Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Apsaras-0 Merhaba. Pandemi sonrasi NJ kiralari epey artti oncelikle bunu soyleyeyim. Cocuklu aile olarak guvenli yerde ici duzgun 2+1 bir daire 3000 den basliyor artik. Ben Rutherford da 2+1 icin 2600 kira veriyorum su an 2900 dan veriyolar yenilerini. NY a yakin olmak icin Cliffside Park/ Edgewater/ Weehawken/ Hoboken /West New York /Secaucus gibi yerlerden bakabilirsiniz ancak hem nezih hem NY yakin olsun isterseniz I-80 kuzeyinden bakin Bergen County icerisinde.

• @mexido Delivery isleri bitik durumda. Maliyetler yuksek. Durgunluk ve enflaston talebi bitirdi.

• @selsen Çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız ve güncel bilgiler verdiğiniz için. Orada yaşayan birinden ses almak güzel☺

• @selsen, içinde söyledi: New Jersey

@mexido Delivery isleri bitik durumda. Maliyetler yuksek. Durgunluk ve enflaston talebi bitirdi.

Ne gibi maliyetler bunlar acaba?
    Günlük 10-12 saat ortalamayla doordash ubereats tahmini ne kadar kazac sağlayabilirsiniz?
    200-250diye yaşayan birkaç kişi bilgi verdi. Sizin bulunduğunuz yerde daha mı düşük?

Son olarak newark bölgesi çok tehlikeli diyorlar doğrumudur?

• dun internette uber saat ucreti arastirdim,normal okarak $18,60 ssati yillik 36,270 dolar ama 49,000 dolara kadar cikiyormus,.uberle insan tasiyacak sahisin arabasi guvenlikli olmali yani biraz ust model,ticari otolarin kaza sigortalarida yuksek olabilir.

@mexido Delivery isleri bitik durumda. Maliyetler yuksek. Durgunluk ve enflaston talebi bitirdi.

Birkac gun once arkadas ile gorustum delivery degilde uber yapiyor haftalik 2bin$ lik kazanc tablosunu gonderdi. Delivery icinde gunluk 200-250 yapilir dedi. Bitik hali buysa bize bitik olmasi da yeter 🙂

• @vermaynen, içinde söyledi: New Jersey

@selsen, içinde söyledi: New Jersey

Birkac gun once arkadas ile gorustum delivery degilde uber yapiyor haftalik 2bin$ lik kazanc tablosunu gonderdi. Delivery icinde gunluk 200-250 yapilir dedi. Bitik hali buysa bize bitik olmasi da yeter 🙂

En büyük sıkıntı bu zaten. Uber için 1 yıllık ehliyet lazım, herkes yapamıyor, o yüzden Uber in kazancı iyi, yemek dağıtımı işleri daha düşük kazandırıyor

• @OrlandoGücü, içinde söyledi: New Jersey

@vermaynen, içinde söyledi: New Jersey

@selsen, içinde söyledi: New Jersey

En büyük sıkıntı bu zaten. Uber için 1 yıllık ehliyet lazım, herkes yapamıyor, o yüzden Uber in kazancı iyi, yemek dağıtımı işleri daha düşük kazandırıyor

Hem green card hem de dediginiz gibi 1 yillik ehliyet gerekli. Eger green card sahibi ise kisi zamanla ubere donebilir.

• @mexido Maliyetlerin basinda barinma geliyor; evli ve cocuklu iseniz app delivery isleri yaparak eli yuzu duzgun guvenlikli bir evin maliyetlerini ( Basta ciddi sekilde artan Kira olmak uzere- elektrik-su-dogalgaz-internet) karsilamak zor. Bunlara mutfak masrafleri da ekleyin minimum 500-600 USD ( ki enflasyon ciddi hissedilmwye baslandi). Sonra isinizi yapmak icin araca ihtiyaciniz olacak, ikincinel araclar ciddi zamlandi, benzini zaten soylememe gerek yok, bakimdi sigortaydi ciddi maliyet kalemleri. Enflasyon ve durgunluk siparis adetini ve niteligini de dusurdu, insanlar eskisi gibi siparis vermiyolar tip te eskisi gibi degil. Pandemi zamani bol keseden para yakmiyor insanlar artik. Gunde 10-12 saat bu isi yapacaksaniz da iki gune bur depo fullersiniz.Ha 200-250 belki gene yaparsiniz ama masrafleri ve vergiyi dustukten sonra elinize kalanla zor idare etmek cepten yersiniz varsa. Son olarak ben NY a 15 dakikalik mesafede alim gucunun yuksek ildugu bir yerdeyim burasi boyle ise diger yerleri dusunemiyorum. Newsrk icin de uzak durun derim. Net. Bir suru baska guzel yer var.

@mexido Maliyetlerin basinda barinma geliyor; evli ve cocuklu iseniz app delivery isleri yaparak eli yuzu duzgun guvenlikli bir evin maliyetlerini ( Basta ciddi sekilde artan Kira olmak uzere- elektrik-su-dogalgaz-internet) karsilamak zor. Bunlara mutfak masrafleri da ekleyin minimum 500-600 USD ( ki enflasyon ciddi hissedilmwye baslandi). Sonra isinizi yapmak icin araca ihtiyaciniz olacak, ikincinel araclar ciddi zamlandi, benzini zaten soylememe gerek yok, bakimdi sigortaydi ciddi maliyet kalemleri. Enflasyon ve durgunluk siparis adetini ve niteligini de dusurdu, insanlar eskisi gibi siparis vermiyolar tip te eskisi gibi degil. Pandemi zamani bol keseden para yakmiyor insanlar artik. Gunde 10-12 saat bu isi yapacaksaniz da iki gune bur depo fullersiniz.Ha 200-250 belki gene yaparsiniz ama masrafleri ve vergiyi dustukten sonra elinize kalanla zor idare etmek cepten yersiniz varsa. Son olarak ben NY a 15 dakikalik mesafede alim gucunun yuksek ildugu bir yerdeyim burasi boyle ise diger yerleri dusunemiyorum. Newsrk icin de uzak durun derim. Net. Bir suru baska guzel yer var.

Bilgilendirme için teşekkürler. Evet newark berbat araştırdım. Belirtmiş olduğunuz yerler güzele benziyor fiyatlarda 1700-1900 dan aşağı kiralık ev zor gibi.

@Apsaras-0 Merhaba. Pandemi sonrasi NJ kiralari epey artti oncelikle bunu soyleyeyim. Cocuklu aile olarak guvenli yerde ici duzgun 2+1 bir daire 3000 den basliyor artik. Ben Rutherford da 2+1 icin 2600 kira veriyorum su an 2900 dan veriyolar yenilerini. NY a yakin olmak icin Cliffside Park/ Edgewater/ Weehawken/ Hoboken /West New York /Secaucus gibi yerlerden bakabilirsiniz ancak hem nezih hem NY yakin olsun isterseniz I-80 kuzeyinden bakin Bergen County icerisinde.

cliffside park edgewater iyi bilirim bence çok nezih yerler.

• green card çıkar ise en rahat new jersey demi yoksa houston da mı yaşanır. ingilizce olmadan.

• ⭐⭐⭐

@Sadık-Çağan New Jersey Patterson'da Türk çok fazla olduğu için yaşarsın ama seni işe alan yeterli maaş verir mi bilemem. Ama bunun yerine aç youtube'ı bir ton ingilizce anlatan kişi var. Green Card çıkıp sen gidene kadar düzenli bir çalışma ile rahat bir şekilde B2 seviyeye gelirsin. İngilizcesiz yollar aramak yerine ingilizce çalışmaya başlayın. Bu çok daha faydalı ve kurtarıcıdır.

• Yasaklı

Arkadaşlar eminim yazılmıştır ama bende sorayım. NJ'nin hangi bölgeleri yaşamak için iyidir ?

• @Orhan-Cabarov Hocam siz Jersey City, Union City, West New York, Cliffside Park bolgelerine bakin. Manhattan'in tam karsisina denk geliyorlar. Kiralar falan pahalidir ama is imkanlari ve karsi tarafa toplu ulasim cok kolaydir.

• Ulasım olarak hangi bölge amazon depoşarına yakın acaba önereceginiz varmı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov ooooooo kimler gelmiş kimler dönüş hazırlıkları başlamış anlaşılan forumun cesur yüreği gelmiş
    @Seyahat-Ruhu sana yardımcı olacaktır. kendileri youtube videoları çekiyorlar aynı zaman da forum ailesinin üyesidir.

• @MySea, içinde söyledi: New Jersey

@Orhan-Cabarov Hocam siz Jersey City, Union City, West New York, Cliffside Park bolgelerine bakin. Manhattan'in tam karsisina denk geliyorlar. Kiralar falan pahalidir ama is imkanlari ve karsi tarafa toplu ulasim cok kolaydir.

Bende katılıyorum newyork yakın yerler iyi - ama biraz pahalı olabilir- ama iş imkanı vardır .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

new jersey aile üyeleri toplanabilir misiniz. Forum ailemizden bir kişi 18 ekim de ayak bastı şu anda north berge bölgesinde bir oda için 1.000 dolar ödüyor başka bölgelerde daha uygun vardır acaba bu aile üyemize yardımcı olur musunuz.

+1 551 722 01 53
    hakan karademir

• @ayvalik10 pattersona bir kahveye falan gitsin sorsun bakalm

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.2k

| | | |