Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@SdasCtz almış olması bunun olacağı anlamına gelmez ama onu diyorum.

• @gucarslan yani oturum almış olmamız KCC nin dosyamızı kesin taşıyacağı anlamına gelmiyor diyorsunuz 🙂 . Peki kesin taşıma koşulu ne 😞

• @Detroit2222 merhaba benim Sırbistan çalışma iznim vardı fakat Sırbistan DV2023 için taşıma yapmadı

• @burcugulsn öncelikle vizeniz hayırlı olsun hocam, Current olduktan sonra konsolosluk mu taşımadı yoksa Current olmadan Kcc mi taşımadı? Bide hocam çalışma vizesi dışında oturumunuz var mıydı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SdasCtz kurallar geçerli bir oturum diyor ama bu bazen konsolosluk tarafından reddediliyor.

• @Detroit2222 çok teşekkür ediyorum benim numaram aktif olmadan kcc taşımadı aktif olduktan sonra da Sırbistan taşımadı. DV2023 sürecinde sadece vatandaşlığı olan bir kişiyi taşıdı aramızdan. Ama uzmanlarımızın da söylediği gibi her yıl dinamikler değişiyor. Şansınız bol olsun ve forumu takip edip fırsatları erken yakalayın.

• @smartcells Bilgi için çok teşekkür ederim. Bu arada asıl talihli benim ve benim TR vatandaşıyım. Eşimin Rusya vatandaşlığı ve Rusya'da aktif ikameti var. Yani eşim aracılığıyla dosyamı taşımak istedim. Bu şartlarla dosya işlemi gerçekleşir mi?

• ⭐⭐⭐

@OA-OA

KCC islemleri her zaman ana talihli uzerinden yapar. Ana talihli Rusya kotasindan kazanmadiysa dosya transferini yapmazlar. Bu durum transferi KCC vasitasiyla yapacaksaniz gecerli.

Benim esim Rus vatandasi ve ana talihli oldugu icin transfer icin mail attiktan sonra 2 gunde dosyamiz Ankara'dan Varsova'ya tasinmisti. Attigimiz mail ve cevabi asagida.
    .
    fbaf32a9-775b-4e48-960f-aaa280cc8afa-image.png

• @smartcells Çok teşekkürler. Ben yine de şansımı denemeye devam edeceğim. Bu arada Varşova'nın performansı çok iyi normalde. 10XXX olmanıza rağmen vize alamadınız mı? İmza bölümünüzü boş görünce merak ettim.

• @smartcells hocam örnek kcc ile taşıma maili bu şekilde mi?

• @SdasCtz aynen oturma,çalışma iznim olmasına rağmen Sırbistana taşıma yapmadılar. Sebebini hiç bir zaman bilemeyeceğim. Fakat Umman turist vizesi ile taşımayı kabul etti. Dinamikler her yılda çok farklı, eğer taşıma düşünceniz varsa formu takipte kalın.

• KCC den gelen dosya taşıma cevabı tüm belgeleri eklemem rağmen bu mesajı attı Sorunuz için teşekkür ederiz.

Asıl Başvuru Sahibi için DS-260 gönderildikten sonra, mülakat yeri yalnızca Kentucky Konsolosluk Merkezi (KCC) tarafından güncellenebilir. Lütfen talebinizi [email protected] adresine gönderin. Mülakat yerinin değiştirilmesine neden ihtiyaç
    duyduğunuzu açıklayan bilgileri eklemeniz gerekecektir. ABD'de bulunmadıkları ve statülerini ayarlamadıkları sürece, dosyadaki tüm başvuru sahipleri Asıl Başvuru Sahibiyle mülakat için planlanacaktır. Gerekirse ayrı mülakatlar ayarlamak için doğrudan ABD Büyükelçiliği veya Konsolosluğu ile iletişime geçmelisiniz.
    Göçmen vizesi almak isteyen vatandaş olmayan kişilerin başvuru yeri, yani mülakat yeri, sınırlı istisnalar dışında, normalde ikamet ettikleri yer üzerinde yargı yetkisine sahip konsolosluk bölgesi olacaktır. İkamet yeriniz değiştiği için mülakat yerinizi değiştirmeniz gerekiyorsa, e-postanıza yeni adresinizle birlikte dosya
    yeni adresinizle birlikte dosya numaranızı, Asıl Başvuru Sahibinin adını ve aşağıdaki formatta (MMDDYYY) tam doğum tarihinizi eklemeniz gerekecektir.  Ayrıca, başvurunuzu yeni adresinizle güncelleyebilmeniz için KCC'den DS-260'ınızın kilidini açmasını da talep etmeniz gerekecektir.  (Posta kutularının, sabit bir ikametgahı
    sabit bir ikametgahı olmayan genel adreslerin ve başka bir kişinin bakımındaki posta adreslerinin genellikle bu talep için yetersiz olduğunu ve aile üyelerini ziyaret etmenin, turizmin veya tatilin görüşme yeri değişikliğini haklı çıkarmadığını lütfen unutmayın). Bu adımlar, eğer talepte bulunuyorsanız gerekli değildir. @gucarslan

• @Detroit2222 Karadağ için mi taşıma talebinde bulundunuz ?

• @gucarslan @smartcells bi konuda fikrinizi merak ettim. Kcc bir arkadaşımızın dosyasını çalışma izni sayesinde aynı gün taşıdı. Buradan çıkardığım sonuç kcc dosya taşırken asıl talihlinin durumuna bakıyor, eşin (asıl talihli olmayan) vatandaşlığına vb bakmıyor. Bu durumda Rusya'dan oturum izni almam sizce dosya taşımak için yeterli olur mu? Bir alternatif de öğrenci vizesi? Uzun dönem dil okuluyla öğrenci vizesi alındığında kcc dosya taşır mı örneğini aradım ama bulamadım forumda.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@OA-OA hayır asıl talihliye bakmıyor, aile bireylerinin herhangi birinin de oturumu olması bunu sağlayabilir.
    bunu defalarca tecrübe ettik.

• Bu ileti silindi!

• KCC'ye mail gönderip Auto Reply almayan oldu mu hiç?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asilolcu bazı dönemler bu yaşanıyor.
    farklı bir mailden tekrar gönderin, gönderdiğiniz mailin bir önemi yok.

• Merhaba @smartcells ben şu an tip3 durumundayım. Konsolosluk üzerinden dosya taşımak için mail yazmaya başlayabilirim anlamına mı geliyor? Bir de konsolosluklara yazacağım maillerde "from KCC" mi yoksa "from US Embassy Ankara" mı yazmam gerekir? Bir arkadaş cutoff öncesi "from KCC", sonrası yazıyorsan "from US Embassy Ankara" yazmalısın diye söylemişti

• @gucarslan selamlar, 2 farklı mail adresinden 2 saat aralıklı mail attığımda Auto Reply alamadım, şimdi iki mailime de aynı anda Auto Reply geldi 🙂 demek ki sistem takılabiliyor arada.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |