Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@labelle IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells birkaç sorum olacak size;

1. "If filing for your spouse, provide the last address at which you physically lived together.(59.a.)" Bu soruda "date to" kısmına ne yazmalıyım, present yazamıyorum ?
      2)Eşim ABD de yaşamıyor, bir tanıdığımız yok. Dolayısıyla orada herhangi bir adres veremiyoruz. Sponsor eşim olacak, nasıl bir yol izlemeliyiz?
    2. Oturacağımız adres de belli değil, sorun olur mu?
    3. 535 $ ı kredi kartıyla ödemek istersek nasıl yapmamız gerekir? En güvenilir ödemi yöntemi nedir?
    4. Belgeleri USCIS Büroya göndermeden önce konsoloslukta herhangi birşey yapılması gerekiyor mu?
      Cevaplarınız için teşekkürler şimdiden .
    1. Ciktisini aldiktan sonra yazabilirsiniz.
    2. Size sponsor olmasi icin ABD'de "domicile" olmasi gerekiyor. Su konuyu incelemenizi tavsiye ederim (ozellikle 864 kismini):
      https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864
    3. Sanirim su an icin sorun olmaz ama sureci tamamlamak icin bir adres bulmaniz gerekecek.
    4. Kredi karti kullanabilirsiniz, su formu doldurmaniz lazim: https://www.uscis.gov/g-1450
      Butun yollar guvenli 🙂
    5. Hayir, gerekmiyor.

• Merhaba eşimle 14 agstosta evlendik işlemlere bir avukat aracılığıyla başlayacak . Ancak bu süreçte kendisini ziyaret etmek istiyorum . daha önce birçok ülkeye giriş çıkışım var shengen vizem var . arjantin, kuba brezilya, almanya , hollanda , bulgaristan, ukrayna, avusturya, bosna, kosova gibi ülkerlere giriş çıkışım var ve ingiltere ye transit vizem var .
    şimdi amerikan konsolosluğna gidip turist vizesine başvursam hem eşimi ziyaret hemde eşimin şehrinde olacak olan mesleğimle alakalı fuara gitmek istediğimi söylesem turist vizesi verilermi vermezlerse bu ileride göçmen vizesi alırken sorun yaşatırmı . bu durumu yaşayan oldumu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cebrisul IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

Merhaba eşimle 14 agstosta evlendik işlemlere bir avukat aracılığıyla başlayacak . Ancak bu süreçte kendisini ziyaret etmek istiyorum . daha önce birçok ülkeye giriş çıkışım var shengen vizem var . arjantin, kuba brezilya, almanya , hollanda , bulgaristan, ukrayna, avusturya, bosna, kosova gibi ülkerlere giriş çıkışım var ve ingiltere ye transit vizem var .
    şimdi amerikan konsolosluğna gidip turist vizesine başvursam hem eşimi ziyaret hemde eşimin şehrinde olacak olan mesleğimle alakalı fuara gitmek istediğimi söylesem turist vizesi verilermi vermezlerse bu ileride göçmen vizesi alırken sorun yaşatırmı . bu durumu yaşayan oldumu

Gocmen olma isteginiz oldugundan, cok buyuk ihtimal vermezler ama ikna edebileceginizi dusunuyorsaniz basvurmayi deneyebilirsiniz 🙂 Eger geri doneceginizi dusunurlerse verebilirler, gocmen olmayan vize basvurularinizda aldiginiz reddin gocmenlik basvurunuza bir etkisi olmaz.

• Merhaba.Aşı ile ilgili deneyimi olan arkadaşlar deneyimlerini yazabilir mi?Tüm aşıları sil baştan mı olmamız gerekiyor?Sürecin hangi aşamasında aşılara başlamamız gerekiyor? Ne kadar zaman sürüyor gibi sorular var kafamda...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berry IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

Merhaba.Aşı ile ilgili deneyimi olan arkadaşlar deneyimlerini yazabilir mi?Tüm aşıları sil baştan mı olmamız gerekiyor?Sürecin hangi aşamasında aşılara başlamamız gerekiyor? Ne kadar zaman sürüyor gibi sorular var kafamda...

Hayir, asi olmaniza gerek yok, siz sadece saglik muayenesine gidiyorsunuz, sizi muayene eden doktor hangi asilari olmaniz gerektigine karar verecek.

• @crazycells harikasınız,herşeyi biliyorsunuz.Çok teşekkür ederim🙏🏼😍

• NVC ödemeleri nasıl ve hangi yöntemle ödenir ? merhaba site içindeki bilgili arkadaşların yardımına ihtiyacım var benim cr1 visa aşama sıralamasında şu anki durumum uscis onaylandı ve evraklarım nvc gönderildi diye mesaj geldi sadece şu konuyu anlamıyorum bu nvc ödemeleri nasıl ödenmesi gerekiyor amerikada hesap numarası vs. vs. diyor eşim bu ödmeleri benim için yapabilirmi gerçekten anlamadım şimdiden bilgi veren arkadaşlara teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cskn IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

NVC ödemeleri nasıl ve hangi yöntemle ödenir ? merhaba site içindeki bilgili arkadaşların yardımına ihtiyacım var benim cr1 visa aşama sıralamasında şu anki durumum uscis onaylandı ve evraklarım nvc gönderildi diye mesaj geldi sadece şu konuyu anlamıyorum bu nvc ödemeleri nasıl ödenmesi gerekiyor amerikada hesap numarası vs. vs. diyor eşim bu ödmeleri benim için yapabilirmi gerçekten anlamadım şimdiden bilgi veren arkadaşlara teşekkür ederim

ABD'deki banka hesabinizdan direkt gonderebilirsiniz, bunun icin banka hesap bilgilerinin elinizde olmasi yeterli; evet esiniz kendi hesabini kullanabilir.

• @crazycells
    çok teşekkür ederim ilginiz için benim abd banka hesabım yok eşim nvc ödeme gerçekleştirecek o zaman çok saolun

• @ayse23 Bizim CR1 sürecimiz 8 ay sürdü, daha çok sürmesini istemiştik çünkü Türkiye'de eşimle yaşıyorduk ve birkaç yıl İstanbul'un tadını çıkarmak istemiştik. Türkiye'de evlendikten 7-8 ay sonra başvurduk. Anladığım kadarıyla gelmek istemeyene daha çabuk gönderiyorlar.

• @puer-corde ne zaman yaşadınız bu süreci?Trump döneminde mi?

• @berry Evet 2017 Mayıs ayında belgeleri yolladık 2018 Ocak ayında vizemi aldım. 2016 Eylül ayında evlendik ama uğraşmak istemedik yeni evliyken, uğraşmak dediğim de aslında avukatla yaptık tüm süreci, iki tane formu doldurup çıktısını alıp avukata göndermedik. Dediğim gibi İstanbul'da mutluyduk.

Bir de vize görüşmesinde hiçbir soru sorulmadı, sadece Vukuatlı Nüfus Örneğimi istediler ve vizeniz onaylandı dediler. Halbuki ben ay ay resimlerimizi A4'lere bastırıp, otobüs uçak bileti, banka ekstreleri hazırlamıştım kocaman bir klasör yapmıştım forumlardan okuduklarımı baz alarak. Hepsi boşa gitti.

(Lakin ek bilgi olarak şunu vereyim, uzun yıllar Avrupa Komisyonu için çalıştım, nerdeyse tüm Avrupa ülkelerinden alınmış vizelerim vardı, daha önce Amerika'ya 5-6 kere turist vizesiyle giriş yaptım, bir de eşim evlendikten sonra benimle birlikte Türkiye'de yaşıyordu, sanırım bunları göz önünde bulunduruyorlar)

• Maşallah çok şanslısınız,daim olsun.Biz şubat 2018’de başvurduk,Ekim 2018 ‘de -tam 8 ay sonra - approve alabildik ve NVC denilen ikinci aşamaya geçtik.pofff,umarım kısa sürer çünkü ayrı kalmak çok zor geliyor.Eşim CA ‘da ben Türkiye’deyim.Şansınız hep böyle açık olsun,sevgiler...

• @berry Ayrı olunca zor geçer, haklısınız. 1-2 ay içerisinde mülakata çağrılırsınız diye düşünüyorum. Çok teşekkürler güzel dilekleriniz için.

• Merhaba. Size iki sorun Olacak cevaplaya bilirseniz cok memnun olurum.
    ..Nvc tum belgelerimi 31Ekim'de kabul etti. ( accepted yaziyor tum belgelerim icin) Mulakat icin hala bilgi gelmedi. Ne zaman bilgi gelir?
    ..Mulakattan sonra vize'nin gelmesi ne kadar surer?
    Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fosfor IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

Merhaba. Size iki sorun Olacak cevaplaya bilirseniz cok memnun olurum.
    ..Nvc tum belgelerimi 31Ekim'de kabul etti. ( accepted yaziyor tum belgelerim icin) Mulakat icin hala bilgi gelmedi. Ne zaman bilgi gelir?
    ..Mulakattan sonra vize'nin gelmesi ne kadar surer?
    Tesekkurler.

Dosyadan dosyaya degisebiliyor ama NVC'ye sizinle iletisim kurmasi icin 1.5-2 aylik bir zaman verin, sonrasinda mulakat tarihi icin de yine o kadarlik bir zaman. Tatil sezonuna giriyoruz, islemlerde gecikmeler olmasi normal...
    Mulakattan sonra vize 1 hafta-10 gun icinde gelmis oluyor.

• @crazycells verdiginiz bilgi icin tesekkur ederim. Nvc'ye tum kagitlarimiz 26 Eylul'de ulasti. O günden 10 gün sonra eksiklik icin geri döndüler. herseyi tamamladık. En son 31 Ekim'de tüm belgeler kabul edilmiş onayını aldık. NVC sayfasında 3 hafta içinde mülakat icin geri dönülecek yazıyor. Sizin dediğiniz duruma göre benim toplam 4 ay daha beklemem gerekiyor yanlis anlamıyorsam. Bu çok can sıkıcı , cunku eşim is icin geri döndü. Ümit ediyorum biran önce bir bilgi gelir.
    Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fosfor IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells verdiginiz bilgi icin tesekkur ederim. Nvc'ye tum kagitlarimiz 26 Eylul'de ulasti. O günden 10 gün sonra eksiklik icin geri döndüler. herseyi tamamladık. En son 31 Ekim'de tüm belgeler kabul edilmiş onayını aldık. NVC sayfasında 3 hafta içinde mülakat icin geri dönülecek yazıyor. Sizin dediğiniz duruma göre benim toplam 4 ay daha beklemem gerekiyor yanlis anlamıyorsam. Bu çok can sıkıcı , cunku eşim is icin geri döndü. Ümit ediyorum biran önce bir bilgi gelir.
    Tesekkurler.

Siz ilk kismi gecmissiniz, ben NVC'ye dosyaniz USCIS'ten yeni gitti zannettim, sizin islemleriniz mulakat dahil 2-2.5 ay icinde bitmis olur kanimca.

• @crazycells İnsallah. Ben önünüzdeki hafta randevu icin döneceklerini düşünüyorum. Onemli olan Ankara'da randevu icin yer olması ve tabiki herşeyi sorunsuz atlatmak.
    Bizim case biraz uzun sürdü. Nvc'ye Usicis'ten kağıtlarımız 27 Nisan 2018'de ulaştı. Biz ancak 26 Eylul 2018'de NvC'ye istedikleri kağıtları toparlayıp gönderdik. Bizden çok fazla bilgi istediler özellikle finansal dokuman. 31 Ekim 2018 herseye onay vermişler. Randevu bilgisi gelince sizler ile paylaşacağım. Tekrardan tesekkurler.

• @fosfor sağlık muayenesini ne zaman olmanız gerekiyor?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |