Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika vatandaşları ve Green Card sahipleri en çok hangi ülkelere seyahat etmek istiyor?

• Merhaba bu konuyu bir kaç gündür araştırıyorum internette arama yapınca çok kısıtlı bilgilerle karşılaştım, özellikle 2020 Covid pandemisi öncesi verilerle şu anki veriler farklı olabilir. Ayrıca gerçek kullanıcıların deneyimlerini ve isteklerini öğrenmek istiyorum.Türkçe bilmediği için bu başlıktan haberi olmayacak ama sizinle sohbet ettikleri sırada Amerika vatandaşları arkadaşlarınızdan duyduğunuz bilgileride yazarsanız çok sevinirim

Başlık çok uzun olmasın diye biraz kısaltmak zorunda kaldım, aslında Amerika vatandaşları, Green Card sahipleri ve Amerikada ülke dışına seyahat etme konusunda sorunu bulunmayan tüm insanların hayallerini ve planlarını öğrenmek istiyorum.Sizde kendi bildiklerinizi, hayal ve planlarınızı paylaşırsanız çok güzel olur

İnternette bulduğum kaynakların bir tanesi International Medical Group (IMG) nin 27 Nisan 2022 de yayınladığı anket, bu ankette dikkat çeken noktalar

Gezginler 2022'de yurtdışına seyahat ederken 2021'de olduğundan daha rahat hissediyor

• Ankete katılanların %59'u 2022'de uluslararası seyahat ederken daha rahat hissediyor

• %32'si uluslararası seyahat ederken 2021'de olduğu kadar rahat hissediyor

• Ankete katılanların %71'i Ekim 2022'den önce uluslararası seyahat etmeyi planlıyor

• 2021'de, katılımcıların %49'u Ekim'den önce uluslararası seyahat etmeyi planladı

İster denizaşırı ülkelerde ister kendi ülkelerinde olsun, gezginler 2022 boyunca birden fazla seyahate çıkmaya hazır

• Ankete katılanların %38'i 2022'de 3+ kez uluslararası seyahat etmeyi planlıyor

• 2021'e göre %141 artış

• Yurt içi gezginlerin %52'si 2022'de yurt içinde 3+ kez seyahat etmeyi planlıyor
      2021 yılına göre %18 artış

Gezginler, 2022'de seyahat ederken kendilerini ve seyahat masraflarını korumak istiyor

Ankete katılanların % 53'ünün COVID-19'un riskleri, endişeleri ve etkileri nedeniyle bir seyahat koruması/seyahat tıbbi planı satın alma olasılığı daha yüksek

• %43'ü pandeminin başlamasından önceki gibi bir plan satın alma olasılığına sahip

• Yolcuların seyahat etmeden önce bir sigorta planında en önemli olarak değerlendirdiği avantajlar:
      1.Sağlık sigortası faydaları
      2.Seyahat iptali/kesinti avantajları
      3.CFAR/IFAR avantajları

Ve en can alıcı nokta katılımcıların seyahat etmek istediği ülkeler listesinde top 5 aşağıdaki gibi sıralanmış

1.Meksika
    2.Kanada
    3.Fransa
    4.İtalya
    5.Portekiz

Bir diğer veri ise statista dan, analiz 2019 yılı Pandemi öncesi ait olsada Meksika ezici lider olmayı başarmış, ikinci sırada komşu Kanada yer alırken, 2022 anketinden farklı olarak İngiltere 3.sırada yer bulmuş. Bu veriyle Amerikalıların yakın destinasyon olan Kanada ve Meksika dışında genellikle Avrupaya seyahat ettikleri çok net ortaya çıkmış. Ayrıca 2014-2019 yılları arasında seyahat tercihlerinde en fazla artış %482 ile Barbados olmuş.

Screenshot_20221016-130522_Chrome.jpg

• @Muhtaradana istatistikler açıkçası beni şaşırttı, ben daha çok Asya ülkelerini Japonya, Hindistan, Güney Kore gibi farklı kültürleri görmek isterler diye düşünüyordum.Meksika ve Kanadayı yakınlığından dolayı anlıyorum fakat bu kadar Avrupaya seyahat etmek istediklerini bilmiyordum. Fransa hadi neyse tüm dünyadan en fazla turist alan ülkelerin başında geliyor ama mesela Avrupa içinde Yunanistan ve adaların daha fazla talep gördüğünü düşünmüştüm.
    Amerikada Emily in Paris hayranı çok sanırım 😊

• ⭐⭐⭐

Güzel bir başlık olmuş elinize sağlık @Muhtaradana

• @Muhtaradana Asya ülkeleri daha çok olur zannediyordum sıralamada şaşırdım.

• ⭐⭐⭐

Bu ülkeler genellikle Amerika'nın bir şekilde en çok ilişki içinde olduğu ülkeler. Gerek ticari gerekse mutfağı ile bir şekilde alakaları var.

• ⭐⭐

@Muhtaradana Güzel bir başlık olmuş umarım herkes bir gün hayal ettiği seyahati gerçekleştirir.

• ⭐⭐⭐

Çok güzel bi başlık olmuş tebrik ederim. Ben de kendi hayalimi anlatayım. vatandaş olduktan sonra bütün Avrupa’yı gezmek. Fransa’da güzel bi sabah kahvaltısı, İtalyada güzel bir akşam pizzası , Hollanda’da güzel bir gece hayatı geçirip İsviçre’de Alp dağlarında kalmak. Bütün Avrupa’nın o mükemmel doğal güzelliklerini görüp keyfini çıkarmak. Ondan sonrası ise Asya ülkeleri onların mutfaklarını denemek olurdu. Ve en çok gitmek istediğim Meksika’ya giderdim bende. Cancun özellikle çok güzelmiş ama tr vatandaşları gri kategoride o yüzden tr pasaportu ile hayalden öte olmaz o iş 🙂

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana İtalyayı beklemekle birlikte ben de Asya ülkelerini görmeyi beklerdim, ben de şaşırdım açıkcası

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

Green cardı alayım.. Hemen türkiye turu. Baştaaan aşağı heryerinii, sonra 3 ay avrupa yine baştan aşağı heidinin köyleride dahil😂

• @waterman Avrupa kısmını yapmak için vatandaş olmana gerek yok bence :)) Hollanda harici saydığın 3 ülke birbirine komşu zaten.

• ⭐⭐⭐

@datanist güçsüz Türk pasaportu; hello 😃😃

• 2023 icin Turkiye ve Kanada dusunuyorum. Kanada'ya 2020 Nisan ayinda gidecektik, oteller falan reserve edilmisti ama Covid nedeniyle hepsi iptal olmustu ve gidememistik.

2024 icin Avrupa turu ve Misir dusunuyorum. O zamana kadar umarim Biden Reis $1 = 2 Euro falan yapar 😛

2025 icin oglum Japonya'yi gezmek istiyor, onunla gidecem 🙂

• @waterman green card sahibi olduktan sonra Schengen'e başvurabilirsin. Türk pasaportun olabilir ama almama ihtimalin düşük bence

• ⭐⭐⭐

@datanist green cardım olsun tek eksiğim Avrupa gezileri olsun.. ah ah nasıl istiyorum o karta sahip olmak.. eminim herkeste aynı duygu vardır 🇺🇸 🇺🇸 🇺🇸

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana burada amerikan vatandaşlarının ortalama sadece %37'sinin pasaport sahibi olduğu detayını da eklemek gerek diye düşünüyorum 🙂

• @gucarslan, içinde söyledi: Amerika vatandaşları ve Green Card sahipleri en çok hangi ülkelere seyahat etmek istiyor?

@Muhtaradana burada amerikan vatandaşlarının ortalama sadece %37'sinin pasaport sahibi olduğu detayını da eklemek gerek diye düşünüyorum 🙂

Gozunuzde cok abartmayin! Yasadigi eyaletten hic disariya cikmamis Amerikalilar var.

Bir arkadasimin esi dogma buyume Marylandli ve evleninceye kadar gidip gordugu yerler sadece Marlyland, Delaware ve Pennsylvania. NJ ve NY'a bile arkadasla evlendikden sonra ilk defa gitmis.

Ayni benzer bir durum: Burada yasayan Amishler var. At arabasi kullanirlar, hayvancilik ve tarim yaparlar, teknoloji kullanmazlar. Onlarla komsu olan bir arkadasim var ve birakin eyaletin disina cikmayi, hic yasadigi kasabadan disariya cikmayanlar var demisti bana.

• @gucarslan bu haberi görünce Emily in Paris dizisindeki Emily nin Chicagoda kalan sevgilisinin Parise gitmek için pasaport aldığı sahne aklıma geldi.O sahneyi izlediğimde pasaport almak için çok geç değil mi diye garipsediğimi hatırlıyorum,sevgilisi Parise gitmese belki ülkeden dışarı bile çıkmayacak pasaport almayacaktı.😁
    Ekran Alıntısı.JPG
    2.JPG

• @MySea Burası da çok farklı degil millet köy büyük şehir arası gidip geliyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |