Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells merhaba, dv lottery 2023 talihlisiyiz. case numberımız biraz yüksek amerika vizemiz bulunmaktadır. amerikaya turist vizesi ile giriş yaparak orada bir okula kayıt yaptırıp vize statümüzü değiştirerek aos yapabilir miyiz? bize bir avantajı olabilir mi? dv 2020 talihsizi idik bu süreçte aynı sıkıntıları yaşamak istemiyoruz. bu konuda ki fikirlerinizi öğrenebilir miyim?

• @esguven yapabilirsiniz . Ogrenci statusune gecmenize gerek yok . Current olmaniza yakin Amerikaya giris yaparak , basvurunuzu buradan yapabilirsiniz .

• @esguven Turkiyedeki durumu izlersiniz , eger gecen senelerdeki gibi bir tatsiz gidishat soz konusu olursa o zaman tercihinizi gelmek yonunde kullanin . Mayis/ Haziran gibi giris yapmanizi tavsiye ederim

• Merhaba, AOS başvurusunda Police Clearance Certificate gerekli mi?
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@doroti bildiğim kadarıyla gerekli.

• Merhaba, 330 dolar visa fee ucretinin receipt'i elimize ulasması ne kadar sürüyor? ve Bu receiptin ne durumda oldugunu nasıl takip edebilirim?
    şimdiden tesekkurler.

• @doroti Hayir gerekli degil . Biometrics vereceksiniz . Parmak izi ve Foto .

• @ozgee Yaklasik 3 hafta suruyor . Takip edebileceginiz bir merci yok , postaya verdikleri takdirde usps barcode ile ancak gelecegi gunu gorebilirsiniz .

• @Figen Teşekkür ederim.

• mevcutta turist vizem var ve AOS yapmak istiyorum.

AOS icin ise gecerli bir oturum gerektigini okuyorum. youtube'dan izledigim avukatlar ve bir kac yabanci forumda da insanlara danistim.

Ayni zamanda bir cok insanin da turist vizesiyle bu statu degisikligini yaptigini biliyorum. Yani USCIS memurunun insafina mi kalmis anlayamadim acikcasi ama yanlis bir hamle de yapmak istemiyorum. Yorum yaparsaniz cok sevinirim.

°AOS is intended for people already residing in the US before the decision to file for AOS was made. Entering the US on a non-dual intent NIV with a preconceived intent of filing for AOS is considered a fraudulent attempt at obtaining an immigration benefit, which is frowned upon.

However, if you declare this preconceived intent of filing AOS at the POE and you are subsequently admitted into the US following that declaration, filing for AOS after that will most likely not be considered a fraudulent attempt at obtaining an immigration benefit.

CAVEAT:
    The IO, at the time of the AOS can still ask why you decided to enter the US and process AOS even if this intent was disclosed at the POE. You will need to be prepared for this.

DISCLOSURE:
    We’ve had previous cases of DV selectees who entered the US on a visitor’s who subsequently successfully processed their selection via AOS without declaring their preconceived AOS intent at the POE.°(information text)

• ⭐⭐⭐

@mikhail_tal, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

mevcutta turist vizem var ve AOS yapmak istiyorum.

AOS icin ise gecerli bir oturum gerektigini okuyorum. youtube'dan izledigim avukatlar ve bir kac yabanci forumda da insanlara danistim.

Ayni zamanda bir cok insanin da turist vizesiyle bu statu degisikligini yaptigini biliyorum. Yani USCIS memurunun insafina mi kalmis anlayamadim acikcasi ama yanlis bir hamle de yapmak istemiyorum. Yorum yaparsaniz cok sevinirim.

°AOS is intended for people already residing in the US before the decision to file for AOS was made. Entering the US on a non-dual intent NIV with a preconceived intent of filing for AOS is considered a fraudulent attempt at obtaining an immigration benefit, which is frowned upon.

However, if you declare this preconceived intent of filing AOS at the POE and you are subsequently admitted into the US following that declaration, filing for AOS after that will most likely not be considered a fraudulent attempt at obtaining an immigration benefit.

CAVEAT:
    The IO, at the time of the AOS can still ask why you decided to enter the US and process AOS even if this intent was disclosed at the POE. You will need to be prepared for this.

DISCLOSURE:
    We’ve had previous cases of DV selectees who entered the US on a visitor’s who subsequently successfully processed their selection via AOS without declaring their preconceived AOS intent at the POE.°(information text)

Öncelikle tebrik ederim. Bu konuda bende araştırmalar yaptım ama bir türlü kesin net bi bilgi elde edemedim. Ama anladığım ve okuduklarım kadarıyla giriş yaptıktan ortalama 3 ay sonra başvuran herkes green cardını ülke içinden almış. Bu konuda @Figen hanım sizi daha net bilgilendirir.

• ⭐⭐⭐

@mikhail_tal Bu konuda uzman olan arkadaşlar daha net cevap verecektir. Ama imkan varsa AOS yapardım ben. Daha önceki tecrübelerden gördük ki turist vizesi AOS yapılabiliyor.

• Merhaba arkadaşlar 17.05.2022 submit ve 12XXX case ile mülakat beklemesindeyim ancak marta kadar bekleme kararı aldım eğer mart ayına kadar randevu gelmez ise geçerli olan turist vizemle giderek aos sürecini başlatmak istiyorum.

Sormak istediğim husus ise şu ; benim geçerli turist vizem mevcut ancak eşimin turist vizesi yok.

Eğer ben amerikaya gitme kararı ve aos işlemine başlama kararı alır isem eşimi nasıl bir süreç bekleyecek ?

Okuduğum aos deneyimlerine göre ortalama 2-3 ay gibi maximum bir sürede greencard alınabiliyor aos ile. Ancak eşimin işleyişi nasıl olacak ? Ona burada mülakat gelememe ihtimali var mı ? Detaylı bilgi alabilirsem çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐

@yigitberberoglu, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba arkadaşlar 17.05.2022 submit ve 12XXX case ile mülakat beklemesindeyim ancak marta kadar bekleme kararı aldım eğer mart ayına kadar randevu gelmez ise geçerli olan turist vizemle giderek aos sürecini başlatmak istiyorum.

Sormak istediğim husus ise şu ; benim geçerli turist vizem mevcut ancak eşimin turist vizesi yok.

Eğer ben amerikaya gitme kararı ve aos işlemine başlama kararı alır isem eşimi nasıl bir süreç bekleyecek ?

Okuduğum aos deneyimlerine göre ortalama 2-3 ay gibi maximum bir sürede greencard alınabiliyor aos ile. Ancak eşimin işleyişi nasıl olacak ? Ona burada mülakat gelememe ihtimali var mı ? Detaylı bilgi alabilirsem çok sevinirim.

Siz ordan aos yaptıktan sonra ankaradan randevu alabilirse eşinizde Türkiye’den green cardını alabilir diye biliyorum

• Ya randevu alamazsa?

• ⭐⭐⭐

@yigitberberoglu, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Ya randevu alamazsa?

Cok net bildiğim bir konu değil ama alamama durumunda F2A sürecine başlamanız gerekir. Herhalde konsolosluk böyle bi durumda istisna gösterebilir diye düşünüyorum. Tabi bilenler muhakkak yorum yapar

• @mikhail_tal 2022 kazananlarının türkiye de bulunan eşleri ankaradan mülakat aldı. zaman çok daralmış olmasına rağmen eylül sonuna yetişti. çok stresli bir dönem avukatla çalışmanızı öneririm. onlar daha iyi takip ediyor.

• Selamlar. Şu an turist vizem yok. Yeşil pasaportum var. Turist vizesi şu anda alsam gerekirse aos yapabilirmiyim.

• ⭐⭐⭐

@Ayhan2023 turist vizesi alabilirseniz yapabilirsiniz, fakat hali hazırda göçmenlik başvurunuz olduğu için turist vizeniz olumsuz olarak sonuçlanacaktır büyük ihtimalle

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   W waterman 

• @mikhail_tal Oncelikle tebrikler . Evet Turist vizeniz var ise gelip buradan AOS yapabilirsiniz . Teoride cok dogru olmasada pratikte evet gelip yapan herkes aldi kartini .

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |