Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusufyıldız, içinde söyledi: Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

Cevap: DV2024 Sohbet Odası
    öncelikle herkese şans dilerim. Başvurumu yaptım. Başvuru formuna eklediğim resmi Travel.State.Gov (tsg.phototool.state.gov) ekleyip kontrol ettim. Resimi otomatik düzenledi ayarladı bende forma ekleyip başvurumu yaptım. Başvurudan sonra resimin özelliklerine baktığımda
    Boyutlar: 602x602
    Genişlik :602 piksel
    Yükseklik:602 piksel
    Yatay çözünürlük: 300 dpi
    Dikey çözünürlük : 300 dpi
    Bit derinliği : 24 yazıyor
    Sizce sıkıntı olur mu ?

her sey dogru ve tamam gorunuyor... minimum 600 x 600, cozunurluk de 300 dpi... size de bol sanslar.

• Merhaba, fotoğraf çektirdim ama kafama takılan bir şey var. Arka plan bembeyaz, fotoğraçı beyaz yaptı çünkü arka plan hafif grimsiydi. Fotoğrafın saf halini istedim biraz daha gri. Galiba paintten arka plandaki gri kısımıları beyaz yaptı gördüğüm kadarıyla. Sorunca makine yüzünden öyle oldu dedi başkasına GC için çektiğini gösterdi o da bembeyazdı. Beyaz olanını kullansam sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@houey paint ile yaptıysa muhakkak resimle oynama yapılmıştır diye gözükür.

remove.bg bu siteden arka planı beyaz yapabilirsin iki resmi yanyana koyarsın hangisi daha kusursuz ise onu kullanırsın.

• @ayvalik10 Aslini istediğim hafif gri olan fotoğrafta omuzlarım tam gözükmediği için onu kullanmak istemiyorum. Bembeyaz olanın tüm hali olduğu içim omzumdan biraz daha alabiliyorum yani.
    idphoto4you'a yükledikten sonra kırpıp indirdim. Sizce sorun olur mu arka plan bembeyaz yani.
    boyutlarında sorun yok gibi arka plandan dolayı elenmem umarım
    Boyutlar: 600x600
    Genişlik: 600x600
    Yatay, dikey çözünürlük :300dpi
    bit derinliği: 24

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@houey, içinde söyledi: Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

@ayvalik10 Aslini istediğim hafif gri olan fotoğrafta omuzlarım tam gözükmediği için onu kullanmak istemiyorum. Bembeyaz olanın tüm hali olduğu içim omzumdan biraz daha alabiliyorum yani.
    idphoto4you'a yükledikten sonra kırpıp indirdim. Sizce sorun olur mu arka plan bembeyaz yani.

hayir, yuzunuz net bir sekilde gorunuyorsa sorun olmaz. Arkaplanda yapilan degisiklikler onemli degil.

• @crazycells teşekkürler cevabiniz için

• Merhaba, bu sene ilk defa başvuracağız. Fotoğrafımızı eşimle bugün Ankara'da konsolosluğun sayfasında belirttiği stüdyolardan birinde çektirdik ve fotoğrafı bize mail attılar. Ama yukarıda yazılan sitelerde fotoğraflar onaylanmıyor, eşimin fotoğrafında gözle ilgili bir sıkıntı söyledi benim ise kafamın büyük olduğunu söyledi. Eşimde de bende de iki farklı sitede de farklı şeyler söylüyor. Sadece https://tsg.phototool.state.gov/photo adresinde fotoğrafı kırpmanıza gerek yok dedi. Ben başvuru yaparken resmi onaylamazlarsa bize haber verin dediğinde stüdyodaki yetkiliye, neden onaylanmasın ki siz zaten gereğini yapmıyor musunuz demiştim ama aklıma takıldığı için kontrol edince burayı fark ettim. Nasıl bir yol izlememiz gerekiyor, yardımcı olabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nilüfer-ALKAN size atılan resim için stüdyoya sorar mısınız ayarlanmış halimi yoksa vesikalık hali mi bu sorunun cevabını yazarsanız sizin sorununu 1-2 dakika da
    çözerim vesikalık olarak yani oynanmamış ham halini size mail atsınlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nilüfer-ALKAN, içinde söyledi: Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

Merhaba, bu sene ilk defa başvuracağız. Fotoğrafımızı eşimle bugün Ankara'da konsolosluğun sayfasında belirttiği stüdyolardan birinde çektirdik ve fotoğrafı bize mail attılar. Ama yukarıda yazılan sitelerde fotoğraflar onaylanmıyor, eşimin fotoğrafında gözle ilgili bir sıkıntı söyledi benim ise kafamın büyük olduğunu söyledi. Eşimde de bende de iki farklı sitede de farklı şeyler söylüyor. Sadece https://tsg.phototool.state.gov/photo adresinde fotoğrafı kırpmanıza gerek yok dedi. Ben başvuru yaparken resmi onaylamazlarsa bize haber verin dediğinde stüdyodaki yetkiliye, neden onaylanmasın ki siz zaten gereğini yapmıyor musunuz demiştim ama aklıma takıldığı için kontrol edince burayı fark ettim. Nasıl bir yol izlememiz gerekiyor, yardımcı olabilir misiniz?

biyometrik foto cekip gondermisler gibi gorunuyor. Fotonun orijinali sizdeyse (kirpilmamis hali) yeniden duzenleyebilirsiniz; ama elinizde sadece 600 x 600 piksel hali varsa, bunu kullanabilirsiniz (bugune kadar konsoloslugun bunlari reddettigine dair deneyim gormedik) ; ama tabii secilirseniz vize icin yeni ve uygun bir foto cektirmeniz gerekecek.

• @ayvalik10 Merhaba öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum. Yarın arayacağım ve dediğiniz gibi oynanmamış halini rica edeceğim. Teşekkür ediyorum.

• @crazycells Merhaba, öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum, yarın arayacağım ve oynanmamış halini rica edeceğim. 600X600 piksel halini göndermişler evet ama oynanmamış halini rica edeceğim. Aslında bilmediğim şey fotoğrafı onaylamadıkları sürecin tam olarak neresi olduğu, yani başvuru formu konrtol edilme sürecinde mi, yoksa çekiliş kazandıktan vs sonra mı, okudum ama buna dikkat etmedim. Doğrusunu yapmaya çalışıyorum ama... tabii ki öğreneceğim çok fazla şey var.

• @Nilüfer-ALKAN, içinde söyledi: Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

@crazycells Merhaba, öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum, yarın arayacağım ve oynanmamış halini rica edeceğim. 600X600 piksel halini göndermişler evet ama oynanmamış halini rica edeceğim. Aslında bilmediğim şey fotoğrafı onaylamadıkları sürecin tam olarak neresi olduğu, yani başvuru formu konrtol edilme sürecinde mi, yoksa çekiliş kazandıktan vs sonra mı, okudum ama buna dikkat etmedim. Doğrusunu yapmaya çalışıyorum ama... tabii ki öğreneceğim çok fazla şey var.

fotoğrafın uygun olmadıgını hangi siteler söyledi?

• @JesusLord yukarıda, önceki sayfalarda vardı. Bilgisayarımda kayıtlı değil. Ama daha önce yazılmış sayfalarda var.

• @crazycells, içinde söyledi: Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

@ayvalik10 Aslini istediğim hafif gri olan fotoğrafta omuzlarım tam gözükmediği için onu kullanmak istemiyorum. Bembeyaz olanın tüm hali olduğu içim omzumdan biraz daha alabiliyorum yani.

hayir, yuzunuz net bir sekilde gorunuyorsa sorun olmaz. Arkaplanda yapilan degisiklikler onemli degil.

Sayın @crazycells Benim fotoğraflarımın ayrıntısına baktığımda adobe photoshop yazıyor. Bu resimde oynama var mı demek? Oysa adam oynama yapılmayacak demişti sadece arka planı beyaz yaptı sanırım. Onun dışında boyutlarını hallettim 602x602 300dpi 130kb

• @JesusLord, içinde söyledi: Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

@crazycells, içinde söyledi: Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

Sayın @crazycells Benim fotoğraflarımın ayrıntısına baktığımda adobe photoshop yazıyor. Bu resimde oynama var mı demek? Oysa adam oynama yapılmayacak demişti sadece arka planı beyaz yaptı sanırım. Onun dışında boyutlarını hallettim 602x602 300dpi 130kb

Tam olarak şöyle gözüküyor;

861C8D37-7E7C-48C4-9256-F3D80D70D018.jpeg

Ancak verdiğiniz siteden resmî düzenleyip onu kullandım ve onun ayrıntılarına girdiğimde bu Photoshop ibaresi kalkmış. Acaba o kısmı kaldırdı mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nilüfer-ALKAN, içinde söyledi: Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

@crazycells Merhaba, öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum, yarın arayacağım ve oynanmamış halini rica edeceğim. 600X600 piksel halini göndermişler evet ama oynanmamış halini rica edeceğim. Aslında bilmediğim şey fotoğrafı onaylamadıkları sürecin tam olarak neresi olduğu, yani başvuru formu konrtol edilme sürecinde mi, yoksa çekiliş kazandıktan vs sonra mı, okudum ama buna dikkat etmedim. Doğrusunu yapmaya çalışıyorum ama... tabii ki öğreneceğim çok fazla şey var.

Fotograftan taniniyorsaniz elenmezsiniz, korkmaniza gerek yok. Fotograftan elenme ancak konsolosluktaki mulakat sirasinda mumkun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@JesusLord, içinde söyledi: Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

@crazycells, içinde söyledi: Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

merak etmeyin EXIF bilgilerinin hicbir onemi yok. Photoshop yazsa da sorun degil.

• @crazycells, içinde söyledi: Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

@JesusLord, içinde söyledi: Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

merak etmeyin EXIF bilgilerinin hicbir onemi yok. Photoshop yazsa da sorun degil.

Çok sağolun🙏 Her soruma koştunuz, herkesle tek tek ilgileniyorsunuz, çok teşekkürler sayın @crazycells
    Mazur görün lütfen

• @Programmer ailece evde foto çektik arka fon gri gibi olunca remove.bg den beyaz yaptık.600 600 300 dpi 24 inç ama 36 kb (240 kb den düşük)ama fazla mı düşük acaba.

• @kamile, içinde söyledi: Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

@Programmer ailece evde foto çektik arka fon gri gibi olunca remove.bg den beyaz yaptık.600 600 300 dpi 24 inç ama 36 kb (240 kb den düşük)ama fazla mı düşük acaba.

Hayır bu konuda bilgi aldık. @crazycells geçen sene kazananların fotoğraflarını bile kontrol etmiş kb sorun değilmiş, diğer vize türleri için 54kb sınırı varmış gc için değil. %100 emin olduğunu dile getirdi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

141

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.3k

| | | |