin formunda gerekli düzenlemeleri yapıp tekrardan submit edin.

bu arada hem siz hem de eşiniz için sağlık muayenesi için randevu alın, sorun yok.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. İnanın kim cevap yazacak acaba diye bekliyorum forumun başında. Normalde kontrol ettiğimde forum içerisinde değiştireceğim bir şey yok ama yinede ds 260 formumuzun update edilmesi gerekiyor diyorsunuz yani update edilirse düzelir diyorsunuz yanlış anlamadıysam. Peki gelen mülakat maili içinde eşim ve kızımın ismi var benim ismim yok. Bunun için birşey yapacakmıyız yoksa bekleyelim mi ?mülakatta sıkıntı yaşamayalım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemalerhan cemal bey, ne yapmanız gerektiğini ve neden sizin adınız olmadığını yazdım yukarıdaki iletimde.

eşinizin formunda evli olduğu kişiye yine kendi adını yazmış, sizin adınızı yazması gerekirken. bu yüzden de yine onun adı çıkıyor DS260 formunu doldurduğunuz sayfada.

sizin eşinizin formundaki "eş" kısmında sizin adınızın yazması lazım.
    göndereceğiniz e-posta de bunu sağlayacak.. sonrasında siz ve eşiniz mülakata katılacaksınız, hepsi bu.

şuan sistemde görünen mülakat kişilerinde eşiniz ve kızınız yazmasının bir önemi yok, siz düzelttikten sonra konsolosluktan gelecek maili dikkate alın lütfen.

• @gucarslan Merhaba hocam. Benim DS gönderme tarihim 19 Mayıs'ta. Ankaranın yolladığı mülakat mailleri 15-16 Mayıs tarihini geçmiyor. Tedirgin olmuş durumdayım. Mülakat yerimi değiştirmemi önerir misiniz bu aşamada?

@cemalerhan cemal bey, ne yapmanız gerektiğini ve neden sizin adınız olmadığını yazdım yukarıdaki iletimde.

eşinizin formunda evli olduğu kişiye yine kendi adını yazmış, sizin adınızı yazması gerekirken. bu yüzden de yine onun adı çıkıyor DS260 formunu doldurduğunuz sayfada.

sizin eşinizin formundaki "eş" kısmında sizin adınızın yazması lazım.
    göndereceğiniz e-posta de bunu sağlayacak.. sonrasında siz ve eşiniz mülakata katılacaksınız, hepsi bu.

şuan sistemde görünen mülakat kişilerinde eşiniz ve kızınız yazmasının bir önemi yok, siz düzelttikten sonra konsolosluktan gelecek maili dikkate alın lütfen.

Çok teşekkürler. Konsolosluktan gelecek mail mülakattan 10 gün önce demiştiniz. O zaman benim ve eşim için olacak herhalde. Yardımlarınız için çok minnettarım. Sağolun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemalerhan 10-15 ya da hafta önce, çok belli olmuyor.
    ama siz dediğim değişiklikleri yaptığınızda siz ve eşinizin adı görünecek artık formlarda.

• Herkese merhaba,
    Dün gece bana da Ocak için mülakat maili geldi, benimle beraber alan herkese iyi şanslar diliyorum. Okulum sebebiyle temmuzdan sonra girmeyi planlamıştım, erken mülakat almak planlarımı oldukça sıkıntıya soktu. İki kez gidip gelmek çok maliyetli (okulum bitmediği için hemen yerleşme şansım da yok) Mülakat randevusu bildiğim kadarıyla ertelenebiliyor ama sanırım ertelenince de sıkıntıya giriyordu (tekrar randevu vermeme ihtimalleri vardı) Vize tarihini ileri atmak için sağlık raporu almayıp AP’ye düşmek gibi bir yol var sanırım ama tam hakim değilim. Yanlış da biliyor olabilirim, bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olan var mı? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐

@aslanamca Dosya taşımak için alternatif araştırmalarına devam edin. Hangi cn veya submit olduğundan bağımsız ikinci bir alternatifinizin olması avantajınıza olacaktır. Bu arada Excel listesine dahil olmayı ihmal etmeyin lütfen.Buradan dahil olabilirsiniz. Excel Listesi

Benzer Başlıklar

• 2
  • 296
  • 1163
  • 7342
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |