Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• New Jersey, NJ ya da Türkçe adıyla Yeni Jersey, ABD'nin eyaletlerinden birisidir. Ülkenin doğu kıyısının orta kesimlerindeki eyalet New York, Pennsylvania, ve Delaware ile komşudur. ABD'nin en küçük eyaletlerinden olan NJ, New York'taki Manhattan adasına 2 tünel ve 1 asma köprüyle bağlanmıştır. Eyaletin bazı kesimleri coğrafi olarak New York ve Philadelphia metropolitan alanları içinde bulunmaktadır.

Yüzölçümünün büyük bir bölümünün yeşilliklerle kaplı olması ve birçok orman barındırması sebebiyle Yeşil Eyalet veya tam kelime çevirisiyle Bahçe Eyalet (Garden State) takma ismi verilmiştir.

2800 yılı aşkın bir süredir Kızılderililere ev sahipliği yapan New Jersey'de Avrupalıların yerleşimleri 1600'lü yılların başlarına dayanır. Bölgeye ilk gelen Avrupalılar İsveç ve Hollanda'dan yola çıkmışlardı. Eyaletin ismi ise Manş Denizi'ndeki adalardan en büyüğü olan Jersey Adası'ndan gelmektedir. Daha sonra bölgenin kontrolünü ele geçiren İngilizler burayı New Jersey Kolonisi adıyla yönetmeye başladılar. Koloni Amerikan Bağımsızlık Savaşı sırasında önemli savaşlara sahne oldu. George Washington koloni güçlerinin kışlık karargahını iki defa Morristown'da kurmuştu. 19. Yüzyılda ise Paterson ve Trenton gibi şehirler Endüstri Devrimi'nin Kuzey Amerika'daki ilk odakları arasında yer aldılar. New Jersey'in Boston, New York City, Philadelphia, Baltimore ve Washington, D.C. gibi büyük metropollere yakın oluşu 1950'lerden bugüne kadar hızlı bir büyümeyi de ateşleyen olgu oldu. Ayrıca 1866 yılında inşa edilen Özgürlük Heykeli de bu eyaletin sınırları içinde yer almaktadır. 2008 itibarıyla, New Jersey'de diğer tüm eyaletlerden daha fazla milyoner yaşamaktadır.

Bayrağı :
    alt text

Kaynak: Wikipedia

• New jersey gitmeyi düşünen birileri varmi acaba 😊

• @fatihuslu ben dusunuyorum

• @chemist ne zaman gitmeyi düşünüyorsunuz ?

• @fatihuslu nisan sonu gibi gitmeyi planliyorum ama daha kesin degil. Siz?

• Bizim mulakat 5 nisanda mulakattan geçersek temmuz sonu gibi düşünüyoruz

• ⭐⭐

@fatihuslu bizde geçersek eylül gibi gitmeyi düşünüyoruz.

• @arnblt inşallah hepimizin olumlu geçer ordada birbirimize destek oluruz

• Bol bol giresunlu nun olduğu yerdir

• Bence güzel iki defa gittim. hem merkezi bir yer hemde iş var ben oyle gördüm .hem newyork yakın.

• Ben de Nj düşünüyorum. İş olanakları açısından

• @serkanist acaba orda otomotiv fabrikası varmı

• Nj düşünen kişi sayısı artıyor bende tek biz gidecegiz nj diye düşünüyordum.

• Bilemiyorum dostum fabrika varmı ama işte newyork a yakın o yüzden dedim. ama başka yerlerde değerlendirilebilir.

• NJ de otomobil fabrikasi yok bildiğim kadarı ile @Kürşat
    NJ gidecek olanların Newark havalanını kullanmasını tavsiye ederim JFK ya gore cok daha kullanışlı , sakin ve sıkıntısız.
    kardeşim orada yaşıyor 15 senedir, mulakatı aşarsak ben de oraya yerleşmeyi düşünüyorum.

• @sash umarım olur kazandınızmı nj seviyorum bende. engewater bulundum güzel bir yerdi .

• Merhabalar New jersey de saatlik ücretler nedir

• @maranty sıra gelirse bende nj düşünüyorum . arkadasım şuan depoda calisiyor eline net geçen 12 dolar saatlik .

• @yekta 12 dolar fena değil benim de yakında gidişim araştırma yapıyorum iş konusunda gitmeden bişeyler ayarlamak lazım.. sen current olmayı bekliyodun galiba dimi??? Kaçlardaydı numara

• @maranty 24800 lerde . Sizin ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

39.8k
Kullanıcı

5.7k
Konu

418.1k

| | | |