Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ibrahimasar @crazycells Bır sorum olacak cevap verirseniz çok sevinirim, kendi adıma ds160 formunu doldurdum (henüz göndermedim). Eşim için ayrı form dolduracak mıyız, dolduracaksak nasıl dolduracağız?
    Benim formumda sadece eşimin ad, soyad, doğum yeri ve tarihi, adres bilgisi istedi.

• ⭐⭐⭐⭐

@birisi Her bir vize adayı için ayrı bir ds 160 doldurulacak. Formda istenen bilgiler ne ise o kadar cevap vereceksiniz. Bana 10 sayfa criminal records sordu. Hanıma sormadı mesela.

• Eşim ve ben vize başvurusunda bulunduk fakat aynı tarihe çekemiyoruz , yani bunun İçin bir grup oluşturmamız gerekiyor sanırım . Denedik fakat randevuyu iptal etmemiz gerekiyor bu durumda ödediğimiz tutar yanıyor mu ? Bilgisi olan yazarsa çok mutlu olurum

• Bu ileti silindi!

• @perla-eyewear hayır ödediğiniz ücret yanmıyor. mevcut randevu iptal olur tekrardan grup için randevu alırsınız.

• @spywar vize şirketleri ilet görüştük ücretiniz yanıyor dediler ama

• Arkadaşlar merhaba,
    Turist vizesi başvurusu ile ilgili bir sorum olacak.. Eşimin annesi ve babası için başvuru yapıyorduk.. DS160 formu uzerinden annesinin başvurusunu tamamladık ve confirmation sayfasını aldık. Family application ile devam et seçeneğini seçerek, babası için başvuruya devam edelim dedik.. İlk sayfayi doldururken sistemden attı.. Malesef kayinpederin AA ile başlayan idsini de kaydetmemisiz aynı yerden devam edemiyoruz.. Annesinin idsi ile açtığımızda family seçeneği çıkmıyor.. Ayrı bir başvuru yaparsak da randevu günleri saatleri vb aynı güne yakalayamayabiliriz ve ayrı takip etmek gerekebilir. Ankara ve Istanbul disinda ikamet ediyorlar.
    DS160 i iptal edip tekrar doldurma sansi var mi acaba.iptal secenegini bulamadim
    Buna benzer bir sorunla karşılaşan yada konu ile İlgili bilgisi olan var mıdır?

• ⭐⭐⭐

@orchuns, içinde söyledi: DS-160 formu (turist vizesi için aile başvurusu)

Arkadaşlar merhaba,
    Turist vizesi başvurusu ile ilgili bir sorum olacak.. Eşimin annesi ve babası için başvuru yapıyorduk.. DS160 formu uzerinden annesinin başvurusunu tamamladık ve confirmation sayfasını aldık. Family application ile devam et seçeneğini seçerek, babası için başvuruya devam edelim dedik.. İlk sayfayi doldururken sistemden attı.. Malesef kayinpederin AA ile başlayan idsini de kaydetmemisiz aynı yerden devam edemiyoruz.. Annesinin idsi ile açtığımızda family seçeneği çıkmıyor.. Ayrı bir başvuru yaparsak da randevu günleri saatleri vb aynı güne yakalayamayabiliriz ve ayrı takip etmek gerekebilir. Ankara ve Istanbul disinda ikamet ediyorlar.
    DS160 i iptal edip tekrar doldurma sansi var mi acaba.iptal secenegini bulamadim
    Buna benzer bir sorunla karşılaşan yada konu ile İlgili bilgisi olan var mıdır?

Ds160 formunda Family application diye bir kısım var mı hiç duymadım bilmiyorum ama biz şu şekilde yaptık eşime de kendime de ayrı ayrı form doldurduk ve application id lerini kaydettik. Daha sonra randevu alma kısmı için aisten eşim adına oturum açtık ve bilgileri ekledik daha sonra eşimin oturumundan tam olarak adını hatırlamıyorum ama katılımcı ekle gibi bir kısım var oraya tıklayıp kendimi de aynı oturuma ekledik. O durumda iki kişiye de aynı tarihe randevu alabiliyorsunuz. Eğer kayınvalidenizin application id duruyorsa onu iptal etmeyin kayınbabanız için yeni bir ds160 formu doldurun. Ais kaydı yaparken de ikisinin bilgilerini girin. Kolay gelsin

• ⭐⭐⭐⭐

@orchuns merhaba. Öncelikle family application demenizin sizin için tek avantajı bazı bilgilerin otomatik olarak gelecek olmasıydı. Onun haricinde bir avantajı veya dezavantajı yok.

İsterseniz tek tek ds160 doldurabilirsiniz bundan bir sorun olmayacaktır. Beraber randevuya gitmelerini istiyorsanız ais deki randevu alma kısmında dikkatli olmalısınız.

• Selam arkadaşlar,

Yarın turist vizesi görüşmem var. DS160 çıktısını alacağım ama randevu sitesinden görüntüle dediğimde bulunamadı diyor. Başak bir kaç sitede baktığımda eşleşmedi diyor. Nasıl ilerlemem gerekiyor sizce?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ihavedreamed, içinde söyledi: DS-160 formu (turist vizesi için aile başvurusu)

Selam arkadaşlar,

Yarın turist vizesi görüşmem var. DS160 çıktısını alacağım ama randevu sitesinden görüntüle dediğimde bulunamadı diyor. Başak bir kaç sitede baktığımda eşleşmedi diyor. Nasıl ilerlemem gerekiyor sizce?

Yeni bir DS-160 formu doldurup bu formun ciktisini (sonundaki barkodlu sayfanin ciktisini) yaninizda goturebilirsiniz, herhangi bir sorun yasamazsiniz. Bol sanslar.

• Merhaba arkadaşlar, 27 şubatta istanbulda randevum vardı, sistemde 9 şubat ankara müsait diye o tarihle değiştirdim. Fakat ds-160 formunda İstanbul seçiliydi. Bununla ilgili bir değişiklik yapmama gerek var mı?
    Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@sinaanyilmaz DS formunda görüşme lokasyonu İstanbul yazıyorsa onu değiştirmek gerekebilir sadece durumunuzda bi değişiklik varsa onları da düzeltip yeni bir ds160 formu doldurabilirsiniz.

• İyi akşamlar, merhabalar. B2 vizesi için başvuru başlattım ve yarıda bıraktım. Annem üzerinden başlattım ve tamamladım. Diğer aile üyelerini eklemek için print aplication'a bastım. Kendimi eklemek için ilk sayfayı doldururken beni anasayfaya attı. Tekrar aynı yere gelip aile üyesi eklemeye çalıştığımda butonun soluklaştığını gördüm. SSS'ye baktığımda email confirmation'a tıklanıp oradan aile üyelerinin eklenebileceği yazıyor. Dediği gibi yaptım ama öyle bir seçenek çıkmadı. Aşağıya bu sss'yi ekliyorum.

"I am traveling with my family or as part of a group. Can I create a family or group application?
    Yes. When you select “Email Confirmation” on your Confirmation Page, you will be directed to a “Thank You” page. On the “Thank You” page you will see an option to create a family or group application. When you select this option, certain information from your application, such as destination, will automatically be imported to and displayed on a new application. Please note that if you use this option you must create an individual application for each family member or for each individual within the group."

Burada kafama takılan benim bu formu doldurmadan 1 gün önce kendi adıma başvuru başlatmam ve yarıda bırakmam oldu. Acaba ilk sayfada ismimi girdikten sonra sistem ismimi tanıyıp beni sayfadan atmış olabilir mi? Yani bir anlamda mimlenmiş olmak gibi?

Konuda bilgisi olanların yardımını rica ederim.

• herkese merhaba, evet konu başlıkları ve farklı cevaplar var lakin tam ve doğru bilgiye ulaşma konusunda emin olamıyorum o yüzden soruyorum.

eşim ile birlikte b2 için başvuru yapmak istiyoruz.

• 1 kişi için ds 160 doldurup sonunda family application yapmak mümkün müdür? ve bu family application'a formu imzaladıktan sonra mı ulaşıyoruz?
    • VEYA doğru olan her kişi için ayrı ayrı ds 160 form doldurup, 1 kişi üzerinden vize randevusu alıp diğer kişiyi randevuya eklemek midir?
    • Digital foto yüklenmeden vize randevusuna 1 adet biyometrik foto ile gitmek doğru mudur?
    • Randevu tarihi seyahat planından farklı olması durumunda kesin ve net olarak ne yapılması gerekiyor?

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, herkesin süreci çok farklı biliyorum, en azından bazı konuları netleştirirsek hepbirlikte doğruya ulaşabiliriz.

• ⭐⭐

DS-160 formundaki family application butonu ilk formu doldurduktan sonra çıkıyor sonra kayboluyor. çok önemli değil bazı bilgileri diğer forma taşımak için kullanılıyor. dilerseniz ayrı ayrı form doldurabilirsiniz. Randevuyu tek bir AIS hesabı üzerinden almanız ve grup randevusu oluşturarak kişi eklemeniz doğru olanı. Dijital foto yükleseniz de görüşmeye mutlaka fotoğraf götürün, istiyorlar genelde. Formda belirttiğiniz seyahat planına birebir uymak zorunda değilsiniz eğer sorunuz bu ise. vize onayından sonra planınız değişebilir. Ama seyahat planına geçmiş bir tarih yazmamış olmanız daha iyi olur. ( randevu tarihinize göre seyahat tarihiniz geride kalması durumunda)

@AYŞE-BAYAZIT, içinde söyledi: DS-160 formu (turist vizesi için aile başvurusu)

herkese merhaba, evet konu başlıkları ve farklı cevaplar var lakin tam ve doğru bilgiye ulaşma konusunda emin olamıyorum o yüzden soruyorum.

eşim ile birlikte b2 için başvuru yapmak istiyoruz.

• 1 kişi için ds 160 doldurup sonunda family application yapmak mümkün müdür? ve bu family application'a formu imzaladıktan sonra mı ulaşıyoruz?
    • VEYA doğru olan her kişi için ayrı ayrı ds 160 form doldurup, 1 kişi üzerinden vize randevusu alıp diğer kişiyi randevuya eklemek midir?
    • Digital foto yüklenmeden vize randevusuna 1 adet biyometrik foto ile gitmek doğru mudur?
    • Randevu tarihi seyahat planından farklı olması durumunda kesin ve net olarak ne yapılması gerekiyor?

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, herkesin süreci çok farklı biliyorum, en azından bazı konuları netleştirirsek hepbirlikte doğruya ulaşabiliriz.

• merhabalar 2023 şubatta red aldım Konlosluk görevlisi neden tek başına gidiyorsun ordan red yediğimi düşünüyorum buna istinaden bu sene eşimle cocuğumla beraber başvuru yapmak istiyorum Ailecek aynı güne aynı saate randevu alabiliyor mu ? yoksa ayrı ayrı mı alınıyor ayrı ücret mi alınıyor? internete bulamadım Bilgisi olan var ise memnun olurum Teşekürler

• @crazycells merhabalar tekrardan, uzun bi aradan sonra amerika turist vizesine başvurmak istiyoruz.Tüm formu doldurduk fakat 1-2 noktadaki yerleri netleştirmek istiyoruz.Her zamanki yardımlarınız için tekrar teşekkürler. Soru 1- Ben 2014’te amerikaya B2 turist vizesi alarak gitmiştim. Eşim de 2010 da J1 work and travel ile gitmişti. İkimiz de ten printed verip vermediğimizi hatırlamıyoruz. Ds160 da “yes” mi demeliyiz “no” mu demeliyiz?

Soru 2- ilk amerika vizemdeki vize tipinde sadece B2 yazıyor. Şimdi B1/B2 seçtim. “ bir önceki vize tipinizle aynı vizeye mi basvuruyorsunuz” sorusu var. Yes mi demeliyim yoksa No mu?

Soru 3- Son olarak da eş bilgilerini girerken isimde ( include maiden name) yaziyor. Pasaportta kizlik soyadi yazmiyor. Yine de soyisim kismina yazmamiz gerekiyor mu? Eski soy isim + Yeni soy isim şeklimde.

• Bu ileti silindi!

• 3 ay önce eşim ve kendim için görüşme tarihi aldım. Bu başvuruya annemi de eklemek istiyorum. Fakat eklediğimde onu başka bir tarihe atıyor. Bizimle aynı tarihe ekleyemiyorum. Bu acaba eklenemiyor mu yoksa ben mi hata yaptım ?

Benzer Başlıklar

• 13
  • 4
  • 7
  • 537
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |