Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @omersemih görüşmeye girdikten sonra değişir orası. bende approved oldu sonra issued oldu

• Ankarada kac gun sonrasina randevu veriliyor? Bilen var mi?

• Hem emekliyim hemde kendi işletmem var . İkisini aynı anda yazamadım sadece emeklilik yazdım ama gelir düzeyi yüksek tuttum . Mülakat sırasında işimi belirticem vergi levhamı ve imza sürküsünü de yanıma alacağım.
    Sizce doğrumu yaptım. Mülakatım yarın sabah

• @kugutex abd elçiliği vergi levhası vs. sormaz.

• @Ping-PONG incelendiğini bende düşünmüyorum.
    insan kaynaklarının CV incelemesi gibi 30-40 saniye ds160'a bakıyorlardır. Kafalarında kilit kısımlar oldugu için oralarda sıkıntı var mı, hangi konularda ekstra soru sormam gerekiyor tarzı bir durum olduguna eminim.
    Hr'larda cvlere çok hızlı bakar mesela.

Kilit konular=iş, maaş, önceki yurtdışı seyahatleri, önceki abd-UK-Kanada-Aus.-Yeni zelanda vizeleri.

• Selamlar herkese, hafta içi vize görüşmem var ve belge olarak ds formu onay sayfası ve talimatlar sayfasını çıktı alıp götüreceğim. Ds160 formumu değiştirdim ve herhangi bir mail atmadım kapıda söyleyeceğim. Bunlar dışında bir belge götürmeli miyim sizce son zamanlarda formu inceledim ve ekstra belge gösteren duymadım sanırım. Önerisi olan varsa şimdiden teşekkürler

• Kol saati ile girebiliyormuyuz. Akıllı olmayan saat

• @kugutex, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Kol saati ile girebiliyormuyuz. Akıllı olmayan saat

hayır

• @foreveros ama ben girdim 👍👍

• Vizem onaylandı.
    8.45 randevum 10.30 anca çıkabildim.
    Mülakatım 30 saniye sürdü.
    Türkçe girdim
    Ne için gideceksiniz. Turistik dedim. Ama yetinmedim birader le gidicez dedim kendisi yılda 2. 3 kez gidiyor zaten bizi o gezdirecek dedim.
    Emeklisiniz galiba dedi. Evet ama aynı zamanda işletme sahibiyim deyip vergi levhamı gösterdim. Çift seçenek olmadığı için sadece emekli yazabildim dedim.
    Hangi ülkelere gittin.,. İtalya fransa Yunanistan falan saydım.
    Sonra klavyeye yöneldi. İçimden bitti bu iş dedim. 👍👍
    Tebrikler vizeniz onaylandı. Teşekkür edip çıktım.

Bu arada arkadaşın yan bankoya girdi onun muhabbeti biraz uzadı çoğu geyik muhabbeti yaptılar. İkimizinkide güleryüzlü beyefendilerdi.

Şehir dışından gidecekler dikkat Google haritalar eski binaya götürüyor . Risk almamak için direkt adres girin.
    Edit: akıllı olmayan saatim ile girdim. Xray cihazdan çıkınca saate baktılar akıllımı diye. Sorun olmadan girdim. Arkadaşımın akıllı saatini almadılar emanete bıraktık. Araba anahtarı sorun olmadı girdi.

• ⭐⭐⭐⭐

@kugutex tebrikler. hayırlı olsun vizeniz.

• @denizci10 allah razı olsun. Sizin yorumlarınızdan da epey faydalandık

• @denizci10 merhaba 21 yaşımdayım ve daha önce yurtdışına çıkmadım.ilk mülakatım olacak ve mülakat bu hafta içinde İngiltere'deki arkadaşlarımla CA San Francisco Yu ve silikon vadisini gezmek istiyoruz arkadaşlarım yazılım mühendisi bende bilgisayar programcılığı okuyorum ve halı hazırda çalışıyorum.arkadaslarimdan davet mektubu aldım İngiltere'ye mülakatta gösterip durumumu açıklamak istiyorum acaba alma ihtimalim nedir ve önerileriniz nelerdir teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@bydecil36 davet mektubu almanız vs hiçbir etki göstermiyor. Notlarınız iyiyse ve son sınıf değilseniz geri döneceğinize dair en büyük kanıt bu olur.

• Merhaba, annem icin vize randevusu almistim Nisan ayina, (57 yasinda 23 senedir ayni yerde calisiyor ve beni ziyarete gelecek, 5 yildir gorusemiyoruz)
    Bankasina simdiden biraz yuklu bir para koymali miyiz yoksa gercekten de bircok kisinin dedigi gibi hesap dokumune bakilmiyor mu?
    Simdiden tesekkurler

• @merlin2020 bende bugün mülakata girdim. Banka dökümanlarımıda yanımda götürdüm. Kimseden istediklerini görmedim.
    Ama şöyle birşey oldu . Bir kapalı bir bayan annesi ve tekerlekli sandalyede babası üçü birden mülakata girdiler. Sanırım abd de ki kızlarını ziyarete gidiyorlardı. Orda b1 visesi ile gidip daha sonra bir şekilde greencard almış o yüzden genç olan bayana zorluk çıkardılar . Senin döneceğini nereden bilicez gibi sorular sordular kadında kendini ıspatlamaya çalıştı. Sonuç ne oldu bilmiyorum o sırada benim sıram geldi.
    İşte böyle durumlarda yanınızda götüreceğiniz her evrağa ihtiyaç duyulacak. O yüzden ben olsan şimdiden annenizin hesabına para atardım. Genede siz bilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@kugutex estağfurullah.

• ⭐⭐⭐⭐

@bydecil36 böyle sorulara cevap vermiyorum kusura bakmayın.

• ⭐⭐⭐⭐

@merlin2020 genelde anne babalardan çalışma yerleri veya maaşları iyi değilse banka hesabı ya da sponsorluk isteyebiliyorlar. bence yapmanızda fayda var. istemezlerse en kötü pişman olmazsınız.

• Cevap: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ

Dönüş Bileti Almak Zorunda Mıyım?

Merhaba benim B1/B2 turist vizem var.Amerika'ya daha önce turist olarak gittim ve geri döndüm.Amerika'ya bir daha gideceğim vs dönüş biletini almadım.Şu sıralar boş vaktim çok ve spontane bir tatil olacak o yüzden dönüş tarihi belli değil.
    Sorum şu ben dönüş biletini almadım diye ülkeye girişte sıkıntı yaşar mıyım,ülkeye sokmama gibi bir ihtimalleri olur mu yani dönüş biletini kesinlikle istiyorlar mı?
    Bu arada ablam Amerikan vatandaşı ve onun evinde kalacağım sorduklarında tabiki bunu da söyleyeceğim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |